2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
o nasıl bişe kızlar hıçkırığı nasıl hissediıosunuz :)

canim hani elini bileginin icine koyasinda nabzini hissedersin ya, iste ayni oyle atiyo, ritmik bir sekilde, bir dakika veya biraz daha uzun suruyo, sonra geciyo, benim oglusum pek bi rahatsiz oluyo, durmadan pozisyon degistiriyo, oy kiyamam ben kuzumaaa:KK16::KK16::KK16:

ay super buda teşekkr ederim canım :KK76:

ayy bunu duyuyodum hep merak ediyodum... bildiğin hıçkırık sesi mi geliyo kii ilerleyen aylarda duyulur mu :KK52:

evet yaklasik uc ay sonra baya net bi sekilde gorup duyucaz insallah:KK9::KK9::KK9:

ayyyyyyyyy gece yatmayı bilmiyorum, sabah kalkmayı bilmiyorummmmm:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

Günaydınnnnnnn herkeseeeeeee

bugün tartıda 59 u gördümm:KK53::KK53::KK53:
50 ile hamile kalmıştım
sürekli yattığım için çok çok hantallaştımmm çoooooooook

maşallah 2 bebekle bukadar kilo.hiç almamışsın demektir.ben çalışıyorum ve tek bebek 12 kilo almışım:KK43:((

selam anneler nasilniz..mashallah nekadar guzel seyler almissiniz.gule gule giysin bebisler..:KK16::KK16:bizdehersey var malum kizim 2yasinda.bebeklik esyalar duruyor taptaze.arabaaldik o yoktu.cinsiyt.belli degil dha.erkekse bir kac bir shey alicam inshallah:KK16::KK16:
kizlar ayagima krmplar giriyor.ayin 20 doktora soyliycem.insallah.bide dk.bana demir ilaci hic yazmadi.kizimda doguma kadar kullanmisdim.sizce yazmasini istesemmi.

papatyacım bunlar sana :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

hem başlangıç kilona hem şimdiki kilona maşallah :KK9::KK9::KK9:
ben 65le hamile kaldım en son 71 di kilom.bebeğin kilosu da biraz az demişti doktor gerçi nettekilerle uyumluydu ama anlayamaddım pek.
ne yedin ne içtin bi anlat bakim hele :KK9:
ben neyi yanlış yapıyorum anlayayım yahu :KK1::KK1::KK1:

selam anneler nasilniz..mashallah nekadar guzel seyler almissiniz.gule gule giysin bebisler..:KK16::KK16:bizdehersey var malum kizim 2yasinda.bebeklik esyalar duruyor taptaze.arabaaldik o yoktu.cinsiyt.belli degil dha.erkekse bir kac bir shey alicam inshallah:KK16::KK16:
kizlar ayagima krmplar giriyor.ayin 20 doktora soyliycem.insallah.bide dk.bana demir ilaci hic yazmadi.kizimda doguma kadar kullanmisdim.sizce yazmasini istesemmi.

canim ben de demir ilaci kullanmiyorum, her doktorun yaklasimi farkli oluyo, dengeli, herseyden yiyebiliyorsan gebelik vitamininin icindeki miktar, eger anemi yoksa tabi, yeterli aslinda. hamile bir kadinin gunluk demir ihtiyaci 27 mg mis. Fazla demir aliminin da zararlari var cunku.

canim ben de demir ilaci kullanmiyorum, her doktorun yaklasimi farkli oluyo, dengeli, herseyden yiyebiliyorsan gebelik vitamininin icindeki miktar, eger anemi yoksa tabi, yeterli aslinda. hamile bir kadinin gunluk demir ihtiyaci 27 mg mis. Fazla demir aliminin da zararlari var cunku.

demek o yuzden vermiyormus.kizimdaki dk.degisdim.baskasi bu.ama yemek yemem o kadarda ic acici degil.cok az yiyorum.meyve su cok az tuketiyorum.kusmam bulantim gecmedigi icin:2::2:

2013 hayırlısıyla git ve en güzel haberlerle dön hayatım. ya şu eminönündeki yer ne meşhur oldu benimde atlayıp gidesim geldi.
bu liste de güzelmiş cnm. ama şu alt silme pamuğu hoşuma gitti, bulurum inşallah buralarda..

papatyaa sen o 3 canınla nasıl 9 kilo, yok artık... ben daha 9 kilo almış durumdayım.. maşallah maşallah sana şekerim.

belli olmaması da ilginç heyecanlı olsa gerek :44: ben çatlardım meraktan :KK1:
hayırlısıyla doğsun da nasılsa hazırda kıyafet var eksiğini de tamamlarsın canım.
ben ikisinde de kan hapı kullandım canım.son aya kadarda değerlerim yüksek oluyordu.kızımdada düşmedi henüz.ferrum fort diye bi hap.gece içiyorum çünkü 2 saat öncesinde ve sonrasında çay kahve süt ve süt ürünleri tüketmek bi kısmının vücuttan atılmasına sebep oluyor.iki hapa hatta iğneye geçmek gerekiyor.kan hapı asıl anneyi korumak için veriliyor diye biliyorum kan depoları tamamen boşalmasın diyeymiş.kan değerine mutlaka bakılıyor.belki senin değerlerin çok yüksekse gerek görmemiştir.ama ani değişiklikler oluyor.özellikle bu aylarda.kramplar için magnezyum veriyo doktorlar.bi de kalsiyum kemik gelişimi için.
sağlık ocağına gidersen sana duofer diye bi kan hapı verirler ama değeri ferrumun yarısı kadar.bi de şimdi devit-3 verdiler ben doktora sordum caldvitada zaten var dedi.ayrıca kalsiyum ve d3 beraber alınmalı ayrıyken bi anlamı yok dedi.
bende doktorumun verdiklerini içiyorum sadece.devlet yeni yeni eksikleri tamamlıyor.
ben ilkindede calsiumla d3 ü de almış olmuşum yani :KK1:
hiç ilaç vermeyen doktorlar da var.ama ben burda öylesine rastlamadım sadece forumda okuyorum.istersen doğal olarak nelerde varsa onlardan yersin o da fayda eder.

Son düzenleme:
belli olmaması da ilginç heyecanlı olsa gerek :44: ben çatlardım meraktan :KK1:
hayırlısıyla doğsun da nasılsa hazırda kıyafet var eksiğini de tamamlarsın canım.
ben ikisinde de kan hapı kullandım canım.son aya kadarda değerlerim yüksek oluyordu.kızımdada düşmedi henüz.ferrum fort diye bi hap.gece içiyorum çünkü 2 saat öncesinde ve sonrasında çay kahve süt ve süt ürünleri tüketmek bi kısmının vücuttan atılmasına sebep oluyor.iki hapa hatta iğneye geçmek gerekiyor.kan hapı asıl anneyi korumak için veriliyor diye biliyorum kan depoları tamamen boşalmasın diyeymiş.kan değerine mutlaka bakılıyor.belki senin değerlerin çok yüksekse gerek görmemiştir.ama ani değişiklikler oluyor.özellikle bu aylarda.kramplar için magnezyum veriyo doktorlar.bi de kalsiyum kemik gelişimi için.
sağlık ocağına gidersen sana duofer diye bi kan hapı verirler ama değeri ferrumun yarısı kadar.bi de şimdi devit-3 verdiler ben doktora sordum caldvitada zaten var dedi.ayrıca kalsiyum ve d3 beraber alınmalı ayrıyken bi anlamı yok dedi.
bende doktorumun verdiklerini içiyorum sadece.devlet yeni yeni eksikleri tamamlıyor.
ben ilkindede calsiumla d3 ü de almış olmuşum yani :KK1:
hiç ilaç vermeyen doktorlar da var.ama ben burda öylesine rastlamadım sadece forumda okuyorum.istersen doğal olarak nelerde varsa onlardan yersin o da fayda eder.

canim ben almanyada yasiyorum.o yuzden malesef istedgim seyleri soyleyemiyorum.belkide bu sefer verir bilmiyorum.ayin 20.seker e bakilacak.insallah bebisede bakar.kilosunu cinsyt.merak ediyorumm:KK16::KK16:senin ilk bebis kac yasinda:KK16::KK16:

2013 hayırlısıyla git ve en güzel haberlerle dön hayatım. ya şu eminönündeki yer ne meşhur oldu benimde atlayıp gidesim geldi.
bu liste de güzelmiş cnm. ama şu alt silme pamuğu hoşuma gitti, bulurum inşallah buralarda..

papatyaa sen o 3 canınla nasıl 9 kilo, yok artık... ben daha 9 kilo almış durumdayım.. maşallah maşallah sana şekerim.

bana sağlık ocağındaki hemşire ıslak mendil vurma bebeği tenine dedi.hakkaten su ve pamuk denende bile kimyasal var.ben doğduğundan beri makyaj pamuğu aldım bim de bile var ama a101 deki daha yumuşak :KK1:
geçen sefer bi markette bi de e bebek te dikdörtgen şeklinde olanlarını gördüm.daha iyi olur.
ılık suyla pamukla silip tülbentle kurulayıp kremleyip kapattım.yaşını geçipte tam anlamıyla normal yemeklere dadanana kadar hiç kızarmadı bile.ıslak mendile kaldığım zamanlarda önce musluğun altında mendili yıkayıp akıtıyodum.sonra ılık suya batırıp kullanıyodum.
bebeğinizin altı rahat olunca daha huzurlu oluyor gerçekten.sebepsiz ağlamalara mahal vermeyince siz de daha az stres olursunuz o yüzden dikkate değer bi nokta:nazar:

papatya mashallah canim sana.iyi almissin.ben 2 aldim ama kusmasam eminim 10 u gecerdi:KK9::KK9:

kızlaar sizinde içinize kurt düştümü galiba erken doğacak diye bana sanki 39. Haftayı göremeyeceğin gibi geliyor yahu :)

canim ben almanyada yasiyorum.o yuzden malesef istedgim seyleri soyleyemiyorum.belkide bu sefer verir bilmiyorum.ayin 20.seker e bakilacak.insallah bebisede bakar.kilosunu cinsyt.merak ediyorumm:KK16::KK16:senin ilk bebis kac yasinda:KK16::KK16:

canım ya gözümden kaçmış kusura bakma:KK17:
rutin olarak verilmiyorsa kolayı var canım.yer içer alırsın ne lazımsa.hapı değilde üzüm pekmezini gece bi iki kaşık yersin herpsinden faydalanmış olursun.kalsiyum ve magnezyum için fındık çok iyi zaten.muzda da magnezyum var hatta çekirdekte varmış.kaşar penriinde beyaza göre daha çok kalsiyum var.cevizini de yedin mi aksatmadan iyice desteklemiş olursun.
unutmuş yada dikkat etmemişlerse diye bi hatırlat.heralde bi ebe takip ediyor yurtdışında.varsa ona danış.
benim oğlum19 ayını bitirdi.daha küçük yani abi olması erken oldu yavrumun :KK50:

canım ya gözümden kaçmış kusura bakma:KK17:
rutin olarak verilmiyorsa kolayı var canım.yer içer alırsın ne lazımsa.hapı değilde üzüm pekmezini gece bi iki kaşık yersin herpsinden faydalanmış olursun.kalsiyum ve magnezyum için fındık çok iyi zaten.muzda da magnezyum var hatta çekirdekte varmış.kaşar penriinde beyaza göre daha çok kalsiyum var.cevizini de yedin mi aksatmadan iyice desteklemiş olursun.
unutmuş yada dikkat etmemişlerse diye bi hatırlat.heralde bi ebe takip ediyor yurtdışında.varsa ona danış.
benim oğlum19 ayını bitirdi.daha küçük yani abi olması erken oldu yavrumun :KK50:

cok sagol canim yazdigin icin.pekmezide cok severim zaten.ayin 20 hem doktora gidicem.hemde dogum kursuna gidib ebemi gorucem inshallah:KK16::KK16:canim benimya benim kizida kucuk daha n2 yasinda 28 ayliken abla olucak insallah.:KK16::KK16:RABBIM gondermis vardir hayir...ben istiyordum zaten.faralari uzun olmasin diye.beraber oynarlar..:KK16:

kızlaar sizinde içinize kurt düştümü galiba erken doğacak diye bana sanki 39. Haftayı göremeyeceğin gibi geliyor yahu :)

benim düştüüüüüüüü. :18::18: zellikle bu karnımdaki sertleşmlerden sonra iyice korkar oldumm. Bir de bebiş dönmüş benim. gerçi bilmiyorum daha dönermi ama. düştü işte o kurtt. inşallh olmaz ya.bebişim iyice büyüyüp gelsin:nazar::nazar:

canlarım nasılsınız.karnınızda ki minik canlarınız nasıllar.biz iyiyiz çok şükür.içimde bir fırıldak dönüp duruyor.bu arada kimi anneler bebeklerinin yeterince hareket etmediğini düşünüyolar.burda da birkaç arkadaşımız yazmış.anne hareket ettikçe bebek tıpkı beşikte sallanır gibi alğılar ve uyumaya geçermiş.benim doktorum öyle diyor.ve gerçekten böyle.geçen hafta durmadan gezdim ve bebiş hiç kımıldamadı.ne zaman ki eve geldim uzandım hemen hareket etmeye başladı.allah hepimize sağlık versin.bu arada erken doğum hissi olan arkadaşalar bende de o his var.şubatın ortasında gelecek gibi hissediyorum ama herşeyin hayırlısı

o gelenlere inanma canım :KK1: at o düşünceyi kafandan.
ne kadar vakitli doğarsa o kadar rahat bi bebek olur dünyaya adaptasyonu sırasında sıkıntı çekmez.zaten biz etki etmeden yani Allah korusun bi kaza filan yaşanmadıkça yola çıkarlarsa hazırız diyorlardır :emir_bebek:
tersi olunca da öyle olucak diye bişey de yok.benim en küçük kardeşim 28 haftada kanama olduğu için sezeryanla alındı.kuvözde 18 gün kaldı ve çıktı.şimdi hiç anlaşılmıyor hatta fazlası var :KK1: bebekken de benim oğlumdan daha rahattı bebekliği.benim oğlumda 41+2 de doğdu...
38i görmek zaten miadı gelmiş demek sayılır.hedefler koymayalım bence en doğru zamanı onlara Allah bildirdi zaten :nazar:
bence hamileliğin tadını çıkarın sonra o tekmeleri bile arıyor insan ben o kadar alışmıştım ki :KK9::KK9::KK9:
ultrasonda boş bi rahim görünce şaşırmıştım sanki bebek olmalıymış gibi :KK1::KK1::KK1:
rahmini ilk gördüğünde içinde bebek olursa öyle algılıyor demek ki beyin :KK49: sonra epey gülmüştük bu hissime :KK9::KK9::KK9:

benim düştüüüüüüüü. :18::18: zellikle bu karnımdaki sertleşmlerden sonra iyice korkar oldumm. Bir de bebiş dönmüş benim. gerçi bilmiyorum daha dönermi ama. düştü işte o kurtt. inşallh olmaz ya.bebişim iyice büyüyüp gelsin:nazar::nazar:
benimde fazla olmasada dustu.hemde kizimi 41 haftada suni sanciyla dogurmus biri olarak:KK52::KK52::KK52:

aynen Benimde karnımdaki sertleşmeler iyice başgöstermeye başladı benim kuzumda dönmüş . Özellikle 1haftadır yoğun bi şekilde yaşıyorum bu hissi. Ama inşallah son ana kadar bizimle kalırlar..

cok sagol canim yazdigin icin.pekmezide cok severim zaten.ayin 20 hem doktora gidicem.hemde dogum kursuna gidib ebemi gorucem inshallah:KK16::KK16:canim benimya benim kizida kucuk daha n2 yasinda 28 ayliken abla olucak insallah.:KK16::KK16:RABBIM gondermis vardir hayir...ben istiyordum zaten.faralari uzun olmasin diye.beraber oynarlar..:KK16:

bende öyle düşünenlerdenim ama sezaryenle doğum olunca kafamdan atmıştım :KK20:
bi yerlerde öyle bi istek mi kaldı artık ne oldu iştee :KK1::KK1::KK1:
takdiri ilahi:KK42:
bazen diyorum zaten ben normal doğursaydım durdurmak gerekebilirdi diye :KK9:
o tadı alınca değiştim önceden pek bebek düşünmezdim halbuki :44:

X