2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar 38 günlük bebeğim var yaklaşık 10 gündür peynirli kusuyor. çok emdiği zaman daha çok kusuyor farkındayım. 2 gündür burnundan fışkırıyor adeta midesindekilerin hepsini çıkarıyor. bu arada burunları da tıkalı okyonus damlası kullanıyruz bu sefer kusmuğunda balgam oluyor. üşüttü mü reflü mü bilmiyorum yardım edin lütfen.
peynirli gibi kusuyor olmasina bisey diyemem ama bebegin cok sIk ve uzun sureli emziriyorsan ondan olabilir belki.benim kizim gece daha az araliklarla emdigi icin dsha az kusuyor hatta kusmadigi bile oliyor.gunduz daha cok kusuyor.emme araligimiz daha az gunduz uyumak icin memeyi istiyor o yuzxdn dsha cok kusuyor.bebeginde emme isteksizligi yoksa kilo kaybetmiyorss sanirsam kusmasi normal ama sen genede doktora sor en azinda aile hekimine danis.emzirirken bebeginin durusuds onemliymis.kafa kisminin biraz yuksekte olmasi gerekirmis.emzirdikten sonra hemen yatirmamak gerekirmis.bide sag tarafina yatirin diyorlar yedikten sonra.burun icin sadece okyonus suyumu kullaniyosun.burun pompasiyal temizlese bebek daha rahat eder sanki.ben bazende kulak temizleyicisinin pamugunu inceltiyom burnun ondeki ic kisimlari oyle temizlyom.sahsi fikrim okyonus suyu kullanmak yerine pompa kullanmak daha iyi .aile hekimimiz boyle demisti bana da mantikli geldi.

Son düzenleme:
merhaba kızlar nasılsınız ben hiç giremiyorum. bebekleri nasıl dışarı çıkarıyorsunuz ben karnını doyurup çıkardım kanguruyla çıkardım geçen hafta eşimle. çok sıkıldım bi markete gidip gelelim bakalım ağlayacak mı diye çünkü geçen haftada arabayla götürdük hep ağladı eşim kucağına almak zorunda kaldı boş araba taşıdım. kanguruda kucakta olsa bile markette başladı ağlamaya çok daraldık eşimde bende ağlasın istemiyoruz etraf rahatsız olmasın diye susumuyor çünkü bizmi abartıyoruz sizde durumlar nasıl. daha markete giderken böyle yaparsa avm ye falan nasıl gidelim biz?

Kizlar yarin aksam istanbula gidicez kzimla otobusle.hani bu oto koltugu gibi olan pusetler varya onunla goturucem kizimi.bu puset biraz oturur gibi oluyor bebek bi zarari olmaz dimi kizim 45 gunlk

ben eşimin memleketi adanaya gittim bayramda 35 günlük falandı sadece portbebeyi aldım onda yatırdım hiç bişeyde olmadı inşaallah

kutusuna baktımda bir fincan suya üç damla diyor ama içmek için mi ne için anlamadım. Ben dün şişeyi açarken çocuğun karnına baya döküldü :KK43: Hemen peçeteyle sildim gerçi ama kokusu saatlerce genzimden gitmedi. Hemen etki göstermeyebilir canım, bence düzenli olarak iki gün kullan neticeyi ancak öyle alırsın. Ben de bundan sonra zeytinyağına azıcık damlatıp öyle kullanayım bari, gözüm korktu :) Neticeyi yazmayı unutma. İnşallah işe yarar.

canım onu bende anlamadım içmek için gibi geldi ben sürdüm perşembe akşamı , iki günde bir banyo yapıyor bugünde sürcem az sürdüm ona ragmen işe yaradı gibi sürdükten sonra emerken alttan gaz çıkardı bide kakasını yaptı ama kokusu iğrrrrençççç
bu arda ben pamuğa sürdüm yağı sonra sürdüm göbüşüne

merhaba kızlar nasılsınız ben hiç giremiyorum. bebekleri nasıl dışarı çıkarıyorsunuz ben karnını doyurup çıkardım kanguruyla çıkardım geçen hafta eşimle. çok sıkıldım bi markete gidip gelelim bakalım ağlayacak mı diye çünkü geçen haftada arabayla götürdük hep ağladı eşim kucağına almak zorunda kaldı boş araba taşıdım. kanguruda kucakta olsa bile markette başladı ağlamaya çok daraldık eşimde bende ağlasın istemiyoruz etraf rahatsız olmasın diye susumuyor çünkü bizmi abartıyoruz sizde durumlar nasıl. daha markete giderken böyle yaparsa avm ye falan nasıl gidelim biz?

Azcik abartiyon niye dersen bebeklerkn nezaman aglayacgi belli olmuyork hem etraftakiler bebek aglamalarindn rahatsiz olacaksa bi zahmet onlarr disari cikmasinlar.i.ben de kanguru kullniyom cok rahat oluyor.karni tok sa belki altini kirlettigi icin agLamistir.sesten korkmustA oabilir.

arkadaşlar 38 günlük bebeğim var yaklaşık 10 gündür peynirli kusuyor. çok emdiği zaman daha çok kusuyor farkındayım. 2 gündür burnundan fışkırıyor adeta midesindekilerin hepsini çıkarıyor. bu arada burunları da tıkalı okyonus damlası kullanıyruz bu sefer kusmuğunda balgam oluyor. üşüttü mü reflü mü bilmiyorum yardım edin lütfen.

bizde de aynı durum vardı doktora götürdüm test felan yaptı sonuca göre de fazlalıkları kusuyor dedi kilo alımına dikkat et kilo alımı iyiyse seni de güzel emiyorsa fazlalıkları kusuyordum ama azındaa fışkırır gibi kusuyorsa yemekle alakası olmadığını düşünüyorsan endişelen derim ama yine de içim rahat etsin diyosan tahlil yaptır

bence tam tersini yap üşütmemeye dikkat ederek güzel bulduğun havalarda çıkar ki bir süre sonra alışsın sırf ağlayacak diye çıkarmassan kendine işgence edersin senin de hava almaya ihtiyacın var sonucta bebek ağlamasından kimse rahatsız olmaz merak etme eden de gerçekten orayı terketsin bu arada arbasına müzikli bişe koysan ne bilim uyuturken kullandığın yada evde alışık olduğuğu bir sesi duysa belki tedirgin olmaz

Merhabalar ben erken Eylül annem olacakların Ağustos a kaydım ama ara ara burayı da takip ediyorum

Bazı soruları elimden geldiğince cevaplamak istedim

Kaştaki kabuklar bizde de oldu bebe yağı sürüp bebeğimin yumuşak fırçasıyla tarafım hemen çıktılar
Aynı şekilde başının üst kısmında da oldular onları da aynı yöntemle temizliom
Ellemesek bile bikaç ay içinde kendiliğinden geçermiş ama ben yine de temizliom

Kıyafet konusunda da bizim ev 24-25 civarında
Ben sıfır kol çıtçıtlı badi üstüne alt üst penye pijama giydiriom sadece
Çok şükür bi problem olmadı şimdiye kadar :nazar:

Bu arada 71 günlüğüz yaklaşık 40ından sonra gibi azaldı gaz sancılarımız sebepsiz ağlamalarımız
Hepsinin bi zamanı var sanırım kızlar tek lazım olan şey biraz sabır
Inş hepsi geceçek
Bu arada rahatlamaları için de uyuo olsa bile ağızdan gazın çıkarılması lazımmış Dr söledi ama ben kıyamıom uyanırsa die:KK50:

Acı elma yağını da aktar zeytinyağıyla karıştırmamızı söledi ben öyle kullanıyorum
Aslında bikaç gündür de kullanmayı kestim sanırım ihtiyaç kalmıyor artık
İşe yarıo mu onu da bilmiom ki her gün bikaç sefer karnına ve ayaklarına mutlaka sürerdim

teşekkürler verdiğin bilgiler için gaz kaçırma işinide benim doktor gece uyuyorsa zorlama uykusunu böldüğün iiçinde ağlar demişti zaten uyurken gaz çıkardığını hiç duymadım o kadar pışpışladım uyandırmak gerekiyo ona da dediğin gibi kıyamıyorum uykuda bir ihtiyac ne güzel sizin geçmiş ağlamalar darısı bize inşallah

Bak simdik bir kisakollu zibin ustune penye pijama takimi ustune penye tulum ortam sicskligimiz 20 23 arasi.simdi bu sekilde fazlami giydirmis oluyom.uzunkollu zibin giydirdigimde tulumu giydirmiyom.bide battaniye kullanmiyom ben.

rumeyse bizim oda ısısı genelde 22 derece bazen 21 oluyor ben uzun kollu çıtçıtlı badi giydiriyorum atlet niyetine üstüne de penye pijama takımı ayaklarına da çorap eğer pijama altı patiktiyse bir tane değilse iki çorap yada padik eğer kadife hiydiriyorsam içine kısa kollu atlet ben bide yorganın altına penye battaniye koyuyorum vucudunu sarsın diye kaldırırken muhakkak ya yelek yada battaniye bir süe re sonra çıkarıyorum bide eğer üşüyüp üşümediğini merak ediyorsan kullandığımız dereceler var ya koltuk altından ölç 36 37,2 arasındaysa vucut ısısı iyi demek 36 dan düşük ise üşüyordur o zaman bir kat daha giydirirsin

Bak simdik bir kisakollu zibin ustune penye pijama takimi ustune penye tulum ortam sicskligimiz 20 23 arasi.simdi bu sekilde fazlami giydirmis oluyom.uzunkollu zibin giydirdigimde tulumu giydirmiyom.bide battaniye kullanmiyom ben.

Canım tabiki bebeğinin durumunu sen daha iyi bilirsin Ama battaniyeye sarmıyormuşsun, o zaman normaldir herhalde. Üstteki tulum battaniye yerine geçmiş oluyor. Terlemiyorsa sorun yok. Yine de çok narin alıştırma derim. Çocuk mikrobu da bilecek soğuğu da. Biz kıyamıyoruz o başka. Kanguru kullanıyormuşsun, ben dün denedim içine yığıldı gibi geldi bana. Eve nasıl döndüm bilmiyorum. Belki senin bebişin daha tombuldur, benimki daha 5 kilo. Ama gerçekten çok rahat. İnşallah bebişlerimiz için de rahattır.

Gunaydin anneler... ya kızlar bnm kiz son 3-4 gecedir 2de uyuyup 7 gibi de kalkıyor bugün 8.30-9.00 gibi kalktı normal mi sizce uyandırmali mıyım gece

aslında bu konuda herkes farklı düşünüyo acıksa kalkar felan diye bence 3 saati geçirmemek lazım çünkü daha çok küçükler uykusunu tam açmadan emzir bence benimki de uyanmıyor ama yutkunma sesleri feln çıkarıyor acıkıyor ama uykudan da uyanmıyor ben de yarı uykulu alıp emziriyorum

aile hekimimde buna benzer seyler dediydi.bugun biraz daha az hapsirdi.oksurdu.havada guzeldi bugun gunese cikardim.yarjm saat guneslendi elleri sicacik oldu ben tam cozemedim su kizimi giydirme isini

Canım, etraf doktor anne kv kim ne derse desin, sana bebeğini bakmayı yine bebeğin öğretiyor. Zamanla herşey düzene girecek ve sen ne yapacağını gözlemleyerek göreceksin. Kiminin bebeği tek katla üşümez, kimi giydir giydir ısıtamaz. Biraz da genetik bu üşüme işi. Battaniye kullanıp, bir zıbın, bir kışlık tulum giydirirsen ve onu böyle alıştırırsan daha iyi olur bence. Battaniye bebeği sağlam tutar, elde avuçta ezilmez. Hem de bebek kendini güvende hisseder. Kolları dışarıda kalacak şekilde, bol bir biçimde sar battaniyesine derim. Zaten bir iki ay sonra battaniyeye sığmazlar :) Dediğim gibi en önemlisi terlemesin gerisini kafana göre halledersin canım.

On gün sonra işe başlıyorum :KK43: Kızımı nasıl bırakıp gideceğim, iki gündür ona bakıp bakıp ağlıyorum :KK43:

bence tam tersini yap üşütmemeye dikkat ederek güzel bulduğun havalarda çıkar ki bir süre sonra alışsın sırf ağlayacak diye çıkarmassan kendine işgence edersin senin de hava almaya ihtiyacın var sonucta bebek ağlamasından kimse rahatsız olmaz merak etme eden de gerçekten orayı terketsin bu arada arbasına müzikli bişe koysan ne bilim uyuturken kullandığın yada evde alışık olduğuğu bir sesi duysa belki tedirgin olmaz

uyuturken kullandığım bişey yok ki ya kucağımda genelde mememde uyuyor. altı temizdi karnıda tok kucağa alıştı ondan sanırım arabada yatıyor ya ondanda sıkılıyor galiba çünkü etrafa bakınca duruyor ama o gün kangurudaydı o halde ağladı susmadı. eşimle gezmek istiyoruz sıkıldık ve bebeğimizde alışsın hava alsın istiyoruz bakalım nasıl olacak

Gunaydin anneler... ya kızlar bnm kiz son 3-4 gecedir 2de uyuyup 7 gibi de kalkıyor bugün 8.30-9.00 gibi kalktı normal mi sizce uyandırmali mıyım gece

ben bir yerde okumuştum özellikle 4 aylık olana kadar bebeği en fazla 3 4 saatte bir beslemek gerekmiş çünkü uzun süre aç kalınca bebeğin kan şekeri düşüyormuş

Kizlar yarin aksam istanbula gidicez kzimla otobusle.hani bu oto koltugu gibi olan pusetler varya onunla goturucem kizimi.bu puset biraz oturur gibi oluyor bebek bi zarari olmaz dimi kizim 45 gunlk

Hiçbir şey olmaz, rahat da edersin. Benimki geceleri hep onda uyuyor. Başta korkmuştum ama bir sıkıntı yaşamadık.

canım onu bende anlamadım içmek için gibi geldi ben sürdüm perşembe akşamı , iki günde bir banyo yapıyor bugünde sürcem az sürdüm ona ragmen işe yaradı gibi sürdükten sonra emerken alttan gaz çıkardı bide kakasını yaptı ama kokusu iğrrrrençççç
bu arda ben pamuğa sürdüm yağı sonra sürdüm göbüşüne

Kızlar bu bahsettiğiniz acı elma yağı mı

peynirli gibi kusuyor olmasina bisey diyemem ama bebegin cok sIk ve uzun sureli emziriyorsan ondan olabilir belki.benim kizim gece daha az araliklarla emdigi icin dsha az kusuyor hatta kusmadigi bile oliyor.gunduz daha cok kusuyor.emme araligimiz daha az gunduz uyumak icin memeyi istiyor o yuzxdn dsha cok kusuyor.bebeginde emme isteksizligi yoksa kilo kaybetmiyorss sanirsam kusmasi normal ama sen genede doktora sor en azinda aile hekimine danis.emzirirken bebeginin durusuds onemliymis.kafa kisminin biraz yuksekte olmasi gerekirmis.emzirdikten sonra hemen yatirmamak gerekirmis.bide sag tarafina yatirin diyorlar yedikten sonra.burun icin sadece okyonus suyumu kullaniyosun.burun pompasiyal temizlese bebek daha rahat eder sanki.ben bazende kulak temizleyicisinin pamugunu inceltiyom burnun ondeki ic kisimlari oyle temizlyom.sahsi fikrim okyonus suyu kullanmak yerine pompa kullanmak daha iyi .aile hekimimiz boyle demisti bana da mantikli geldi.

aynen benim ki de geceleri kusmuyor gündüz kusuyor dozu da emme ye göre değişiyor galiba. 2 gündür burnundan fışkırır gbbi gelince korktum. ama cevabın rahatlattı canm saol

X