2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Simdi 10 dakika emiyo 3 saatte bir. Sadece anne sutu aliyo oglum . Eger 20 dakika emerse 4-5 saat emmiyo ama nadir oluyo :) . Bu arada telefondan girmek ne guzelmis ilk defa girdim
Evet bilgisayar cok hantal geliyor artık bana tlfnla istediğim her yerde internet vee eylül anneleri:-)
Azminizin sonucunu almissiniz diye dusunuyom.benimkide oyle arada 5 dk emmdigi bile oluyor geceleeri emzirmek de sutu arttirirmis oyle biseyde okumustum.ben bide sunu gozlemledim biraz.yanimizda buyuklerimiz olunca bebegimizle bir duzsn oturtmak zor oluyor.bisey olsa sutun yaramiyor mu sutun azmi acaba gibi sorular yoruyor bizi.
Aahhh aahhh seni çok iyi anlıyorum canım
kızlar bebeklerinize tek başınıza mı bakıyorsunuz? benim kızım 28 günlük oldu annem yanımda 1 ay daha kalıcak ama şimdiden annem gidince napıcam diye kara kara düşünüyorum.hiçbirşeye yetişemiyorum kızım uyanık olduğu müddetçe sadece emmek istiyor
Insan alisiyor canım merak etme ben o kadar usengec olmama rağmen şimdi hergün is peşinde kosuyorum hamarat oldum çıktım:-D ama şunu anladım ki kendini fazla yormayacaksin sütüne yaramıyor yorgunluk
evet canım ben tek bakıyorum ama benımde annem 22 gun kaldı yanımda ..
Hıç zorlanmadım gıdınce korkma canım yaparsın merak etme

evet ya bende gecen kayınvalıdeme sınır oldum bana senın sütün aynı su gıbı dedı
Bnm de Göğsümun uclari cikmamisti dogum yaptigimda bebegimi zor emziriyordum bana ayy bu nasıl göğüs ben hayatımda hiç görmedim böyle bir şey tek derdim bu nasıl emecek bu cocuk deyip duruyordu silikon ucla emzirdim bir hafta kadar ondada emdigine bakmazdi Emzirirken yanima gelir gelmez göğsünü mü tuttu yoksa o şeyle mi emiyor yine derdi ayyy bi stres olurdum ki emzirecegim zaman evi terk edesim gelirdi
hosbuldum canım..bazen ıyıkı de ne anneme ne de kayınvalıdeme yakın degılım dıyorum herseye karısıyorlar cunku
ama boyle ıstedıgım gıbı bakıyorum çocuguma
bu arada kac gunluk oldunuz
Ben ee yakın değilim ama maalesef çalışıyorum ve yeni ev aldık o yüzden bakiciya verecek paramiz da yok ve mecburen ben işe başlayınca bi kaynanam gelecek bu annem annem neyse de kayinvalidemle nasıl olacak bilmiyorum...

kızlar yazılanlara bakıyorum herkesin bebeği genelde 15-20 dk emiyo benim kızım 1 saate yakın emiyor zorla ayırıyorum memeden çok ağlıyo memede uyumuyorda gözler hep açık ve sürekli çene hareket halinde yutkunma sesinidde duyuyorum sütümde bol ama neden doymuyor her bezinde kakası var çok çiş yapıyor kiloda aldı baya obez mi olucak doyduğunumu anlamıyor kafam çok karıştı

bende elektrikli pompayla sağıyorum iki göğsümden 80 90 çıkıyo bugün doktora gittik bebiş için doktor bu miktarın bile yeterli olduğunu söyledi bizde mama takviyesi alıyoduk mamayı azalt hatta duruma göre bırakabilirsinde gelişimi güzel dedi

Ee cok iyi o zaman senin bebeğin kaç günlük ve kaç kilo şu an

kızlar yazılanlara bakıyorum herkesin bebeği genelde 15-20 dk emiyo benim kızım 1 saate yakın emiyor zorla ayırıyorum memeden çok ağlıyo memede uyumuyorda gözler hep açık ve sürekli çene hareket halinde yutkunma sesinidde duyuyorum sütümde bol ama neden doymuyor her bezinde kakası var çok çiş yapıyor kiloda aldı baya obez mi olucak doyduğunumu anlamıyor kafam çok karıştı

Bilemedim simdi ni ebe ye yada bebek hemsiresine sorma ssansin varsa daha net bilgi alabilirsin diye dusunuyom.

Arkadaşlar gazı olan bebişlerinize özellikle kakasını belli süre yapamayan bebişlerinize çörekotu suyu verin, ben çok faydasını gördüm, bir de aktardan alınan rezene çayını içmenizi tavsiye ederim, eczaneden aldım bi sürü ilaç kullanmadım.

merhaba kızlar bir haftadır bir şeyler yazamıyorum buralara

benim bebeğim 50 günlük oldu 2 haftadır yüzünde isilik gibi kırmızılıklar vardı bunlar biraz geçer gibi oldu ama yanakları sert sert kaldı. önerebileceğiniz bir krem varmı?

bir sorum daha olacak. doğduğundan beri kızımın uykusu çok düzenliydi. 2-3 saat uyur önce altını değiştirir sonra emzirirdim.
emzirirken bir daha uyurdu gazını çıkarır yatırırdım. bazende uyumaz güne 2 kere 2-3 saat uyanık kalır sonra yine uyurdu.

fakat dün sabah 9 dan akşam 9 a kadar hiç uyumadı. 2 kere 20 dk uyudu.
hastada değil, ağlamıyorda. sizce neden böyle olmuştur.

uyku düzeni mi değişiyor acaba.

bugün yine 9 da uyandı 1 e kadar hiç uyumadı. korktum yine hiç uyumayacak diye
2 kere uyudu yatırdım 5 dk sonra uyandı her ikisindede....................

bir sorum daha olacak. doğduğundan beri kızımın uykusu çok düzenliydi. 2-3 saat uyur önce altını değiştirir sonra emzirirdim.
emzirirken bir daha uyurdu gazını çıkarır yatırırdım. bazende uyumaz güne 2 kere 2-3 saat uyanık kalır sonra yine uyurdu.

fakat dün sabah 9 dan akşam 9 a kadar hiç uyumadı. 2 kere 20 dk uyudu.
hastada değil, ağlamıyorda. sizce neden böyle olmuştur.

uyku düzeni mi değişiyor acaba.

bugün yine 9 da uyandı 1 e kadar hiç uyumadı. korktum yine hiç uyumayacak diye
2 kere uyudu yatırdım 5 dk sonra uyandı her ikisindede....................

canım benim de oğlumun sivilce gibi şeyler çıktı şimdi geçti gibi ama dediğin gibi sert kaldı ben birşey sürmedim doktorda gerek yok dedi bakacam biraz daha bekleyecem bu arada benim bebeğimde tam senin anlattığın gibiydi 48 günlük oldu son bi iki haftadır devamlı huysuz gece uykumuz çok iyiydi 12 de başardı uyumaya emzirir yatırıdım öğlen 12 ye kadar hiç bölünmezdi uykusu ama 2 gündür gece uykusu da bölünüyo gündüz uykusu desen zaten deliksiz değil sürekli uyanıyo uyusa bile ben gaz sancısına bağlıyorum kaldı ki gaz sancısı vurunca uykuya gecemiyor uyku zamanı gecince de zor dalıyo dalsa da deliksiz olmuyor valla bende derdimi anlattım sorularına bir cevap veremedim :KK1: ama ben rezene içiyorum o sanki onu rahatlatıyo gibi bide şuan youtubeden elektrik süpürgesi sesi açtım onda uyuyor sen de deneyebilrsin inşallah bebeklerimiz eski düzenine döner benim:97:

arkdaşlardan biri resim yüklemiyor diye sitem ediyordu ilk mi bilmiyorum ama icinden ilk resim benden olsn demek geldi

canım çok tatlı oğluşun öp benim yerime :)

canım açlıktan ağlamıyordur. bebekler acıkmanın dışında, ağrıları, sancıları bir sıkıntıları olduğundada hep meme isterler.

bazen ben kızımı emzirirken gaz sancısı geliyor. ayaklarını topluyor kızarıyor bozarıyor ve mememi daha hızlı hızlı çekip emiyor görseniz boğuluyor sanırsınız yinede mememi bırakmıyor. o ağrı sızısından dolayı daha çok yapışıyor mememe aynı zamandada ağlıyor emerken.
zorla çekiyorum mememi ağzından hemen omzuma alıyorum gökgürültüsü gibi bir geğirti çıkarıyor ağzından.

o zaman anlıyorum o tepinmelerini ,kızarmalarını morarmalarını. bazen beni tekmeliyor resmen emerken gaz sancısı yüzünden. ve daha çok yapışıyor memeye :)))

canım benim de oğlumun sivilce gibi şeyler çıktı şimdi geçti gibi ama dediğin gibi sert kaldı ben birşey sürmedim doktorda gerek yok dedi bakacam biraz daha bekleyecem bu arada benim bebeğimde tam senin anlattığın gibiydi 48 günlük oldu son bi iki haftadır devamlı huysuz gece uykumuz çok iyiydi 12 de başardı uyumaya emzirir yatırıdım öğlen 12 ye kadar hiç bölünmezdi uykusu ama 2 gündür gece uykusu da bölünüyo gündüz uykusu desen zaten deliksiz değil sürekli uyanıyo uyusa bile ben gaz sancısına bağlıyorum kaldı ki gaz sancısı vurunca uykuya gecemiyor uyku zamanı gecince de zor dalıyo dalsa da deliksiz olmuyor valla bende derdimi anlattım sorularına bir cevap veremedim :KK1: ama ben rezene içiyorum o sanki onu rahatlatıyo gibi bide şuan youtubeden elektrik süpürgesi sesi açtım onda uyuyor sen de deneyebilrsin inşallah bebeklerimiz eski düzenine döner benim:97:

sanırım düzenlerini yeni yeni oluşturacaklar. ne bileyim yeni bebek bunlar daha 1,5 aylıklar hep uyumaları gerekir diye düşünürdüm.
ama dün resmen 12 saat uyumadı benide yerime oturtmadı. birde kucak istiyor hanımefendi :)))

kızlar nasılsınız bayadır giremiyorum. yeni uyudu inşaallah uyur yavrum gazı var dün akşam 9.30 da uyudu nasıl ağlıyor anlatamam. ben evde sıkıldım tekim kapıya çıksak ağlar diye korkuyorum 2 kere çıktık ağladı arabada durmayı sevmiyor sanırım. evimin halini görseniz yetişemiyoum. siz ne haldesiniz. bide kaplarla buzluğa süt koydum dışarı çıkmadan önce onları benmari usülü ısıtıp yanıma alsam kaç saat içinde tüketmem lazım ve ısısını nasıl koruycam?

Arkadaşlar gazı olan bebişlerinize özellikle kakasını belli süre yapamayan bebişlerinize çörekotu suyu verin, ben çok faydasını gördüm, bir de aktardan alınan rezene çayını içmenizi tavsiye ederim, eczaneden aldım bi sürü ilaç kullanmadım.
Canım çörek otu suyu ayrı mı satılıyor yoksa şu böreğin falan üstüne koyduğumuz çörek otunu mu kaynatiyorsun ne kadar veriyorsun bir de bnm kuzum da ayni dediğin gibi gazı var ve kaka yapamıyor pek
kızlar nasılsınız bayadır giremiyorum. yeni uyudu inşaallah uyur yavrum gazı var dün akşam 9.30 da uyudu nasıl ağlıyor anlatamam. ben evde sıkıldım tekim kapıya çıksak ağlar diye korkuyorum 2 kere çıktık ağladı arabada durmayı sevmiyor sanırım. evimin halini görseniz yetişemiyoum. siz ne haldesiniz. bide kaplarla buzluğa süt koydum dışarı çıkmadan önce onları benmari usülü ısıtıp yanıma alsam kaç saat içinde tüketmem lazım ve ısısını nasıl koruycam?
Bu soruya cevap veren cikarsa bende sevinirim ben sagdigim sütü dolaba koyup gün içinde veriyorum yine bozulur diye oda şartlarında 2 saati gecirme dedi bnm arkadaşım onunki eksimis çünkü dışarıda dayanabiliyorsa çok iyi olurdu dışarıda emzirmek her zaman kolay olmuyor

:KK1: :KK1: bende senin gibiyim ne cok yakinim ne cok uzak.kendime gore yatiyoz kalkiyoz yiyoz kendi duzenimizi kuruyom.sukurler olsun kizimda ayak uyduruyor.gecinip gidiyoz.36 gunluk olduk.2 kasimda istabula gidicez kzimla 16 saatlik otobus yolculugu onu bir atlativersek hayirlisyla.
allah yardımcın olsun ccanım ama otobuste devamlı uyur dıye dusunuyorum ıns rahat bı yolculuk yaparsınız
inşallah canım belki bi kaç gün zorlanırım sonra düzenimi oturturum..bu arada bu kv neden böyle benimkide ilk doğum yaptığım hafta sürekli senin sütün az sütün az diyordu nasıl üzülüyordum,şimdi çok şükür sütüm var ama sürekli sütün yağsız çocuk doymuyo heralde benim sütüm kaymak tutardı seninki su gibi diyo :KK43:

bi plan yapıcam artık gereksiz odaları kapatıp evi minimuma indiricem :) annem varken çok rahatım yemeğimi herşeyimi yapıyor annem hatta gece ben emzirirken o da uyanıyor yanımda oturuyor canım sıkılmasın diye :) gündüzde kızım her uyuduğunda bende uyuyorum altını bile annem alıyor inanırmısınız ben ilk defa 2 gün önce altını aldım yani 26. gününde falan çok rahata alıştırdı beni çooook :KK43:
tövbe tövbe ya kaymakmı tutarmıs sutu ne tuhaf ya neyse takma arkadasım ..
arkdaşlardan biri resim yüklemiyor diye sitem ediyordu ilk mi bilmiyorum ama icinden ilk resim benden olsn demek geldi
maşallah canım çok tatlı allah nazarlardan korusun sana bagıslasın ıns
Evet bilgisayar cok hantal geliyor artık bana tlfnla istediğim her yerde internet vee eylül anneleri:-)

Aahhh aahhh seni çok iyi anlıyorum canım

Insan alisiyor canım merak etme ben o kadar usengec olmama rağmen şimdi hergün is peşinde kosuyorum hamarat oldum çıktım:-D ama şunu anladım ki kendini fazla yormayacaksin sütüne yaramıyor yorgunluk

Bnm de Göğsümun uclari cikmamisti dogum yaptigimda bebegimi zor emziriyordum bana ayy bu nasıl göğüs ben hayatımda hiç görmedim böyle bir şey tek derdim bu nasıl emecek bu cocuk deyip duruyordu silikon ucla emzirdim bir hafta kadar ondada emdigine bakmazdi Emzirirken yanima gelir gelmez göğsünü mü tuttu yoksa o şeyle mi emiyor yine derdi ayyy bi stres olurdum ki emzirecegim zaman evi terk edesim gelirdi

Ben ee yakın değilim ama maalesef çalışıyorum ve yeni ev aldık o yüzden bakiciya verecek paramiz da yok ve mecburen ben işe başlayınca bi kaynanam gelecek bu annem annem neyse de kayinvalidemle nasıl olacak bilmiyorum...
canım allah yardımcın olsun benım kayınvalıde emzırırken gögsun buyuk ama sutun su gıbı dedı
çbısey dememek ıcın kendımı tuttum vallahı

canım çok tatlı oğluşun öp benim yerime :)

canım açlıktan ağlamıyordur. bebekler acıkmanın dışında, ağrıları, sancıları bir sıkıntıları olduğundada hep meme isterler.

bazen ben kızımı emzirirken gaz sancısı geliyor. ayaklarını topluyor kızarıyor bozarıyor ve mememi daha hızlı hızlı çekip emiyor görseniz boğuluyor sanırsınız yinede mememi bırakmıyor. o ağrı sızısından dolayı daha çok yapışıyor mememe aynı zamandada ağlıyor emerken.
zorla çekiyorum mememi ağzından hemen omzuma alıyorum gökgürültüsü gibi bir geğirti çıkarıyor ağzından.

o zaman anlıyorum o tepinmelerini ,kızarmalarını morarmalarını. bazen beni tekmeliyor resmen emerken gaz sancısı yüzünden. ve daha çok yapışıyor memeye :)))
Ama benim bebisim kiz oglan degilki :KK16: bebeislerinize bol bol nazar duasi okuyun farkinda olmadan kendimiz bile nazarlayabiliyoz hele birde duzeniniz gayet iyiuyse.bizim eve dd nezaman misafir gelse benzer sorunu yasiyoz.zamanla bebegimizin neden aglaydiklarinizi cozucez bu konuyla ilgil yazilar var annebebek.com.tr adresine bakin.arada annelerini ozluyor bebekler anneyle vakit gecirmek istiyor o yuzden uyumuyordur belkim.

merhaba kızlar bir haftadır bir şeyler yazamıyorum buralara

benim bebeğim 50 günlük oldu 2 haftadır yüzünde isilik gibi kırmızılıklar vardı bunlar biraz geçer gibi oldu ama yanakları sert sert kaldı. önerebileceğiniz bir krem varmı?
Yenidogan bebeklerde olurmus kirmizinlekeler.benim kiziminda goz kapaklarinda oluyor bence krem falan kullanmayin artarsa falan doktora sorarsiniz.bebeginizi cok sicak ortamda tutmak kat kat giydirmekte isilige sebep olurmus.

X