2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
ben geldim kızlar
herkese merhabalar
otobüste doğum olayına şaştım kaldım
şekeri çıkan arkadaşlar, diyetle düzeldiğini duyuyorum hep kendinize biraz daha dikkat edin zaten ne kaldı ki şunun şurasında
ciciler tamamlanmaya başlanmış hepsi çok güzeller güzel günlerde kullanmanız dileğiyle
geçmişi okuyamadım ama aklımdasınız kızlar.umarın bişey kaçırmamışımdır :44:

haftasonu eşimle amasyaya gittik veeee çok güzel zaman geçirdik kral kaya mezarlarına bile çıktım bu halimle ne gezgin bişey oldum düşünün işte
evimizde küvet olmamasına üzülmeme sebep olan bi otelde kaldık diyebilirim duşlara olan bakış açım değişti
yazın çok daha güzel olacağını tahmin ediyorum.kenti gezmek için bir gün ayırmak yeterli geldi.akşamları manzarası harika zaten...
seyir terası diye bi cafe ve ali kaya diye bi restorant var ikisininde tadını çıkardık
samsuna göre kuru bi soğuk vardı tek eksi yanı oydu benim için.gerçi oradaki halk bağrı açık geziyordu ben sarmalanmış bi haldeydim.tarihi yerlerin restorasyonu sırasında katlediidğine şahit olmak ise beni fena halde üzdü :2:
eskiye ait olan yerleri görmeyi gezmeyi çok severim İstanbul da bunun için çok özeldir benim için ama keşke böyle yapılmasına engel olabilsek dedim:44:
harika yerler... gezip görmek iyi geldi yakınlarda olanlar için çok ucuza güzel bi kaçamak olur
bizim için öyle oldu da

Arkadaşlar çalışmalarım sonucu oluşan genelde bakım ürünlerini kapsayan liste aşağıda. Bazı ürünlerde birden fazla marka ismi bulunuyor. (İlk tercih edilen ilk sırada) Yeni anne olmuş kişilere danışarak listeyi hazırladım. Birde şunu unutmamak lazım. Onun bebeğinin cildine iyi gelen benimkine veya sizinkine iyi gelmeyebilir. Onun için ürünleri stoklamadan azar azar alın derim.

Ben Perşembe günü mihsin söylediği Eminönündeki yere gideceğim. Aslında bakım ürünlerini eczanemizde.com'dan da uygun fiyata alabilirsiniz. Ben görerek, elleyerek almak istiyenlerdenim Haydi iyi alışverişler

Ürün Hangi Marka

Biberon avent-nuk-dr. browns -ohılıps-nuby (1 tane 240 ml'lik camlardan yeterli)
Biberon fırçası avent-nuk-chicco
Emzik nuk-aventy-ohılıps-
Emzik Kutusu-zinciri
Mama her ihtimale karşı almak lazım ama onu araştırmadım.
Tırnak Makası chicco (koruma kılıflı ve ucu kıvrık olandan)- nuk
Burun Aspiratörü Otri bebe
Kulak Çubuğu uni baby-dalin
Ağız Mendili tülbent bezine kendim işledim 20 tane
Islak Mendil unibaby-huggies-mustela (40 gün kullanmayacağım. Ağız bezi gibi farklı renkte işlediğim bezleri kullanacağım)
Pişik Kremi mustela-sebamed-sudacream-
Bebe Yağı sebamed-mustela-cansın
Pamuk
Saç Fırçası chicco
Ateş ölçer Alından ölçenler(chicco-weewell-arzum)
Su sıcaklık ölçer
Çamaşırlar için Deterjan dalanın bitkisel toz deterjanını-dalin sıvı- hacı şakir toz
Çamaşırlar için Yumuşatıcı Dalin
Bebek bezi Prima Premium Care-molfix göbek oyuntulu-
Saç ve vücut şampuanı sebamed- mustela-dalin-johnson
Sabun sebamed-mustela
Göğüs Kremi mustela- lansinoh-Bella B
Göğüs Pedi lansinoh-nuk-aventi
Göğüs pompası phılıps- aventy - medela
Göğüs temizleme mendili chicco( Kızıma yaptığım bezlerden kendimede yapıp bunu kullanmayabilirim)
göğüs kalkanı avent
Süt Saklama Kabı/poşeti ya çalışan biri olarak buda lazım. Ama 1 yaşına kadar ben bakacağım için şuan araştırmadım

bende gördüm şaka gibi bişiy bu yaa..hiç acı çekmedi mi,sesi çıkmadı mı,korkmadı mı..ve daha onlarca soru sorabilirim yani.. :44: :44:

şekeri yüksek çıkan arkadaşlar olmuş.geçmiş olsun.umarım kısa sürede diyetle düzene girer şekeriniz..
alışverişlerde tamamlanıyor yavaş yavaş..bende büyük çoğunluğunu bitirdim alışverişin.az bişi kaldı.
iyi ki erkenden başlamışım alışverişe diyorum çünkü bugün kontrolüm vardı
30.haftaya girdiğimiz için artık daha sık görüşcez dedi doktorumuz...randevular sıklaşıcak artık
sayılı haftalar kaldı ve heyecanda yükselmeye başladı :18::18:

çok şükür herşey yolunda gidiyormuş.bol bol su iç dedi.günde 3 litreye yakın su tüketiyorum zaten.
gecede 2 saatte bir tuvalete kalkıyorum ama az kaldı işte biraz daha idare edicez bebeklerimiz için :)
su tüketimine dikkat kızlar.en az 2 litre içmek şart

Hoşgeldin. Oh ne güzel iyi bir tatil olmuş. Eşinde mutlu olmuştur. Doğum günü tatili süper vallahi

kızlar bi harikasınız. tek tek inceledim listelerinizi,sayenizde hem fiyatlı hem de marka alternatifli bi liste hazırladım. aldıktan sonra ben de fotoları ve fiyatlarıyla birlikte sizlerle paylaşıcamm..

Selamlar
Clexane kullananlar bende kan pıhtılasması var bende kullanıyorum siz de mi buyuzden kullanıyosunuz
Aynı zamanda coraspin de kullanıyor musunuz ? Bana dr 32. Hafta coraspini bıraktırıcakmış. Korkuyorum bırakmaya size ne dedi dr karınız

cnm çok çok tşk ederimpaylaşımın için.inan benim için kısmet olursa cuma günü büyük bir destek listesi olacak.

evet canım bizde o sebeple kullanıyoruz.ben asprini 6. haftaya dek kullandım, gebe kalmadan 1 ay evvel başlamıştık.6. haftada kanamam olunca aspriin kestik, benimki normal aspirindi.iğnei doğumdan 2 gün önce bıraktıracak benim dr um

cnm hamılelıgını yatarak gecıren bırıyım..hareketlerım kısıtlı oldugundan kan dolasımı kolay olsun dıye kullanıyorum..yoksa pıhtılasma yok..dıger dedıgın ılac hakkında bılgım yok..

selamlar güzel anneler nasılsınız bebişler nasıl sık giremiyorum yorgunluktan yoğunluktan fırsat bulamıyorum eskisi gibi

MIHSSSS, cok ımrendım sana :) gule gule kullanın saglıcakla ıns... herseyı ayrıntısıyla yazmıssın cok güsellll olmus...

2013 kuzum bıtanesın ya.. bu lısteyı beklıyordummmmm.... hemen kagıda kaleme sarılacagım..

CEREEEE, tatlım goruyorsun demıııı.. bızımkı armut piş ağzıma düş misalı hersey önumuzeee gelecek..anacım ortak yanımız cok senle..bırbırıne yakın semtlerde oturuyoruz,ıkımzde ortak hastaneye gıdıyoruz,öğretmenız,en önemlisi hamişliği YATARAK gecırıyoruzzzz ohh gel keyfım gell

Canım benim düşüğüm olduğu için pıhtılaşma olma ihtimaline karşın clexane kullanıyorum. Bende Candaş gibi hamilelik öncesi başladım. 18. Hafta itibariyle corspini kestik. İğneye devam

cnm çok güzel şeyler almışsın ve ve aartık hazırım diyorsun galiba:)hayırlı olsun.güzel günlerde kullanın inş.bende mi havuzlu hana gitsem ya.daha uygun sanki e bebeğe göre.

merhaba, bende 28 haftalık hamileyim ve diyetisyene gidiyorum. çok faydasını gördüm diyebilirim çünkü hem kontrollü kilo alımı için yardımcı hemde tam olarak neleri yemem gerektiğini biliyorum ve bebeğime faydalı ve dengeli besleniyorum. kesinlikle tavsiye ederim. bu arada haftada üç kere 45 'er dakika yüzüyorum. kendimi çok hafif hissediyorum ve vücutta oluşan ödem büyük ölçüde kayboluyor. doktorumda yüzmenin çok iyi geldiğini söylüyor herzaman. akşamları 15 dk yürüme bandı bana biraz az gibi geldi. benim doktorum 4,5 ayarında en 30-40 dk haftada 3-4 kez demişti. istersen liste de paylaşabilirim fakat sanırım herkese yaşam tarzına ve yapısına göre farklı bir liste veriyor diyetisyenler. benimki bile 12. haftadan beri en az 4 kere değişti:)

Mrb arkadasim.bendw cleaxane kullaniyorum.bende tasiyici pihtilasma var.doguma kadar kullanacagim..rabbim hepimizin bebegini saglikla kucagimiza almayi nasip etsin insallahcoraspin hic kullanmadim

Son düzenleme:
Merhaba arkadaslar.uzun zamandir giremedim.bugun bie bakayim dedim.masallah cogu arkadasin hazirliklari tamamlanmis..bende yavas yavas basladim..cok zormus birseylere karar vermek:)))bebek qrabasi alan varmi??onerebileceginiz bir model marka varsa yardimci olurmusunuz..travel sistem dusunuyorum ama tam olarak da karar veremedim

selamlar güzel anneler nasılsınız bebişler nasıl sık giremiyorum yorgunluktan yoğunluktan fırsat bulamıyorum eskisi gibi

rosee oşgeldin canım.. nasılsın hamielliğin nasıl geçiyor? okuldan ne zaman ayrılcaksın iznee herşey yolunda mı?

Kızlar artık iyice canım sıkılmaya başladı ya.her gelen müşteri soruyor kaç gün var doğuma diye.2.5-3 ay var diyorum.şok geçiriyorlar.bu kadar niye şişmişsin,karnın büyümüş diye.moralim çok bozuluyor.kendim o kadar şiştiğimi hissetmiyorum ama göbek harbiden 9 aylık gibi.akşamları yürüyüşemi başlasam.yürüyünce kasıklarım çok ağırıyor.sanki doğuracağım gibi.o yüzden yürümüyorumda.ne yapsam acaba.ufffffffffffffffff

sen aldırış etme moralini bozma.bünyeden bünyeye değişiyor sonuçta göbeğin büyüklüğü.
ama yürüyüş gerçekten çok önemli.günde en az yarım saat bi yürüyüş yaparsan farkı hissedersin.
ben 15.haftadan itibaren hergün yürüyüşümü sporumu yaptım.bu yüzden kasık ağrım olumuyor yürüyünce.alıştı demekki vücut.
ben yağmursuz havalarda 1 saat kesin yürüyorum.yağmurlu havalarda da evde egzersiz yapıyorum evin içinde dolaşıyorum.
özellikle normal doğum düşünenler için hareketli bi hamilelik daha avantajlı diyorlar.doğumu kolaylaştırıyormuş düzenli yürüyüşler.

Son düzenleme:
rosee oşgeldin canım.. nasılsın hamielliğin nasıl geçiyor? okuldan ne zaman ayrılcaksın iznee herşey yolunda mı?

hoşbuldum canım zorlanıyorum artık git gide okulda çok yoruyor malum benim öğrenciler 4-5 yaş grubu 26 taneler oturmak durmak yok bana geceleri de uyuyamaz oldum ağrılardan ağırlaşıyorum sanırım iyice az kaldı 5 haftam kaldı okulda bu hafta rahatsızım diye rapor aldım evdeyim gün sayıyorum sen nasılsın canım görşmeyeli bebiş nasıl

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…