2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

ay oğlum baharatı döktü yarıda kaldı. Çarşamba son kontrol var, sizlerin yazdiğına göre 1 hafta daha uzatacak. Oğlum en son 3200dü. Muhtemelen 3500 falan olmuştur. 2 hafta önceydi çünkü

Güzel kızıma 6 Eylül Cuma günü 13:23 te kavuştum kızlar.
Genel anestezi altında sezeryan ameliyatı oldum. 3150 gram ve 49 cm olarak doğdu.

Doğum hikayemi müsait olduğumda yazacağım. Hastanedeyken çok olmayan ağrılarım eve gelince başladı.
Ben sadece kesilen yerde 1-2 hafta ağrı sızı olur sanıyordum ama kesilen yerin dışında karnımın içi yara gibi sürekli ağrıyor 2 gündür. yatarken yürürken hep karnımı tutarak kalkıyorum, yürüyorum. şimdilik bu kadar arkadaşlar

canım öncelikle hayırlısı olsun darısı benim gibi bekleyenlerin başına suni sancıyı çok önermediler çok can yakıcı diye birde sana sorayım dedim bilgi verir misin:KK16:

Teşekkür ederim inşallah kısa zamanda sende yavrunu kucaklarsınız benim sabah 5 te suyum geldi sancım olmayınca 14:00 civarında suni sancı vermek zorunda kaldılar saat 16:00 da doğum yaptım ağrısı normal sancıya göre daha çok oluyor ilk doğumum daha kolay olmuştu ama çok şükür atlattık

Bakalim bizim kadar bekleyecek misin daha gunune var senin:))

Dun gece den beri inceden bel agrim ve kasik agrim var ara ara yokluyor.bu haftLafda bu kadar stres yaptiysam son haftalara kalirsam hormonlarimjn halini dusunemiyorum.persembe gunu nst de o sanci cikmayaydi hemsire evin yakinzsa seni yatirmaz gazlamalari olmasaydi bu kadar strese girmezdim.sen napiyosun nasil geciriyosun gjnlerini saliya biseycik kalmadi

Güzel kızıma 6 Eylül Cuma günü 13:23 te kavuştum kızlar.
Genel anestezi altında sezeryan ameliyatı oldum. 3150 gram ve 49 cm olarak doğdu.

Doğum hikayemi müsait olduğumda yazacağım. Hastanedeyken çok olmayan ağrılarım eve gelince başladı.
Ben sadece kesilen yerde 1-2 hafta ağrı sızı olur sanıyordum ama kesilen yerin dışında karnımın içi yara gibi sürekli ağrıyor 2 gündür. yatarken yürürken hep karnımı tutarak kalkıyorum, yürüyorum. şimdilik bu kadar arkadaşlar

Ohh masallahh sende doguruverdin.saglikli huzurlu gunlerde buyutuverin inssllah mucizeni

Selam kizlar doguran dogurana masallah.benim bugun son gunum yarin sabah 8de hastanede
olcam bu saatlerde de melegm kucagmda olacak insallah bize dua edin:26:yarin yazmaya calisirim

Bende kızıma kavuşmak istiyorum ama halen tık yok. Nst de sancım bile çıkmadı hiç:KK43: suni sancı almak istemiyorum galiba stresten sancım gelmeyecek benim..

kızlar peçeteye akşam ve şimdi az kan değmiş, hafif sancımda var gitsemmi hastaneye, milleti ayaklandırmak istemiyoruw

Dun gece den beri inceden bel agrim ve kasik agrim var ara ara yokluyor.bu haftLafda bu kadar stres yaptiysam son haftalara kalirsam hormonlarimjn halini dusunemiyorum.persembe gunu nst de o sanci cikmayaydi hemsire evin yakinzsa seni yatirmaz gazlamalari olmasaydi bu kadar strese girmezdim.sen napiyosun nasil geciriyosun gjnlerini saliya biseycik kalmadi

Canim sikkin bu aralar allahtan annem yanimda gunumu doldurdum cumaya kadar bisey olmazsa suni sanciyla baslatacaklar hayirlisi diyorum. Heyecen gerginlik yoktu gunum doldugu icin stres heyecan oldu. Bazen sikinti geliyor icime umidi kesiyorum dogum nasil olacak diye ama bugun kasiklarima bicak saplanmasi, cati kemik agrim cok oldu bakalim hayirlisi

kızlar peçeteye akşam ve şimdi az kan değmiş, hafif sancımda var gitsemmi hastaneye, milleti ayaklandırmak istemiyoruw
gitmen lazim bi esine soyle beraber gine gidin.duruma gore hareket edrsiniz.ben sdece kizkardesime haber vericem bebek dogunca haber vericem gereken kisielere.

Hamilelik yorucu bir yolculuktu. Son haftalar bitmek bilmedi sanki. ağrılar arttı geceler olmasın diye dualar edildi. derken gün çattı geldi. hastaneye götürülecekler tekrar tekrar gözden geçirildi. ve sabah senden bir parçayı kucağına almak için yolculuk başladı:) hastaneye varp doktorunun yanına gittiğinde heyecan korku gözlerinden hemen okunuyor:) sakin ol birazdan bebeğini vereceğiz' dese de dr hanım içimi bi hüzün kapladı. 'Ya bi aksilik olursa' odamıza çıktık yerleştik. geride kalanlar öpüldü. süsler teslim edildi. yavruma giydirilecekler verildi ameliyat önlüğü ve sedye ile odadan ayrıldık. o an eşimden başka birşey görmedi gözüm. annem beni öpüyor ben eşimi:) gözlerden yaş süzüldü. Buz gibi odalar. her ameliyathanede masada yatan hastalar. müzik sesleri. hopp koyulduk ameliyat masasına. belden iğnemiz yapıldı. her an her adım ürkmeyeyim diye anlatıldı. 'şimdi sırtına ilaç süreceğiz korkma. şimdi ayaklarını hissetmeyeceksin. korkarsan eğer söyle uyuturuz seni' telkinleri verilerek sohbet başladı. önüme perde geldi. bi 5-10 dk sonra kızımın çığlığını duydum:) yanağıma getirdiler sıcacık yüzünü. hemen öptüm ağzını:) karnımdan taş çıkmıştı sanki. o nasıl hafiflikti ya rab ! sonra bir anons 'Acil kan lazım. kanaması çok. rahim yırtılmış. hastayı unutun. eşini bulun' o an içim ürperdi. gözlerim meleğimi aradı. görmeden ölmim dediğim laf kabul mü olmuştu yoksa. ne yarım laftı.ne eksik duaydı. nolur olmasın mevlam dedim. Başımı geriye eğdim. cihaza baktım 7-3 tansiyon. başkada birşey görmedim. gerisi flu... kızım 11.20 de dünyaya geldi. ben odaya çıktığımda 13.00 sonrası yine kan takviyesi. ikimizde sağlıklıyız hamdolsun. Ancak en son kızımızı dr a götürdüğümüzde bir bey eşimin yanına gelerek 'abi slm. gecen sizin hn doğuma girince bizde bekliyorduk. aynı hoca ameliyat yapacaktı çünkü. bi anda panik oldu ortalık. hastanın kalbi durdu denildi. çok dua ettik ağladık. yenge nasıl' deyince şok olduk. Kalbimde durmuş meğer doğumda. doktor bunu neden demedi nasl demez şokunu atamadık üzerimizden. Hala daha sorma imkanımızda olmadı. işte böyle teyzeler. hastane günleri kalabalık bol çiçekli geçti:) evimiz hep kalabalıkta ikram izzet telaşasında hala devam ediyor. Allah doğum yapacak kardeşlerimin yardımcısı olsun. Sadece anın tadını çıkarın. kendinize iyi bakın. siz sağlıklı olun ki bebeğinizi iyi besleyin. selamlar

rahim neden yırtılmış çok merak ettim.ilk çouğunuzmu.rahim yırtılması sezeryan sonrası normal doğumda olur derler ama.

sürekli olmadığı için biraz rahatım. Eşim 6 gibi gelecekmiş. O bile alıştı artık, baya rahat. Bu gebeligim zor geçti inş. doğum kolay olur. Etrafımdakilere inşikak ve meryem suresı okutuyorum ama oğlum gelmiyor ya :KK43:

Ben istedigim za man kolada ictim kahvede ama artik az kaldigi icin dikkat etmeye calisiyorum sutume gcmesin bu arada herkesgobegimin asagiya indigini soyluyo esim bile farketti k.valid 1 haftaya bekle duo com heyecnliyim ya

Ben istedigim za man kolada ictim kahvede ama artik az kaldigi icin dikkat etmeye calisiyorum sutume gcmesin bu arada herkesgobegimin asagiya indigini soyluyo esim bile farketti k.valid 1 haftaya bekle duo com heyecnliyim ya

Sen dogurdunmu bende pesin sira gelcekmisim diye dusunuyom :KK1:kizkardesimin patronu dunde bana dedi karnin asagiya inmis dedi.

Merhaba annisler,anne adaylari 2eylulde oglumu kucagima aldim,tarifi imkansiz muthis bir duygu.sevgiler

kızlar günaydın bu arada kaç kişi kaldık doğurmadık benim bugün 40 bitiyor bakalım hayırlısı olsun:KK16:

ben de daha doğurmadım :21: Bugün 37 . haftamızı da bitirdik, bakalım ne zaman gelmeye karar verecek kızımız. Karnımın sertleşmesi ve kasılması dışında bir belirtim de yok şimdilik, o kasılmalarda karnım taş gibi oluyo ama ağrı falan hissetmiyorum ben, sizin de öyle mi? Özellikle akşamları sık aralıklarla oluyor o kasılmalar... Pazartesi, salı yalnızım evde inşallah o günleri seçmez gelmek için, çarşamba annem geliyor sonunda...Artık doğum sonrası bayrama kadar yanımda :KK9:

Çok az kişi kaldık hakikaten doğurmayan...

X