2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
günaydın canlar

papatyacım,sırt ağrısı çok zorlamıştı beni Allah kolaylık versin canım.yatıyor olmasan yürüyüş bile fayda ederdi.ama napalım katlanıcaz.senin anneliğinin mükafatı bize göre daha fazla olucaktır canım
masaj yaptırabilirsen yanındakilerden rica et belki hafifletir :44:

2013, listeyi gördüm canım çok işe yarayacağı kesin sayfalarca okumaktan daha kolay
bi hatırlatma da benden doğum çantası için.çantanıza mutlaka bir miktar para koyun kızlar.ne zaman yalnız kalacağımız belli olmaz.taksiye binmek hastaneye ulaşmak zorunda kalabiliriz.

canım bunların park yatak şeklinde olanları da var co-sleeper yazınca görsellerde görebilirsin.ama türkiyede pek yok.internet üzerinden satışlarda alabilirsiniz.bence anne için büyük kolaylık
emzirirken kalkıp üstüne bişeyler al ayağını giy bebeği emzir bunları çıkar ve yat ilk zamanlar yorucu olabilir.yatak kenarlarınızda 10-15 cm lik ahşap dönmüyorsa; ikea da satılan tarzda ahşap korkuluklu beşiklerden alıp bir kenarın korkuluğunu çıkarırsanız da aynı oluyor. bu şekilde kullananlar yazmışlar ordan biliyorum

Nasılsınız bu sabah? izne çıkacak arkadaşlarım, hadi gözünüz aydın ocak ayı geldi sayılır, günler sayılmaya başlamıştır.

papatya, ozokun canlarım geçmiş olsun, mide yanması fenadır ya, mide yanmam yok ama geceleri rahat uyku yok elbet, dönüp durmaktan bi hal oluyorum. bol süt için bir de tuzdan uzak durup yediklerinize dikkat edin.

sudeeee ne yalan söylim bende de yok artık eskisi gibi istek, ara verdik ya ondan heralde, bende bi bahane bulup uyutuyorum, yazık ya sonra üzülüyorum :)) dediğin gibi lohusalıkta ne yapıcaklar bilmem.

ayyy bebeğim nasıl bir dönüş yaptı öyle, kendini gösterip, bi el salladı geri çekildi sanki. aman yarabbi nasıl güzel bi duygu bu yaa..

ocak ilk haftası yada 2. haftayı sabırsızlıkla bekliyorum, ona neler alıcam neler..

dünde burda konuşmuştuk anne yorulunca bebek hareketleri azalıyor benm ki hafta sonu çok yorulmuştum hiç hareket etmedi.bugün iyi =) ama kızlar bu haftadan itibaren tekmeleri saymamız gerekiyormuş haberiniz olsun...aman dikkat edelim ..

Herkese gnydn.benim kilo problemim için cvp veren arkadaşlara tşk ederim.bişey daha sorsam:)tansiyon olsa belirti vermezmi.sadece ölçülüncemi anlaşılır.ben haftaya çarşamba drye gidicem.ozamana kadar ne yapmam lazım acaba

Herkeslere günaydın kızlar, nasılsınız ?

Canım çok beğendim bende bunu, mobilyacılar yapabilir diye düşünüyorum.

bana da cok kullanisli geldi, ama yaptirirsan biraz daha buyuk bisey yaptir ki en azindan yasina kadar yatsin, ama bu tek tarafinin olmamasi, hic kalkmadan bebegi yatagindan alabilme cok ozelligi cok guzel, bi de sungerle de cevrilmis, hareketlendiginde kafasini vurma korkusu olmaz, cok guzel walla

sadece pozisyon degistirmistir canimcigim, Allah'in izniyle korkma sen, ama bebek hareketleri onemli bir konu, ozellikle 28. haftadan sonra satte 10 hareketi mutlaka hissetmek gerekiyor, ama cok hareketli bir bebegin uzunca bir sure (bir kac gun gibi) hareketlerinde ya da gucunde bir azalma fark ettiysen doktorunu bir ara, rahim ici stres diye tanimliyorlar, bi de doktorun sorularina telefonlarina randevusuz ziyaretlerine mirin kirin ediyorsa hemen degistir onu, hicbir belirti hafife alinmaz hamilelikte, o kadar para oduyoruz tabiki ugrastiricaz onlari

belirtisi olur herhalde, ama cok yukseldiginde, o zamanda zaten tehlikeli bir hal almis olur, Alper Mumcu sitesinde son trimestirde 3-4 gunde bir tansiyon olcturulmeli diyor, bence o kadar siklikla olmasa da en az haftada bir olcturmekte fayda var, Turkiyede kolay, her eczane olcuyo tansiyonu, burda ya kendi doktoruma ya da hastaneye gitmem lazim bir tansiyon olcturmek icin, aslinda ihmal etmemek lazim ama useniyorum o kadar yola

kizlar hickiriklari hissetmeye baslayan var mi bu arada? boyle kalp atisi gibi, seyirme gibi, ritmik ama hafif bir hareket oluyo, benimki hickiriyo mesela su anda oy mincik mincik yapicam ben onu hele bi dogsun kuzu hayirlisiyla insallah

kizlar hickiriklari hissetmeye baslayan var mi bu arada? boyle kalp atisi gibi, seyirme gibi, ritmik ama hafif bir hareket oluyo, benimki hickiriyo mesela su anda oy mincik mincik yapicam ben onu hele bi dogsun kuzu hayirlisiyla insallah

bende 2 haftadır ara ara oluyor her gün olmasa da minik kızım yutmayı nefes almayı öğreniyor ciğerleri güçleniyor şükürler olsun

günaydın kızlarr ve tatlı bebişleri

ozayus hıçkırıkmıymış ooo,ben kalp atışı sanmıştım ara ara oluyo çok tatlı bi şey) Allah bağışlasın hepsini,yerim onları ben

ay super buda teşekkr ederim canım

ayy bunu duyuyodum hep merak ediyodum... bildiğin hıçkırık sesi mi geliyo kii ilerleyen aylarda duyulur mu

Biz dünden beri fana haldeyiz. Söylemesi ayıp dün öğlen baklagillerden bir ürün yedim. Aman Allahım dünden beri ölüyorum. Doğalgaz patlaması çok fena. Gece bile kaç kez sıkıştırdı. Aman deyim benim gibi acelecilik yapmayın mutlaka bir gün suda bekletin

Arkadaşlarım listenin işinize yaramasına çok sevindim. Bebişlerimiz sağlıklı günlerde kullasınlar inşallah…

Bugün İstanbul yolcusuyum. Çarşamba beşik-şifonyer ve yatak grubu ürünleri alacağım. Perşembe Eminönü’ n e gideceğim. Cuma Optimumda Koçtaşa falan bakacağım öylesine gezineceğim. Mutlaka eksikler çıkacaktır. Cumartesi kızımı görmeye gideceğim. Şimdiden heyecan bastııı. Pazar’ da dönüş.

Ara ara cepten bakmaya çalışacağım. Kendinize ve minik zuzularınıza iyi bakın.

Bu arada ağbimin eşide bana bir mail atmıştı. Yeni annelerden. Onun mailinide size atayım. Yardımı olabilir.

1)EN MAKUL BEDEN KIYAFETTE,62.ZAMANLA 64,72.....DİYE GİDİYOR.
2)TEK PARÇA TULUM ÇOK İŞE YARIYOR.
3)ÇITÇITLI BADİ(KISA VE UZUN KOLLU)
4)ELDİVEN(ÇOK LAZIM OLUYO ANNESİ MİNİK ELLER İÇİN9
5)ÇORAPCIKLAR
6)KOLSUZ YELEK(SÜPER İŞE YARIYO)
7)PENYE ÖNLÜKLER(KUSTUKLARI İÇİN SÜPER İŞE YARIYO)
8)AĞIZ BEZLERİ(25-30 ADET)
9)ALT DEĞİŞTİRME
10)BEBEK BEZİ CİLDE GÖRE DEĞİŞİR AMA HASSAS CİLTLER İÇİN PRİMA PREMİUM CARE 1 NUMARA)
11)BEBEK BAKIM ÇANTASI(SIRT ÇANTASI ŞEKLİNDE VE TERMOS KAPLAMALI İÇ YÜZEYE SAHİP OLANLARINDAN OLURSA ÇOK RAHAT EDERSİN
12)ALTINI SİLMEK İÇİN PAMUK(DİKDÖRTGEN ŞEKLİNDE YENİDOĞAN İÇİN SATILIYOR MAKYAJ PAMUĞUNUN BÜYÜĞÜ,MARKASINI UNUTTUM ÖĞRENİNCE YAZARIM HAZELDE ÇOK KULLANDIK.
13)BEBEK TIRNAK SETİ
14)BURUN ASPİRATÖRÜ(OTRİBEBE)
15)ATEŞÖLÇER(LAZERLİ ÖLÇER DAHA MAKBUL)
16)BEBEK BANYO HAVLUSU
17)BANYO KÜVETİ,BANYO SÜNGERİ,KOVA,MAŞRAPA,TÜLBENT LİF(ÇOK ÖNEMLİ)
18)BATTANİYE(PENYE,YÜN,POLAR)
19)ŞAMPUAN,SABUN,BEBEYAĞI,BEBESÜTÜ (MUSTELA)
20)PİŞİK KREMİ(YETERLİ MİKTERDA ÇİNKO İÇERDİĞİNDEN DERMO TROSYD)
21)BİBERON(AVENT)
22)EMZİK(NUK VEYA AVENT)(DAMAKLI VEYA DAMAKSIZ)
23)HUMANA EMZİREN ANNELER İÇİN BİTKİSEL ÇAY(HASTANEYE DE GÖTÜRMELİSİNİLK GÜN)
24)PUSET,ANAKUCAĞI,KANGURU
ANNE İÇİN HAZIRLANACAKLAR:
1)GECELİK,PİJAMA
2)ATLET,DON VE EMZİRME SÜTYENİ
3)ÇORAP
4)TERLİK,TÜLBENT
5)GÖĞÜS PEDİ(LANSİNOH VEYA CHICCO)
6)GÖĞÜS KREMİ(LANSİNOH VEYA MUSTELA)
7)HAVLU KAĞIT
8)ISLAK MENDİL
9)TAÇ
10)ÇIKARKEN GİYMEK ÜZERE 1 TAKIM DIŞ GİYSİ
11)ORKİD GENİŞ YAPRAKLI
12)BEBEĞİN BEŞİĞİNİN BAUCUNA KOYMAK İÇİN KÜÇÜK KUR'AN)
13)NAZAR AYETİ
14)KAPI SÜSÜ
15)ŞEKER,LOKUM
16)ODA SÜSLEMELERİ

herkese günaydıınnnnn,

ben 2-3 gündür çok yoruldum. misafirim vardı, öldüm resmen. artık ciddi anlamda ağırlaştık sanırım, çok zor geliyr her şey ve çok çabuk yoruluyorum. Bu arada gecen hafta doktora gitmiştim bebişim çok sağlıklıydı maşallah. yalnız benim karnım çok sertmiş. magnezyuma devam dedi doktor. ben de bu aralar yürüyüş yapıca ya da yorulunca karnımın taş gibi oldugunu hissetmeye başladım ve korkuyorum açıkçası. erken doğum belirtisi falan diyorlar....:18::18: ama doktorum herhangi bi yorum yapmadı. sanırım yarın gidip sorucam tekrar...

artık sırtım çok ağrıyorrrrrrrrr yaaaaaaa
daha ileriki haftalarda nasıl olacağımı tahmin bile edemiyorum

ahh sırt ağrısı demeeeee. ölüyorum ben resmen kazık yutmus gibi kalıyorum bazen. gece bi tarafımdan bi tarafıma dönemiyorum. bir de sen daha ağırsın. off Allah kolaylık versin

gerçi doktorlar problem yok diyorlar ama zerre kadar içinde istek olmaz mı insanın ya. yasak deseler daha iyi. adamlara da üzülüyorum bide doğumdan sonra.40 gün lousalık var

canım ben en son doktora sormuştum ev aban dogurana kader devam bi sorun yok dedi. dr herhangi bi sorun olursa yasak diye belirtiyor. onun haricinde bi şey demediyse devam demektir. haa istek konusuna gelince mümkünse hiç dokunmasın bana ben uyuuucaammmmmm.

canım bu tekme sayma olayı cok gereklimi gercekten ben sayab,ileceğimi sanmıyorum.. saymaya kalkarsam obsesifleşirim ben. huyum kurusun.

ben de hissediyorum. hop hop atıyo kızcağızım. yirim onu yirimmmmm

ayyyyyyyyy gece yatmayı bilmiyorum, sabah kalkmayı bilmiyorummmmm

günaydınnnnnnn herkeseeeeeee

bugün tartıda 59 u gördümm
50 ile hamile kalmıştım
sürekli yattığım için çok çok hantallaştımmm çoooooooook

sen yatarak bu kadar mı aldın hemde iki bebekle canım ben yatmadım çalışıyorum gün boyu hareket halindeyim ve tek bebekle 10 kilo aldım 60la hamile kaldım 70 olmuşum tartıldım da Allahtan boy var da göstermiyor o kadar kiloyu

çok teşkürrr hemen worde attım ihtiyaç listesinii..

böyle de hazıra konmuş oluyoz ama napalım

sabah elimi koydum biraz alt tarafta kalp atışına benzer hafif atışlar vardı, demek hıçkırıkmışıııışş. :)

kızzz sen bizim psikolojimizi mi bozcann ben tek bebekle aldımm 9 kilo.. bide çalışıyorum.

gerçi bi tek karnım çıktı hiçte 9 kilo ağırlık hissetmiyorum ama

acaba senin bebekler mi ağırlık yağıyor direk onlar aldıysa kiloları...

sen bi tane resmini koysana karnının ya göreekk senii merak ediyom

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…