2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar adet sancısı gibi bir sancı ile birlikte kanama oldu bir miktar bu nişan mı şimdi anlayamadım ? Bana dua edin lütfen çok tedirginim.

Kızlar size bunu yazdıktan tam 2 saat 10 dk sonra doğum oldu. Hastaneye gittiğimde açıklık tammış. Daha doğum yapmamış arkadaşlar kanamaları dikkate alsınlar benim gibi şok geçirmesinler.Duaların çok faydasını gördüm Allah yardım etti çok şükür sancı çekmedim diyebilirim. Ama doğumum kötüydü malesef. Allaha şükür oğlumda bende kurtulduk. Çoğu doğum hikayelerinde okuduğum hatta sırf o yüzden daha çok normal doğum istediğim doğumdan hemen sonra yavrumu koklamak, sıcaklığımı hissettiğimde susması gibi bir olay nasip olmadı çünkü yavrum o kadar zorlandıki doğumda nefessiz kaldı, doğar doğmaz müdahale ettiler oğlumu 1 buçuk saat sonra ancak kucağıma alabildim. Oysa hep öyle hayal etmiştim...

Kızlar size bunu yazdıktan tam 2 saat 10 dk sonra doğum oldu. Hastaneye gittiğimde açıklık tammış. Daha doğum yapmamış arkadaşlar kanamaları dikkate alsınlar benim gibi şok geçirmesinler.Duaların çok faydasını gördüm Allah yardım etti çok şükür sancı çekmedim diyebilirim. Ama doğumum kötüydü malesef. Allaha şükür oğlumda bende kurtulduk. Çoğu doğum hikayelerinde okuduğum hatta sırf o yüzden daha çok normal doğum istediğim doğumdan hemen sonra yavrumu koklamak, sıcaklığımı hissettiğimde susması gibi bir olay nasip olmadı çünkü yavrum o kadar zorlandıki doğumda nefessiz kaldı, doğar doğmaz müdahale ettiler oğlumu 1 buçuk saat sonra ancak kucağıma alabildim. Oysa hep öyle hayal etmiştim...

Allahım hayırlı evlat nasip etsin inş allh analı bablı büyütsün çok sevindim doğumuna

arkadaşlar ne olur dua edin artık doğum yaklaştıkça korkularım kat kat artıyor çok korkuyorum hep kafamda senaryolar var hemde kötü nasıl yapcam ya normal doğumu dr muayene etmedi doğum sırasında edşyormuş sizce doğumdan önce ettirmelimiyim ?

öğleden sonra gidip çatı muayenesi ettirmelimiym karar veremedim dr doğumda bakıyormuş ama istersen bakarız dedi karar vermedim

arkadaşlar ne olur dua edin artık doğum yaklaştıkça korkularım kat kat artıyor çok korkuyorum hep kafamda senaryolar var hemde kötü nasıl yapcam ya normal doğumu dr muayene etmedi doğum sırasında edşyormuş sizce doğumdan önce ettirmelimiyim ?
benim doktorum normal doğum düşündgümüz icin yapmamıştı nişan gelince yapmıştı.ne yaptır derim ne yaptırma derim doktordan doktora değiişiyor bu catı muayenesi.benim suyum geldiğinde catı muayenesi yaptıydı ebe bana kendini cok kasıyorsun catın cok dar demişti.düşünmemek elde değil biliyorum ama yapacak bişey yok dua etmekten başka.

selam anneler.:KK16:..bugun dr a gittik.hemen sezeryan yapalim diyor.(tupbebekle hamileyim) yarin karar ver carsamba ya yapalim diyor .bebegin basi kanala girmemis, sagda dedi.
spinal anestezi istiyordum ama burda 2 arkadas memnun kalmamis. nasil karar vericem RABBIM bir yol goster...
ne olur banada dua edin.:18:
spinal dediğin belden uyuşturma ile yapılan ise bende ondan oldum iğneyi vuran doktorun eli cok cok hafifti ve inan serumu takarlarken bile daha fazla acı hissettiydim.önemli olan o iğne vuruldgunda kendine hakim olup kendini cekmemen.söyle düşünmeye calış 10 kişi normal doğum yapar bunların icinden mutlaka doğumu digerlerine göre kötü gidenler olur.genel anesteziden uyanırken insan biraz zorlanıyor ama spinal sezeryan sırasında benim gibi heycana kapılıp hafif sedasyonla uyutulrsan ondan uyanmak daha kolay RABBİM gönlüne göre verir rahat bi şekilde doğumun ve sonrası gercekleşir.sana ufak bi tavsieym bebeğin doğumu falan gercekleştikten sonra kendini cok cok iyi hissetsende ziyarete gelenlerinin yanında azcık ağrım sızım var de nazara gelmeyin sonra.

benim doktorum normal doğum düşündgümüz icin yapmamıştı nişan gelince yapmıştı.ne yaptır derim ne yaptırma derim doktordan doktora değiişiyor bu catı muayenesi.benim suyum geldiğinde catı muayenesi yaptıydı ebe bana kendini cok kasıyorsun catın cok dar demişti.düşünmemek elde değil biliyorum ama yapacak bişey yok dua etmekten başka.

spinal dediğin belden uyuşturma ile yapılan ise bende ondan oldum iğneyi vuran doktorun eli cok cok hafifti ve inan serumu takarlarken bile daha fazla acı hissettiydim.önemli olan o iğne vuruldgunda kendine hakim olup kendini cekmemen.söyle düşünmeye calış 10 kişi normal doğum yapar bunların icinden mutlaka doğumu digerlerine göre kötü gidenler olur.genel anesteziden uyanırken insan biraz zorlanıyor ama spinal sezeryan sırasında benim gibi heycana kapılıp hafif sedasyonla uyutulrsan ondan uyanmak daha kolay RABBİM gönlüne göre verir rahat bi şekilde doğumun ve sonrası gercekleşir.sana ufak bi tavsieym bebeğin doğumu falan gercekleştikten sonra kendini cok cok iyi hissetsende ziyarete gelenlerinin yanında azcık ağrım sızım var de nazara gelmeyin sonra.

rumeysamustafa cnm çok sağol o zman yarın kontrolüme gideyim sen normalmi sezeryn mı oldun cnm

rumeysamustafa cnm çok sağol o zman yarın kontrolüme gideyim sen normalmi sezeryn mı oldun cnm

canım ben belden uyuşma ile sezeryan oldum şükürler olsun iyiyiz rahatız ayakları sakın sakın üşütmemek kalın coraplar giymek ve mutlaka üzerinizde hırka yada yelek giiyin,ben ilk günlede bilmiyordum sancılarım oldu şimdi ayağımda yün corap ile dolanıyorum evde

canım ben belden uyuşma ile sezeryan oldum şükürler olsun iyiyiz rahatız ayakları sakın sakın üşütmemek kalın coraplar giymek ve mutlaka üzerinizde hırka yada yelek giiyin,ben ilk günlede bilmiyordum sancılarım oldu şimdi ayağımda yün corap ile dolanıyorum evde

allhım analı babalı büyütsün bak ne güzel yavrunu almışsın kucağına ne mutlu darısı başıma inş evt dediklerini yapcm çorap giycm ve yeleksiz dolaşmycm sağolasın

doğum yapan arkadaşlar evinizin herhangi bir köşesinden pecete ıslak mendil kücük coraplar kücük eldivenlerin cıkma ihtimalı yüzde kactan kaca cıktı :KK16:

en güzel şekilde bebeğini kucağına alırsın inşallah kesinlikle korkma farklı bi his yaşatmak için yazmadım sadece paylaştım benim şansım ve bulunduğum ortamın yetersiz ve doktorların beceriksizliğinden oldu herşey belkide. ilk kızımıda spinalle doğurdum benim dışımda kimse doktoruma güvenmedi ama mükemmel bi doğum yaşamıştım gülerek sohbetle dünyaya getirdim kızımı doğduğu anı görmek ilk ağlayışı kokusu bambaşka bi duygu heleki doğduğu anı ölümsüzleştirmek doktorum fotoğraf makinesini yanıma almamı söylemişti ve kızımın karnımdan çıkarken ayakları içimde kafası doktorumun elinde ilk resimleri çok güzeldi doğumdan 6 saat sonrada ayağa kalktım ve bi daha hiç yatmamıştım ağrım sızım olmamıştı ikinci kızımdada biraz talihsizlik yaşadık ama derinin doğduğunu görünce hepsi geçti şuan tek derdim sağlıklı olsunlar derin ilk kızım olsaydı aynı sorunları yaşasaydım emin ol yine spinali tercih ederdim ilkleri yaşamak çok güzel

esrali
petek, yaasemn, rumeysa, cok sagolun kizlar:KK16: baya rahatladim.fazla endise iyi degil...HERSEYIN SAHIBINE siginiyorum.
bebeklerinizi saglikla buyutun ins.
bekleyenlere de ALLAH yardimcimiz olsun.
ins bidahakine oglumun dogumunu paylasirim. :KK55:

Aslında 1 hafta sonra biliyorsun, doktor kontrolleri oluyor. Orada tartıp kilosunu sana söylemişlerdir. Eğer yine doğum kilosuna dönmüşse, yani kilo almışsa sorun yok. Genelde doktorlar şunu söyler: 15 gün içinde doğum kilosunu tekrar alması lazım. Ayrıca ayda en az 500 gr alırsa bebek iyi besleniyor demekmiş. Dediğim gibi doğumdan sonra verdiği kiloyu geri almışsa bence mama verme. Sonra mamaya alışıyorlar, emmiyorlar; biberon tembellik yapıyor çünkü bebeklerde.. Ayrıca mama bazı bebeklerde anne sütüne göre daha fazla gaz yapıyor. Unutmayalım ki en sağlıklı besin anne sütü.. Süt yetersizse ya da gelmiyorsa tabiki mecbur mama verilecek ama mama bence son çare olsun

cevap için teşekkürler bnm ikinci bebişim ama sanki ilkmiş gibi kalıveriyo insan ilk oğlumda hiç mama kullanmadım sadece anne sütüyle beslendi bundada inş öyle olmasını istiyorum çünkü anne sütüne eşdeğer hiç bişi yok gerçekten sadece acaba doyuyomudur diye düşünüyorum ama dediğin gibi kilo olayı normal yani doğum kilosundaydı ilk haftaki kontrolde inş hiç gerek kalmadan sütlerimiz bol bol yeter

ayy ayşecim ne dertliyim been dün geceden berii

benimkisi dün gece çok sıçradı uykusunda ağladı saatlerce onu gözledim asabım bozuldu ağladım da ağladım başında
ben bebeğimi kimseden sakınmadım teyzeleri amcaları anane babanne dedeler derken herkesin kucağındaydı sürekli doğduğundan beri
birde salonda uyuduysa insanlar gelince kaldırıp beşiğine götürmedim rahatı bozulmasın diye
ama iki gündür uyuyan bebeği bızıkladıklarını gördüm sinirlerim bozuldu ben bile dokunmuyorum uyurken battaniyesini bile örtmeye çekiniyorum birşeyde diyemedim kimsenin kalbini kırmıyayım diye ama bebeğim o kadar korkmuş ki uykusunda dün tövbe ettim artık beşiğinde yatırıcam kimsenin de kucağında gezdirmicem ikide bir burnu tıkanıyor zaten yavrumun kalabalıktan havasız kalıyor belkide birde herkesin elinde telefon bebeğin yanında rahat rahat konuşuyorlar ben bebeğimin yanında telefonun internetini bile kapıyorum arayanı meşgule atıp kalkınca arıyorum ama kimse dikkat etmiyor çocuğumun yanında yayıla yayıla konuşuyorlar içim gidiyor :KK43:(
bide yavrum meme aranıyor acıkınca kimin kucağındaysa boynunu yüzünü tutmaya çalışıyor sinirim bozuluyor ben evden çıkmıyorum elli kere yüzümü elimi yıkıyorum yine de ama dışardan gelen çekinmiyor bebeğimle yakınlaşmaktan

uçuğumda çıktı bide günlerdir öpemiyorum yavrumu iyice asabım bozuldu benim yaa :KK43:(

gazımız bizimde oluyor canım rezene çayı içmeye başlıcam ben
emzirirken ayakları bedenden aşağı olunca daha az gaz oluyor birde emzirdikten hemen sonra dimdik tut bebeğini başıyla göğsü aynı hizada olsun yani daha rahat çıkartıyor gazını öyle durunca canımm

canım uzuldum ya hıc uyuyan bebege dokunulurmu ya .bence artık sesını cıkar çokta opturme benım yegenımın oplmekten yuzunde yaralar çıkmıstı daha 2 aylık ıken cıkan yaralarda 6 7 aylık ıken gectı ... eger uyarmazsan boyle devam eder canım..
canım rezene cayını bebegede ıcırıyorlarmıs denedınmı hıc ben bıraz tedırgınım ıcırme konusunda
bı sıkıntmda şu bebegım sarılık olunca yarım saatte bı emzırmem gerekıyordu saatlerce mısıl mısıl uyuyan bebegı uyandırıp emzırdım sımdı sarılık gectı fakat bebegım artık uyumuyo hep huzursuz ve süreklı meme ıstıyo ..dra gıttık bugun vıtamınlerıne baslanıldı durumu dra ssoyledım oda aglasada mızmmızlansada 2 saatten önce meme verme dedı malesef meme vermeyınce susmuyo kucagımda uyuyo yatagına koyunca uyanıyo aglıyo bu konuda ne yapıcam bılmıyorum

Slm arkadaslar gecmisi tam okuyamadim ama rumeysacim da dogurmus hyirli evlat olsunlr ins benim goguslerim mslesef yara oldu dogumdan once krem surmeye baslmistim oysaki ama etkisi olmadi parcalandi resmen ama aglaya aglymziriyorum sarilik faln cikmadi cok sukur bizden once doguran arkadaslr d vitaminine ne zamn basladiniz ve nasil veriyosunuz

Slm arkadaslar gecmisi tam okuyamadim ama rumeysacim da dogurmus hyirli evlat olsunlr ins benim goguslerim mslesef yara oldu dogumdan once krem surmeye baslmistim oysaki ama etkisi olmadi parcalandi resmen ama aglaya aglymziriyorum sarilik faln cikmadi cok sukur bizden once doguran arkadaslr d vitaminine ne zamn basladiniz ve nasil veriyosunuz

canım yanlıs emzırme teknıgı dıyolar benımde oyle oldu
hastaneden eve geldım acıdan kıvrandım kızımı emzırırken
zaten pek gogus ucum ypoktu slıkon gogus ucu ıle verdım
26 gun oldu kızım doğalı hala slıkon uclarla emıyo
oda cok fazla gaz yapıyo bu seferde gaz sorunumnz basladı:KK43::KK43::KK43::
devit diye bır vitamıne basladık 15.gunden ıtıbaren gunde 3 damla dedı
saglık ocagı verdı bıze vitamını

canım uzuldum ya hıc uyuyan bebege dokunulurmu ya .bence artık sesını cıkar çokta opturme benım yegenımın oplmekten yuzunde yaralar çıkmıstı daha 2 aylık ıken cıkan yaralarda 6 7 aylık ıken gectı ... eger uyarmazsan boyle devam eder canım..
canım rezene cayını bebegede ıcırıyorlarmıs denedınmı hıc ben bıraz tedırgınım ıcırme konusunda
bı sıkıntmda şu bebegım sarılık olunca yarım saatte bı emzırmem gerekıyordu saatlerce mısıl mısıl uyuyan bebegı uyandırıp emzırdım sımdı sarılık gectı fakat bebegım artık uyumuyo hep huzursuz ve süreklı meme ıstıyo ..dra gıttık bugun vıtamınlerıne baslanıldı durumu dra ssoyledım oda aglasada mızmmızlansada 2 saatten önce meme verme dedı malesef meme vermeyınce susmuyo kucagımda uyuyo yatagına koyunca uyanıyo aglıyo bu konuda ne yapıcam bılmıyorum

benım kızım bazen yarım saatte bır emiyoo
ama her emmede 3 5 dk
uyanık olunca sureklı agzı acık aranıyo emmeynce de aglıyo mecburen verıyorum
gercı peş peşe olunca da bu sefer kusuyo:KK43::KK43::KK43:
henuz oturtamadık yeme duzenını bakalım nasıl dvm edıcek

şükürler olsun meleğim mucizem artık yanımda..benim ebem ne yaparsan yap sonucta memeyi cekiyor yara olmaması mümkün değil dedi.yanlış emzirme tekniğine bende inanıyorum hemşirelerin dediği gibi emzirince yara olsada gögsüm daha az acıyor.elimden geldiğince önce bezini değştriyorum ozaman bebeğim tamamen uyanıyor aranmaya başlıyor ağzı da tam acılıyor böylece hopp memeinin hpesini verme şansım dahada coğalıyor.bebenthon diye bi merhem kullanıyorum bana faydası oldu.
benım kızım bazen yarım saatte bır emiyoo
ama her emmede 3 5 dk
uyanık olunca sureklı agzı acık aranıyo emmeynce de aglıyo mecburen verıyorum
gercı peş peşe olunca da bu sefer kusuyo:KK43::KK43::KK43:
henuz oturtamadık yeme duzenını bakalım nasıl dvm edıcek

bende uyuyan bebeğimi uyandıramıyorum kıyamıyorum,umarım düzenini tez zamanda düzenini oturturabilirsin.her yanımıza gelen de bişeyler söyleyip duruyor insanın kafası allak pullak oluyor.hele bide süt var mı yok mu meselsi var

doğum icin bekleyen arkadaşlar size süt konusunda başımdan geçeni anlatmak istiyorum.hastahanede yatarken ilk gün sütüm geldi bebeğimde emiyordu.annemde kayınvalidemde hatta eşimde bebek az mızırdandı mı acaba sütün yetmiyor mu sütün yokmu gibi kelimeler kullanıyordu.benim azcık asabi kuralcı olan hemşirem koridorda gezinirken sütün ne durumda dedi bana kalsa var ama annemlere kalsa yok dedim.sen geç odana ben geliyorum dedi,odaya gectim geldi hemşirem mememin ucunu sıktı bir iki damla süt geldi yüksek sesle bu gögüste mi süt yokmuş inek sağılır gibi süt gelmesini kimse beklemesin dedi.sen eve gidicen banyo yapcan dinlencen bol su iccen ondan sonra daha iyi gelcek sütün dedi.bütün söylemek istediklerimi hemşirem söylemişti.rahata ermiştim.sütünüz gelir mi gelmez mi hemen bilemeyiz ama lütfen moralinizi bozmayın gelmese bile kendinizi motive etmeye calışın bide hemşirem demiştiki ağrın sızın olucak acılar cekiceksin anlıyorum seni cok normal ama artık sen bir ANNESİN demişti.biz artık anneyiz işte böyle

doğum icin bekleyen arkadaşlar size süt konusunda başımdan geçeni anlatmak istiyorum.hastahanede yatarken ilk gün sütüm geldi bebeğimde emiyordu.annemde kayınvalidemde hatta eşimde bebek az mızırdandı mı acaba sütün yetmiyor mu sütün yokmu gibi kelimeler kullanıyordu.benim azcık asabi kuralcı olan hemşirem koridorda gezinirken sütün ne durumda dedi bana kalsa var ama annemlere kalsa yok dedim.sen geç odana ben geliyorum dedi,odaya gectim geldi hemşirem mememin ucunu sıktı bir iki damla süt geldi yüksek sesle bu gögüste mi süt yokmuş inek sağılır gibi süt gelmesini kimse beklemesin dedi.sen eve gidicen banyo yapcan dinlencen bol su iccen ondan sonra daha iyi gelcek sütün dedi.bütün söylemek istediklerimi hemşirem söylemişti.rahata ermiştim.sütünüz gelir mi gelmez mi hemen bilemeyiz ama lütfen moralinizi bozmayın gelmese bile kendinizi motive etmeye calışın bide hemşirem demiştiki ağrın sızın olucak acılar cekiceksin anlıyorum seni cok normal ama artık sen bir ANNESİN demişti.biz artık anneyiz işte böyle

Ben ilk zamanlar bu süt yüzünden neler çektim bi ben bi Allah bilir annemle kayınvalidem beynimi kemirmişlerdi resmen senin sütün yok bebeğe yaramıyor diye diye :KK14: hatta gidip mama bile aldılar ama 3. gün sabahı sütüm öyle bir geldiki çamaşırım yataklar her yer batmıştı şimdide aman kimsenin yanında emzirme kimseye sütünden bahsetme nazar değer falan diyorlar..

Anneler ilk 2 3 gün süt gelemeyebilir sakın panik yapmayın bol bol dinlenin ve bol sıvı tüketin:KK34:

X