2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba arkadaşlar ya benim kızım kendi kendine kaka yapamıyor ve cok sıkıntı çekiyor anca ben uyarirsam yada fitil kullanırsam yapabiliyor ama böyle de bnm içim hic rahat değil sizde de var mı bu durum

Bildigim bir konu degil ama bence bir doktora göster. Uyarmadan yapamiyorsa bir sıkıntı vardir diye dusunuyom

benım 2 ayımda cok vardı canım her kaka yapışında ıkınıp ağlıyodu.dr gazdan dedı sapsımplex verdı.hergun bır bardak rezene cayı iç bebeğinede 3-4 kaşık kadar ver dedı. bır sure devam ettı 3 ayımıza gırdık cok şukur yok artık cnm. bırde mamayı değiştirdı.aptamıl verıyodum sütüm yetmedığı için sma verıyoruz artık.mamada aparmış

Bnm kizim su an 2.5 aylık dogumdan sonra doktorum sma vermisti zaten ama ben anne sütü veriyorum mama çok nadiren kullanıyorum yorgun olduğumda yada yeme icmeme dikkat etmediğimde sütüm azalirsa o zaman veriyorum o da bir sefer falan mama verince nedense kakasini yapıyor daha önce bir doktor sab simpleks vermişti bize çok zor durumda kalırsanız verirsin diye ama ben düzenli kullanmıyorum bir de rezene de veriyorum kendim de içiyorum

Merhaba arkadaşlar ya benim kızım kendi kendine kaka yapamıyor ve cok sıkıntı çekiyor anca ben uyarirsam yada fitil kullanırsam yapabiliyor ama böyle de bnm içim hic rahat değil sizde de var mı bu durum

evet cnm bendede vardı fitilsiz yapmıyordu , hatta 2 kez lağma yapıldı
çok şükür düzeldik şimdi
dr yetersiz besleniyo o yüzden demişti bana ve en sonunda tamamen mamaya geçtik

evet cnm bendede vardı fitilsiz yapmıyordu , hatta 2 kez lağma yapıldı
çok şükür düzeldik şimdi
dr yetersiz besleniyo o yüzden demişti bana ve en sonunda tamamen mamaya geçtik

Ben yetersiz beslendigini düşünmüyorum çünkü bu ay geçen ay aldigindan 350 gr daha fazla kilo almış ve sütüm de var çok şükür azaldiginda da mama takviyesi yapıyorum zaten sanırım diğer arkadaşın dedigi gibi gazdan dolayı yapamıyor çünkü kaka yapmadigi zaman karni gırıl gırıl ötüyor hep

Bnm kizim su an 2.5 aylık dogumdan sonra doktorum sma vermisti zaten ama ben anne sütü veriyorum mama çok nadiren kullanıyorum yorgun olduğumda yada yeme icmeme dikkat etmediğimde sütüm azalirsa o zaman veriyorum o da bir sefer falan mama verince nedense kakasini yapıyor daha önce bir doktor sab simpleks vermişti bize çok zor durumda kalırsanız verirsin diye ama ben düzenli kullanmıyorum bir de rezene de veriyorum kendim de içiyorum

gunde 4 kez verılırmış samsıplex oyle demişti drum. bende verdım sıksık işe yaradı canım sende ver derım.ıkınmasın yavrucak yazık

iste tek uzman tanirim oda necdet sungurtekin bakirkoyde yeri internette var adresi git bana dua ediceksin bebek konusunda her turlu aydinlatmayi yapiyor vede cok sicak birisi ev telefonuna kadar veriyor

anladım canım. özel muyenehanesindemi bakıyo? muayene ücreti ne kadar bilgin varmı pekii

gunde 4 kez verılırmış samsıplex oyle demişti drum. bende verdım sıksık işe yaradı canım sende ver derım.ıkınmasın yavrucak yazık

Dünden beri veriyorum bu akşam kendi kendine yapabildi inşallah da böyle devam eder tek seferde 8 damla demis eczacı sen ne kadar veriyordun

Kizlar dogum yaptiktan sonra en çok hangi sorudan size gina geldi :KK1: bebek az mizirdaninca daha neeyi oldugunu firsat birakmadan nesi var ne oldu gibi sorulardan cokkkkkk gina geldi

canım bende nisa da doğum yaptım ve bebeğimi götürüyorum şimdi miraç beye

öyle mi doğumu kimde yaptın ben derya hanımda yaptım miraç beyde iyiymiş öle duymuştum sen ne zaman doğum yapmıştın[/QUOTE]

ben alev hanımda yaptım 21 eylülde ve çok çok memnun kaldım evet miraç beyde iyi şimdilik bir problem yok

kızlar benim sol tarafımda içten dikişimde sanki damar atıyor gibi oluyor korkumdan gülemiyorum bile.sizdede aynı sorunu yaşayan varmı yada bilgisi olan :KK43:(

mrb kızlar tam 3 aylık bebeğim var sütüm yetersiz zaten 2 aydır tek göğsümle idare ediyordum kilo alımı iyiydi ama bebek büyüdükçe daha çok anne sütüne ihtiyacı oluyor son bi haftadır devam maması verme çabalarındayım ama almıyor kızım:KK43:( aptamil verdm başta sonra mamayımı svmedi acaba diye bebelac aldım biberon da değiştm ama ne yaptıysam almıyor... kaşıklada denedim agzında bekletiyor yutmuyor. hep emmek istiyor ne yapabilirim lütfen yardım edin( bu ay 700 gr almıştı. gecen 2 ayda 1 kilonun üzerindeydi kilo alımı):KK43:

Merhaba kızlar.bebegi reflü olan var mi hangi ilacı kullanıyorsunuz.benim bebegm aşiri kusuyordu hatta tikanip kalıyod
gaviscon verdi dr.kullanan var mi acaba memnun musunuz

bebeğim reflü gaviscon ve molitium diye 2 adet şurup verdi.
bebeğim 1 aylıkken 5 gün kullandım bir faydasını görmedim. 2. ay kontrolünde bıraktığımı faydasını görmediğimi söyledim doktoruma. kullanmaya devam et hemen geçmez 3-4 ay sürer reflü dedi. 9 gün daha kullandım bebeğimin reflüsünde hiç bir azalma olmayınca tekrar bıraktım. yaptığım araştırmalara göre ilaçların bir faydası pek yokmuş. bebek oturmaya ve katı gıdalara geçince azalıp bitiyormuş.

size verilen gaviscon şurup mu, toz halinde olan mı???

Dünden beri veriyorum bu akşam kendi kendine yapabildi inşallah da böyle devam eder tek seferde 8 damla demis eczacı sen ne kadar veriyordun

sabsimplex'in hiç bir zararı yok günde 4 kere ver canım. yani 6 saatte bir verirsen günde 4 kere vermiş olursun.
içinde 7 damla çay kaşığı ile verin yazıyordu emzirmeden hemen önce vermen lazım.
ben önce sabsimplexi veriyorum sonra altını değiştiriyorum böylece aradan 5-10 dk geçmiş oluyor. sonrada emziriyorum
bebeğim daha rahat yapıyor kakasını. 1 haftadır bitti vermiyorum günde 2 kere zorla yapıyor. ıkınıyor kızarıyor yapıyor

mrb kızlar tam 3 aylık bebeğim var sütüm yetersiz zaten 2 aydır tek göğsümle idare ediyordum kilo alımı iyiydi ama bebek büyüdükçe daha çok anne sütüne ihtiyacı oluyor son bi haftadır devam maması verme çabalarındayım ama almıyor kızım:KK43:( aptamil verdm başta sonra mamayımı svmedi acaba diye bebelac aldım biberon da değiştm ama ne yaptıysam almıyor... kaşıklada denedim agzında bekletiyor yutmuyor. hep emmek istiyor ne yapabilirim lütfen yardım edin( bu ay 700 gr almıştı. gecen 2 ayda 1 kilonun üzerindeydi kilo alımı):KK43:

cnm once druna sor mama vereyımmı dıye bence. almıyorsada dra yada sağlık ocağına gıt onlar senı yonlendırır. ben sağlık ocağına gıttıgımde bır arkadaş bebeğim memeyı almıyo dıye gelmıştı hemşıreler memeyı verdırdı ona. bu arada benım drum aptamılı kestı gaz yapıyor dıye sma mama verdırdı benım kızıma. sma verıyorum ben

benim 2 kizimda biberon almadi buyuk kizim 23 aylik 3.5 4 aylikken memeyi birakti biberon almadi uyutup emzirdim ise baslicam 3 aylik kizimda biberonu reddediyor ben anca once emzigi verip yari uykulu hale getirip emzigi cekip biberonu veriyorum pispislayarak iciyor 3.5 4 saat arayla uyut tamamen. dalmadan 90 cc mama hazirla icir dene bence bosa baska mama ve biberona para harcama memeye alismis uykuda besle

Kizlar dogum yaptiktan sonra en çok hangi sorudan size gina geldi :KK1: bebek az mizirdaninca daha neeyi oldugunu firsat birakmadan nesi var ne oldu gibi sorulardan cokkkkkk gina geldi

aaaa neden mama veriyosunn anne sütü çok faydalı sen yinede emzir :KK43:(
bu sorudan bende bıktım tam 2 aydır
cevap olarakda daha kolay mama vermek diyorum artık :)))))

bu arada 2 aydan sonra cogu bebek fazla kilo almaz 500 gr gecsi. yeterlidir tabi bazilarida fazla alir sadece anne sutuyle 700 gr aliyosa iyi benim buyuk kizim 2 ay ii kilo aldi memeyi birakip uykuda emince 580 gr almisti kilo almamis diye uzulduk esimle doktorum gayet ii demisti ilk ay bile 600 gr almasi yeterli gunluk 20 gr almali obez cocukmu istiyosun demisti mamayi 1 cicibebeyle karistirip biraz h
katilastirip veriyodu arkadasim yasadim meme yetmeyip ac kalip aglayan bebek cok zor sahsen ben 4 aylik oluncA baslicm ek gidaya zorlayip aglatmak daha kotu

cnm benimde sütüm çok azdı sağdığımda 1 ölçek zor çıkarıyodum
kilo kaybıda olmaya başlayonca dr kızdı bana inat etme mama ver muhakkak diye
ondan sonra serüven başladı kesinlikle biberonu almıyordu
bizde mamayı sevmiyor diye milupa sonra bebelac sonra sma aldık yok yine olmadı bu sefer uçları değiştirdik damaklı damaksız kauçuk hepsinden aldık ama yine olmadı sadece anne memesini istiyodu
sütte olmayınca çekip çekip yorulup uyuyordu
2 gün uğraştım inat ettimim mecbur meme vermedim ancak öyle aldı biberonu meğer mama yada uçta değilmiş problem anne memesini istiyodu kızım :KK43:(((
sağarak biriktirdim güya sütümü oda o kadar azdıki , şimdi tamamen bitti zaten :KK43:((
benim hikayemde böyle

X