2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

evet canım gercekten cok zor reflu ne kızımın ustu nede benım ustum temız kalıyor hadı onu gectım bebegın kılosunuda etkılıyor senın bebegının kılosunda cok etkı edıyormu kusması
İlk ay 1200 gram ikinci ay 1 kg aldı. kilosu iyi şuan. benim kızımda kusma çok az oluyor kusmuyor diyebilirim. ama kusmuk ağzına doluyor yutuyor. ağzına geliyor yutuyor. kussa rahatlayacak yavrum :KK43:(((
bu daha kötü boğazını tahriş edermiş. kalıcı faranjit yada sinüzite çevirirmiş :KK43:(((
genzine çok kaçıyor emerken geçecek inşallah

Eki Görüntüle 868117 Eki Görüntüle 868118 Eki Görüntüle 868119

EYLÜLÜN 10 unda doğan kızım. 2.900 doğdu. şu an 6 kilo çok şükür iştahımız yerinde. sadece süt veriyorum. geçinip gidiyoruz anne kız:KK66:

maşallah kızına çok tatlı bir prenses. benimkinin tam zıttı. benimki buğday tenli ve o kadar çok saçı varki anlatamam.
her gelen maşallah saçlarına diyor. bende doğumdan sonra kızımı ilk gördüğümde çok şaşırmıştım. peruk takılmış gibiydi saçları :))))
saçsız bebek hayal ediyordum seninki gibi :))

Oyy maşallah Allah bagışlasın cok şeker benım oglumda 9 eylülde 3.5 kılo dogdu kılosu gayet normal ama ben arada mamada verıyorum :KK16:

Benim sütüm yeterli geldiği için hiç mama vermedim. Böyle devam etsin diye dua ediyorum. İlk 6 ay mama vermeden götürebilirsem ne mutlu. Ama herkesin sütü yeterli olamayabiliyor o zaman mecburen mama vermekten başka çare yok.

İlk ay 1200 gram ikinci ay 1 kg aldı. kilosu iyi şuan. benim kızımda kusma çok az oluyor kusmuyor diyebilirim. ama kusmuk ağzına doluyor yutuyor. ağzına geliyor yutuyor. kussa rahatlayacak yavrum :KK43:(((
bu daha kötü boğazını tahriş edermiş. kalıcı faranjit yada sinüzite çevirirmiş :KK43:(((

maşallah kızına çok tatlı bir prenses. benimkinin tam zıttı. benimki buğday tenli ve o kadar çok saçı varki anlatamam.
her gelen maşallah saçlarına diyor. bende doğumdan sonra kızımı ilk gördüğümde çok şaşırmıştım. peruk takılmış gibiydi saçları :))))

benim kızımda saçlı doğdu. Saçlarını yeni kestik. Gramına göre tartıp ne kadar gelirse altın fiyatına göre bir yere hayır yapıcaz inşallah. hem bahaneyle temizlik oldu daha gür uzar. Maşallah seninki çok saçlı doğmuş anlaşılan. Söylendiği gibi mide yanmaların oldu mu hani derler ya bebek çok saçlı doğacaksa annenin midesi yanarmış falan diye. Bende hiç midem yanmadı ama bebeğim yinede saçlı doğdu. Pek gerçekle alakası yok galiba o inanışın.

benim kızımda saçlı doğdu. Saçlarını yeni kestik. Gramına göre tartıp ne kadar gelirse altın fiyatına göre bir yere hayır yapıcaz inşallah. hem bahaneyle temizlik oldu daha gür uzar. Maşallah seninki çok saçlı doğmuş anlaşılan. Söylendiği gibi mide yanmaların oldu mu hani derler ya bebek çok saçlı doğacaksa annenin midesi yanarmış falan diye. Bende hiç midem yanmadı ama bebeğim yinede saçlı doğdu. Pek gerçekle alakası yok galiba o inanışın.

benim oğlum saçlı hem de çok güzel saçları maşallah:), midem yanmıştı ama sürekli sıkıntı yaşıyordum bu yüzden geceleri uyuyamıyordum

Son düzenleme:
Canim sen arada mama veriyorsun ya kac cc veriyosun ve hergün mu veriyosun yoksa bi kacgun araylami veriyosun

Ilk zamanlarda hergun verıyordum gunde 3.4 defa sutumude pompoyla cekıp arada verıyordum sonra baktım sutum azalmaya basladı emmedıgı ıcın artık cogunlukla emzırıyorum canım yanıyor ama dayanıcam artık sadece mama verdıgım zaman olcusu 90mılım verıyorum onunla doyuyor zaten bazende 60 mılim verıyorum ama elınden geldıgınce emzırmeye calış yoksa sutun hepten kesılır

Benim sütüm yeterli geldiği için hiç mama vermedim. Böyle devam etsin diye dua ediyorum. İlk 6 ay mama vermeden götürebilirsem ne mutlu. Ama herkesin sütü yeterli olamayabiliyor o zaman mecburen mama vermekten başka çare yok.

Maşallah umarım hep boyle devam eder bende ınsallah mama vermeden 6.ıncı ayımızı doldururuz benımde suan sutum var yetıyor ama dedıgım gıbı goğsum yara oldugu ıcın mamaya basladım ınsallah dahada kotu olmazda goğsum sureklı emer:KK43:

Suanda hic emziryinmu bilmiyom ama kuruincir ye bol bol yapabilirsen kuruincirin kurunu yap ic.prof Saracoğlu nun onerisi bu.bide bebek emdikce gelirmiş sut.bebegi emsin sonra pompoyla emdirdigin gogsunu sag.

ben bunların hepsini denedim , stiil tea, incir, süt, hurma, pekmez bal şerbeti akla ne gelirse ama artmadı, bebek emdiği halde artmadı.. Belki psikolojiktir bilmiyorum 7 saat doğum sancısı çekip sezeryana gittim,, çektiğim acının etkisiyle bebeği almak bile istemedim ilk hafta.. Şimdi ise herşeyi unuttum bebeğimin gülüşü dünyalara değiyor ama sütte bitti.. Tek tesellim imkanımız var düşünmeden her imkanı sağlayabiliyoruz bebeğimize,, işte hazır mamalar anne sütünün yerine geçer mi bilmiyorum ama şu an iyi gibi bebiş maşallah.. Ne iri ne zayıf gelişimi normal psikolojik ve fizyolojik olarak.. Zihinsel olarakta birçok faktör önemli ztn genetik en baskını, bağışıklık sistemi açısından desen kan grubuna kadar birçok etmen var bebeğin sağlığını etkileyen..

Son düzenleme:
ben bunların hepsini denedim , stiil tea, incir, süt, hurma, pekmez bal şerbeti akla ne gelirse ama artmadı, bebek emdiği halde artmadı.. Belki psikolojiktir bilmiyorum 7 saat doğum sancısı çekip sezeryana gittim,, çektiğim acının etkisiyle bebeği almak bile istemedim ilk hafta.. Şimdi ise herşeyi unuttum bebeğimin gülüşü dünyalara değiyor ama sütte bitti.. Tek tesellim imkanımız var düşünmeden her imkanı sağlayabiliyoruz bebeğimize,, işte hazır mamalar anne sütünün yerine geçer mi bilmiyorum ama şu an iyi gibi bebiş maşallah.. Ne iri ne zayıf gelişimi normal psikolojik ve fizyolojik olarak.. Zihinsel olarakta birçok faktör önemli ztn genetik en baskını, bağışıklık sistemi açısından desen kan grubuna kadar birçok etmen var bebeğin sağlığını etkileyen..

Ee ne guzel yazmisin bak bebegin sagligini neler neler etkiliyor. Bozma moralini.sagliklari yerinde olsunda mama yada anne sutu farketmez.

Bebekleri uyumayan arkadaslar sarimsakli yogurtyemeyi deneyin tesadufmudur bilmiyorum ama 2 keredir ayni sey oluyo dun yedim bugun kizim misil misil uyuyo. :KK1::KK14::KK1:

Bebekleri uyumayan arkadaslar sarimsakli yogurtyemeyi deneyin tesadufmudur bilmiyorum ama 2 keredir ayni sey oluyo dun yedim bugun kizim misil misil uyuyo. :KK1::KK14::KK1:

:KK1: :KK1: minik kizin napsin dayanMamistir sarimsagi kokusuna.bari uyuyam da kurtulam demistir.saracoglu lavantayi suda kaynatin da bebegi sakknlestirirmis.eskiden bebeklerin yastiginin altina koyarlarmis.

cnm yalnız değilsin merak etme
bende tamamen mama ile besliyorum
herşeyii bende inatla yaptım yinede mamaya başlamayacaktım taki 2 doktorda kilo kaybı var mamayaa başlamalısın diyenedek

benim kızımda çok saçlı herkes şok oluyo görünce :KK70:
ama büyük kızımda öyleydi

X