2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar dun aksam kizim banyodan sonra cok agladi.yataga yatiriyom ağlıyor kucagimda da ağlıyordu. Oyle boyle degil çığlık cigliga.zor sakinlestirdim.bende bi ara kizimla aglamaya basliyacaktim ama esim okadar panik oldu ki hadi hastane ye gidelim demeye basladi. Ses tonu bi degisti.dokunsam ağlayacak sekildeydi sanki. Bu bizim ilk krizimizdi.cok uzun surmedi ama eşimin omrunden ömür gitti.bense kendime sasirdim. Panik olmama çok az kalmisti ama kendimi topladim.iste böyle oldu icimi dökmek istedim

Sonunda dönencem ve oyun halım geldi.beşiğine dönencesini kurduk ama oğlum korktu galiba pek işe yaramadı.ama müzik kutusu çok işe yaradı.bizde dönencesinden çıkardık hep yanımızda duruyo kutu.gündüz de ayağmda sallarken hamağnda sallarken açıyorum hemen uykuya geçiyo.ninniler de çok güzel uzun tavsiyeederim.oyun halısıda çom güzel savahları koyuyorm oyalanıyo yarım saat kadar nerdeyse.ileriki aylarda daha anlamlı olucak ama halı.şimdilik bakıyo vurmaya çalışıyo:)

Kizlar dun aksam kizim banyodan sonra cok agladi.yataga yatiriyom ağlıyor kucagimda da ağlıyordu. Oyle boyle degil çığlık cigliga.zor sakinlestirdim.bende bi ara kizimla aglamaya basliyacaktim ama esim okadar panik oldu ki hadi hastane ye gidelim demeye basladi. Ses tonu bi degisti.dokunsam ağlayacak sekildeydi sanki. Bu bizim ilk krizimizdi.cok uzun surmedi ama eşimin omrunden ömür gitti.bense kendime sasirdim. Panik olmama çok az kalmisti ama kendimi topladim.iste böyle oldu icimi dökmek istedim

Biz o krizleri 15 gün her akşam saati çektik canım.ilk zamanlar ben de hep ağladım, çare bulamamaktan ağlıyosun zaten,o karşında ağlamaktan kızarıyo yoruluyo ama yapacak bişeyin olmuyo:KK43: 2saate yakın sürüyodu o bi aüreç heralde ne yapsak çare olmamıştı.çok şükür şimdi azaldı baya 3ayımızı doldurucax 2sinde.sadece sabır lazım kriz zamanlarında allah kolaylık versin

Biz o krizleri 15 gün her akşam saati çektik canım.ilk zamanlar ben de hep ağladım, çare bulamamaktan ağlıyosun zaten,o karşında ağlamaktan kızarıyo yoruluyo ama yapacak bişeyin olmuyo:KK43: 2saate yakın sürüyodu o bi aüreç heralde ne yapsak çare olmamıştı.çok şükür şimdi azaldı baya 3ayımızı doldurucax 2sinde.sadece sabır lazım kriz zamanlarında allah kolaylık versin

Siz hic o krizler yuzunden doktora gittiniz mi.allah hepimize kolaylik versin.bizimii 15 dk falan surdu.

benim kızımda 2,5 aylık oldu 2 hafta önce bizde ağlama krizi geçirdik. normalde sakin uslu bebektir. hiç çok ağladığını görmedim kızımın. arkadaşımıza gitmiştik. gittiğimizde sofra kuruluydu hemen oturduk yemeğimizi yedik. kızımda ana kucağında duruyordu. azıcık mızmızlandı ama ağlamadı bizde yemeğimiz bitene kadar kucağımıza almadık.
içinemi attı her ne olduysa :)))))))) o kadar çok ağladıki sesi soluğu gitti. tıkandı hatta genzine kaçtı tükürüğü. yarım saate yakın ağladı. birde içini çeke çeke ağlamaya başladı sonunda görsen sende ağlardın.
panik olduk ağlaması uzun sürünce. arkadaşlarımızın çocuğu yok şuan düşünmüyorlar. onlarda giyindiler hazırlandılar bizde hazırlandık kızımız doktora götürecektik ki o sırada sustu. eşim arabamızı evin önüne getirdi korna çalıyor o sırada kucağımda uyudu bizim cadı kız.

kızlar bebişlerinizi kaç gunde bır yıkıyorsunuz. sıksık yıkayın dıyorlar hasta olur dıye korkuyorum:26:

biz bir gün arayla yıkıyoruz. akşamları yıkıyoruz ki geceleri güzel uyusun. Cumartesi günü yıkadık. Pazar yıkamadık bugün yıkayacağız ( pazartesi )

ama bazen banyo saatlerinde uyuyor oluyor iki güne sarkıyor.
benim kızım doğduğunda bayağı çok saçlı doğdu doktorum bile maşallah dedi şaşırdı.
bende kızımın saçlarını nemli kalıp hasta olmasından korkuyorum. havluyla ve tülbentle iyice kuruluyoruz.
şapkada kesinlikle taktırmıyor kıyameti koparıyor. banyo yaptırıp üstünü giydirdikten sonra emziriyorum iki dakika içinde hemen uyuyor kucağımda. o sırada takıyoruz şapkasını. daha sonra yatağına yatırıyorum 15 dk olmadan uyanıyor kafasını sağa sola sallıyor sallıyor ağlıyor. şapkasını çıkarınca uyuyor tekrar :)))))))))))

kızlar bu arada benim kızım her banyoda başını yıkarken ağlıyor sizdede oluyormu.
kaka yaptığında poposunu yıkıyoruz bayılıyor hoşuna gidiyor.
banyo yaptırırken küvetinde vücudunu yıkarken su dökerkende çok seviyor ama saçlarını yıkarken çok ağlıyor
kafasını kaldırıyor ne kadar dikkat edersek edelim bir kaç yudum su yutuyor burnundan ağzından. kendini yay gibi geriyor.
her banyodan sonra ağlayarak çıkıyor

kızlar bu arada benim kızım her banyoda başını yıkarken ağlıyor sizdede oluyormu.
kaka yaptığında poposunu yıkıyoruz bayılıyor hoşuna gidiyor.
banyo yaptırırken küvetinde vücudunu yıkarken su dökerkende çok seviyor ama saçlarını yıkarken çok ağlıyor
kafasını kaldırıyor ne kadar dikkat edersek edelim bir kaç yudum su yutuyor burnundan ağzından. kendini yay gibi geriyor.
her banyodan sonra ağlayarak çıkıyor

bizimkide sırtüstü yatırınca filesini huysuzlanıyo canım saçlarını yıkarken yüzüstü yatırıp kulaklarını aşağı doğru kapatırsan belki işe yarar belki kulağına su kaçıyordur

yok cnm aptamili önermediler
similac veriyorum ortalama günde 600 cc içiyor
kutuda 1000 yazıyo anlamadım valla tam 2 aylık benim kız
benim bebek 3 aylık 800 filan içiyor.... çocuk doktoru en son reddedene kdr içirin demişti gelişimi normal seninkide iri değilse içebildiği kadar içir

Son düzenleme:
geçmiş olsun arkadaşım.Ben bu sorunumu kuru incirle çözdüm.Sabahları aç karnına suda bekletilip şişmiş incirlerimi yiyerek başlıyorum.Üzerine koca bir bardak su içiyorum. Bana iyi geliyor.Ancak suda bekletmeden tükettiğimde pek faydası olmamıştı.Bunu denemeni tavsiye ederim.umarım sende de işe yarar.

Önerin işe yaradı canım çok teşekkür ederim :))

bebeğin kusması ve ağzından fazlasını çıkarması, peynirimsi olması normal bir durum.

reflüdeki kusma fışkırır tarzda olmasıdır. kusmadan farkı budur. kustuğunda fışkırır hortumdan çıkar gibi. minik hortum :)))

benim kızım ilk başkta 4-5 kerer fışkırır tarzda kustu. ondan sonra süt dolu dolu ağzına gelip geri gidiyor. bir türlü kusmuyor.
mide kapakçığı tam gelişmediği için fazla süt ağzna gelip geri gidiyor buda onu çok rahatsız ediyor. genzine kaçıyor çoğu kez çok tehlikeli ödüm kopuyor her seferinde :KK43:((((((((((

ağzına gelip giden sütten sonra hırıltı oluyor boğazında. yarım saate yakın hırıltısı oluyor. midesinden rahatsız olmadığı zamanlar ana kucağında sessiz sakin duruyor uyumadığı zamanlar. ama midesi rahatsız olduğunda sürekli mızmız. sürekli kucak istiyor. bazen kucağa almak istemiyorum. yoruluyorum sürekli kucağımda tutmaktan iş güç yapamaıyorum. ama kucağıma alır almaz bakıyorum süt dolu dolu ağzına gelip gidiyor demek sıkıntısı varmış bu yüzden kucak istiyormuş diyorum üzülüyorum.

doktorum şuruplar verdi 8-9 gün kullandım hiç bir faydası olmadı. birde bu süt gelip gitmesinin peşinden hıçkırık tutuyor her gün. bazen günde 2-3 kere hıçkırık oluyor.

bu mide büyümesinden değil reflüden dolayı olan hıçkırık

Bisey sorcam bebeginin reflu olduğunu kacincu haftada ogrendin.cok mu sık emziriyodun.az ve sık emzirmk refluye sebep olabilirmis.bi yazida okumstum.reflu olan bebekleri mumkun oldugu kadar dik durumda emzirmek refluyu bir nebze azaltirmis.bide bir emziriyossn bir ogunde tek gogsunumu veriyon

gelincik cnm günde kaç cc mama veriyosun
benim kız az yiyor gibime geliyorda o yüzden sordum

bizim doktor patron o istedigini icer demisti memede mamada kutularin ustunde yazana uymak zorunda degilsin bana gore fazla bebegin ne icerse o kadar icir bi arkadasimin oglu 3 aylik 3.5 aylik 150 cc iciyo her beslenmede bi baskasi 4 saatte 100 iciyor bebege gore degisir

kızlar bebişlerinizi kaç gunde bır yıkıyorsunuz. sıksık yıkayın dıyorlar hasta olur dıye korkuyorum:26:

cnm bende bir gün yıkayıp bir gün yıkamıyorum
ama kış geliyor uzatırmıyım günleri bilmiyorum

biz bir gün arayla yıkıyoruz. akşamları yıkıyoruz ki geceleri güzel uyusun. Cumartesi günü yıkadık. Pazar yıkamadık bugün yıkayacağız ( pazartesi )

ama bazen banyo saatlerinde uyuyor oluyor iki güne sarkıyor.
benim kızım doğduğunda bayağı çok saçlı doğdu doktorum bile maşallah dedi şaşırdı.
bende kızımın saçlarını nemli kalıp hasta olmasından korkuyorum. havluyla ve tülbentle iyice kuruluyoruz.
şapkada kesinlikle taktırmıyor kıyameti koparıyor. banyo yaptırıp üstünü giydirdikten sonra emziriyorum iki dakika içinde hemen uyuyor kucağımda. o sırada takıyoruz şapkasını. daha sonra yatağına yatırıyorum 15 dk olmadan uyanıyor kafasını sağa sola sallıyor sallıyor ağlıyor. şapkasını çıkarınca uyuyor tekrar :)))))))))))

asisss cnm bu yazıyı ben yazdım sanırım bi ara okuduğumda aynı benim kız dedim :)))
bizimkide çok saçlı ve kesinlikle şapka takarsam uyanıyor , birde yan yatıramıyorum illa düz yatacak kafasını çeviriyo hemen

benim bebek 3 aylık 800 filan içiyor.... çocuk doktoru en son reddedene kdr içirin demişti gelişimi normal seninkide iri değilse içebildiği kadar içir

cnm 2 ölçek zar zor içiyo ama sık içiyo
yok cnm nerde iri bebek aksine zayıf bi bebek
hatta bugün aşısı vardı tartıldı haftada 100 gr almış üzüldüm yine :KK43:(
napim elimden geldğince yedirmeye çalışıyorum ısrar edersem zaten kusacak gibi oluyo

çok sık değlmi cnm ya ben korkuyorum hasta olur dıye. bu arada benımkıde saçlarını yıkarken ağlıyo ama normalde ağlamıyo suyu sevdı sanırım

Bencede çok sık gibi geldi.ben yeni doğduğnda 40ı çıkana kadar gün aşırı yıkadım ama şimdi havalar serinledi 3-4günde bir yıkıyorum artık.benimki de suyu seviyo ama baş yıkarken ağlıyo.

X