2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar atvde zahide ile yetiş hayata diye bir program başladı "doğum kilolarından nasıl kurtuluruz " "anne sütü arttırma yöntemleri""bebeklerin gazı nasıl rahat çıkar" gibi konular konuşulcak

kızlar bu kahvaltı olayını nasıl yapıyorsunuz ben yanlızım annem olduğu zaman o zorla kaldırır yaptırırdı şimdi uykusuz olduğumdan oğlum uyuduğunda iki dakka uyuyayım diyorum sonra da fırsatım olmuyo hazırlamaya yulaf ezmesi aldım onun da tadı çok kötü acaba şu nestlenin gevreklerinden yesem yeterli besini alırmıyım bu şekilde de bu saatlerde sütüm bitiyo iki gündür mama yapıyorum
kuruincir kuru prolaktin hormonunu yani sut hormonunu yukseltirmis dolasiyla sut artisi olurmus

Sizinki gene iyiymiş biz hasteneye gittik çarşamba günü oğluş kaka yapmadı bütün gün ıkın ıkın mahvoldu çocuğum idrar tahlili için verdikleri poşete bakalım derken bir tazzikli yapmadı ki kakasını benim badi altımdaki eşortman iki battaniyesi komple kaka bir yandan gülüyorum bir yandan değiştiriyorz kakalı kakalı doktora sonuç gösterdik:KK9:
:KK9::KK9: okuyunca bize çok benzettim sizi.. oğlum beni ne zaman yakalarsa fışkırtıyor. kakasını yapacağını anlıyorum bekliyorum bekliyorum yapsında değiştireyim diye ama tık yok. artık yapmayacak değiştireyim dediğimde bezi koymak için ayaklar havada atış serbest diyor yaramaz oğlum:KK9: kaç kez üstümü batırdı. geçende hastanede tartmak için herşeyi çıkardım bezi açtığım anda nasıl fışkırttı kakasını, heryer battı tabi :KK9: hemşirelerde şaşırdı bide iş çıktı onlara..:KK55:

Kizlar sol göğsümden daha az süt geliyor sizce neden ve nasıl gecirebilirim bu durumu
bende öyle hissediyorum ama sağmıyorum ben. sadece sağ göğsümü daha dolu ve sert solu ise daha yumuşak hissediyorum. sağı daha rahat ve daha sık emziriyorum galiba.ben ona bağladım.

:KK9::KK9: okuyunca bize çok benzettim sizi.. oğlum beni ne zaman yakalarsa fışkırtıyor. kakasını yapacağını anlıyorum bekliyorum bekliyorum yapsında değiştireyim diye ama tık yok. artık yapmayacak değiştireyim dediğimde bezi koymak için ayaklar havada atış serbest diyor yaramaz oğlum:KK9: kaç kez üstümü batırdı. geçende hastanede tartmak için herşeyi çıkardım bezi açtığım anda nasıl fışkırttı kakasını, heryer battı tabi :KK9: hemşirelerde şaşırdı bide iş çıktı onlara..:KK55:

bende öyle hissediyorum ama sağmıyorum ben. sadece sağ göğsümü daha dolu ve sert solu ise daha yumuşak hissediyorum. sağı daha rahat ve daha sık emziriyorum galiba.ben ona bağladım.

Bnm de sağ göğsümn ucu daha cok ondan mi ki

merhaba arkadaslar kızım sureklı hapsırıyo oksuruyo burnu tıkalı ne yapıcam yaa

Aynısını bayrmdan önce yaşadık cnm dr a gttik mevsimsel grip emerek geçecek çare yok burun için serum fizyolojk verdi kullandık bi iki dmla da sutumden damlattm filan bi hftada atlattk çok şükür hic alakasi yok bakamamakla olur mu öyle şey insanın başına gelnce tabi düşünebiliyor insan ben hayat btti sanmstim cok ama cok üzüldüm bzmki mesela evdeki havanin kurulugundan oldu kombi kuruttu ya da mesela senin de evine gripli birisi gelmstr bulasmistir bunlar elmizde deil ki diger trlu bütün anneler bebslerine yeri gelr tüm varlgni verir mtlka iyi bi annesindr cnm geçmiş olsun..

Bu arada yardm eder msniz bana oyun halısı almayı düşünüyoruz bi trlu karar veremedk çok lazım mi die peki aldk hangsi olsn die.. dunyanin parasi baska oyalayabilecek zaman gecirebilecegi ne olablir ki.. tiny love tekmele oyna kullanan var mı. .

Bu arada yardm eder msniz bana oyun halısı almayı düşünüyoruz bi trlu karar veremedk çok lazım mi die peki aldk hangsi olsn die.. dunyanin parasi baska oyalayabilecek zaman gecirebilecegi ne olablir ki.. tiny love tekmele oyna kullanan var mı. .

Ben tekmele oyna almadim ama tiny love in bi tane müzikli tırtıli olan var ondan aldim daha anlayamıyor ama tirtilin müziğini açıyorum ona bakiyor gülüyor evet pahalı ama ben icimde kalmasın boş boş yatacagina onda yatsın dedim

Ben tekmele oyna almadim ama tiny love in bi tane müzikli tırtıli olan var ondan aldim daha anlayamıyor ama tirtilin müziğini açıyorum ona bakiyor gülüyor evet pahalı ama ben icimde kalmasın boş boş yatacagina onda yatsın dedim

ilk bebeğime Tiny Love Gym Tekmele ve Oyna Jimnastik Halısı almıştım 22 aylık hala oynamak istiyor kardeşine vermeyi hiç düşünmüyor benim o diyor :) lakin küçükken çokta durmak istediğini söyleyemem tecrübeli bi anne olarak çokta gerekli diye düşünmüyorum şuan ama duru uslu fakat çabuk sıkılan bi bebekti kucakta durmaya alışmasın diye almıştım 7 8 aylık olduktan sonra kavradı ama çokta ilgisini çekmedi farklı oyuncaklar istedi şuan derin 55 günlük ve henüz keşfedemedi. 4 aylıkken tutma refleksi başlıcak bebeklerin o zamanda eline çıngırak veremiyosun uzun süre yüzüne çarpıyor dişlik veya duru en çok mama kaşığını tutmayı seviyordu plastik oldugu için genelde kaşık kemirdi :) 5 aylıkken filan oyuncaklara merak sararlar en güzel oyuncakla oynama başlangıcı bizde 6 aylıkken filan başladı yani oturmaya başlayınca yatarken ışıklı müzikli oyuncaklarla dikkatini çekiyorduk en çokta işim varken yatağındaki dönence işe yaradı bence en çok para harcanacaksa ufakken dönenceye verilmeli oyuncak zamanı 4 aylıkken başlıyor ufaktan ve daha sonra onuda alayım bunuda alayım derken dünya oyuncak oluyor başta dişlik çıngırak sonra zeka geliştirici oyuncaklar en çokta hayvan sesi çıkaranlar tuşlular 1 yaş civarı bebekler ve en çokta sağlığı için kaliteli olanlar ben iki kız annesiyim her yanımız kıyafet ve oyuncak dolu duru şuan herşeye mrk sardı atı bisikleti salıncağı arabası mutfak takımı ütü masası piyanosu makyaj malz derken ve onca oyuncak odası dolu ve birini bile kardeşine vermek istemiyor bi o kadarda nazlı kendinden 1 yaş büyük arkadaşında oje görmüş bütün gün annecim bana oje sür diye yalakalık yapıp öpücük atıyor onların zamanları çok farklı ve herşeyi istiyorlar elimizden geldiğince alıyoruz ama ilerde alamazsak umarım anlarlar :)

bu arada sütüm derin hanım çok emmediği için akıyordu bazende az gibiydi doktorum 2 saatte bi emzir tabi isterse hep ver ve her emzirmeden sonra sütünü sağ diger ögünde onu ver fazla olursa oda ısısında 6 saat, buzdolabında 24 saat, derindondurucuda 6 ay özelliğini kaybetmeden saklayabilirsin ısınması içinde sıcak su dolu kapta beklet dedi ve mutlaka gazı çıkınca doyurduktan sonra sağına yatır belli bi zamandan sonra soluna dedi ama emdiği an mutlaka sağ taraf kusması ya azalır ya biter dedi bakalım uygulamaya başladık

Son düzenleme:
aynısını bayrmdan önce yaşadık cnm dr a gttik mevsimsel grip emerek geçecek çare yok burun için serum fizyolojk verdi kullandık bi iki dmla da sutumden damlattm filan bi hftada atlattk çok şükür hic alakasi yok bakamamakla olur mu öyle şey insanın başına gelnce tabi düşünebiliyor insan ben hayat btti sanmstim cok ama cok üzüldüm bzmki mesela evdeki havanin kurulugundan oldu kombi kuruttu ya da mesela senin de evine gripli birisi gelmstr bulasmistir bunlar elmizde deil ki diger trlu bütün anneler bebslerine yeri gelr tüm varlgni verir mtlka iyi bi annesindr cnm geçmiş olsun..

canım çok sukur atlatmıssınız bız klıma kullanıyoruz bu yuzden oluyo sanırım..serum fızyolojık dogumdan sonra vermıstı dr kullanıyorum ama oksurk gecmıyo balgamı cıkmıyo uzuluyorum acaba buhar makınası ıyı gelırmı

canım çok sukur atlatmıssınız bız klıma kullanıyoruz bu yuzden oluyo sanırım..serum fızyolojık dogumdan sonra vermıstı dr kullanıyorum ama oksurk gecmıyo balgamı cıkmıyo uzuluyorum acaba buhar makınası ıyı gelırmı

Gecen tv de izledim.lavanta cicegini kaynayan suya atin evin kosesinde bulunsun o buhar evdeki mikropu kirarmis.bide bol bol evi havalandirmak lazimmis.havalar kotu olsa bile cocugu baska odaya alip bebegin surekli oldugu odayi havalandirmak lazim.klima sicakligi kac derce tutuyon.bebegin de eldiven kjllaniyonmu bilmiyorjm ama kullaniyorsN cok sIk degistir.bebesinide iyu bakamiyom dusuncesine kapilmak sana hic mi hic yakismyor.guclu anneler guclu bebisler..

slm bayanlar,
nasılsınız,biz 57 gunluk olduk oglusumla iyiyiz cok sukur,uyumaması dısında bi sorunumuz yok,lakin kayınvalidem geldi 2hafta olcak sinirlerim iyice gerildi,aglıycam nerdeyse :KK43::KK43::KK43:

gecmis olsun cnm,bende oglumun burnu tıkalıydı bırde hırıltı cıkıyodu emerken cok korktum hasta olcak dıye,cok sukur gectı gıbı,odanın gavasının kurumaması ıcın,ben petegın uzerıne su koyuyorum kı nem saglasın sende dene ıstersen bıde sık sık havalandırıyorum odayı,oksuruk ıns bır an evvel gecer tatlım

slm bayanlar,
nasılsınız,biz 57 gunluk olduk oglusumla iyiyiz cok sukur,uyumaması dısında bi sorunumuz yok,lakin kayınvalidem geldi 2hafta olcak sinirlerim iyice gerildi,aglıycam nerdeyse :KK43::KK43::KK43:

takılmamaya çalış canım geçici bir sürec sonuçta ve ne yaşıyosun bilmiyorum ama sinirlendiğimiz gerildiğimiz çoğu şey psikolojimizden ben başta bana sorulan sorulara küfür edecektim nerdeyse - neden ağlıyor -doymuyor mu acaba gibi klasik sorulara şimdi sorulsa dahi daha rahat cevap veriyorum neden ağlıyor sorusuna gazı var herhalde ,doymuyor mu sorusuna yok doydu da sıkıntısı var gibi nasıl bir kayınvaliden var bilmiyorum ama onlar da öle görmüş kötülükten değil ama işte düşüncesizlikten

ben yapmayı düşünüyorum annem halısını diktirmiş ben de oyuncaklarını alıp boruyla bağlıcam çünkü benim beğendikleri 150 den başlıyo kullanır mı kullanmaz mı bilmiyorum diğerleride benim yapacağım gibi basit düzenekleri

takılmamaya çalış canım geçici bir sürec sonuçta ve ne yaşıyosun bilmiyorum ama sinirlendiğimiz gerildiğimiz çoğu şey psikolojimizden ben başta bana sorulan sorulara küfür edecektim nerdeyse - neden ağlıyor -doymuyor mu acaba gibi klasik sorulara şimdi sorulsa dahi daha rahat cevap veriyorum neden ağlıyor sorusuna gazı var herhalde ,doymuyor mu sorusuna yok doydu da sıkıntısı var gibi nasıl bir kayınvaliden var bilmiyorum ama onlar da öle görmüş kötülükten değil ama işte düşüncesizlikten
Cok guzel yazmissin yurekten katiliyom soylediklerine..

merhaba arkadaslar kızım sureklı hapsırıyo oksuruyo burnu tıkalı ne yapıcam yaa

bence bu durum çoğu bebekde vardır benim ki de öle canım doktora gösterdiğimde havsızlıktan da olurs boğaz yollarını temizliyor demişti zaten burun tıkanıklığıda aynı şekilde ben her banyodan sonra çektirsem de tıkanıyo burnu akmıyorsa önemli değildir bence doktoruma sorduğum üşütme konusunu oda ısısının 23 24 derece olmasını kısa kollu badi üstüne bir tane penye yeterli geleceğini çünkü asıl sıcaktan hasta olma ihtimalleri var terletmemek lazım kat kat giydirme demişti.

Bu arada biz bebeklerimize gayet iyi bakıyoruz bakmasak her ayrıntıyı sorgular araştırırmıyız haksızlık etme kendine:KK16:

Gecen tv de izledim.lavanta cicegini kaynayan suya atin evin kosesinde bulunsun o buhar evdeki mikropu kirarmis.bide bol bol evi havalandirmak lazimmis.havalar kotu olsa bile cocugu baska odaya alip bebegin surekli oldugu odayi havalandirmak lazim.klima sicakligi kac derce tutuyon.bebegin de eldiven kjllaniyonmu bilmiyorjm ama kullaniyorsN cok sIk degistir.bebesinide iyu bakamiyom dusuncesine kapilmak sana hic mi hic yakismyor.guclu anneler guclu bebisler..

bunu ilk defa duydum çok teşekkürler hem güzel de kokar yapacam hemn aktarlardan temin edebilirim herhalde

X