2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Tatlım sen yine de paylaş odanın resmini. Yorumlarız biz :KK16:

bebek şekeri için de bak şöyle bir site var. kız harika şeyler yapıyor. Rengim Design mutlaka bak derim, eminim bayılacaksın.

sarılara bayıldım fakat fiyat yüksek değil mi ,adet fiyatı 5 tl 50 tane alsanız 250 tl ..çok güzel ama fiyatları bana uymuyor:)
el emeği elbette normal şkrlerle bir olmaz ama fiyatı yüksek kaldı :p

vaveyle erken dogum yapsan bile bu normal dogurmana engel degilki.doktorun belliki seni kesip biçmek istiyor
emin olmadan buna müsade etme.imkanın varsa başka doktorada görün
benim kuzenim 32 haftalık dogurdu oglunu.normal dogum yaptı hemde dikişsiz.

ewet işte ben de bunu biliyorum örnekleriyle kafam karıştı güvenemiyorum. normal doğum diye ısrar edicem allah izin werirse de öyle yapıcam doğumumu. başka doktor yok diyebilirim. tokatta tek özel hastane war 3 doktorun hepsi aynı kafa. devlet hastanesindekilere de güvenemem sil baştan olur herşey. araştırdıklarımıza göre bu kötünün iyisi işte..

ewet işte ben de bunu biliyorum örnekleriyle kafam karıştı güvenemiyorum. normal doğum diye ısrar edicem allah izin werirse de öyle yapıcam doğumumu. başka doktor yok diyebilirim. tokatta tek özel hastane war 3 doktorun hepsi aynı kafa. devlet hastanesindekilere de güvenemem sil baştan olur herşey. araştırdıklarımıza göre bu kötünün iyisi işte..

hadi yaa.Allah yardımcın olsun ozaman.doktorunu ikna et bari.ne güzel ilk dogumun normal olmuş ,bu hiç yoktan yere sezeryan olursa üzücü olur.
hakkında hayırlısı olsun

benim kayınvaide benim mevlüt olayına turp sıktığı için vazgeçmştim ,şimdi süsleri müsleri gözürünce ,çok istediğimi farkettim ,alan arkadaşlar olmuştu ...
şu bebek ayağı çerçeveler var ,onlardan düşünüyorum ,acaba nasıl olur bilmiyorum ..
birde ben english home dan 42 adet kadife lavanta almıştım ,onları nasıl vereceğimi bilmediğim için gözüm çerçevelered kaldı :))
acaba nasıl olur diye düşünüyorum ...
gittigidiyordaa daha uygun fiyatı bi göz gezdirdimde

canım bende senin dediğin şekerleri begendim face de taha bebek şekerleri diye bişey buldum ondan sipariş vermeyi düşünüyorum fiyat 100 tanesine 185 dedi sepette hediye

selam kızlar..uzun zamandır yazamadım. taşınma işimiz oldu kuş uçmaz kervan geçmez görev yerimizden merkeze tayin olduk doğum sebebiyle kışın ortasında. 1 haftada toplanıp yerleştim mucize gibi derken çok yormuşum kendimi 2 gün önce sancım oldu çok az önemsemedim.arada sırada karın sertleşiyor diye.ayrıca ben 3 gün önce HURMA yemeye başlamıştım! sanırım bu da etki etti diye düşünüyorum. dün kontrol wardı nst de kasılmalar çıktı. doktor yatıralım seni dedi, hemen doğurtacak beni açılma falan yok üstelik.. çocuğum war kimse yok yanımda deyince nidilat diye bir ilaç werdi ve bebek için akciğer geliştirici iğne. en azından 1 hafta kadar erteleyelim doğumu dedi. istirahat et dedi. ben de 39 haftayı görebilirimiyiz dedim. o kadar önermiyoruz beklemeyi dedi! benim kafam karıştı. ilk doğumum normal adam beni sezeryana itecek gibi geliyor nedense. kızımda 39. hafta bitmişti doğum yaptığımda.ben bu özel hastenelere güweneiyorum, herşey olabilir.
size soruyorum şimdi karnınızda zaman zaman sertleşme küçük sancılar oluyor mu?tedirgin oldum piskiolojik olarak karnımı yoklar duru oldum piririklendim yaa:KK43:

canım sezaryanda bile 39. haftaya kadar bekliyorlar. dr saçmalamış. benim dr erkek bebeklerin akciğerleri geç gelişiyor diye 39. haftadan önce sezaryan yapmak istemiyor ki, senin ilk doğumun normal olmuş. bebişte eğer baş aşağıya ise ve hersey yolundaysa neden normal yapmıcaksın yani?

ayrıca kasılma ve sertleşmeleri çok yakından yaşayan birisi olarak anlatayım.

karnın sertleşme sırasında 2-3 yerden sertleşiyorsa kasılmalar oluyor cnm. ama emin ol nidilat mükemmel bir ilaçtır. ben yklaşık 1 aydır kullanıyordum. günde 4 tane bile aldığım oldu. kasılmalarımı hemen kesti ki, NST de sancılarım çok yüksek çıkıyordu. Artık bugün doktor bıraktırdı artık ihtiyaç yok diye.

sen ilacı içtiğin sürece merak etme kasılmaların azalır. ama bu süreçte fiziksel olarak kendini yormamanda çok önemli. dinlenmen lazım cnm.

Annemler ve ablamlar geldiler.Pasta almışlar.Yemek yedik,doğum günümü kutladık.Çok şükür Allah ıma.Rabbim kimseyi gördüğü günden geri koymasın inşallah.Ailelerimizi,annelerimizi başımızdan eksik etmesin.Amin...

Pek bir iş yapmadım ama artık ayakta dolaşmak bile yoruyor beni.Belim çok ağrıyor.İyi geceler kızlar...

Geç oldu biras ama mutlu yıllar bebişinle ve sevdiklerinle huzurlu ve sağlıklı bi yaş dilerim.

Hayırlı Geceler..
Bugün Doktordaydık..
Yine Nst, Ultrason v.s.
Ağrım Olmadığını Herşeyin Yolunda Olduğunu Söyledim..

Aralık 20 Anlaştık..
Anestezi Uzmanı İle de Tanıştık..
Form Doldurduk v.s.
Herşey Tamamdır..
Ben Haftaya Perşembe Sabah Saat : 09:00'da Allah Nasip Ederse Doğumda Olacağım..

Süper cnmmmmmmm çok az kalmış allah hayırlısıyla sağlıkla bebeğine kavuştursun darısıda tüm bekleyen annelerin başına olsun inşallah :)

Eveet yarın kızımı görücem muayenem var.Ya bu çatı kontrolü ne zaman yapılacak ben daha ağda yaptırmadım.Ödüm kopuyo erken doğurursam naparım rezil olurum kıllı kıllı.Evimde temizlenicek daha.Kendimi hazırlıksız hissediyorum çok.En çok da ağda gözümde büyüyor.Bide bu normal doğum ne enteresan kimi çok olumsuz konuşuyor zor diye kimide çok kolay diyor demekki bünyeyle alakalı.bugün 2 bayanla konuştum ıkısıde yarım saatte çatır çatır doğurmuş normal.Benim şekerim var ama doktor hiçbirşey demedi şekerin var normal olmaz diye??

Walla CNm muz ve kecıboynuzu pekmezi bnm reçetem bunları hergün yemeye başlayınca bebısım buyumesı hızlandı onun dışında balıkmış cevızmış sütmüş hıc yemıyorum dene ıstersen sabh ac karnına 3tatlı kasığı pekmez yutuyom :KK66:)1tane de muz gun içinde yada akşam düzenli kahvaltım ya da öğünüm hıc olmadı:KK66:)

Muzun bebeğe kilo aldırdığı doğruymuş demekki ben pek inanmamıştım.

Eveet yarın kızımı görücem muayenem var.Ya bu çatı kontrolü ne zaman yapılacak ben daha ağda yaptırmadım.Ödüm kopuyo erken doğurursam naparım rezil olurum kıllı kıllı.Evimde temizlenicek daha.Kendimi hazırlıksız hissediyorum çok.En çok da ağda gözümde büyüyor.Bide bu normal doğum ne enteresan kimi çok olumsuz konuşuyor zor diye kimide çok kolay diyor demekki bünyeyle alakalı.bugün 2 bayanla konuştum ıkısıde yarım saatte çatır çatır doğurmuş normal.Benim şekerim var ama doktor hiçbirşey demedi şekerin var normal olmaz diye??

ben ağda mağda hayatta uğraşamam zaten göremiyorum ne haldedir, bugün bakmadan jiletle aldım artık nasıl oldu bilmiyorum. her banyoya girişte jiletliyorum :KK9: ne olur ne olmaz diye.

selam kızlar..uzun zamandır yazamadım. taşınma işimiz oldu kuş uçmaz kervan geçmez görev yerimizden merkeze tayin olduk doğum sebebiyle kışın ortasında. 1 haftada toplanıp yerleştim mucize gibi derken çok yormuşum kendimi 2 gün önce sancım oldu çok az önemsemedim.arada sırada karın sertleşiyor diye.ayrıca ben 3 gün önce HURMA yemeye başlamıştım! sanırım bu da etki etti diye düşünüyorum. dün kontrol wardı nst de kasılmalar çıktı. doktor yatıralım seni dedi, hemen doğurtacak beni açılma falan yok üstelik.. çocuğum war kimse yok yanımda deyince nidilat diye bir ilaç werdi ve bebek için akciğer geliştirici iğne. en azından 1 hafta kadar erteleyelim doğumu dedi. istirahat et dedi. ben de 39 haftayı görebilirimiyiz dedim. o kadar önermiyoruz beklemeyi dedi! benim kafam karıştı. ilk doğumum normal adam beni sezeryana itecek gibi geliyor nedense. kızımda 39. hafta bitmişti doğum yaptığımda.ben bu özel hastenelere güweneiyorum, herşey olabilir.
size soruyorum şimdi karnınızda zaman zaman sertleşme küçük sancılar oluyor mu?tedirgin oldum piskiolojik olarak karnımı yoklar duru oldum piririklendim yaa:KK43:

bende sertleşmeler 25. haftalardan beri oluyor, 1 cm açıklığım var sadece rahim uzunluğu da 2cm imiş, cervix yumuşakmış. doktor hiç seni doğurtalım falan demedi, sadece doğum başlarsa durdurmayız artık 36yı aştın dedi. bazen hemen bugün doğuracam gibi geliyor bazen de 41. haftadan önce gelmiyecek diye korkuyorum :18:

Kızlar merhaba...bugün arkadaşlarla günümüz vardı, değişik bi şey duydum sizle de paylaşayım dedim. Bi arkadaşımın anneannesi söylemiş ona, hatta yapmışlar da...yere dik oturup bacaklarını çapraz olarak ayaklarının üstüne koy demiş, koyamamış arkadaşım, anneannesi de o zaman 10 güne kalmaz bebek doğar demiş, 1 hafta sonra doğum olmuş.bende de denedik ,ayaklarım gerildi üst üste koyamadım. belki batıl inanış gibi de olabilir ama sizle de paylaşayım dedim...deneyin de konuşalım derim :))

Ben çok rahat ve desteksiz yapabildim bakalım doğru çıkacak mı :)

Merhaba,

Kızlar benim yine tecrübelerinize ihtiyacım var :KK43: Çoğunuz hafta olan benden öndesiniz belki aranızda bu durumu yaşayanlar vardır.

Bikaç gün önce yazmıştım akıntım var suyum mu geliyor acaba diye, bugün kontrolde doktorum bebeğin suyu azalmış dedi, 8 cm olarak ölçtü suyu.. amniosure testini yaptı suyum gelmeye devam ediyor mu diye ama negatif çıktı sonuç, şu anda bi akıntı yok. Ama idrarımdaki enfeksiyon hala devam ediyormuş, 2 farklı antibiyotik verdi ki bunlardan biri agmentin, yani baya ağır bi antibiyotik. Hem onu kullanıcak olmak beni üzdü, hem de daha bugün 32. haftamıza girdik suyun gelmesi için çok erken :KK43:

Aranızda suyu azalan var mı arkadaşlar? internette bikaç kişinin bu sebeple sürekli kontrol altında olmak için hastaneye yattığı yazıyordu, benim doktorum haftaya kontrole çağırdı, çok endişeliyim :26:

cnm benim prş kontrolüm vardı sancım vs. çıkmadı nst de ama maalesef doktorum suyun azalmış dedi.Normalde haftada 1 kontrole gidiyordum ama haftada 2 yaptı onu pzt tekrar çağırdı eğer ki risk teşkil edicek bir azalma görürse yine alabiliriz bebeği dedi,sürekli kontrol şart cnm evet suyun azalması durumunda,kalp atışları düzensizleşebiliyor Allah korusun. Bende 38-39 haftalarda doğurmayı çok istiyorum ama bakalım pzt belli olucak hakkımızda hayırlısı olsun cnm

cnm benim prş kontrolüm vardı sancım vs. çıkmadı nst de ama maalesef doktorum suyun azalmış dedi.Normalde haftada 1 kontrole gidiyordum ama haftada 2 yaptı onu pzt tekrar çağırdı eğer ki risk teşkil edicek bir azalma görürse yine alabiliriz bebeği dedi,sürekli kontrol şart cnm evet suyun azalması durumunda,kalp atışları düzensizleşebiliyor Allah korusun. Bende 38-39 haftalarda doğurmayı çok istiyorum ama bakalım pzt belli olucak hakkımızda hayırlısı olsun cnm

Tatlım Allah' şükür haftasını iyi artık bebişinin, bu saatten sonra ikinizin de sağlığı önemli. Varsın olsun 38-39 haftaları beklemesin.

Önemli olan siz iyi olun canım benim...

Tatlım Allah' şükür haftasını iyi artık bebişinin, bu saatten sonra ikinizin de sağlığı önemli. Varsın olsun 38-39 haftaları beklemesin.

Önemli olan siz iyi olun canım benim...

Tsk ederim cnm benim dediğin gibi önemli olan bebeğim ve ben doktorumuz ne derse yapıcaz hayırlısını diliyorum Allahtan çok öptüm seni

canım merak etme o geleceği zaman gümbür gümbür gelir mutlaka anlarsın sana şöyle bi taktik vereyim doğacağı zaman çok fazla makata vuruyor orda ağırlık hissedersin ben ordan anlamıştım tuvalete çıkacak gibi oluyosun ama çıkamıyosun..

ah be ,evet neler konuşulmadı ki :)))
ben bile kayınvalidemin kurbanda bana et verdmediğini ballandıra ballandıra anlatmıştım :)))
gerçi memlekette duymayan kalmamıştı ama olsun :)))

gülesim geldi halime ..
ben bebeğin odasının daha fotosunu bile paylaşmadım...:KK43:((

şimdi ilk aydan beri burada olunca ,insan ister sitemez ,alışıyor aynı isimleri görünvce ,ben başlarda acaba burası başka topik mi demiştim :)

8ay konuşunca başka bır samımıyet başladı, yenı gelenlerle ilk gunden bu samımıyetı kurmak zaten yalan olur , ne kadar birbirimizi görmesekte okuya okuya hayatlarımızı ezberledik, gelmese ne oldu dedık, kotu bişi anlatsa bu gece ne yaptı bu kız dedik,..şimdide herkes doğuruyo sanıye sanıye haber alıyoruz,suyu gelmiş, ablası annesı eşi haber yolluyo kendı yazamasada, amelıyata gırmış bebk doğmuş, koklamış,,,..:)

ya yine dağıtıcam ,ama pek bi sade geldi bana ,bildiğin kadife kese :)içinde sünger var ,içindede lavanta var,keseler şiş duruyor yastık gibi,görüntü fena değil...
internette araştırınca o kadar süslü görünce birden onlara özendim :)
lohusa bardaklarına süs bile yapıyorlarmış ,şok oldum :)))

küçük badaklardan 6 şarlı 3 adet almıştım ,1 det daha alınca 6*4:24 adet ,iki defa dönülür lohusa şerbeti ,yeter gibime geliyor.i..
bardakları geçirmek içinde tül ,üzerinde bebek 0.050 tl ...
hiç bi şey değil ..
bari diyorum bi para edicek bebek süsü ,ondanda kendimi mağrum etmiyeyim..
ya benimki birazda özenti ,aklımda kalmasın diye ...eşime az önce gösterdimde ,artık adam bıktı vallahi :))))

canım madem lavantan var o minicik biblolardan al netten, onlar baya ucuz, ben onları almak istemedim çok küçük nettekı lavanta vb de hoşuma gıdeni bulamadım,madem senın lavantan buyuk kı iyi biyerden de , o bıbloları ekle yanına yeter bence
bı arkadas vermıştı ucuz bır adres

60kuruşa olanları beğendim ben
alhttp://www.birmax.com/indirimli.htmlmışın

Muzun bebeğe kilo aldırdığı doğruymuş demekki ben pek inanmamıştım.

muz herkese kılo aldırırı,kalorisi en yuksek meyve diye biliyorum... bulgur pılavı içinde öyle diyorlar ama aynı kendımız gıbı herşeyden az dengelı yemek fayda eder bence, yoksa oyle mınıcık gobekler gordum, kadım 8kılo almış 3,60doğurmuş...

Ultrson yanılmalarında rekor bende galiba ilk doğumumda 38. haftayı doldurduğumda 3000kg demişlerdi 3 gün sonra doğdu 2350gr. doğdu. Bu kızım nasıl doğacak çok merak ediyorum.
maş... o nasıl yanılmaymış öyle :KK1:
canım yataktan sadece banyo, tuvalet ve dr için kalkabliyordum 2 haftadır. o yüzden nerde portakallı kurabiye yapmak.:KK1:

artık yaparım inşallah bundan sonra...

anladım geçmiş olsun ,birine yaptır bari kimsen yok mu :KK19:
nerdesin yakın olsan alır gelirdim sana valla :KK16:

herkese günaydın ,kahvaltıda melemen var ,perdeci aradı birazdan hamsilerin perdesi takılacak inş. çok merak ediyorum perdemiz nasıl olacak
yemekten sonra hemen eşime camını sildireyim odanın da perde temiz cama asılsın :KK1:

Selam güzel anneler ve minnoşları...

Yarın sabah dr. kontrolümüz var. Benim hamileliğimin başından beri hiç sıkıntım olmadı.. Hiç miden bulanmadı yada aşermedim.. Hamilelik böyle birşey ise kadınlar abartıyor gibi geldi bana :))
Maaşallah benim oğlum bulunduğu yerde çok memnun galiba çıkmaya niyeti yok gibi.. Gerçi son 3 aydır doğum pozisyonunu almış durumda. Umarım son ada bir dönüş yapmaz... Normal olsun istiyorum..
Bir an önce doğurmak istiyorum.. Hem kıymetlime kavuşmak hem bu koca göbekten kurtulup zayıflamak istiyorum.. Bu göbekle hareket etmesi çok zorlaştı. Çantamı daha hazırlamadım.. hazırlarsam heh tamam doğurabilirim moduna girip daha 6 hafta beklemeye tahammül etmek zorlaşacak :)

Arkadaşım YiNgYaNg.. "Hiç midem bulanmadı yada aşermedim.. Hamilelik böyle birşey ise kadınlar abartıyor gibi geldi bana" demişsin ya.
Tanrıdan dilerimki hiç yaşama ve böyle düşünmeye devam et. Ben 21.haftama kadar resmen aç yaşadım.Su içsem bile kusuyor tüm gün yatıyordum.Tam 6 kilo verdim ve 1,5-2 kilo daha verirsen hastaneye alıcam dedi Dr.um çünkü hamilelik zehirlenmesi riskin var dedi.
Bu hiç abartılası bir konu değil.Hiç bir kadının hamileliğinde bunu yaşamasını istemem çünkü gerçekten dünyanın sonu gelsin istiyorsun,bebeğine bile sevinemiyorsun.
Bir yandan vicdan azabı duyuyorsun yiyemiyorum içemiyorum,acaba onu besleyemiyor muyum diye? Halbuki ne alaka o senin kanınla besleniyor.
Ben beslenemediğim için Dr.vitamin verdi, onları bile içemiyordum çünkü onlar daha da beter kusturuyodu.
Çok zor dönemlerdi.21. haftam dolarken bıçak gibi kesildi bulantılarım.

Elbette naz-niyaz yapan hatunlarda vardır,haklıdırlar da belki :) Ama inan bununla hayatı kararan,hamileliğinin ilk yarısını kabus gibi yaşayanlarda var.Herkesi bir değerlendirme derim..
Sevgiler.

X