2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba arkadaslar dr dan sımdı geldım bende oglumu kontrole goturduk ortopedi ye herşey normal ama sadece sag tarafa cok yatırmıssınız dedı ve sag tarafa cok kafasını cevırıyor desı buna cok dıkkat et yoksa kalıcı kalabılır dedı boyle sorun yasıyan varmı aranızda :KK43: ve oglum çok kötü oksuruyor hırıltısıda var burda salgın var oglum kaptı şifayı :KK43:

Merhaba arkadaslar dr dan sımdı geldım bende oglumu kontrole goturduk ortopedi ye herşey normal ama sadece sag tarafa cok yatırmıssınız dedı ve sag tarafa cok kafasını cevırıyor desı buna cok dıkkat et yoksa kalıcı kalabılır dedı boyle sorun yasıyan varmı aranızda :KK43: ve oglum çok kötü oksuruyor hırıltısıda var burda salgın var oglum kaptı şifayı :KK43:

benim ilk kızımda sürekli kusar diye korkumdan benim görecegim sekilde uyurdu yani sol tarafta doktoruma kafada sorun olurmu demiştim ne alaka demişti ölede oldu kızım 23 aylık gayet güzel kafa yapısı çok takılma her beslemede bi saga bi sola yatır öksürügü varsa bebeklerimiz daha ufak doktorum minik bi başlangıc olur ama sonra hemen büyür cigerleri rahatsızlanır kücük çocuklarda dikkat etmek lazım demişti doktora götür gec kalmadan hırıltı belki öksürükten belkide sümüktendir biz hırıltıdan doktora gitmiştik otri bebe burun aspiratörü al temizle demişti gözükmeyen bi sürü sümük çıkmıştı sonra geçti en kısa zamanda doktora götür

ben bunların hepsini denedim , stiil tea, incir, süt, hurma, pekmez bal şerbeti akla ne gelirse ama artmadı, bebek emdiği halde artmadı.. Belki psikolojiktir bilmiyorum 7 saat doğum sancısı çekip sezeryana gittim,, çektiğim acının etkisiyle bebeği almak bile istemedim ilk hafta.. Şimdi ise herşeyi unuttum bebeğimin gülüşü dünyalara değiyor ama sütte bitti.. Tek tesellim imkanımız var düşünmeden her imkanı sağlayabiliyoruz bebeğimize,, işte hazır mamalar anne sütünün yerine geçer mi bilmiyorum ama şu an iyi gibi bebiş maşallah.. Ne iri ne zayıf gelişimi normal psikolojik ve fizyolojik olarak.. Zihinsel olarakta birçok faktör önemli ztn genetik en baskını, bağışıklık sistemi açısından desen kan grubuna kadar birçok etmen var bebeğin sağlığını etkileyen..

canım benim sütümde ilk doğum yaptığımda çok azdı sağıyordum pompayla 20 ml çıkıyordu bebeğim 17 gün boyunca sadece 30 gr almıştı sonra mamaya başladık ama hep sütümü sağdım ne kadar çıktıysa verdim sonrada mama verdim şu an sadece süt veriyorum çok şükür sütüm baya arttı mamayı bıraktık ve bence tamamen pompayla sağmaktan arttı çünkü pompayla sağmak süt kanallarını açıyormuş ne yersem yeyim sütüm olmuyordu pompa kurtardı bizi

benim gibi sütsüz anneler yok mu , valla kendimi kötü hissediyorum :KK43:

canım sanki sütün varda sen mi emzirmiyorsun sen zaten elinden gelen her şeyi yapıyorsundur eminim hala da olmuyorsa yapacak bir şey yok bizde bir süre mama verdik bende hiç istememiştim vermeyi doktor mamanında besleyici olduğunu söyledi bebeğin aç kalmasındansa mama çok daha iyi emin ol hiç kendini kötü hissetme

Arkadaşlar ben gece 3defa falan emziriyorum ama çoğunlukla gözü kapalı emiyo ve emdikten sonra hemen uyuya kalıyo bende kaldırıp gaz çıkarmaya kıyamıyorum çoğunlukla:KK43: ama bikaç gündür hep sabah 5,6 gibi gazı olarak ağlayarak uyanıyo,acaba bu sebepten mi??

ben de sağa yatırim diyorum içtikten sonra ama ben ne tarafa yatırırsam yatirim o kendi poziyonnu alıyor sırt üstü yatıyor kafasını sağa sola çeviriyor müdahele edemiyorum kafa yapısı olayını annem sölemiştiı sürekli aynı tarafa yatırma diye çok küçükken yaptım ama şimdi olmuyor kafa yapısıda düzgün bence çok dert etme bi sorum olacağını sanmıyorum

benim ilk kızımda sürekli kusar diye korkumdan benim görecegim sekilde uyurdu yani sol tarafta doktoruma kafada sorun olurmu demiştim ne alaka demişti ölede oldu kızım 23 aylık gayet güzel kafa yapısı çok takılma her beslemede bi saga bi sola yatır öksürügü varsa bebeklerimiz daha ufak doktorum minik bi başlangıc olur ama sonra hemen büyür cigerleri rahatsızlanır kücük çocuklarda dikkat etmek lazım demişti doktora götür gec kalmadan hırıltı belki öksürükten belkide sümüktendir biz hırıltıdan doktora gitmiştik otri bebe burun aspiratörü al temizle demişti gözükmeyen bi sürü sümük çıkmıştı sonra geçti en kısa zamanda doktora götür

Bende bıldıgımden oyle yatırıyorum zaten ama dr oyle dıyınce korktum bende off oksurugu cok fazla yaa burası turkıye gıbıde degıl saglık ocagına gıdıp randevu alalım dedık vay 3.30 gelırsınız dr sizi kabul ederse bakar boyle soyledı sınırden kafayı yedım :KK43::KK47:

ben de sağa yatırim diyorum içtikten sonra ama ben ne tarafa yatırırsam yatirim o kendi poziyonnu alıyor sırt üstü yatıyor kafasını sağa sola çeviriyor müdahele edemiyorum kafa yapısı olayını annem sölemiştiı sürekli aynı tarafa yatırma diye çok küçükken yaptım ama şimdi olmuyor kafa yapısıda düzgün bence çok dert etme bi sorum olacağını sanmıyorum

Aynen oyle sedıgıne katılıyorum akşam yan yatırıyorum kalkıp baktıgımdaysa kendı pozısyonunu almış sırt ustu yatıyor kafa seklıde duzgun cok sukur bu dr larda ılla bışey bulucaklar
:KK37:

kızlar bebeklerinizin gündüz uykusu nasıl bizimki yatıyor ama en fazla 40 dk uyuyo çoğu zaman oda yok sonrada çok huzursuz kalkıyo uykuya da gecemiyor

Bugun biz bugun 3 lu asimizi olduk. Ebeye sordum dedim benim kiz gece 5 6 saat uyuyor gece emzirmek için uyandirayim mi dedim. Kilosu yerinde cok da keyfini bozmaya gerek yok dedi. Artik gece gunduz kavramini oluşturmaya baslar dedi.dun gece 2 ye kadar uyumadi sonra bi uyudu 8 e kadar.sonra mizirdanmaya baslayinca emzirdim.2 gundur boyleyiz.

kızlar bebeklerinizin gündüz uykusu nasıl bizimki yatıyor ama en fazla 40 dk uyuyo çoğu zaman oda yok sonrada çok huzursuz kalkıyo uykuya da gecemiyor

Gunduzleri daha az uyuyor ama uykuya gecemiyorsa belki bir sorunu vardir.benimkide uykuya gecemedigi zaman genellikke nazarlanmis olurdu ya da evde aliskin olmadigi ses yuksek ses olurdu.

Arkadaşlar ben gece 3defa falan emziriyorum ama çoğunlukla gözü kapalı emiyo ve emdikten sonra hemen uyuya kalıyo bende kaldırıp gaz çıkarmaya kıyamıyorum çoğunlukla:KK43: ama bikaç gündür hep sabah 5,6 gibi gazı olarak ağlayarak uyanıyo,acaba bu sebepten mi??

Buyuk ihtiml dedigin gibi gece gazini cikarmadan uyudugu icin sabaha kadar birikiyordur.Ama şöyle yapabilirsin bebegini 15 dk emziriyorsan 10 dk emzirdikten sonra gazini cikar sonra gene devam et emzirmeye.boyle yaparsan daha az gazi olur

slm kızlar nasılsınız.ben çok yorgun vede uykusuzum.annem geldi bugün temizlik yaptık beraber.cam perde yer silme ne varsa yaptık.benimde sütüm yetmiyor kızlar yani dogdugundan beri bu sorunu yaşıyorum 5 yada 8 saat emzirmesem süt yok yok :KK43: mama vermek zorunda kalıyorum .bizim kız gündüz uykusuna 1 kez yatıyor.sizdede bu sorun varmı kızlar.arkadaşımın ikizleri var ona sordum enerjisi yüksektir ondandır dedi :))

Kızlar ben bebegime yün yatak yaptirdim ama simdi cok pismanim çünkü bebegimin vücut seklini aldi ve coj rahatsız simdi yatak alcam park yatagin icine sizce ne almalıyım sunger mi visco mu pamuk mu

bende emzirdikten sonra kıyamıyorum gazını çıkarınca uyanır diye ama emzirdikten sonra ben oturup onu dik bir şekilde göğsüme yatırıyorum o zaman çok güzel gazını çıkarıyo hem de uykusu derinleşiyo göğsüme yatınca

Gunduzleri daha az uyuyor ama uykuya gecemiyorsa belki bir sorunu vardir.benimkide uykuya gecemedigi zaman genellikke nazarlanmis olurdu ya da evde aliskin olmadigi ses yuksek ses olurdu.

bize yine doktor yolu göründü herhalde çok huzursuz doktor yediği yeterli gelmiyodur dedi artık dün beni emmedi bide mama yaptım bakalım doyunca doktorun dediği gibi bırakcak mı diye yok hepsini içti sonrada nerdeyse hepsini kustu yine aynı huzursuzluk açlıktan değil gazdann değildir hep elimizde sallanma modunda kakasını da çok güzel yaptı bugün ben anlamıyorum yine uykuya gecemiyo uyumadığından mı bilmem keyifli olduğu zaman çok az

X