2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

bi gebelik yaşayınca yumurtaların düzene girebilir inş öyle olur hiç korkma ah keşke tedavisiz bi kez daha hamile kalsam de bence yeni doğum yaptın vücut en başta o tedavi ilaçlarını bi atacak emzireceksin filan derken hemen kalma olasılığın düşük zaten olsun sanki bak benim büyük kızım şuan 23 aylık en yaramaz olduğu zaman ama bi kez daha of demedim şükür diyorum bi kardeşi oldu

Soyledıklerın bıraz eahatlattı benı ınsallah dedıgın gıbı duzene gırer senınkılerınıde Allah bagıslasın canım :21:

Reflü nasıl bir şey biraz anlatır mısn canım. Benim bebeğim de sürekli kusuyor, emsin ama emmesin...Sürekli üst değiştiriyorum. Bebeğimin kilo alımı maşallah çok iyi. Ben diğer çocuklarımda böyle bir sorun yaşamamıştım, o yüzden kulaktan duyma şeyler dışında bir bilgim yok.

aynen benim kizimda emiyor hemen gazini cikartiyorum uzun sure dik tutuyorum yastikla yatiriyorum ama yinede her beslenmede kusuyor 1 saat geciyof yine kusuyor sonunda doktorum refludur gecer kilosu ii kimi bebek kusar kimi kusmaz senin sansin bu ek gidaya kadar gecer dedi fiskirtma pek olmuyo ama hep ustu islaniyor ilk kizim hic kusmazdi ve cok sik emerdi onunda kilo alimi iidi ama bi kez bile kusmamisti bu bebeklerde sansimiz boyle uyuyo emeli cok oluyo uyaniyo bi bakiyorum yastik ustu islak uzuluyorum doktor emzik kullan dedi reflu icin 2 aylik oldu emzige alistirdim bide anne sutu kivam arttirici mamayi kullaniyorum bakalim ne olacak
benim kizim emzigini alinca yatagina koyarim uyur ama aksam 11 gibi gece uykusuna dalacagi an 1 haftadir aglama krizi tutuyo biliyoruz uyuyacak ayagimda salliyorum susup hemen uyuyo memeyi filanda istemiyo mesela 10da emdi 11 de uyudu sabah 8 e kadar memede biberonda kabul etmiyor 9 10 saat emmeden uyuyor doktorumda asla elleme dedi ac kalmaz uykudada beslenir dedi
ben jse baslayacagim icin sutumu buzluga atiyorum eger sagip dolaba koyduysam 6 saat icinde icti icmediyse dokuyorum bi kez isittigim sutu icince kalaninida dokuyorum[/QUOTE]

6 Aralıkta 3. ay kontrolümüze gittiğimizde bahsettiğin mamayı doktorumuza sorucam.
sen mamayı bebeğine vermeye başladın mı? etki etti mi hemen memnunmusun?
ve emziriyormusun memeyi normalde yoksa biberonla mama mı veriyorsun.

ben bebeğimi emziriyorum hiç mama vermedim

slm kızlar size bişi sorucam bizim bugün tam 3 ayımız bitti 4egirdik internette yorgan kullanmayın diyor ama biz kullanıoruz sonuçta soğuk oluyor geceleri yorganıda hafif ama korktum ben siz ne yapıosunuz aklım karıştı bayağı yastıkta kullanıoruz korktum valla :KK43:

ben ÖZDİLEK'ten bebeklere özel yorgan ve yastık almıştım. çok güzel ve rahatlar çokta hafif bir yorgan.
hep kullanıyorum yorganını. bebeğimin reflüsü olduğu için yastığınıda kullanıyorum

Ben kızımın yatağının baş kısmının altına battaniye koyup eğim yaptım öyle yatiriyorum gündüz de odada yastıkla uyutuyorum

çok sık değlmi cnm ya ben korkuyorum hasta olur dıye. bu arada benımkıde saçlarını yıkarken ağlıyo ama normalde ağlamıyo suyu sevdı sanırım

benim bebişim banyo yapınca çok rahatlıyo mutlu oluyo ve güzel uyuyo o yüzden ben sık yıkamaya çalışıyorum evi sıcacık yapıyorum üşütmemek için

ARKADaslar merhaba. Ben 34 haftalik dogum yaptm kizim 2200dogdu. Suan tam 2.5 aylik 4900 Oldu bu aylarda olam bebislernz kac kilo oldu?premature annesi olmak boyle biseyms acaba yasitlarini yakaladi mi iyi bakabiliyo muyum gbi sorular gitmyo kafadan:KK30:u

canım emin ol çok iyi bakmışsın bebeğine ne güzel kilo almış maşallah

6 Aralıkta 3. ay kontrolümüze gittiğimizde bahsettiğin mamayı doktorumuza sorucam.
sen mamayı bebeğine vermeye başladın mı? etki etti mi hemen memnunmusun?
ve emziriyormusun memeyi normalde yoksa biberonla mama mı veriyorsun.

ben bebeğimi emziriyorum hiç mama

emziriyorum arada sutumude biberonla veriyorum emzirdikten sonra 1 olcek mamayi 25 cc suda hazirlayip besledikten hemen sonra veriyorum biberon verirsem sutle calkalayip iciriyorum yine kusuyo ama daha az sanki

slm kızlar merhaba:KK3: bende eylül annesiyim. 13 eylülde 37 haftalıkken doğurdum oğlumu:KK16: bizide aranıza alırmısınız...

sizlere gelir gelmez hemen bi soru sorayım. oğlum için doktor arıyorum. istanbul bahçelievlerde bildiğiniz iyi bir dr varsa lütfen söyleyin bana kafayı yicem artık. ilk dr muz depresifti ama onun muayenesi gibi muayene edende olmadı. depresif halini sevmedim bir de bişeyleri söylemek için sormamı bekliyodu. ikinci dr kibirinden adama soru soramıyosun. sorduğunda ben bilirim edasıyla cevap veriyo insanı deli eder o tavir.. 3. dr iyi fakat o da hemen mama demeye başladı. sütüm iyi kilo alımı çok çok iyi. 1 ay önde gidiyo niye mama vereyim ki... bide akşamları telefonuna ulaşamıyorum. bebek bu akşam bişey olduğunda kendi dr muzu ariyamicaksan ne yapiym o dr ben... lütfen bi yardım edin kafayı yemek üzereyim artık :KK43:

slm kızlar merhaba:KK3: bende eylül annesiyim. 13 eylülde 37 haftalıkken doğurdum oğlumu:KK16: bizide aranıza alırmısınız...

sizlere gelir gelmez hemen bi soru sorayım. oğlum için doktor arıyorum. istanbul bahçelievlerde bildiğiniz iyi bir dr varsa lütfen söyleyin bana kafayı yicem artık. ilk dr muz depresifti ama onun muayenesi gibi muayene edende olmadı. depresif halini sevmedim bir de bişeyleri söylemek için sormamı bekliyodu. ikinci dr kibirinden adama soru soramıyosun. sorduğunda ben bilirim edasıyla cevap veriyo insanı deli eder o tavir.. 3. dr iyi fakat o da hemen mama demeye başladı. sütüm iyi kilo alımı çok çok iyi. 1 ay önde gidiyo niye mama vereyim ki... bide akşamları telefonuna ulaşamıyorum. bebek bu akşam bişey olduğunda kendi dr muzu ariyamicaksan ne yapiym o dr ben... lütfen bi yardım edin kafayı yemek üzereyim artık :KK43:

öncelikle hoşgeldin aramıza bebeğin hayırlı olsun ben de bahçelivler de oturuyorum yenibosnada nisa hastanesi var doğumum orda oldu orda devam ediyorum doktorumun adı Erhan bey ben memnunum çok sevecen bir doktor ama sen ne düşünürsün bilmem çünkü yoğun bir doktor her aradığında ulaşamıyorsun mama konusunda da katı değil bana kilo alımı iyi ama ona yetmiyorsa açlıktan ağlatmak yerine mama ver mamadan korkma diyordu belki yaklaşımı senin hoşuna gitmeyebilir.Ben yine bildiğimi okuyorum o ayrı:)

medicana hastanesini biliyormusun özlem özsoy yolcu var nettende araştırabilirsin çok ii bi doktor ilk kızımın doktoruydu tayinimiz çıktı istanbuldan ayrıldık yoksa asla başkasını istemezdim

öncelikle hoşgeldin aramıza bebeğin hayırlı olsun ben de bahçelivler de oturuyorum yenibosnada nisa hastanesi var doğumum orda oldu orda devam ediyorum doktorumun adı Erhan bey ben memnunum çok sevecen bir doktor ama sen ne düşünürsün bilmem çünkü yoğun bir doktor her aradığında ulaşamıyorsun mama konusunda da katı değil bana kilo alımı iyi ama ona yetmiyorsa açlıktan ağlatmak yerine mama ver mamadan korkma diyordu belki yaklaşımı senin hoşuna gitmeyebilir.Ben yine bildiğimi okuyorum o ayrı:)

hoşbulduk canım saol... nisa ya özel sebeplerden gitmek istemiyorum. bide bana ters kalıyo ben haznedar tarafındayım. yinede çok saol canım aklımda olsun :KK34:

medicana hastanesini biliyormusun özlem özsoy yolcu var nettende araştırabilirsin çok ii bi doktor ilk kızımın doktoruydu tayinimiz çıktı istanbuldan ayrıldık yoksa asla başkasını istemezdim

haznedardaki medicana yı diyosan biliyorum canım. o daha yakın bana. ben hizmete götürüyodum ama vazgeçmek üzereyim yukarda yazdığım sebeplerden dolayı... bi araştırayım bakıym saol canım.. nasıl bi dr? biraz anlatabilirmisin??

bide alıntı iletisi gelmediğinden yazımı alıntı yapan arkadaşlar beğenebilirlermi?? bi tek onun iletisi geliyo ordan bulabiliyorum çünkü.... çok mu oluyorum acabaa ilk günden :KK1:

h

haznedardaki medicana yı diyosan biliyorum canım. o daha yakın bana. ben hizmete götürüyodum ama vazgeçmek üzereyim yukarda yazdığım sebeplerden dolayı... bi araştırayım bakıym saol canım.. nasıl bi dr? biraz anlatabilirmisin??

bide alıntı iletisi gelmediğinden yazımı alıntı yapan arkadaşlar beğenebilirlermi?? bi tek onun iletisi geliyo ordan bulabiliyorum çünkü.... çok mu oluyorum acabaa ilk günden :KK1:

evet haznedar ben medicanada dogum yapmıştım şansıma özlem hanım denk gelmişti belki ilk doktorum olmasından dolayı ama çok memnunduk araştıran bi bayandı ve çok ii ilgileniyordu umarım begenirsin

Son düzenleme:
evet haznedar ben medicanada dogum yapmıştım şansıma özlem hanım denk gelmişti belki ilk doktorum olmasından dolayı ama çok memnunduk araştıran bi bayandı ve çok ii ilgileniyordu umarım begenirsin

ne kadar süre gittiniz o hanıma peki canım?? bi de geceleri telefonunu kapatıyor mu? yoksa aradığın zaman ulaşabiliyomusun??

Arkadaşlar maden suyunun bebeğe bi etkisi olurmu? Ben çok severim hamileyken hep içerdim şimdi emzirince herşeye dikkat etmek zorunda oluyosun.

ne kadar süre gittiniz o hanıma peki canım?? bi de geceleri telefonunu kapatıyor mu? yoksa aradığın zaman ulaşabiliyomusun??

8 aylikti kizim tayinimiz cikti giden ark var ama benim hic gece aramam gerekmedi ama suan bi sorunum olsun gunduz hast arar baglatirim gecede acilde baska cocuk doktoru var onunla gorusurum ben memnunum ama cok yogun randevu al mutlaka nette. bak hast

öncelikle hoşgeldin aramıza bebeğin hayırlı olsun ben de bahçelivler de oturuyorum yenibosnada nisa hastanesi var doğumum orda oldu orda devam ediyorum doktorumun adı Erhan bey ben memnunum çok sevecen bir doktor ama sen ne düşünürsün bilmem çünkü yoğun bir doktor her aradığında ulaşamıyorsun mama konusunda da katı değil bana kilo alımı iyi ama ona yetmiyorsa açlıktan ağlatmak yerine mama ver mamadan korkma diyordu belki yaklaşımı senin hoşuna gitmeyebilir.Ben yine bildiğimi okuyorum o ayrı:)[/QUOTE
canım bende nisa da doğum yaptım ve bebeğimi götürüyorum şimdi miraç beye

canım bende nisa da doğum yaptım ve bebeğimi götürüyorum şimdi miraç beye[/QUOTE]

öyle mi doğumu kimde yaptın ben derya hanımda yaptım miraç beyde iyiymiş öle duymuştum sen ne zaman doğum yapmıştın

iste tek uzman tanirim oda necdet sungurtekin bakirkoyde yeri internette var adresi git bana dua ediceksin bebek konusunda her turlu aydinlatmayi yapiyor vede cok sicak birisi ev telefonuna kadar veriyor

Merhaba kızlar.bebegi reflü olan var mi hangi ilacı kullanıyorsunuz.benim bebegm aşiri kusuyordu hatta tikanip kalıyod
gaviscon verdi dr.kullanan var mi acaba memnun musunuz

Merhaba arkadaşlar ya benim kızım kendi kendine kaka yapamıyor ve cok sıkıntı çekiyor anca ben uyarirsam yada fitil kullanırsam yapabiliyor ama böyle de bnm içim hic rahat değil sizde de var mı bu durum

Merhaba arkadaşlar ya benim kızım kendi kendine kaka yapamıyor ve cok sıkıntı çekiyor anca ben uyarirsam yada fitil kullanırsam yapabiliyor ama böyle de bnm içim hic rahat değil sizde de var mı bu durum

benım 2 ayımda cok vardı canım her kaka yapışında ıkınıp ağlıyodu.dr gazdan dedı sapsımplex verdı.hergun bır bardak rezene cayı iç bebeğinede 3-4 kaşık kadar ver dedı. bır sure devam ettı 3 ayımıza gırdık cok şukur yok artık cnm. bırde mamayı değiştirdı.aptamıl verıyodum sütüm yetmedığı için sma verıyoruz artık.mamada aparmış

X