2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar kizim nezle oldu.cok nadir oksuruk burun hiriltisi burun akintisi var.pedimus adli bir ilacimiz var ilk nezle oldugund doktorumuz verdiydi.hemen ilaca dayanmak istemiyom kotu bisey mi bu sizce.emmesinde uyumasinda bir sikintimiz yok.1 2 gun bekleyyip bi degisiklik olmazsa veririm diye dusunuyom.aile hekimimiz cocuklar duse kalka buyuycek hasta olacak hemen ilaca bogmayalim demisti simdiki cocuklar ilacsiz buyuyemiuor demisti.bi bakima hak verdiydim doktora

Kizlar kizim nezle oldu.cok nadir oksuruk burun hiriltisi burun akintisi var.pedimus adli bir ilacimiz var ilk nezle oldugund doktorumuz verdiydi.hemen ilaca dayanmak istemiyom kotu bisey mi bu sizce.emmesinde uyumasinda bir sikintimiz yok.1 2 gun bekleyyip bi degisiklik olmazsa veririm diye dusunuyom.aile hekimimiz cocuklar duse kalka buyuycek hasta olacak hemen ilaca bogmayalim demisti simdiki cocuklar ilacsiz buyuyemiuor demisti.bi bakima hak verdiydim doktora

canım geçmiş olsun bekle 1-2 gün anne sütü aldığı için çabucak atlatır.

günaydın kızlar.. bebeğim bütün gece kıvrandı uyuyor uykusu derin ama sürekli inliyor kollarını bacakları kasıyor uzatıyor topluyor ıhh ıhh diye sesler çıkartıyor ama hiç ağlama yok uyanıkkende böyle hep kıvranıp inliyor gaz olsa çok ağlamaz mı gaz damlasıda kullanıyoruz başka neden böyle davranıyo olabilir?

günaydın kızlar.. bebeğim bütün gece kıvrandı uyuyor uykusu derin ama sürekli inliyor kollarını bacakları kasıyor uzatıyor topluyor ıhh ıhh diye sesler çıkartıyor ama hiç ağlama yok uyanıkkende böyle hep kıvranıp inliyor gaz olsa çok ağlamaz mı gaz damlasıda kullanıyoruz başka neden böyle davranıyo olabilir?

Benimki de aynı canım,sürekli bi ıkınma halinde,ben gazdan diye düşünüyorum,çıkarmaya çalışıyor ama çok nadir çıkarıyor bebeğim,gece hep uyuyor ama onun inlemesinden sesinden beni uyku tutmuyor,içim gidiyor ;( karnının üstüne yatırınca rahatlıyor ama sürekli gözetlemek lazım,o zaman ses çıkarmadan kasılmadan yatıyor,tabi ben uyumuyorum yine ona bişey olmasın diye

Benimki de aynı canım,sürekli bi ıkınma halinde,ben gazdan diye düşünüyorum,çıkarmaya çalışıyor ama çok nadir çıkarıyor bebeğim,gece hep uyuyor ama onun inlemesinden sesinden beni uyku tutmuyor,içim gidiyor ;( karnının üstüne yatırınca rahatlıyor ama sürekli gözetlemek lazım,o zaman ses çıkarmadan kasılmadan yatıyor,tabi ben uyumuyorum yine ona bişey olmasın diye

aynen canım uykuda hep ıkınıyor çok üzülüyorum karnının üstüne yatınca daha rahat akşam 2 saat babası göğüsünde sonrada ben göğüsümde uyuttum inşallah gazdandır aklıma bir sürü şey geliyo idrar yolu enfeksiyonu inek sütü alerjisi falan olmasında

40 imiz cikmadan bizde oyleydik
Kayinvalidem gerinlestigini gerinlesen bebekde iyi gelisir derdi.

aynen canım uykuda hep ıkınıyor çok üzülüyorum karnının üstüne yatınca daha rahat akşam 2 saat babası göğüsünde sonrada ben göğüsümde uyuttum inşallah gazdandır aklıma bir sürü şey geliyo idrar yolu enfeksiyonu inek sütü alerjisi falan olmasında

Canım ıkınırken arada gazını çıkarabiliyor,sanırım bebeklerimiz kolik değil ama bi şekilde hareket edemedikleri için gazlarını çıkaramıyorlar,kolik olsalar saatlerce ağlarlar,bizimkiler ağlamadan ıkınıyor sadece...ben altını açıp iki dakika bekleyince bacaklarını kaldırıp indiriyor ve kaka yapıyor...annem kırkını bekliyor çocuk dedi,kırkı çıkınca geçermiş,ben yine de kendimi 3 aya hazırlıyorum,3 ayda geçer galiba...bu arada benim de ihmalim var,her seferinde gazını çıkaramıyorum,özellikle geceleri uyuyor kıyamıyorum,bazen kendim de yorgun oluyorum,gaz kalıyor ve mideden bağırsağa geçiyor...elimi karnına hafif vurunca gazı hissediyorum,hatta emerjen gurul gurul bağırsaklar...allerji olduğunu düşünmüyorum canım...

Slm arkadaşlar;

Hamileliğim boyunca yorumlarınızı takip ediyorum ama daha yeni üye olabildim. Geçen Ayın yirmialtisinda Rabbimin izniyle canım oğlumu dünyaya getirdim. Gerçekten tarifi olmayan bir duygu, sabırsızlıkla beklediğiniz yavrunuza hayırlısı ile kavuşmaniz dileğiyle. .:emir_bebek:

Canım ıkınırken arada gazını çıkarabiliyor,sanırım bebeklerimiz kolik değil ama bi şekilde hareket edemedikleri için gazlarını çıkaramıyorlar,kolik olsalar saatlerce ağlarlar,bizimkiler ağlamadan ıkınıyor sadece...ben altını açıp iki dakika bekleyince bacaklarını kaldırıp indiriyor ve kaka yapıyor...annem kırkını bekliyor çocuk dedi,kırkı çıkınca geçermiş,ben yine de kendimi 3 aya hazırlıyorum,3 ayda geçer galiba...bu arada benim de ihmalim var,her seferinde gazını çıkaramıyorum,özellikle geceleri uyuyor kıyamıyorum,bazen kendim de yorgun oluyorum,gaz kalıyor ve mideden bağırsağa geçiyor...elimi karnına hafif vurunca gazı hissediyorum,hatta emerjen gurul gurul bağırsaklar...allerji olduğunu düşünmüyorum canım...

Benim bebeğim de tıpkı seninki gibi. Canım inşallah seninkinin kırkı çıkınca düzelir, benimki 46 günlük. Hiç bir şey değişmedi hatta arttı. Gaza bağlı kolikle normal kolik aynı değil. Gaz olunca sürekli ıkınıyor benimki, çok canı yanınca ağlıyor kısa süre. Pırtı çıkarken de ağlıyor bazen. Ayy muhabbete bak :))) Ah şu analık...

Selam kızlar. Bebeği gaz sancısı çekenler için söylüyorum. Dün akşam kızıma acı elma yağıyla 5 dakika masaj yaptım, sonra bir 5 dakika da saf zeytinyağıyla masaja devam ettim. Beş dakika poposuna zeytinyağıyyla masaj yaptım. Bebeğimin poposundan sapsarı köpük çıktı. Hem de çok fazla. Şaştımkaldım. Sonra banyo yaptırdım. Kızım böyle rahatladı ve gece 12den sabah 9 a kadar uyudu. Aralarda uyurken emzirdim onu. Bundan sonra her akşam tekrarlayacağım bu masajı. Bugün doktoru çok sık emzirmememi, ağlasa bile 3 saatten önce memeye almamamı söyledi. Çok sık emzirmek de gaz yapıyormuş. Yirmi dakika emmesi yeterli dedi. Benim kız genelde 15 dakika zor emer, uyur kalır. Neyse paylaşayım dedim. İnsan zorda kalınca her bilgiye ihtiyaç duyuyor. 45 gündür denemediğim hiçbir şey kalmadı bu gaz sorununa. Gittikçe arttı.Geceleri ağlardı sadece şimdi gündüzleri de pek rahat değil. Neyseki geçici bir sorun.

merhana canım ben kızımn pısık olmaması ıcın altıına zeytınyagı suruyourm dun kakasıını yapmakta zorlanınca aksam kulak çöpunu zeytın yağladım poposuna masaj yaptım dedıgın gıbı sarı kopuk çıktı yanı bu gazmı dıyorsun

merhana canım ben kızımn pısık olmaması ıcın altıına zeytınyagı suruyourm dun kakasıını yapmakta zorlanınca aksam kulak çöpunu zeytın yağladım poposuna masaj yaptım dedıgın gıbı sarı kopuk çıktı yanı bu gazmı dıyorsun

Evet canım ben doktora sordum, gaz dedi.Zaten belli köpük köpük. Ben de kulak çubuğuyla yapıyorum masajını. Kakasını kaç gündür yapmıyor kuzucuğun.

40 imiz cikmadan bizde oyleydik
Kayinvalidem gerinlestigini gerinlesen bebekde iyi gelisir derdi.
ay inşallah öyle bişeydir ama gerinleşmek gibi değil acı çekiyor gibi karnıda şiş taş gibi

bizimkide gazını çıkartıyor genelde ama emince ağızdan pek çıkartamıyor bende çok zorlamıyorum uyanıyo sonra uyumuyor tekrar şuan 35 günlük inşallah kırkında düzelir sab simlex kullanıyorum 3 gündür ama sanki o dahada arttırdı zinco kullanırken daha az kıvranıyordu kafam karıştı iyice :KK43: inşallah dediğin gibi alerji değildir çok evhamlıyım :KK43:

ay inşallah öyle bişeydir ama gerinleşmek gibi değil acı çekiyor gibi karnıda şiş taş gibi

bizimkide gazını çıkartıyor genelde ama emince ağızdan pek çıkartamıyor bende çok zorlamıyorum uyanıyo sonra uyumuyor tekrar şuan 35 günlük inşallah kırkında düzelir sab simlex kullanıyorum 3 gündür ama sanki o dahada arttırdı zinco kullanırken daha az kıvranıyordu kafam karıştı iyice :KK43: inşallah dediğin gibi alerji değildir çok evhamlıyım :KK43:

Ozaman gaz olabilir.sizde masaj isini bi deneyin belki sizede faydasi olur

Simdik yani sorsam mi sormsssammi bilemedim ama masaji tam olarak nereye ne sekilde yapiyonuz benim kiziminda karni gurulduyor bende deniycem

Hanimlar aranizda bbegine oyuncak alan var mi neler aliyosunuz oynamasi için sanki yavaş yavaş oyun zamanları geldi gibi yavrucaklari biraz oynatmak lazım benim bebegim 2 ayını bitirdi laf dinliyo güzel tepkiler veriyo gülüyor falan cingirak tarzı oyuncaklar almak istiyorum
Ben oyun halısı aldım zaten onda cingirak dişlik muzikli oyuncak falan da oluyor
Evet canım ben doktora sordum, gaz dedi.Zaten belli köpük köpük. Ben de kulak çubuğuyla yapıyorum masajını. Kakasını kaç gündür yapmıyor kuzucuğun.
Ben zeytinyagiyla masaj yapmıştım ertesi gün dışarı cikmistik avm.de gezerken öyle bir kaka yapmiski 2 alt donu dahil battaniyesi falan hep kaka oldu:-D

bebeğimi emzirdikten sonra dik bir şekilde göğsüme yatırınca hemen ağzından gaz çıkarıyo tavsiye ederim inşallah senin bebeğinde de işe yarar çünkü bebeği asıl rahatlatan poposundan daha çok ağzından çıkarttığıymış

bebeğimi emzirdikten sonra dik bir şekilde göğsüme yatırınca hemen ağzından gaz çıkarıyo tavsiye ederim inşallah senin bebeğinde de işe yarar çünkü bebeği asıl rahatlatan poposundan daha çok ağzından çıkarttığıymış

yapıyorum öyle canım dik olarak omzuma alıyorum her yolu deniyorum yok sab simplex kullanıyoruz onun sayesinde çıkartmaya başladı zaten o gaz çıkartınca biz rahatlıyoz halay çekiyoz babasıyla sevinçten :=)

Bir damla falan yazmıyor benimkinin üstüne yaa...Baya sürdüm ben. Zaten uçucu bir şey bir az sürdüğümde kayganlaştırmadı. Ben önce karnına sonra ayaklarına yyaptım canım. Ayaklarına çok yapamadım gıdıklanıyor ağlıyor hemen. Karnına sürerken göbek deliğine geçmemesine dikkat ettim yalnız. Saat yönünde masaj yaptım. Bağırsağın başlangıcından çıkışına doğru. Sonra avcumla kaburga altından göbek altına. Şekli çok önemli mi bilmem. Ben netten görmüştüm masaj tekniğini. Sen bir araştır ben de bakayım ama bir damlanın işe yarayacağını sanmam canım. Dediğim gibi uçup gidiyor. Gece 12 de banyosunu da yaptır, biraz da orda karnına masaj yap yıkadığın sabun ya da şampuanla. Ben sabun kullanmıyorum, vücudunu da dalinle yıkıyorum. Onunla da karnına hafif masaj yaptım. Biraz da o şekilde pırt yaptı :) İnşallah bebeğin rahatlar canım.

cnaım internetten araştırırken kutusunda okudum günde 3 damladan fazlası epilepsi ve kramp yapabilir yazıyo ben bugün yapacam bakalım nasıl etki göstercek ve bu elma yağı ayrıca rahim rahatsızlıklaırn iltahap sökücü olrak da kullanılıyormuş hatta araştırırken bunu kullanıp hamile kaldığını söyleyenler bile var

canım öncelikle geçmiş olsun benimde göğüs ucum yara olmuştu bende devamlı krem ve zeytinyağı sürdüm benim göğüs ucum belirgin olmadığı için silikon göğüs ucu kullanıyorum bebişi o şekilde emziriyorum zaten bu yaralarda genellikle ya yanlış emzirmeden ya da göğüs ucu küçükse oluyo

canım göğüs ucum çok belirgin değil onunla da ilgili biraz.göğüs ucunu son çare aldım ama benim uyanık kızım istemiyor tutmuyor onu ben de başta ucu çıkarana kadar zorla bir iki kez çektirip sonra onu çıkarıp emzirmeye devam ettim. şuan iki göğsüm de çok fena.0 gündür birini emzirmiyordum.krem sürüyordum. dün ona yine başladım çünkü öbürü kötüye gitti. yani şuan ikisini de acıya acıya emziriyorum.nasıl iyileşir bilmiyorum...

Ilk haftalar benim gogsumde yara olmus bitanesi de ortadan ayrilacak gibiydi.bu yaralar genelde yanlis emzirmekten kaynaklanmakta kendim sahsen yasadim cunku.hastNede kaldigim ilk gun yara olmustu kendim emzirirken cok aciyordu ama hemsire kendi eliyle bebegimi memeye yerlestiginde cok az aci oluyordu o yaraya ragmen.firsatin olursa internetten dogru emzirme teknigi diye yaz mutlaka konular bulursuun yada saglik ocagindaki ebe sana mutlaka yardimci olur.

çok sağol canım internetten bakayım ama doğru emzirince bu yarıklar gider mi onu bilmiyorummm..

X