2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
Günaydın Kızlar
Bugün işe başladım. Genel müdür yardımcım bile yanıma gelip istediğim zaman eve gidebileceğimi, geri kalan zamanımı evden çalışarak geçirebileceğimi söyledi. Böyle iyi niyetli olunca herkes ben de evde yatamıyorum :) Kendimi yormadan gelebildiğim kadar geleceğim.

Daha doğmadan lohusa bunalımına girmişsin arkadaşım. Valla benim arkadaşlarımın yarısı bu yazdıklarını doğumdan sonra hissettiler. Hormonlar işte... Ne kadar becersek de beceremediğimizi düşünebiliriz. Ki becerememek bile normal. Sıkma canını şimdiden...

ankarada olan arkadaşlara bi sorum olacak.alışveriş merkezleri dışında bebek kıyafetleri satan mağazalar nerelerde var.ben pek avm dolaşmayı sevmem de :)

Söğütözünde Özel Can Bebe var, büyük bir mağaza. Ona yakın Tobb ETu hastanesine giderken Bebeğim mağazası var. Çukurambarda E-Bebek, toker bebe ve bir kaç tane daha bebe mağazası var. Hepsi aynı cadde üzerinde. Karum'un karşısında Ankara'daki en büyük mothercare var. Ayrıca yine Tunalı üzerinde Libas var sanırım.

Karda kışta bana AVM daha kolay geliyor valla.

günaydın kızlarrr,

biraz geçmişe bakayım dedim. ben haftasonu ikeadaydım. nevresim takımı falan aldım. şifonyer baktım.

fiyatlar gayet uygun orda. 2 saat çıkamadım. o kadar çok şey var ki bakılacak

yalnız ordaki beşikleri yatakları fiyatları uygun olsa da çok basit buldum ben. çok kaliteli gelmedi gözüme.

bende yavaş yavaş evi değiştirmeye başladım. sanırım artık vakit oldukça yaklaşıyor.

allahım doğumu düşünmemeye çalışıyorum,

herşey güzel olacak doğurcam gelcemm korkma korkmaa :18::18:

hemen bi liste yap gönder onlar da bizim kadar hevsle alıyorlar herşeyi

ben alma diyorum oda bana sen alma diyo :)

Hehe valla gondermek lazim bu ara biraz hasta disari cikmamasi gerekiyo da 10-15 gun sonra ayaklanir o zamana bi liste ayarlayayim ben :)) bi de ben tek cocugum e anneme benden baska torun verecek kimse olmayinca yagdiriyo sagolsun kendi butcesine gore :)) dur ben hemen eksikleri dusunmeye baslayayim

günaydın anneler ve bebekleri
haftasonu c.tesi-pazar alışverişle geçti,c.tesi kızımın teyzesiyle pazar babasıyla para harcadık
ablam yakın zamanlı tecrübeli olduğu için eksik kalan eşyaları onunla tamamladım,ne lazım ne gereksiz söyledi ona göre aldık
babamızla dün duvar kağıdı,halı,abajur v.s. eksik malzemeleri aldık,kızımın odasının bir perdesi eksik kaldı c.tesi onun siparişini vericem oda ile ilgili eksikler bitecek
bundan sonra yerleştirdikçe eksikleri görürüm...bebeğimin temizlik maddelerini sebamed,biberon-emzik v.s. chicco aldık....
yarın kontrolümüz var ne kadar büyümüş görücez....ayrıca hastane ile özel oda+normal doğum,özel oda+sezeryan (epudural veya spinal)doğum fiyatlarını öğrenicez....
allah miniklerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin....

Geceyimben hayirli olsun canim ise donmek degisiklik olur sana.evde olmak guzel ama bi sure sonra bunaliyor insan.

Günaydın herkese. Ne güzel kıyafetler alınmış,hazırlıklar tamamlanıyor.Kızlar benim kızm 1 haftadır filan yavaş hareket ediyor seyrime gibi sadece. Sizinkilerde durum nasıl.Haftasonu gideceğim doktora da. Acaba erken mi gitsem.

günaydın cnm benm kızda şu sıralar çok güzel hareket ediyor allah bozmasın bazen hareket etmezarmiş doktor a sormuştum ben anne yorulunca hasta falan olunca hareketleri azalırmış hissetmeyebilirisn demişti

ikea da çok çeşit var pembe polar battaniye aldım bebişime çok şirindi çiçekli görmüşsündür =)..bebek önlüğü 6 lı aldım ikea dan fiyatlarda uygun ama mobilyada bende kararsız kaldım beğenemdm sağlam olsun istiyrm her sene değiştiremyz =)2-3 saat gezmeler beni çok yoruyor sizde de oluyor mu ? dün bende alışverişteydim eve kendimi zor attım çok kötü oldum akşam.kızlar bende mide yanması dışında gaz sancısıda başladı acaip canım acıyor offf ....son 90 gün az kaldı diyorum ..

Herkese selam bayanlaaarrr

Kanal 7 de hamilerle ilgili bilgiler veriliyor. Feridun kunak çatlaklar için kolay doğum için falan haberiniz olsunnnnn

günaydın cnm benm kızda şu sıralar çok güzel hareket ediyor allah bozmasın bazen hareket etmezarmiş doktor a sormuştum ben anne yorulunca hasta falan olunca hareketleri azalırmış hissetmeyebilirisn demişti

çok doğru söylemiş ben onu fark ettim bu hafta sonu cumartesi misafirim vardı akşama kadar evi temizledm ve mutfaktan çıkamadım o gün hiç hareket etmedi..pazar alışverişteydim akşam baş ağrısı gaz sancısı öldümmmm ama bebişim hiç hareket etmedi yorulunca etmiyr hareket kkızlarrr yormaylım kendimizi...
of ya 12 de evden çıkmış olmam lazım hala pijamalarla evde internetteym işe gitmek is-te-mi-yo-rummmmmmm =((((

dayan canım en azından 12 de gidiyorsun sabah erkenden gidenler de var az kaldı sende izne çıkarsın

Geceyimben hayirli olsun canim ise donmek degisiklik olur sana.evde olmak guzel ama bi sure sonra bunaliyor insan.
Aynen öyle canım. Kötü hissettiğim an yeniden rapor verecekler zaten. O yüzden başlamak da çok zorlamadı.
Benim de bu aralar yavaş. Değişiyor, günü gününe uymuyor.

ankarada olan arkadaşlara bi sorum olacak.alışveriş merkezleri dışında bebek kıyafetleri satan mağazalar nerelerde var.ben pek avm dolaşmayı sevmem de :)

canım bana avm kolay geldiği için ( zaten çok zor geziyorum )
avm dışındakiler hiç dikkatimi çekmedi
üzgünüm

şule seni kısakanıyorum
ne çok geziyorsunnnnnnnnn
evet haklısın canım aslında mothercare bana sponsor olmalı
sürekli reklamını yapıyorummmm

allah onları abaşımızdan eksik etmesin
yokluklarını göstermesin inşallahhhhhhhh
amin
maşallah ne güzel işte eksiklikler bir şekilde tamamlanıyor değil mi?

Herkese gnydın.bebişlerimizle güzel bir hafta başlangıcı olması dileğiyle...

aminnnnnnnnnn
sana da günaydınnnnnn

günaydınnnnnnnnnnn canlarrrrrrrrrrrrrrrrrr
hafata sonu üniversiteden arkadaşım geldi
bir günü beraber geçirdikkkkkkk
çok özlemişim geyiklerimizi, sohbetimizi...
yani bana çok iyi geldi

kuzularım da pek bi kısmetliydi hafta sonu
eşimin kuzeni kendi hamileliğinde
medela nın elekrikli süt sağma makinası almış
bir de chicco nun bebek telsizini almış
ama her ikisinden kendisine hediye geldiği için kutuları bile açılmadan
benim kuzulara hediye olarak gönderdi
çok mutlu oldum
iki eksiğimiz daha kapandı

evet canım ya sayesinde çok şeyi almaktan kurtuluyoruz daha da alıyor zaten :)

birde bir yerde sormuşsun sen ne zaman işte çıkıyon diye 2 haftam kaldı ay sonunda çıkıyorum kısmet olursa

herkese mrblar arkadaşlar çalışan arkadaşlar ne zaman ayrılcaksınız izine acaba ben çok zorlanmaya başladım artık sabah 6,30 da kalkıorum bir saat yol gelıorum bi saatte akşam şişiorum yoruluorum akşam kolumu kaldırcak halim kalmıo ama daha erken diorum ne kadar dayanabilirsem dayanayım diyorum sizler nasılsınız başladımı şişmeler felan sizdede

rahım agrısından bahsedıyorsun sanırım cnm..evet bende var adanamda yasıyormus galıba aynı sıkıntıyı.. doktora sordum bebegın agırlasması ve rahmın buyumesınden dolayı meydana gelen lıf gerılmesıymıs.. normal yanı..

ayy evet gördüm çok güzel şeyler var... bende cumartesi günü önce temizlik sonra koştuararak ikeaya gidince kasıklarım çok ağrıdı.
normalde gece 11den sonra benimki oynamaya başlıyor o gece hiç oynamadı korktum sonra yorulduğumdan olduğunu düşündüm ertesi
gün fıldır fıldırdı zaten mide yanmam bazen oluyorda şu aralar gaz sancım yok . acaba üşüttün mü? çünkü ben üşüttüğümde çok oluyordu.

bende şuan 28. haftayım ama 32. haftamda izne ayrılmak istemiyorum. hem biraz daha çalışayım diye.

o yüzden 37. haftada çıksam diye düşündüm. bir de aklıma şöyle bi çakallık geldi. 15 gün yıllık iznim var.

35. haftada 15 gün iznime çıksam tabi sağlığım el verirse, sonra da döndüğümde raporum başlatsam aslında sizce nasıl fikir?

güzel fikir fakat eğer doğumdan iznin bittikten sonra işe döneceksen,döndükten kısa bir süre sonrada kullanabilirsin.hemde bebişinle zaman geçirmiş olursun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…