2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
yeni gelenler bu kadar güzel dışlanırdı..tebrik ediyorum arkadaşlar

Canım inan kimse kimseyi dışlamıyor. Sadece biz burda kaç aydır beraberiz. Normalde forumda bir gün içinde 25-30 sayfa ilerlerdi. Öyle bir gruptuk. Herkes yazardı sürekli. Nelerimizi konuşmadık, paylaşmadık. Çok farklı paylaşımlar olurdu. Son zamanlarda ne yazıkki o sürekli yazıştığımız gruptan bir sürü kişi girmiyor pek. Biz d eo konuşmaları özlüyoruz doğal olarak.

Yoksa yeni gelenlere de cevap yazılıyor, onların da dertleri dinlenip, yorumlar yapılıyor. Paylaşımlar oluyor.

Burdan kimsenin, bir diğer kimseyi dışlama hakkı yok canım. Hepimiz eşitiz zaten

bu arada kızlar gıda takviyesi alacaksanız evening primrose oil..vs solgar veya gnc tercih edin derim ben..ben çalıştığım kurumda ithalat biriminde çalışıyorum bu ürünler ithal geliyo her seferinde analize gidiyo

ay canım benim gözün aydın ya Allah banada nasip etsin inşallah..kilosu filan iyi maşallah artık gelebilir dediğin gibi :)

Sağol canım benim. Habire bebişime yarayacak şeyler yiyip soluma yatıyorum. Kendimi de, oğluşumu da büyüttüm yiye yiye, yata yata

hım benim gebelik hormonlarım devreye girdi galiba alınganlık yaptım birazcık :)

ee canım hatırlıyorum konuşmuştuk. magnet yapıştırıp, içine lavanta, dışına da etiket çok güzel olucaktı. Oh mis. Vaz mı geçtin cnm? O kadar da almışşın..

ah be ,evet neler konuşulmadı ki :)))
ben bile kayınvalidemin kurbanda bana et verdmediğini ballandıra ballandıra anlatmıştım :)))
gerçi memlekette duymayan kalmamıştı ama olsun :)))

gülesim geldi halime ..
ben bebeğin odasının daha fotosunu bile paylaşmadım...((

şimdi ilk aydan beri burada olunca ,insan ister sitemez ,alışıyor aynı isimleri görünvce ,ben başlarda acaba burası başka topik mi demiştim :)

ee canım hatırlıyorum konuşmuştuk. magnet yapıştırıp, içine lavanta, dışına da etiket çok güzel olucaktı. Oh mis. Vaz mı geçtin cnm? O kadar da almışşın..

ya yine dağıtıcam ,ama pek bi sade geldi bana ,bildiğin kadife kese :)içinde sünger var ,içindede lavanta var,keseler şiş duruyor yastık gibi,görüntü fena değil...
internette araştırınca o kadar süslü görünce birden onlara özendim :)
lohusa bardaklarına süs bile yapıyorlarmış ,şok oldum :)))

küçük badaklardan 6 şarlı 3 adet almıştım ,1 det daha alınca 6*4:24 adet ,iki defa dönülür lohusa şerbeti ,yeter gibime geliyor.i..
bardakları geçirmek içinde tül ,üzerinde bebek 0.050 tl ...
hiç bi şey değil ..
bari diyorum bi para edicek bebek süsü ,ondanda kendimi mağrum etmiyeyim..
ya benimki birazda özenti ,aklımda kalmasın diye ...eşime az önce gösterdimde ,artık adam bıktı vallahi :))))

Ultrson yanılmalarında rekor bende galiba ilk doğumumda 38. haftayı doldurduğumda 3000kg demişlerdi 3 gün sonra doğdu 2350gr. doğdu. Bu kızım nasıl doğacak çok merak ediyorum.

cnm doğru.oğlumun son ultrason kilosu 1830 gr dı.ertesi gün doğum yaptım.1750gr doğdu.
benim ilk doğumumda 3.700 falan olur demişti dr 3200 kadar doğdu yarım kilo fark etti ama biraz makineyle de alakalı bence gecende arkadas doğum yaptı aynı ultrasondaki kilosuyla doğdu dedi
demekki gerçekten doğru
o kadar da uyuma arada buraya da gir çık ayşe
maş. ne güzel inş. böyle devam eder
Senin yaptığın şeyler de, hepsi benim damak tadıma uygun sevdiğim şeyler. Neyseki buzlukta milyon var. Peki portakallı kurabiyeyi ne yapıcaz?
ula portakallı kurabiye çok basit hem de margarinsiz çok da güzel oldu 15 dakikada pişti ,hemen yap at fırına
olmadı nerdeysen gel açıyorum kapıyı

bu arada ben de yeniyim ama farketmiyor ,yazarım ben hiç takmam ,yeni eski ne farkeder yaaww,önemli olan burada paylaşmak değil mi ..

Son düzenleyen: Moderatör:
maşallah bende benimkine iri diyordum ,maşşalahh..
süper ne güzel ,bende yarından itibaren yatıştayım ..hep sola hep sola yatıcam ,başlarda yatıyordum ama insanın yanları ağrıyor

Tatlım sen yine de paylaş odanın resmini. Yorumlarız biz

bebek şekeri için de bak şöyle bir site var. kız harika şeyler yapıyor. Rengim Design mutlaka bak derim, eminim bayılacaksın.

canım yataktan sadece banyo, tuvalet ve dr için kalkabliyordum 2 haftadır. o yüzden nerde portakallı kurabiye yapmak.

artık yaparım inşallah bundan sonra...

ben ,gebeliğimin başında (çok yemek seçtiğim için ,araştırmıştım ,dayadım kendimi proteine ,öğğğ geldi ,ben o kadar uğraş ,proıteinli besinler almak için ,sonra sağdan soldan ,eşim uuzn boylu yapılı olduğu için genetiktir demesinler mi :))))
ben kendimi proteine vurucam diye helak oldum ,kimsenin umru olmadı ,genetik dediler :)))
ama şaka bi yana gerçektende genetik ,bazı insanlar sağlılı sebzeler meyveler yeselerde bebeişler anne karnında büyümüyor ,ultrosandada yanılma payı kesinlikle olur %5 lik gibi bence ..
tanıdığıma 3600 demişlerdi 3300 doğdu ,hatta ,karnımda kilo verdi galiba bile demiştik...
ama sol yana yatmak kesinlikle faydalı diye düşünüyorum ,ben 32.haftaya kadar hep soluma yattım ,ama ağrımaya başlayınca ,zaten bi sağ bi sola dönüyorum ,uyku tutmayıncs istesende sürekli yanı tarafına yatamıyorsun ...

maşallah bende benimkine iri diyordum ,maşşalahh..
süper ne güzel ,bende yarından itibaren yatıştayım ..hep sola hep sola yatıcam ,başlarda yatıyordum ama insanın yanları ağrıyor

ay beni delirttin sen bugünn :)))
yahuu mail attım sana bi zahmet ilgilensen ,cevabını yazsanda bende bilgilensem

selam kızlar..uzun zamandır yazamadım. taşınma işimiz oldu kuş uçmaz kervan geçmez görev yerimizden merkeze tayin olduk doğum sebebiyle kışın ortasında. 1 haftada toplanıp yerleştim mucize gibi derken çok yormuşum kendimi 2 gün önce sancım oldu çok az önemsemedim.arada sırada karın sertleşiyor diye.ayrıca ben 3 gün önce HURMA yemeye başlamıştım! sanırım bu da etki etti diye düşünüyorum. dün kontrol wardı nst de kasılmalar çıktı. doktor yatıralım seni dedi, hemen doğurtacak beni açılma falan yok üstelik.. çocuğum war kimse yok yanımda deyince nidilat diye bir ilaç werdi ve bebek için akciğer geliştirici iğne. en azından 1 hafta kadar erteleyelim doğumu dedi. istirahat et dedi. ben de 39 haftayı görebilirimiyiz dedim. o kadar önermiyoruz beklemeyi dedi! benim kafam karıştı. ilk doğumum normal adam beni sezeryana itecek gibi geliyor nedense. kızımda 39. hafta bitmişti doğum yaptığımda.ben bu özel hastenelere güweneiyorum, herşey olabilir.
size soruyorum şimdi karnınızda zaman zaman sertleşme küçük sancılar oluyor mu?tedirgin oldum piskiolojik olarak karnımı yoklar duru oldum piririklendim yaa

vaveyle erken dogum yapsan bile bu normal dogurmana engel degilki.doktorun belliki seni kesip biçmek istiyor
emin olmadan buna müsade etme.imkanın varsa başka doktorada görün
benim kuzenim 32 haftalık dogurdu oglunu.normal dogum yaptı hemde dikişsiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…