2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

canım sorularını ben yanıtlayabilirim
gerçekten 40 yıllık anne gibi oluyosun herşey okadar kolay geliyoki bebek senin bebeğin olunca
altını değiştirdikten sonra emzirirsen bebek için daha iyi en azından emerken uykuya dalıyo rahat rahat uyur
lohusalık sendromu ben yaşamadım inşallah siz de yaşamazsınız bebeğin verdiği mutlulukla hiçbirşeye üzülmez oluyosunuz aksine okadar güzel bir duyguki inşallah en yakın zaman da sizler de bu mutluluğu tadarsınız

Ever mervecimbanada emzirmeden almak days mantikli geliyo aka songulun dedigide doru agustos anneleride genelde dedigin gibi yapiyomus
Cvplar icon tskler ikinizide
Ins in kiss Amanda bende tatcam u guzel duyguyu

Rümeysa ben 6 aylık hamileyken bir rüya görmüştüm hatırladınmı? herkes doğuruyor bir ben kalıyorum diye neyseki günüm belli salı normal doğuma kalsam herhalde daha çokkk beklerim:KK1:
hatirladim desem yalan olur ama senin mucizenin keyfine kalsaydiniz harbiden en sona kalir gibi duriyodun.nasil sabretiniz helal olsun.ben habu haftalromda bazen diyom bebegi alsinlar sezeryanla diye..sigamiyom hecbiryere.hormonlarimm ziplamis durumda.dogumdan sonra lohusalok depresyonundan da cok korkuyorumzaten depresyona meyiliiyim o uykusuz gunlerin ustesinden nasil gelicem diye kara kara dusunuyorum.kavusmaniza kaldi iki gun hadi hayirlisi

Kızlar süt pompasi ve ates ölçer alicaz da bebişimize sizler hangi marka modeli kaca aldınız ?? Kullananlar arkadaşlar memnun mu acaba tecrübelernze ihtyacm var

Hikayeni okudum aglamamak icin kendimi zor tuttum.doktorunun bu ayrintiyi size anlatmamasi hos olmamis ama yeni dogum yapmis bir annenin moraliini bozmak istememistir.baska birinden duyabilme ihtimaliinie hesaba katamamistir.

hamilelik yorucu bir yolculuktu. Son haftalar bitmek bilmedi sanki. Ağrılar arttı geceler olmasın diye dualar edildi. Derken gün çattı geldi. Hastaneye götürülecekler tekrar tekrar gözden geçirildi. Ve sabah senden bir parçayı kucağına almak için yolculuk başladı:) hastaneye varp doktorunun yanına gittiğinde heyecan korku gözlerinden hemen okunuyor:) sakin ol birazdan bebeğini vereceğiz' dese de dr hanım içimi bi hüzün kapladı. 'ya bi aksilik olursa' odamıza çıktık yerleştik. Geride kalanlar öpüldü. Süsler teslim edildi. Yavruma giydirilecekler verildi ameliyat önlüğü ve sedye ile odadan ayrıldık. O an eşimden başka birşey görmedi gözüm. Annem beni öpüyor ben eşimi:) gözlerden yaş süzüldü. Buz gibi odalar. Her ameliyathanede masada yatan hastalar. Müzik sesleri. Hopp koyulduk ameliyat masasına. Belden iğnemiz yapıldı. Her an her adım ürkmeyeyim diye anlatıldı. 'şimdi sırtına ilaç süreceğiz korkma. şimdi ayaklarını hissetmeyeceksin. Korkarsan eğer söyle uyuturuz seni' telkinleri verilerek sohbet başladı. önüme perde geldi. Bi 5-10 dk sonra kızımın çığlığını duydum:) yanağıma getirdiler sıcacık yüzünü. Hemen öptüm ağzını:) karnımdan taş çıkmıştı sanki. O nasıl hafiflikti ya rab ! Sonra bir anons 'acil kan lazım. Kanaması çok. Rahim yırtılmış. Hastayı unutun. Eşini bulun' o an içim ürperdi. Gözlerim meleğimi aradı. Görmeden ölmim dediğim laf kabul mü olmuştu yoksa. Ne yarım laftı.ne eksik duaydı. Nolur olmasın mevlam dedim. Başımı geriye eğdim. Cihaza baktım 7-3 tansiyon. Başkada birşey görmedim. Gerisi flu... Kızım 11.20 de dünyaya geldi. Ben odaya çıktığımda 13.00 sonrası yine kan takviyesi. Ikimizde sağlıklıyız hamdolsun. Ancak en son kızımızı dr a götürdüğümüzde bir bey eşimin yanına gelerek 'abi slm. Gecen sizin hn doğuma girince bizde bekliyorduk. Aynı hoca ameliyat yapacaktı çünkü. Bi anda panik oldu ortalık. Hastanın kalbi durdu denildi. çok dua ettik ağladık. Yenge nasıl' deyince şok olduk. Kalbimde durmuş meğer doğumda. Doktor bunu neden demedi nasl demez şokunu atamadık üzerimizden. Hala daha sorma imkanımızda olmadı. Işte böyle teyzeler. Hastane günleri kalabalık bol çiçekli geçti:) evimiz hep kalabalıkta ikram izzet telaşasında hala devam ediyor. Allah doğum yapacak kardeşlerimin yardımcısı olsun. Sadece anın tadını çıkarın. Kendinize iyi bakın. Siz sağlıklı olun ki bebeğinizi iyi besleyin. Selamlar
off off songulcum ya ne olmus boyle yaçok uzuldum allaha bınlerce kez sukurler olsun senı evladına esıne bagıslamıs..
Kendıne de bebısıne de ıyı bak allaha emanet ol

Kızlar süt pompasi ve ates ölçer alicaz da bebişimize sizler hangi marka modeli kaca aldınız ?? Kullananlar arkadaşlar memnun mu acaba tecrübelernze ihtyacm var

canım süt pompası ben almamıştım daha çok çalışan anneler kullamıyor ben 1 yıl nasıl olsa çalışmıyacağım demiştim almamıştım ama sezeryan olunca sütüm 3.gün geldi o yuzden 2. günden manuel olandan aldım wee nii 10 lira ydı sanırım bize yetiyo şuan çünkü azıcık bişeyle doyuyo zaten ateş ölçerim wee nin kullanmadım inşallah gerek de kalmaz

Hamilelik yorucu bir yolculuktu. Son haftalar bitmek bilmedi sanki. ağrılar arttı geceler olmasın diye dualar edildi. derken gün çattı geldi. hastaneye götürülecekler tekrar tekrar gözden geçirildi. ve sabah senden bir parçayı kucağına almak için yolculuk başladı:) hastaneye varp doktorunun yanına gittiğinde heyecan korku gözlerinden hemen okunuyor:) sakin ol birazdan bebeğini vereceğiz' dese de dr hanım içimi bi hüzün kapladı. 'Ya bi aksilik olursa' odamıza çıktık yerleştik. geride kalanlar öpüldü. süsler teslim edildi. yavruma giydirilecekler verildi ameliyat önlüğü ve sedye ile odadan ayrıldık. o an eşimden başka birşey görmedi gözüm. annem beni öpüyor ben eşimi:) gözlerden yaş süzüldü. Buz gibi odalar. her ameliyathanede masada yatan hastalar. müzik sesleri. hopp koyulduk ameliyat masasına. belden iğnemiz yapıldı. her an her adım ürkmeyeyim diye anlatıldı. 'şimdi sırtına ilaç süreceğiz korkma. şimdi ayaklarını hissetmeyeceksin. korkarsan eğer söyle uyuturuz seni' telkinleri verilerek sohbet başladı. önüme perde geldi. bi 5-10 dk sonra kızımın çığlığını duydum:) yanağıma getirdiler sıcacık yüzünü. hemen öptüm ağzını:) karnımdan taş çıkmıştı sanki. o nasıl hafiflikti ya rab ! sonra bir anons 'Acil kan lazım. kanaması çok. rahim yırtılmış. hastayı unutun. eşini bulun' o an içim ürperdi. gözlerim meleğimi aradı. görmeden ölmim dediğim laf kabul mü olmuştu yoksa. ne yarım laftı.ne eksik duaydı. nolur olmasın mevlam dedim. Başımı geriye eğdim. cihaza baktım 7-3 tansiyon. başkada birşey görmedim. gerisi flu... kızım 11.20 de dünyaya geldi. ben odaya çıktığımda 13.00 sonrası yine kan takviyesi. ikimizde sağlıklıyız hamdolsun. Ancak en son kızımızı dr a götürdüğümüzde bir bey eşimin yanına gelerek 'abi slm. gecen sizin hn doğuma girince bizde bekliyorduk. aynı hoca ameliyat yapacaktı çünkü. bi anda panik oldu ortalık. hastanın kalbi durdu denildi. çok dua ettik ağladık. yenge nasıl' deyince şok olduk. Kalbimde durmuş meğer doğumda. doktor bunu neden demedi nasl demez şokunu atamadık üzerimizden. Hala daha sorma imkanımızda olmadı. işte böyle teyzeler. hastane günleri kalabalık bol çiçekli geçti:) evimiz hep kalabalıkta ikram izzet telaşasında hala devam ediyor. Allah doğum yapacak kardeşlerimin yardımcısı olsun. Sadece anın tadını çıkarın. kendinize iyi bakın. siz sağlıklı olun ki bebeğinizi iyi besleyin. selamlar

Yazdıklarının sonuna dogru şok oldum yüce Rabbim seni yavruna yavrunu da sana bağışlamis çok şükür Allah kimseyi evladindan ayirmasin benim gibi doğumu bekleyenlere de sağ salim bebelerimize kavuşmayı nasip etsin

kızlar hepinize merhaba... uzun zamandır girip yazamıyordum 21 ağustosta 36+5 te doğum yaptım:) oğlum ve ben iyiyiz.. Allahım hepinize nasip etsin bu mutluluğu:KK16:

allah analı babalı büyütsün cnm sende kurtuldun hadi bakalım öp miniğimi yerime resim isterim haberin olsun :)

BOREAS09 spinal sezeryan la normal sezaryan arasında fiyat farkı var mı? yoksa ikiside aynı fiyat mı?

BOREAS09 spinal sezeryan la normal sezaryan arasında fiyat farkı var mı? yoksa ikiside aynı fiyat mı?
Valla güzelim benim hastanem almadı ama hastaneler genelde alıyormuş. Onun için hastanene gittiğinde danışmaya sor, sürpriz olmasın sonra. Belki de doktorumun bana kıyağıydı bilemiyorum yani; faturada spinal diye yazılmamış sadece sezaryen yazıyordu

Slm herkese bende 3 Eylül'de suyumun gelmesi sonucu suni sancıya doğum yaptım darısı tüm doğum yapacakların başına

Ben genel anestesi olacaktım ama spinal olanlar da çok memnun bilmiyorum kafam karıştı yine en son sözü doktor söyler...

Ameliyathane ortamindan korktugun icimmi genel istiyosun.arkadasim da yari belden uyusturarak yaptirdi sezeryani.memnun kaldi bebeginin ilk saatlerinde onunla ilgilenebildi.kuzenim genel anestesi oldu kuzenim yarisersem haldeydi annesi kuzenimin gogsunu bebgin agzona vermeye cabaliyodu.ilk 3 4 saat zor gecti.

Ameliyathane ortamindan korktugun icimmi genel istiyosun.arkadasim da yari belden uyusturarak yaptirdi sezeryani.memnun kaldi bebeginin ilk saatlerinde onunla ilgilenebildi.kuzenim genel anestesi oldu kuzenim yarisersem haldeydi annesi kuzenimin gogsunu bebgin agzona vermeye cabaliyodu.ilk 3 4 saat zor gecti.

Aynen hem bebeği çıkar çıkmaz görürüm diye çok istiyorum birde spinalin ağrı kesici özelliği 6-7 saat sürüyormuş biraz da genel den korkuyorum ayılamam diye:KK1:

Tamam iste sen kararini vermissin spinal yaptirisin:KK1:

Rümeysa şu doğum bir atlatsam çocuk sevindiricem diye adak adadım çok korkuyorum hamileliğimde çok şükür mide bulantılarım dışında bir sıkıntı yaşamadım ama doğum beni çok ürkütüyor...Birde evde yanlızım kuruyorum da kuruyorum kafamda:44:

Rümeysa şu doğum bir atlatsam çocuk sevindiriceum diye adak adadım çok korkuyorum hamileliğimde çok şükür mide bulantılarım dışında bir sıkıntı yaşamadım ama doğum beni çok ürkütüyor...Birde evde yanlızım kuruyorum da kuruyorum kafamda:44:

Internet baglantimda bir sorun oldu gec yazdim.ne kuruyon kafanda dokuver bize

X