2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

sağol canım moral oldu gerçekten bende başarıcam inşallah eşim yemek konusunda hiç zorluk çıkarmaz zaten şimdi anneme güvendiğim için belkide çoğu şeye yetişemiyorum umarım bende herşeyin üstesinden gelirim
Oyle hersrey yetisecen diye kendini parcalama yetisemdigin gunler haftLar olucsk azcik kulak arkasi goz arkasi yapicsnki vucudun dinlenebilcek sutun psikolojin etkilenmeycek.insanin yaninda annesinin yakin birinin olmasi iyi oluyor ama dinlenmeyi bu sefer gozardi edebiliyor.mesela simdi bebegin uyurken napiyon annenle vakit geciriyon sohbet ediyon.annen gidince gun icinde kendine vakit ayirabilcen dinlenebilcen.biz kadinlar artik anneyiz ve anneler herseyi yapabilir...biz artik supermeniz :KK16:

herkesciklere selamlar benim tatlı çiçeği burnunda annecik arkadaşlarım, geçmişi okuyamıyorum fazla vakit bulamıyorum bizim cazgır minnoşdan umarım herkesler ve tatlı bebişler iyidir... Bizde iyiyiz tatlı oğlumda iyi bugün 44 günlük olduk kilo alıyoruz boyumuzda uzadı ilk aşımızı 2 hafta önce olduk herşey yolunda, fakat bugün oğlumun dilinde beyaz birşeyler gördüm pamucak mı acaba yoksa mama dan mı kaynaklanıyor eğer sabaha kadar geçmesse doktora götürücem bilen var mı acaba bana bu konuyla yardımcı olabilirmisiniz?

a.slm canım benım kızımnda oldu sut ve ya mamanın agzında kalmasında kaynaklanıyomus her doyurduktan sonra 1 çay kasıgı su ver agzına pamukçugu gecırmek ıcınde cep sodalı kaynamıs su ve gazlı bez ıle dılını sıl gecıyo korkma ama eger temızlenmez ve ılerlerse allah korusun damagına da yayılır ememez ıyıleşene kadar
gecmıs olsun canım

evet canım ben tek bakıyorum ama benımde annem 22 gun kaldı yanımda ..
Hıç zorlanmadım gıdınce korkma canım yaparsın merak etme

evet ya bende gecen kayınvalıdeme sınır oldum bana senın sütün aynı su gıbı dedı

Ve aleykum selam.hosgeldinn..isteyerdk soylemiyorlar belki ama insanin moralini bozuyor.sanki o sutun biz kendimiz yapiyoz.ne gelirse o.bide genel kani su olur bebek sismansa saglikli zayifsa saglisksiz.sagligi yerinde olsun yeterki.annelik biz kadinlarin icine resmen kodlanmis gibi dogum yapiyon hopp icnden cikiveriyor super bisey

ve aleykum selam.hosgeldinn..isteyerdk soylemiyorlar belki ama insanin moralini bozuyor.sanki o sutun biz kendimiz yapiyoz.ne gelirse o.bide genel kani su olur bebek sismansa saglikli zayifsa saglisksiz.sagligi yerinde olsun yeterki.annelik biz kadinlarin icine resmen kodlanmis gibi dogum yapiyon hopp icnden cikiveriyor super bisey

hosbuldum canım..bazen ıyıkı de ne anneme ne de kayınvalıdeme yakın degılım dıyorum herseye karısıyorlar cunku
ama boyle ıstedıgım gıbı bakıyorum çocuguma
bu arada kac gunluk oldunuz

kızlar moralım cok bozuk sol femur bası oturmamıs kızımda kalca ultrasonu vrdı bugun cıft bez kullanacagız bı ay dr.cogu cocukta olabılır dedı daha 41 gunluk ama yıne de co uzuluo ınsn cıft bezle rahat hareket edemıo kuzum aynı durumda olan vr mı

canım merhaba benım kızımda da var denıldı çocuk arastırma hastahanesıne gıttım emın olamadılar 1 ay sonra tekrar kontrol var ama galıba bı problem var
yapacak bısey yok canım allahtan gelene sukurler olsun rabbım bunun dermanınıda vermıs ya allah saglık versın onlara gecmıs olsun canım uzulme olurmu

hosbuldum canım..bazen ıyıkı de ne anneme ne de kayınvalıdeme yakın degılım dıyorum herseye karısıyorlar cunku
ama boyle ıstedıgım gıbı bakıyorum çocuguma
bu arada kac gunluk oldunuz

:KK1: :KK1: bende senin gibiyim ne cok yakinim ne cok uzak.kendime gore yatiyoz kalkiyoz yiyoz kendi duzenimizi kuruyom.sukurler olsun kizimda ayak uyduruyor.gecinip gidiyoz.36 gunluk olduk.2 kasimda istabula gidicez kzimla 16 saatlik otobus yolculugu onu bir atlativersek hayirlisyla.

evet canım ben tek bakıyorum ama benımde annem 22 gun kaldı yanımda ..
Hıç zorlanmadım gıdınce korkma canım yaparsın merak etme

evet ya bende gecen kayınvalıdeme sınır oldum bana senın sütün aynı su gıbı dedı
inşallah canım belki bi kaç gün zorlanırım sonra düzenimi oturturum..bu arada bu kv neden böyle benimkide ilk doğum yaptığım hafta sürekli senin sütün az sütün az diyordu nasıl üzülüyordum,şimdi çok şükür sütüm var ama sürekli sütün yağsız çocuk doymuyo heralde benim sütüm kaymak tutardı seninki su gibi diyo :KK43:
Oyle hersrey yetisecen diye kendini parcalama yetisemdigin gunler haftLar olucsk azcik kulak arkasi goz arkasi yapicsnki vucudun dinlenebilcek sutun psikolojin etkilenmeycek.insanin yaninda annesinin yakin birinin olmasi iyi oluyor ama dinlenmeyi bu sefer gozardi edebiliyor.mesela simdi bebegin uyurken napiyon annenle vakit geciriyon sohbet ediyon.annen gidince gun icinde kendine vakit ayirabilcen dinlenebilcen.biz kadinlar artik anneyiz ve anneler herseyi yapabilir...biz artik supermeniz :KK16:

bi plan yapıcam artık gereksiz odaları kapatıp evi minimuma indiricem :) annem varken çok rahatım yemeğimi herşeyimi yapıyor annem hatta gece ben emzirirken o da uyanıyor yanımda oturuyor canım sıkılmasın diye :) gündüzde kızım her uyuduğunda bende uyuyorum altını bile annem alıyor inanırmısınız ben ilk defa 2 gün önce altını aldım yani 26. gününde falan çok rahata alıştırdı beni çooook :KK43:

inşallah canım belki bi kaç gün zorlanırım sonra düzenimi oturturum..bu arada bu kv neden böyle benimkide ilk doğum yaptığım hafta sürekli senin sütün az sütün az diyordu nasıl üzülüyordum,şimdi çok şükür sütüm var ama sürekli sütün yağsız çocuk doymuyo heralde benim sütüm kaymak tutardı seninki su gibi diyo :KK43:

bi plan yapıcam artık gereksiz odaları kapatıp evi minimuma indiricem :) annem varken çok rahatım yemeğimi herşeyimi yapıyor annem hatta gece ben emzirirken o da uyanıyor yanımda oturuyor canım sıkılmasın diye :) gündüzde kızım her uyuduğunda bende uyuyorum altını bile annem alıyor inanırmısınız ben ilk defa 2 gün önce altını aldım yani 26. gününde falan çok rahata alıştırdı beni çooook :KK43:

Kayinvalidene deseydin ya(denmezde)anacigim sen bebege mi veriydun sutu yoksa sagip maya mi atiyodun.anne sutunun kaymak tutmasi nasil bisey cok merak ettim.bizler bebegimizin soylediklerine anlattiklarini anlaycaz dinliycez onlar bize gercegi soyler ve bizler onlara gore hareket ederiz.insan kulak arkasi yapamiyor ama iste yapmak lazim.enguzel cevabi doktora gidip bebegin kilosunu ogrenince aldilar.

Annen de cok rahata alistirmis kzi seni.boyle anne herkesin basina.bak sen bugunden itibaren yavastan alistir kendini.banyosunu meseela annen basinda beklesin sen yaptir.

Kayinvalidene deseydin ya(denmezde)anacigim sen bebege mi veriydun sutu yoksa sagip maya mi atiyodun.anne sutunun kaymak tutmasi nasil bisey cok merak ettim.bizler bebegimizin soylediklerine anlattiklarini anlaycaz dinliycez onlar bize gercegi soyler ve bizler onlara gore hareket ederiz.insan kulak arkasi yapamiyor ama iste yapmak lazim.enguzel cevabi doktora gidip bebegin kilosunu ogrenince aldilar.[/QUOT
valla bidaha derse dicem ki benim sütün vitamin oranı fazla siz çok yağlı yediğiniz için öyle yağlıdır :d çok şükür bebeğim çok iyi kilo alıyor doğumdan sonra bile hiç kilo kaybetmedi
Annen de cok rahata alistirmis kzi seni.boyle anne herkesin basina.bak sen bugunden itibaren yavastan alistir kendini.banyosunu meseela annen basinda beklesin sen yaptir.
valla annecim öyle kıpır kıpır hiç durmuyo ama iyide yapmıyo aslında ona çok sırtımızı yaslıyoruz yavaştan bende işlere başlıcam hatta anneme dicem sen sadece otur ben sen yokmuşun gibi davranayım bakalım ne kadar iş yapabilcem

Kayinvalidene deseydin ya(denmezde)anacigim sen bebege mi veriydun sutu yoksa sagip maya mi atiyodun.anne sutunun kaymak tutmasi nasil bisey cok merak ettim.bizler bebegimizin soylediklerine anlattiklarini anlaycaz dinliycez onlar bize gercegi soyler ve bizler onlara gore hareket ederiz.insan kulak arkasi yapamiyor ama iste yapmak lazim.enguzel cevabi doktora gidip bebegin kilosunu ogrenince aldilar.[/QUOT
valla bidaha derse dicem ki benim sütün vitamin oranı fazla siz çok yağlı yediğiniz için öyle yağlıdır :d çok şükür bebeğim çok iyi kilo alıyor doğumdan sonra bile hiç kilo kaybetmedi

valla annecim öyle kıpır kıpır hiç durmuyo ama iyide yapmıyo aslında ona çok sırtımızı yaslıyoruz yavaştan bende işlere başlıcam hatta anneme dicem sen sadece otur ben sen yokmuşun gibi davranayım bakalım ne kadar iş yapabilcem
Hadi kalk bi kahve yapta icelim :KK1: seni tembell senii :KK1:

Hadi kalk bi kahve yapta icelim :KK1: seni tembell senii :KK1:

hehe ay ben kahve yapmayıda geçen sene beni istemeye gelcekleri zaman öğrendim valla hatta o gün panikledim koştum arçelik telve kahve makinası aldım :KK70: akşam beni isticekler ben deli gibi mağaza mağaza en kolay hangi makina kahve yapar araştırıyordum :KK70: ay kızım bana çekmese bari o hamaratçık olsun

Eger faydasını görürsen bizimle de paylaşır mısın ben de alırım eğer iyiyse

Canım gecenlerde bende mama vermiştim sütümün yetmediğini düşünerek ve aglayacaktm o mamayi icerken ama gerçekten azaldığını hissediyorum ben bir ara manual pompayla sagmistim emzirmemin üstünden 2 yada 3 saat gecmisti 105ml cikarabildim iki göğüsten elektrikli pompa aldim dün sabah sagdim iki göğüsten 150ml çıktı ama bir 4 saat mi ne geçmişti emzirmemin üstünden ilk 20gun deli gibi sütüm vardi hatta kızım başedemezdi inen sütle birakiverirdi memeyi heryerimiz süt olurdu mendilsiz yakaliksiZ emziremezdim ama simdi neredeyse gerek bile duymuyorum mendile pek ama yine de şükür hic olmamasindan iyidir senin pompan manual mi elektrikli mi bir de gün içinde ne yiyip ne iciyorsun

bende elektrikli pompayla sağıyorum iki göğsümden 80 90 çıkıyo bugün doktora gittik bebiş için doktor bu miktarın bile yeterli olduğunu söyledi bizde mama takviyesi alıyoduk mamayı azalt hatta duruma göre bırakabilirsinde gelişimi güzel dedi

arkdaşlardan biri resim yüklemiyor diye sitem ediyordu ilk mi bilmiyorum ama icinden ilk resim benden olsn demek geldi

Eklentiler

• $SALIHAM_n.jpg
    $SALIHAM_n.jpg
    22,5 KB · Görüntüleme: 31
kızlar oğlum 59 günlük kakası çok kokuyo normalde bebek kakası kokmaz diyolar , sizinkiler nasıl . ( bok muhabbeti bu olsa gerek :KK52: )
benim oğlumunda çok fena kokuyor, bende kokmaz diye biliyordum ama hiçte öyle değilmiş :KK9: ama asıl koku ek gıdaya başladıktan sonraymış herkes öyle diyor...

bebeğim doğduğundan beri hep emzirdim iki saatte bir uyandırdım göğüslerim yara oldu kanadı ne olursa olsun devamlı emzirdim bebeğimi ve 17. gününde kontrole gittiğizde öğrendimki bebeğim sadece 30 gr almış ve malesef bizde o günden itibaren mamaya başladık istemedim ama doktorumuz şart dedi ama hala sütüm artsın diye her şeyi yapıyorum sütümü sağıp kontrol ediyorum artış var mı diye mamaya başladığımızdan bu yana bebeğimin uykusu düzeldi ağlamaları azaldı hepsi açlıktanmış sütümü vericem diye bebeğe acı çektirmenin alemi yok şimdi hem anne sütü alıyo takviye olarakta mama
arkadaşım göğüslerin hala yaraysa önce onun çaresini bul derim ben. çünkü oda etkiliyormuş yaşadım gördüm. benimde göğüslerim yaraydı oğlum kilo almıştı ama normale göre azdı, ne zaman göğüslerim iyi olmaya başladı oğlumunda kilo alışı normal oldu. şu an daha iyi sütüm geliyor. mama vermekte kötü bişey değil. sütün daha iyi gelir inşallah belki ozaman mamayı bırakırsın bile..

Herkesciklere selamlar benim tatlı çiçeği burnunda annecik arkadaşlarım, geçmişi okuyamıyorum fazla vakit bulamıyorum bizim cazgır minnoşdan umarım herkesler ve tatlı bebişler iyidir... Bizde iyiyiz tatlı oğlumda iyi bugün 44 günlük olduk kilo alıyoruz boyumuzda uzadı ilk aşımızı 2 hafta önce olduk herşey yolunda, fakat bugün oğlumun dilinde beyaz birşeyler gördüm pamucak mı acaba yoksa mama dan mı kaynaklanıyor eğer sabaha kadar geçmesse doktora götürücem bilen var mı acaba bana bu konuyla yardımcı olabilirmisiniz?
canım dediğin aynı şey benim oğlumda da var. dilinin üstü bembeyazdı bende sütten mi acaba demiştim değilmiş. mantar gibi bişeymiş doktorumuz öyle dedi ve bir ilaç verdi mantar tedavisi için.1hafta boyunca, günde 4 defa dilinin üstüne ağız içine sürüyorum, yarın son kullanacağım. baya düzeldi,inşallah tamamen geçer.sende doktoruna söyle muhtemelen aynı şeyi yaşıyoruz. geçer gider inşallah..
Kizlar d vitaminiini 3 damla verioz ya onu gunde toplam 3 damlami yoksa 3 damlayi bi andami veriyonz
ben günde bir defa 1ml veriyorum. bu 3 damla dediğiniz toplam kaç ml oluyor?

benim oğlumunda çok fena kokuyor, bende kokmaz diye biliyordum ama hiçte öyle değilmiş :KK9: ama asıl koku ek gıdaya başladıktan sonraymış herkes öyle diyor...

arkadaşım göğüslerin hala yaraysa önce onun çaresini bul derim ben. çünkü oda etkiliyormuş yaşadım gördüm. benimde göğüslerim yaraydı oğlum kilo almıştı ama normale göre azdı, ne zaman göğüslerim iyi olmaya başladı oğlumunda kilo alışı normal oldu. şu an daha iyi sütüm geliyor. mama vermekte kötü bişey değil. sütün daha iyi gelir inşallah belki ozaman mamayı bırakırsın bile..

canım dediğin aynı şey benim oğlumda da var. dilinin üstü bembeyazdı bende sütten mi acaba demiştim değilmiş. mantar gibi bişeymiş doktorumuz öyle dedi ve bir ilaç verdi mantar tedavisi için.1hafta boyunca, günde 4 defa dilinin üstüne ağız içine sürüyorum, yarın son kullanacağım. baya düzeldi,inşallah tamamen geçer.sende doktoruna söyle muhtemelen aynı şeyi yaşıyoruz. geçer gider inşallah..

ben günde bir defa 1ml veriyorum. bu 3 damla dediğiniz toplam kaç ml oluyor?
ilacı damla halinde damlatıyorum o şekilde dizayn edilmiş ilac şişesi.o yüzden mm olarak bilemiycem

X