2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Kizlar
Sizden kopmus degilim ins bu ay hamis kalirsam sezeryan dogum yapicam yani ocak ta yine sizinle olabilirim
Yesim tatlim kesemiz gorunmus gozun aydin cnm
sagol canim
icim rahatladi valla. ustten bakmasida ayrica iyi oldu. simdi safa sayar gibi 3 haftayi sayicam.
banada sezaryan olman lazim o yuzden aralikta aliriz dedi ama daha cok var onlari dusunmeye:)
benim 4 yil gecmis olucak yinede olmaz mi acaba? senin 3 cocukta sezaryanmi canim?
ovulasyon testine gore 14. gun yumurtladim ve bizim tek iliski oldu ama :44:

canim valla hesaba gore hic olmuyor benim gecen gebeliktede hesaplar hic tutmamisti ama bebis gelmisti
ins degerinde kisa surede articak sonrada keseyi gormeye:))

kizlar ya sabah uyaniyorum hamile oldugumu hatirliyorum hemen , butun gece kizimi ariyorum ruyalarimda buluyorum her seferinde:) bu arada simdiki kizim
degil baska bir kiz cocugu 1 yaslarinda filan. benim kizim olucak sanirim. :)
ocak ayida gelirmi yahu cok zaman
bugun itibariyle 5. haftamizda bitti 6. haftamiza basladik :)

cnm ilk kizim normal dogum oldu
ikinci oglum döndü fakat kanala girmemis o nedenle sezeryan oldu
ucuncu oglum ise arada 4 yil gecmisti normal dogum dediler bebegim normla dogdu 6 saatte fakat bebegin esi gelmedi
ve anlamadilar drlar meger rahimde sezeryandan dolayi kesik olan yerin icine girmis yer etmis kendine dr asilinca koptu geldi
kanamam basladi diridiri beni kurtaj ettiler dogum masasinda kan verdiler
10 gun kaldim hastanede eve ciktim 5 gun sonra kanama gecirdim
baktilar yine var amaliyata aldilar kurtaj ettiler kan kaybetmisim 10 gun hastanede kladim yine kan verdiler
neyse eve geldim icim rahat etmedi baska dra gittim oda dedi var diye henuz temizlenmemis bebegin esi 3. kez kurtaj oldum ondan sonra duzeldim neler cektim pisikolojim bozuldu resmen aradan 5 yil gecti bebgime kaldim hamile drun tahmini yapilan kurtajlardan dolayi rahim zedelenmis bebkte oraya yerlesmis beslenememis ve kalbi durmus
onun demesi o birdaha ayni seyiyasarmiyim dedim olur yada olmaz diyemem dedi
ya inanmiyorum ins bu sefer sag salim kucagima alicam insAllah Allahiminda izniyleeeeee iste bole ben kesin sezeryan diyorum cnm o riski yeniden goze alamam

ay canım neler yaşamışsın çok geçmiş olsun. okuyunca tüylerim diken diken oldu. Hangi hastanede oldu bu olanlar. İnşallah bebeğini sağlıklı sıhhatli sorunsuz kucağına alırsın canım. Allah bebişleriizi bizlere bağışlasın

canım ne çok şey yaşamışsın inşallah bu sefer hiç bir sorun yaşamadan kucağını alırsın yavrunu.

anladim canim. cok kotu seyler yasamassin. bencede risk filan alma bende almazdim ki kizimdada hic almadim
daha 11 gun vardi doguma tersti bebek doktor donebilir dedi ama pek te sanmiyorum dedi. bende zorlamanin manasi yok diye dusundum
ve sezaryan oldum. sonrasindada 2 kere kurtaj oldum
cok korkuyorum yanlis yere yuvalanir diye bebek. dr banada rahimde incelme var demisti ama 4 ay gecti.
Allah iyi doktorlarla karsilastirsin cok sorumsuzlari var.

bende bugun icim durmadi dustum progestan hap pesine. ezcaneler recete olmadan vermiyor hastanenin aciline gittim
dedim 5 haftalik hamileyim kahve leke geliyor progestana ihtiyacim var doktor muayene edecek alttan dedi
bende ettirmedim karnimdan olur dedim. dun zaten muayene oldum dedim. neyse konustular aralarinda sonrada igne yaptilar progestron. napayim ya hic guvencim kalmadi alttan kurcalayacak oynatacak bebenin kesesi ben nasil guveneyim 2 dusugum var benim dedim
olmaz dedim. yedim igneyi geldim hap yok memlekette hapi icsem daha iyi degil mi?
ah bizim dr larin gozunu seveyim yine boyle durum olsa hemen baslatirlar progestana biliyorum. ki daha once kalp durmasindan dusugumde var. Ataturk bile bosuna dememis Beni Turk hekimlerine emanet edin diye.

neler yaşamışsın allahım bakmış. bencede aynı riski almayın tekrar allah korusun.

düşüklerinizin nedeni var mı benimde iki düşüğüm var kanımda pıhtılaşma çıktı iğneye başladım inş. bu defa alırım kucağıma :18: ilk bebeğim olacak

kızlar merhaba..bende Allahın izniyle inşallah Ocak annesi olacağım ancak şuan bi problemim var, kan testim düşük çıktı 61..çok korkuyorum, doktorum pazartesi testi tekrarlıycaz dedi, yükselme varsa o zaman gebelikten emin olacağız dedi..ilk testi cuma günü yaptırmıştım, ve ilişkiden sonraki 14. gündü..içim o kadar sıkılıyor ki, daha önce de bir bebeğimi 3 aylıkken kaybetmiştim..yine aynı şeyleri yaşamak istemiyorum..Allahımın izniyle bu kez kucağıma almak istiyorum..benim için dua eder misinizzz lütfen

Rabbim hayırlısını nasip eylesin inşllh.Dualarım senınle canım.Rabbım yardmcın olsun yüzünü güldürsün inş.

benimkine dollenme hatasi dedi doktor. test yaptiramadim burda sigortamda yok tr ye gidince yaptiricakti ama gidisimi biraz erteledm.
ben doktor degilim sadece fikir yurutuyorum ama benim rahimde kanama alani olusmus ve kahve leke gecti camasirima simdi ben
kani sulandirici birsey yapsam kanama artmazmi? yada lekesi gelen ve pihtilasma sorunu olan biri bu durumda nasil yapiyor.
burda iyde anlasamiyoruz dr larla . zorlaniyoruz zaten. nasil sorabilirimki ben bunu?? off su testi bir ogrenmeye calisayim bakayim ne kadarmis . yapiliyormuymus
yukselir ins canim cok zor beklemek ama elden ne gelir. inan bende diken ustudeyim lekeleri gormuyorum Allahtan ama ne zormus boyle. Cumlesiyle saglikla bebeklerimizi kucagimiza aliriz insallah.

kuppecim seninle ayni durumdayiz.. bizim de 14. gun iliski oldu. adet tarihinden 1 gun once bhcg 43 kusur cikti. cok az geldi bana da bu deger.. ben de tekrarlaticam insallah yukselir degerlerimiz

ben de katıldım aranıza. bugün öğrendm hamile olduğumu:) hcg değerm 141 çıktı

kızlar bu benim 2. hamileliğim ilk hamileliğimde bebeğimi kaybettim . eğer değeriniz küçük ise 2 gün sonra 2 katından daha fazla olması lazım . bende daha doktora gitmedim kısmetse önümüzdeki hafta içi gitmeyi düşünüyorum

kızlar benim mide bulantılarım çok arttı
bu ne kadar sürecek bilmiyorum
neredeyse zayıflicam ya hiçbişey yiyemiyorum
bebişim için gayret edip zorla yiyorum

sizce ne yapmam gerekiyo
doktora gitmeyi düşünüyorum yarın

Merhaba!

Benim hamileligim de bugun 2. kan testimde sayinin katlandigini gormemizle kesinlesti (hala inanamiyorum gerci). Beni de listeye ekler misiniz, yasim 37, ilk bebegimiz olacak insallah, 62 kilo ile basladik bakalim bu yolculuga. Beklenen dogum tarihi 9 Ocak.

Aylardir bebek icin ugrasirken kk'daki cesitli basliklari takip eder dururdum. Hamileligimi ogrenince benimle ayni seyleri yasayanlarla bir iletisimim olsun istedim ve uye oldum (henuz ozel mesaj yollayamiyorum sanirim). Hepimize yeni yilda saglikli bebekler diliyorum.

cok sevinmelisin canim bulanti cok iyi birsey bebegin saglikli oldugunu gosteriyor elbette bazi kadinlardada his olmuyormus
ama benim kizimda olmustu 3-4 hafta sonra geciyor kendini yemek yemek icinde zorlama bu donemlerde bildigim kadariyla annede
hali hazirda olan seyler fazlasiyla yeterli bebek icin. zatn bu bulantilar bebegin kendini savunma mekanizmasiymis.
zararli birsey yeyip icme diye. bende bulantilari bekliyorum ama ne gelen var ne giden arada bir koku sorunu oluyor ama
cok siddetli degil. istahta gayet iyi bende hatta cok yiyorum ve yedikten sonra midem bir donuyor. ama o bende oncedende vardi.
yinede dr gorun dayanamayacak gibiysem hapi var. ben kullanmadim ama kullananlar varmis.

hayirli olsun canim. benimde dogum tarihim 9 ocak:) kizimin 5 ocak ve simdiki bebegiminde 5 ocak gorunuyor ama gununde dogarmi bilmem? daha liste yapilmadi yada en azindan ben listeye girmeyecegim su 8. haftayi gectikten sonra dusunuyorum
gecen bebegimi7+2 de kaybettim. riskli donemleri atlatinca icim rahat edecek. ins hepimiz saglikla kavusuruz bebeklerimize. hic fire vermeyiz.

kzlar buda kuzcugun kesesi:)

yalniz aklima takildi ben asagida bir karalti daha gordum yuvarlak??
sizde goruyormusunuz?? 2. kese olmasin?? belkimde goz yanilmasi cok baktim cunku:))
Eki Görüntüle 408659

Benim oradan buradan okudugum kadariyle o kesenin etrafinda acik renkli bir halka olmasi gerekiyor, amniotic fluid mi ne. Kesenin etrafinda gercekten var dikkat edersen ama digeri sadece karalti, halkasi yok. Acaba neyin nesi?

Senin daha onceden kayiplarin olmus, temkinli yaklasiyorsun her seye. Bende ilk defa ve uzun ugrasilardan sonra oldugu icin fazla heves var, her seye cumburlop atliyorum :)) Fire vermeyelim umarim.

Aynen canim sabah yine leke gelmis kafayi siyiricam bu lekeler yuzunden
halkayi farkettim evet digerinde yok. acaba kanama alani filanmi? aklimda birton kusku kaliyor.
su riskli haftalar gecsede bizde tadini cikarsak.
ilk gebeligimde ne guzel bilicsiz bilgisiz dogurdum kizimi bu kayiplar olunca cok okuyoruz kafamiz karisiyor.
kac yillik evlisin canim?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…