2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

senin ilk cocugun mu ?
15 . haftadasın bu haftada kız dedıyse degısmez artık canım...
ben resmen pipi gordum bnmkıde değişmez. dr üzülerek erkek dedi..
yınede 16. haftada kesın belli oluyr ama erkekb u dedi...
ozendıgım cok sey vardı hayattakı en buyuk dılegımdı. olsun.. demekten başka bısey gelmiyor elımden

eşimde hep baştan beri kız kız kızzz dedi delirtti beni bak erkek cıkabılır benı etkileme dedim hep ona
hislerim erkek diyordu hep.. bnm kızım olmaz dıyordum.. bi öleceğim gunu bılmıyorum valla.

Senin durumun nasılmış canım kanaman durmuşmuydu benim kanamam bir haftadır yok çok şükür

ben geldim..

bebeğim ERKEK miş..

Canım sen cinsiyeti boşver ya.
Takılmışsın imdi halı olarak ama kanamalara ne dedi dr iyimiymişsin.
Durumundan haber ver iyi haberler ver ama.
Olsun kız iki oğluş ne anlaşır var ya.yaşlarıda yakın arkadaşş gibi olurlar.
Hem masrafında azaldı=)Aynı odada kalırlar sonracığıma onun eski mavi bluzlerini giyeeerrr=)

evet ilk çocuğum canım.13+1 di en son gittiğimde
kemik yapısına göre kıza benziyor ama kesin değil şuan henüz gelişen bi organ için görmeden yorum yapıyorum dedi
hatta bende şaşırdım hep erkek gibi hissettiğim için bana da herkes erkek seninki diyor yüzün hiç bozulmamış diyorlar.
eşinin de kız olucak demesi seni kız olduğuna daha çok alıştırmış tabi ama bana kalırsa anneler kesinlikle hissediyor

Ağrılarım arttı doktorda sıra bekliyoruz dua edin bir sorun olmasın

Hadi güle güle gir güle güle çık.
Ağrı bendede var sancı.
Hele dün çok canımı sıktı ama normaldir diye düşünüyorum dr da normal dedi.
Senin ekstra bir durumun mu var yoksa kafaya mı takıyorsun.
Dua ediyoruz canım merak etme.
Allah hepimizin yüzünü güldürsün gönlümüze göre versin inşallah.

asla 3. yü düşünmüyorum.....
asla....
günah işliyorum biliyorum ama Allah affetsin beni.
cok istemiştim çokk..

oğlum sevindi ben bildim bnm istediğim oldu diye..
oğlum geldi annecim sen kız ıstedıgın ıcın mı uzgunsuzn dedi evet dedim
ben anladım dedi.. 5 yaşında bu anlayışşş.. o bnm dert ortağım hayattakı tek tutunacak dalım.

benım yüzümde hıc bozulmadı .. arlada da cok guzellesmıstım yuzum parlamıştı gozlerım fln.. bunda da aynısı oldu. ben bılıodum
erkek olacağını..

Sen isyan etmiyorsun ki,hayal kırıklığı yaşadığın için oluyor.
Niye günah olsun.Üzüldün haklı olarak.
Kız asla deme kazara olur falan=)Büyük konuşma.Ben ne büyük konuştuysam oldu da=)

kendini alıştırınca zordur kabullenmek canım ama sakınn üzülme sakınn çocuğu olsun diye ne kadar çok uğraşan insanlar var canım bak Allah sana sağlıklı bir evlat nasip etmiş ne kadar güzel.
burda bi iş arkadaşım var bi oğlu var 7 yaşında o da senin gibi çok istemişti kızı olmasını 2. de erkek oldu ve o işi abartıp çocuğu doğduğunda hüngür hüngür ağlamış ben bu çocuğu istemiyorum diye ve şimdi çocuğu sürekli hasta iyileşemiyor sebepsiz yere sürekli kusuyor.
o kadar kanaman olmuş çok üzülmüşsün ama herşeye rağmen bebeğin seninle ve sağlıklı ne kadar güzel.
hem oğluna arkadaş olucak ne kadar çok istemiş erkek olmasını kıyamam

kızlar benımde arada rahım de agrılarım oluyor amaa ozellıkle sırt ustu yattıgımda sagıma yattıgımda ve desteksız oturdugumda karnımda agrı oluyor sadece soluma yattıgımda rahat edebılıyorum erken dogum gecmısım oldugundan ve kramplarımdan dolayı magnezyum kullanıyorum erken dogumu engellıyormus magnezyum

Madem erkek anneleri çoğunlukta, şöyle bir yazı buldum, sizlerle de paylaşayım istedim :)

Erkek annesi olmak…
Bir kere en başta çocuğunun fiziken sana benzemeyeceği gerçeğini kabullenebilmek demektir.
Daha ‘anne’ demeyi öğrenmeden ‘araba’ demesine gülmek,*
Temizlik yaparken çektiğin her koltuğun altından çıkan arabalar ve toplar sayesinde eglenmek,
Hayatta bilmediğin bazı seyleri ona öğretmek, örnegin ayakta işemek:))
Çocukluğunda hiç oynamadığın oyun ve oyuncakları ona öğretmek; birlikte araba sürmek, otoparklar insa etmek, hatta araba marka ve modellerini onunla öğrenmek demektir.

Oğlunun hayatındaki ilk kadınken, büyüdükçe baskalarının da olacağını bilip o günlerin hayallerini kurmak,
Seni çok sevip örnek alırken ona bazı şeyleri neden senin gibi yapamayacağını anlatabilmek,
Daha 2,5 yaşındayken sorduğu “Anne senin pipin nerde?” sorusuna, akla yatkın, makul ve anlayabileceği dilde cevap verebilmek (“annelerin pipisi olmaz”:) demektir.

Oğlunla yapışık ikiz gibi dolaşmak, onun yanında kocana sarılamamak, iş yaparken, telefonla konuşurken, oje sürerken, bilgisayarla birşeyler yaparken, yemek yaparken, gazete-kitap okurken, birileriyle sohbet ederken… Yani onunla birebir ilgilenmediğinde veya onun istemediği birseyle ilgilenirken sırtından kafandan kucağından kolundan bacağından dolanip durmasına alışıp herşeyi bırakıp ona kocaman sımsıkı sarılıverrmektir…

Filmlerde gördüğü bütün kadin-erkek karakterlerin iliskişini anne-oğul olarak yorumlayan tatlı masumiyetine gülmektir:)
Eşin için, hayatında bu kadar çok sevebileceğin başka bir erkek yok diye düşünürken, sana aksini ispatlarcasına çıkıp gelen bu küçük prense deliler gibi aşık olmak, sevgini icinde taşıyamayıp durmadan hüngür şakır ağlamak, koklamaya öpmeye doyamamak, dokunmaya kıyamamak demektir.

Erkek annesi olmak…
İçindeki erkeği keşfetmektir onunla.
Bunca yıldır ‘kadın’ken ve daha yeni ‘anne’ olmaya alışırken, bir de ‘erkek’ olmak… ona en iyi dost, en iyi öğretmen, en delikanlı arkadaş, en sert koruma olmak…
Erkek muhabbetleri yapmak, erkek oyunları oynamak, erkek jargonunu anlamaktır.
İstediği zamanlarda kadın ruh haline geri dönüp ona kadınları anlatmaktır

Erkek annesi olmak…
Güzeldir işte, onunla büyümek onunla güzelleşmektir,
Ve fakat olgunluk, ergenlik, ‘erkeklik’ evresinde sarılıp öpememek, uzaktan sevmektir.

Çapkınlıklarıyla, erkeklikleriyle, güçleriyle, sünnetleriyle, askerlikleriyle ve hatta pipileriyle gurur duyulan erkek egemen toplumlarda çoğu zaman prestij, ölüm-kalım meselesidir maalesef

Erkek annesi olmak…
Kadına iyi gelir, cildi gençleştirir, güzelleştirir, boyu uzatır, saçı uzatır, yanakları pembeleştirir, seksapeli arttırır, 10 kilo verdirir, üç göbek attırır demek isterdim ama tamamen uyduruyorum şu an:)
Sadece böyle bir şehir efsanesi olduğu doğrudur, ‘erkek çocuk anneyi güzelleştirir’ derler ki, geçenlerde hamile bir arkadaşımın verdigi bilgiye göre, tamamen bebeğin annedeki erkek hormonlarını almasına dayanan bilimsel ve fizyolojik bir durumdan ibarettir, fazla büyütmemek gerekir!

Şimdi bunca yazıyı okumaya üşenenler için özetleyeyim;
Çok güzeldir arkadaşım, çok eğlencelidir, yap işte bir tane, erkek kız farketmez, anne olmak bu eğlence, bu mutluluk için yeterlidir!

Kızlar, aman bebeklerinizin cinsiyeti hakkında asla olumsuz yorum yapmayın, kız olsun erkek olsun ne olursa olsun yeterki saglıklı olsun..

Dun ikjili testim vardı, dünden beri ne yerdeyim ne gökteyim..

Ense kalınlıgı yuksek cıktı yavrumun, 3mm, doktor riskli grup dedi ama kan testlerim çarşamba gunu cıkacak..

ve bebeğim kızmış, iki erkekten sonra.. Sevinemedim bile bogazımda bir yumruk gözümde yaşlar sürekli aklım evladımda..

Dualarınızı eksik etmeyin arkaadaslarım..

Ne olur üzülme, benim de bir arkadaşımın ikili testi riskli çıkmıştı, amniyosentez sonucu bir sorun olmadığı ortaya çıktı. İkili test sadece ihtimali ölçüyor. Cinsiyet konusuna gelince belki de ilk olduğu için başından beri benim için çok fazla şey ifade etmiyordu cinsiyet. Sağlık tabi ki herşeyden önemli.Ama ikinci, üçüncü çocuğu olanların diğerlerinden farklı cinsiyet istemelerini de anlıyorum tabi ki bunu çok önemli bir mesele gibi görmemek kaydıyla...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…