2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
Eki Görüntüle 578688

sonunda kızımın ilk cicişleriyle döndüm. mükemmel ve bi o kadar da yorucu bir c.tesi geçirdim. şimdilik aldıklarım bu kadar. antalyadaki arkadaşlarım, laura-bücürük te güzel indirmler var, çoğunu ordan aldım. henüz hastane çıkışları, bakım ürünleri, bornoz falan almadım. özellikle bornoz ve havluyu %100 pamuk alıcam.
işimiz zor valla kızlar, son zamanlara brakmayın derim alışverişi. 4-5 saat dolanmaktan ayaklarım, kasiklirım, belim fena durumdaydı. ama değdi bee.
bu akşam da şu maçı almamız keyiflendirdi benii..
siz neler yaptınız hafta sonu?..

Allah güle güle kullanmayı nasip etsin sağlıkla eskitsin maşallah çok güzeller,hala alışveriş yapmayan anneler varsa onlara mutlaka başlamalarını öneririm çünkü ben şimdiden müthiş ağırlaştım 10-15 adımda iflahım sökülüyor.birde bu kuzular erkenden gelicem diye tutturabilir.bu düşünceyle ben tamamladım birçok şeyi.

Eki Görüntüle 578688

sonunda kızımın ilk cicişleriyle döndüm. mükemmel ve bi o kadar da yorucu bir c.tesi geçirdim. şimdilik aldıklarım bu kadar. antalyadaki arkadaşlarım, laura-bücürük te güzel indirmler var, çoğunu ordan aldım. henüz hastane çıkışları, bakım ürünleri, bornoz falan almadım. özellikle bornoz ve havluyu %100 pamuk alıcam.
işimiz zor valla kızlar, son zamanlara brakmayın derim alışverişi. 4-5 saat dolanmaktan ayaklarım, kasiklirım, belim fena durumdaydı. ama değdi bee.

güle güle sağlıklı günlerde kullansın kuzun inşallahhhhhhh

kızlar geçenlerde dr.a gittim.bende bir süredir bir akıntı oluyor.kokusuz ama süt gibi.çamaşırım ıslanıyor.dr a söyledim.donaxyl adında bir fitil verdi.6 gün kullan dedi.zararı olur mu dedim.hayır kullanmazsan olur dedi.ilacı aldım okudum ama yinede kullanmaya ürktüm.forumdan okuduğum kadarıyla bir çok arkadaşta var bu durum.kokulu ve renkli olmazsa sorun yok diyorlar.sizce ne yapmalıyım.benim durumumda olan ya da bu fitili kullanan var mı??cevaplarsanız sevinirim

ilk fitili idrarda enfeksiyon çıktığında kullandım.. akıntı bende de var ama kokusuz, kaşıntısız ve beyaz olduğu için endişelenmedim. doktora bi söylim ben de. ama fitil vermesin yaaa...
bişey daha dicem kızlar.. sizin hiç alt bölgenizde ağrı oldu mu? benim dün yorgunluktan olsa gerek kötü bi ağrı yaşadım.geceleri de karnımla birlikte ağrıyo. dr.a bunu da sorucam. aranızda soran varsa ne cevap aldı acaba!

Gunaydın guzel anneler.bebısım asırı tekmeleyerek uyandırdı benı.bırde ne goreyım ankara da beklenen kar yagmıs :-) kahvaltımızı hazırlıyoruz.artık acıkınca bebıs durmuyo hep tekmeler ve dalgalanmalar karnımda.sonrada ise gdcez bakalım ankaranın sogugunda.herkese ıyı haftalar.ıyı bır kahvaltı,ardından is ya da evde kosustrma bızı beklıyor.su icmeyı unutmayın :-)

günaydın kızlarrr.. karlı ankara sabahından herkese benden de merhabalar...hafta sonu doktordaydım 1400 gr olmuş kızım.. herşeyimizi konuştuk.. medicana da yapcam doğumu ve epidural sezeryan olacak..kızlar bir de bu gün bir rüya gördüm ve çok korktum, çocuğum olmuş ben altını bile değiştiremiyorum, emziriyorum felan ama hiç mutlu değilim.. çok kötü oldum uyanınca oh be rüyaymış dedim ama ya gerçekten böyle olursa? içimde garip garip duygular var.. ya beceremezsem bu işi diye korku sardı beni.. napcam ben yaa..:KK43:(

günaydın kızlarrr.. karlı ankara sabahından herkese benden de merhabalar...hafta sonu doktordaydım 1400 gr olmuş kızım.. herşeyimizi konuştuk.. medicana da yapcam doğumu ve epidural sezeryan olacak..kızlar bir de bu gün bir rüya gördüm ve çok korktum, çocuğum olmuş ben altını bile değiştiremiyorum, emziriyorum felan ama hiç mutlu değilim.. çok kötü oldum uyanınca oh be rüyaymış dedim ama ya gerçekten böyle olursa? içimde garip garip duygular var.. ya beceremezsem bu işi diye korku sardı beni.. napcam ben yaa..:KK43:(

korkma canım allahın izniyle hepimiz anneliği en layık şekilde yapacaz.bu arada günlerimiz aynı canım.bebişlerimize kavuşmamıza az kaldı

yat canım sen şimdi, bir güzel dinlennnn
gecenin bir yarısı nasıl olsa kalkarsınnnnnn:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
:)) bu sefer cok yorulmusum heralde gece wc ye bile kalkmadim :))

kraft terletmeyen pamuk yatak aldım canım:emir_bebek:
Gule gule kullanin tatlim

slm kızlar ben yeni üye oldum uzun zamandır takip ediyordum fakat herseferinde ya bağlantı kopuyordu yada ben bir aksilikle karşılaşıyordum.Kocaeli'de yaşıyorum.26 haftalık bebeğim.Hayırlısıyla martta oğluma kavuşacağım.Benim plesenta previa sorunum var tam rahim ağzını kapatmıyo ama uç noktada duruyor ve 21. haftada gebelik diyabetim olduğunu öğrendim.Şerker yüklemelerim yüksek çıktı.Dr diyetisyene yönlendirdi ve 15 gün sonra gel ben cihazla ölçeceğim dedi.Bende meraklanıp hemen şeker ölçüm cihazı aldım her sabah açlık ve 2.saat tokluğumu ölçtüm aslında internette günde 7 defa ölçün diyor ama en net sonucu sabah alırmışız o nedenle ben 2 kere ölçüm yaptım ve 16.gün dr'a gittim.Bebeğimin gelişiminin son adet tarihiyle uyumlu olduğunu ve suyumun normal olduğunu söyledi ve ölçümü yaptı açlık 115 çıktı 2 ssat sonra tokluk 102.Doktorum şekerin normal, korkulacak bişey yok olur o kadar diyerek beni avuttu ve diğer kontrole kadar ölçümleri yine kaydetmemi istedi 140'ın üzerine çıkarsan hemen gel dedi sanırım o zaman insüline başlayacak.Bu yüzden bence sizlerde stres yapmayın arkadaşlar ve diyete devam..
Canim hosgeldin.

Eki Görüntüle 578688

Cok guzeller canim gule gule kullanin

ilk fitili idrarda enfeksiyon çıktığında kullandım.. akıntı bende de var ama kokusuz, kaşıntısız ve beyaz olduğu için endişelenmedim. doktora bi söylim ben de. ama fitil vermesin yaaa...
bişey daha dicem kızlar.. sizin hiç alt bölgenizde ağrı oldu mu? benim dün yorgunluktan olsa gerek kötü bi ağrı yaşadım.geceleri de karnımla birlikte ağrıyo. dr.a bunu da sorucam. aranızda soran varsa ne cevap aldı acaba!
Ayakta cok durunca bendede oluyor o agri
Gunaydın guzel anneler.bebısım asırı tekmeleyerek uyandırdı benı.bırde ne goreyım ankara da beklenen kar yagmıs :-) kahvaltımızı hazırlıyoruz.artık acıkınca bebıs durmuyo hep tekmeler ve dalgalanmalar karnımda.sonrada ise gdcez bakalım ankaranın sogugunda.herkese ıyı haftalar.ıyı bır kahvaltı,ardından is ya da evde kosustrma bızı beklıyor.su icmeyı unutmayın :-)
Gunaydin canim

günaydın cici bebe anneleri..

Geçmişe gözattım da alışveriş çılgınlığı devam ediyor sanırım.
Ben de almaya doyamıyorum. Eşim çok kızıyor israf ediyorsun diye..

ama ne yapayım minik minik çok tatlılar.

Bgün 2. tetanoz aşım var hiç gidesim yok..Hava da çok kapalı tam yatak havası gel de çalış bu havada..37. haftayı iple çekiyorum artık..

ankarada olan arkadaşlara bi sorum olacak.alışveriş merkezleri dışında bebek kıyafetleri satan mağazalar nerelerde var.ben pek avm dolaşmayı sevmem de :)

Canim daha once bi arkadasada yazmistim ben ilk bebegimden once hic bebek almamistim kucagima hani altini degistirmek falan cok yabanci seylerdi bana. Ama annemler 20gun kaldilar yanimda sonra memlekete donduler esim benden cahil zaten bebekle kaldim tek basima.ama o annelik icgudusuyle oyle guzel yapiliyoki..hic merak etme telaslanma zor seyler degil inan bana.bebislerimiz saglikla gelsinler zaten sonrada burada olicaz hep takildigimiz yerlerde birbirimize destek olucaz

Hoşbulduk.Diyete başladığım ilk iki hafta çok zorlandım doymuyorum diye kahvaltıda ağladığım bile oldu.Zamanla alıştım ama içecek olarak neredeyse hiçbişey içmiyorum hepsinde şeker var, çayı bile şekersiz içmek çok kötü bir durum benim için. Birde stres ve üzüntüde şekeri yükseltiyor benim için stresten uzak olmak çok zor Türkiye'nin en stresli çalışılan kurumunda çalışıyorum.Ast-üst ilişkileri strese sokuyo ister istemez.Diyetisyenim boy ve kiloma göre 2000 kalorilik diyet vermişti bebek benden alıyor herşeyi de bana bişey kalmıyor :KK70: onlar sağlıklı gelişsinde önemli olan o cnm.

Canim hangi sehirdesin?

Hafta sonu size hiç bakamadım. Maşallah baya bir kaynatmışız.:21: Biz Cumartesi Trabzona gittik geldik. Aynı gün olunca sanırım kızımda bende yorulduk.:KK76: İki gün neredeyse hiç hareket etmedi. Çok üzüldüm. :KK43:Endişelendim. Sonra dün akşam abdest alıp sesli yasin okumaya başladım. İki gündür hareket etmeyen kızım birden coştu.:KK52::KK52: İçimizde resmen bir melek var. Rabbime binlerce kez şükürler olsun….

Paptyam yani cicişler almışız güle güle kullanın. Mathorcare de ürün bırakmadın kız:KK33:

Sulecim hadi açılışı yaptın gerisi gelir arık. Kızın güle güle giysin canım:KK8:

Hasta olanlara, şekeri yüksek çıkanlara acil şifalar canlarım. Hepinize iyi bir hafta diliyoruz.:KK16::KK16::KK16:

Günaydınn eviniz mutlu gününüz aydın geçmesi dileğiyle :):KK16::KK16::KK16:

alışverişler çok güzel hakikaten bende cumartesi işten çıkınca anneme gittim neler almış neler:KK53::KK53:

yastık, yorgan, taç şirinler li nevresim takımı , pepe nin battaniyesini, 4-5 tane yelek örmüş hala da örüyor :KK1::KK1::KK1:

çıtçıtlı badiler, tavşanlı battaniye, tulum, alt üst pijama takımı, maşallah ya kadın bana bişi bırkamamaış :KK52::KK52::KK52:

daha da şunu alıcam bunu alıcam derdinde :KK53::KK53: allah annemden razı olsun vala ne varsa onda var :KK30::KK30::KK30:

Eki Görüntüle 578688

aldığın kıyafetler çok güzel arkadaşım hayırlı uğurlu olsun=) bornoz takımını ben idil baby dan aldım pamuk ve antibakteriyeldi .ama özdilekte bambu havlu vardı onuda çok beğendim onuda almayı düşünüyorum.bakım ürünlerini sebamed tavsiye ediyrm pişik kremi,bebe yağı,sabun,şampuan.bebek tırnak makasını hangi marka alacağıma bende karar veremedim.

Günaydınn eviniz mutlu gününüz aydın geçmesi dileğiyle :):KK16::KK16::KK16:

alışverişler çok güzel hakikaten bende cumartesi işten çıkınca anneme gittim neler almış neler:KK53::KK53:

yastık, yorgan, taç şirinler li nevresim takımı , pepe nin battaniyesini, 4-5 tane yelek örmüş hala da örüyor :KK1::KK1::KK1:

çıtçıtlı badiler, tavşanlı battaniye, tulum, alt üst pijama takımı, maşallah ya kadın bana bişi bırkamamaış :KK52::KK52::KK52:

daha da şunu alıcam bunu alıcam derdinde :KK53::KK53: allah annemden razı olsun vala ne varsa onda var :KK30::KK30::KK30:

Aynen annem ilk bebekte neredeyse herseyi almisti her geldiginde bir bavul esyayla geliyordu o kadar cok kiyafet olmustuki bazilarini giydiremedim bile.gecen gun aramis yine ne lazim liste yap diyor :))

Arkadaşlar İzmir'den bebek alışverişi yaptık.Barış bebe ve mina bebeden.Çok uygun hem aradığınız herşeyi bulabiliyorsunuz.Daha alınıcaklar var tabii.Park yatal aldık Stork marka nakit 100 tl nette 150 civarı.müzikli ışıklı gayet güzel malzemesi de. ilk 6 ay yanımızda yatması ve tatile giderken götürmek için aldık oda yapıcaz aslında.Nuk yeni doğan emzik,avent 2li kutulu 3-6 ay emzik,bebitof banyo havlusu,tulum,chicco göğüs pedi,uni baby ıslak mendil,patik,organik çorap. Bebek arabaları da uygundu kraft vivid 200,baby max ana kucaklı araba 290 dı.kararsızk aldık.Belki ana kucağını alıp arabayı doğumdan sonra alırız 3 aydan itibarenAnnemin aldıkları ;Taç bebek battaniyesi,çıtçıtlı battaniye,kundak şeklinde ayıcıklı çıtçıtlı battaniye,disney 6-9 ay çıtçıtlı badi,idil bebek havlusu,bebitof 10 lu hastane çıkışı,patik,çorap,alt açma,ben 5 li bir takım da aldım başka hastane çıkışı almıycam.netten mothercare 5 li 0-3 ay çıtçıtlı bazi,2 tane ayaklı patik alındı.bir tane portbebe var kayınvalidem getirdi yün hırkalar.Göğüs pompası manuel almayı düşünüyorum ilk etapta wee yada bebedor,bakım ürünleri sebamed nette buldum en uygun eczanemizde diye bir sitede ordan sipariş vericem.
Sizlerin fikrini almak istiyorum park yatak aldık benim alıcağım takım çocuk odası gibi beşiği de var yatağı da ben beşik alıcaktım ama acaba yan korumalı bazalı yatağını mı alsak park yataktan sonra yatağına geçiririz beşik alırsam 3-4 sene sonra yatak almak durumunda kalıcaz.Birde ben 5-6 ay sonra odasına geçirmeyi düşünüyorum park yatağı da oraya alıp bazen gerektipğinde bebeğin yanında aldığımız yatakta yatabilirim.hem çocuk odasında otrurucak bir yerim yok bebeğin alt açma giydirme için hep başka odaya götürmek zoruna kalıcam mobilya beşişte ama yatak alırsam emzirmede bebeği giydirirken kullanırım diye düşündüm.sizce çocuk kaç yaşında yatakta yatmaya başlar?? 2 yaşında falan bu yatakta yatamazmı beşik alırsam sonra koyucak yer yok.ne yapsam sizce aileler alıyor odayı yetrmezse biz de ekliycez üstüne.sizce park yatakla idare ediyim sonra yatağa mı yoksa beşik alıyım mı.yatağın resmini paylaşıyorum lütfen fikir verin arkadaşlar çok kafam karıştı.sevgiler..

merhaba,

bende senin gibi yer sıkıntısı çekenlerdenim. beşik için yerin yoksa sana kendi aldığım leyi öneririm. önce karyola olarak kullanacağım sonra senin resmini attığın yatağa dönüşüyor.

ölçüleri de 77- 134 hemde normal büyüyen beşiklerden çok daha az yer kaplıyor. genç yatağı yerine bunu alıp sonra genç yatağına çevirebilirsin. bak resimleri;

$121302.jpg

buda büyümüş hali;
$121318.jpg

Formini

Aynen annem ilk bebekte neredeyse herseyi almisti her geldiginde bir bavul esyayla geliyordu o kadar cok kiyafet olmustuki bazilarini giydiremedim bile.gecen gun aramis yine ne lazim liste yap diyor :))

:KK70: :KK70: hemen bi liste yap gönder onlar da bizim kadar hevsle alıyorlar herşeyi :KK51::KK51:

ben alma diyorum oda bana sen alma diyo :):KK16:

X