2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

benden yanada kesinlikle herkese helal olsun ama daha buralardayız bebeklerimizi beraber büyütcez inş

bişey sorcam hani böyle sağına soluna yatıyosun ya diger tarafına dönerken böyle karnında bi acıma gibi bişey oluyor mu ben elimle karnıma destek vererek dönüyorum 2 gündürde bebeğin yeri daraldığı icin galiba karnım şekiden şekile giriyor acayip bir sertlik oluyor eşim bile dışardan farkediyor..

bişey sorcam hani böyle sağına soluna yatıyosun ya diger tarafına dönerken böyle karnında bi acıma gibi bişey oluyor mu ben elimle karnıma destek vererek dönüyorum 2 gündürde bebeğin yeri daraldığı icin galiba karnım şekiden şekile giriyor acayip bir sertlik oluyor eşim bile dışardan farkediyor..

Canım senin dediğin gibi bebek büyüdüğü için, yeri daraldığı için öyle oluyor. Benimki mesela hemen karnımın tam ortasına toplanıp taş gibi oluyor:KK9:

benden yanada kesinlikle herkese helal olsun ama daha buralardayız bebeklerimizi beraber büyütcez inş

Helal Olsun!
Bebekler doğduktan sonra böyle uzun uzun kk'da yazışamayız kızlar ama forumda deneyimli anneler de var. Hep birlikte arada sırada girecek olsak da birbirimize yardımcı olacağız inşallah..

Bebişler bir doğsun, bize mum diktirecekler:KK9: Düşünsenize,gece 2 saatte bir kalkacağız(ben yarım saatte bir kalkıyordum), gündüz hem hayırlı olsuna gelenler yüzünden hem bebek yüzünden öyle dinlenemeyeceğiz... Ben ilk oğlum doğduğunda ruh gibiydim ilk 2 ay; çünkü oğlumda gaz problemi vardı, bütün geceyi neredeyse ayakta geçiriyordum. Şimdi diyorum ki, inşallah bu bebek öyle olmaz, mışıl mışıl uyur...

Bugün doktoruma çok sancım var, ağrım var, artık bir an önce doğsa dedim de; bebek doğup da bana kontrole gelince bu söylediklerini hatırlatırım sana dedi:KK9:

Ama sevgili anneler bebeklerimiz isterlerse hiç uyutmasınlar, hiç dinlendirmesinler; Allah öyle bir sabır ve dayanma gücü veriyor ki, bebeğin o mis gibi kokusunu içinize çekmeniz, omzunuza ya da göğsünüze afasını koyup uyuması, sizi emerken dikkatli dikkatli size bakması bütün yorgunluğu unutturuyor; insan huzur dolu oluyor:KK16:

Son düzenleme:
Helal Olsun!
Bebekler doğduktan sonra böyle uzun uzun kk'da yazışamayız kızlar ama forumda deneyimli anneler de var. Hep birlikte arada sırada girecek olsak da birbirimize yardımcı olacağız inşallah..

Bebişler bir doğsun, bize mum diktirecekler:KK9: Düşünsenize,gece 2 saatte bir kalkacağız(ben yarım saatte bir kalkıyordum), gündüz hem hayırlı olsuna gelenler yüzünden hem bebek yüzünden öyle dinlenemeyeceğiz... Ben ilk oğlum doğduğunda ruh gibiydim ilk 2 ay; çünkü oğlumda gaz problemi vardı, bütün geceyi neredeyse ayakta geçiriyordum. Şimdi diyorum ki, inşallah bu bebek öyle olmaz, mışıl mışıl uyur...

Bugün doktoruma çok sancım var, ağrım var, artık bir an önce doğsa dedim de; bebek doğup da bana kontrole gelince bu söylediklerini hatırlatırım sana dedi:KK9:

Ama sevgili anneler bebeklerimiz isterlerse hiç uyutmasınlar, hiç dinlendirmesinler; Allah öyle bir sabır ve dayanma gücü veriyor ki, bebeğin o mis gibi kokusunu içinize çekmeniz, omzunuza ya da göğsünüze afasını koyup uyuması, sizi emerken dikkatli dikkatli size bakması bütün yorgunluğu unutturuyor; insan huzur dolu oluyor:KK16:
yazının başını okurken inan içimi karartırydın sonunda huzura kavuştum ama :KK1: bişey diyim mi ben eğer bu kadar tembellik yapmasam galiba erken doğururdum dünden beri biraz ayakta kalktım bebeğin baskılarını arttı aşağıya doğru dün hasta oldugum icin evde bir kırık iğne oynatamadıydım bugün halen toplayıp toplamama arasında kaldım bir bulaşıkları makinaya attım gerisini ne yapsam bilemiyorum

aynen dediğin gibi oluyor canım uzun süre bi tarafa doğru yatınca bebekte yer çekimine karşı koyamayıp o yattığın tarafa kayıyo ee haliyle diğer tarafa dönerken bebeğide döndürüyoruz biraz agrı oluyo

benimde hep ortaya toplanıyo garip bi şekil oluyo bazen ay şekli bazen top gibi oluyo ayy gerçekten bende dosunlarda herşeye razıyım kayınvalidem yardımcı olur die düşünüyorum ruh halim nasıl olur hiç kestiremiyorum

yazının başını okurken inan içimi karartırydın sonunda huzura kavuştum ama :KK1: bişey diyim mi ben eğer bu kadar tembellik yapmasam galiba erken doğururdum dünden beri biraz ayakta kalktım bebeğin baskılarını arttı aşağıya doğru dün hasta oldugum icin evde bir kırık iğne oynatamadıydım bugün halen toplayıp toplamama arasında kaldım bir bulaşıkları makinaya attım gerisini ne yapsam bilemiyorum

seni tembel seni ben dün kocaman bi köşe koltuğum var yastıklı hepsinin kılıflarını yıkadım koltuğumu sildim evimi süpürdüm kuruyan kılıfları yastıklarına taktım ama tabi sabahta dediğim gibi belim koptu

seni tembel seni ben dün kocaman bi köşe koltuğum var yastıklı hepsinin kılıflarını yıkadım koltuğumu sildim evimi süpürdüm kuruyan kılıfları yastıklarına taktım ama tabi sabahta dediğim gibi belim koptu

o ağrıyı cekmektense şimdilik tembellik yapmayı tercih ediyorum :KK55: şimdi oturma odamdaki tek halı bana bakıyor beni sil diye ama bilmiyorum napcam..başıma gelcek olanı düşündükce hiccccccccccccccccc canım cekmiyor...mutfak tamam birde evi süpürsem en azından akşama eşime yemek kalır

ben doğum yapalı 15gün oldu göğüslerim çok yara oldu. kullanmadığım krem kalmadı geçmiyo :KK43: bepanthol kullan dedi bi yakınım acaba bebeğe zararı olur mu göğüsüme sürdükten sonra emzirebilir miyim ?

ben doğum yapalı 15gün oldu göğüslerim çok yara oldu. kullanmadığım krem kalmadı geçmiyo :KK43: bepanthol kullan dedi bi yakınım acaba bebeğe zararı olur mu göğüsüme sürdükten sonra emzirebilir miyim ?

valla canım kullanmadığım krem kalmadı demişsin ozaman denemişsindir lansinoh kremide ama belki denememişsindir die yazayım dedim herkes çok memnun kalmış bu kremden bide bi arkadadaş bi ceviz kabuguna bal mumu koyup gögüs ucuna koymayı tavsiye etmişti

krem hakkımda bilgim yok icinde kullanma talimatında yazardır.bazı arkdaşlar soğan sürmekten bahsediyordu onuda bi dene istersen

İlk paragrafta yazdıklarım, şimdiki halimize dayanabilmek ve gerçekleri de unutmamak içindi.:KK9: Hayatın gerçekleri:KK9:
şu haldeyken, insanın yanında yardım edecek birisinin olmaması gerçekten de çok kötü.Çünkü yeri geliyor insan şuan bende olduğu gibi parmağını kımıldatmak istemiyor. Yapamıyorsan, canın istemiyorsa o zaman mecbur eşine söyleyeceksin. O da 10-15 gün bebeği için; kendisini baba yapacak eşi için özveride bulunsun biraz di mi ama! Pek anlamasalar da yapsınlar; hani bir söz vardır: Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler:KK9: bizim de yanımızda annelerimiz ya da işten anlayan bir hanım yakınımız yoksa eşlerimin yarım yamalak işlerine eyvallah diyeceğiz

Aynısefa yağı, onu bulamazsan zeytinyağı sürmeyi dener misin? Bir de aman nemli kalmasın. Bepanthol aldıysan emzirmeden önce muhakkak temizlemelisin. Bir de emzirdikten sonra kendi sütünü sür

krem hakkımda bilgim yok icinde kullanma talimatında yazardır.bazı arkdaşlar soğan sürmekten bahsediyordu onuda bi dene istersen

kullanma talimatını okudum çatlaklar için ii gelir diyo ama emzirme ile ilgili bir şey yok. diğer kullandığım kremlerde kremi sürdükten sonra emzirebilirsiniz zazarlı değildir bebeğe diyordu :KK43:

Aynısefa yağı, onu bulamazsan zeytinyağı sürmeyi dener misin? Bir de aman nemli kalmasın. Bepanthol aldıysan emzirmeden önce muhakkak temizlemelisin. Bir de emzirdikten sonra kendi sütünü sür

kendi sütümü sürüyorum hep ama işe yaramıyor pek :/ zeytinyağını denerim canım teşekkürler

Oyy oyy bir doğuraydım hayırlısıyla. Geceleri rüyamda doğum sancıları çekiyorum, bebişim doğuyor hastanede bebekler karışıyor, eşim hastane görevlilerini dövüyor :) doğumdan sonra rahatça bir uyku çekmek istiyorum ama bu defada bebiş uyutturmaz:) sağlık olsun napalım kabuslardan değilde, bebişimiz uyutmasın varsın olsun.

kendi sütümü sürüyorum hep ama işe yaramıyor pek :/ zeytinyağını denerim canım teşekkürler
Zeytinyağı inşallah iyi gelir de aklıma iki krem geldi: biri Hametan, diğeri Sudocrem . Özellikle sudocrem her türlü çatlak, tahriş, pişik hatta uçuk ve sivilce için kullanılıyor. Aslında bir yakınına söylesen de aynısefa kremi ya da yağı bulsa;hem daha doğaldır hem de bebeğin pişiği için kullanabilirsin

X