2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
günaydın kızlar,
hödükler adam olmuş, bebekler sağlıklı, anneler mutludur umarım
biz aile boyu hastayız, çocuklar da ben de salya sümük vaziyetteyiz,
çarşamba sabahı kızımla ben uyandığımızda hapşırıp tıksırıyorduk ama oğlumda görünürde birşey yoktu,
perşembe günü akşam 8 civarıydı sanırım, forumda takılırken oğlan çığlığı bastı susturamadım bir türlü
farkettim ki burnu tıkalı (ki benim oğlan doğdu doğalı burnunun tıkandığını görmedim) burnunu serum fizyolojikle açmaya çalıştım
bu seferde kusacak gibi sesler çıkarmaya başladı, ağzından salyalar fışkırdı resmen, sürekli köpüklü salyası vardı son 15-20 gündür ama bu başkaydı,
balgam gibi yapış yapış bir salyaydı, saat 10 a kadar sürekli ağladı ağladıkça, ağzından salyalar fışkırdı, emmek istedi ememedi,
eşim gelince hemen acile götürdük, tabi bizimki yolda uyudu, doktor muayene etti sadece burnu tıkalı şu an için başka birşeyi yok, burnunu her emzirmeden önce temizle, emdikten sonra yarım saat yatırma, yatırırken 45 derece eğimli yatır, ateşi çıkar emmemeye devam ederse tekrar getir şeklindeki klasik cümlelerden sonra bizi gönderdi, bir de burun temizleme işini yanlış yaptığımı öğrendim nerdeyse 5 yıllık anneyim sayısız çocuk doktoruna gittim ilk defa bir doktor nasıl yapacağımı tam olarak anlattı, ben damlayı sıkıp aspiratörle çekiyordum ama bir tarafı çekerken diğer burun deliğini kapatmam gerektiğini bilmiyordum :KK43:
bu sabah öksürük, hapşırık, ateşte eklendi huzursuzluğumuza, ben oğlanın başındayım sürekli,
kızım yetim çocuk gibi dolanıyor evin içinde :KK14: sac bas daginik hapsira tiksira kendi halinde oynamaya calisiyo yavrum
kendi hastaligimi unuttum kuzularimin derdine dusunce, 2 hasta cocukla yine tek basimayim

Yaaa deme oyleeee kıyamam sizeee :KK43:( gecmiş olsun
Allah beterinden korusun

yok canım ilk etapta huzursuzlukla baslamıstı
şimdi kafamda oturuyor
dr un biri amip sanıp boşuna iki defa flagyl verdi offffffffffffffffffff
o ilac her seferinde cok hzursuz yaptı kızımı

bugün sakindi
üc defa kan gördüm gittikce azalan miktarda
nokta gibi hepsi ama sabahki peynir artık süt alerjisi teshisi koydurdu bana
peki sizde neden diyeti actı dr
birde kan testi verdinizmi

yarencim kan testi önümüzdeki ay yapın dedi dr
o kan nasıl verilcek bakalım of

Ben 3 hafta boyunca doktorun verdiği geniş çaplı diyeti yaptım ve kakamız suratımız tamamen düzeldi.. Onun üzerine benim için en önemli olan peyniri kurtarmak için keçi peynirini denetmeyle başladı sonra yumurta işte... vücudun ihtiyacı olan kalsiyum için peynir çok önemliydi... Ancak bakalım ne reaksiyon verecek... Doktor dua edelim de bünyesi keçi peynirini kaldırsın dedi... Yarenin de dediği gibi bu tip çocuklarda genelde keçi sütüne de allerji oluyor... Biz kan testi yapmadık ve yakında da yapmayacağız... Doktorum gek görmedi bu küçüklükteki çocuklarda her zaman doğru sonuç vermiyor... Bir ölçüde deneme yanılmayla devam edilecek...

Ay bu ne ya resim eklicem olmuyoooo off

Eklentiler

• $image.jpg
    $image.jpg
    30,2 KB · Görüntüleme: 40
Kızlarrrrrrr resim yüklenmiş
Üzerindekiler eşimin kadınlar gunu hediyesi
Buda son görüntüm haliyle :))
Kadınlar gunümüz kutlu olsun

Bnm için en guzel hediye ise iki evladımın sağlıklı olması
Ve Aral ımın sabah okulda yaptıgı çiçek faaliyeti ve öpücüğü ile
Uyanıp kadınlar gunun kutlu olsun Annecimmm demesi ise bugün guzel uyanmamı sağlayan en guzel hediye oldu

Hepinizi öpüyorum.
Değerinizi bîlin. Hepimiz bilelim mutluluk ertelenmiyor.

Ben 3 hafta boyunca doktorun verdiği geniş çaplı diyeti yaptım ve kakamız suratımız tamamen düzeldi.. Onun üzerine benim için en önemli olan peyniri kurtarmak için keçi peynirini denetmeyle başladı sonra yumurta işte... vücudun ihtiyacı olan kalsiyum için peynir çok önemliydi... Ancak bakalım ne reaksiyon verecek... Doktor dua edelim de bünyesi keçi peynirini kaldırsın dedi... Yarenin de dediği gibi bu tip çocuklarda genelde keçi sütüne de allerji oluyor... Biz kan testi yapmadık ve yakında da yapmayacağız... Doktorum gek görmedi bu küçüklükteki çocuklarda her zaman doğru sonuç vermiyor... Bir ölçüde deneme yanılmayla devam edilecek...

insallah bir sıkıntı olmaz canım
osteocare içiosun dimi
ben yumurta yemem hiç zaten
nefret ederim o derece tiksinirim
bana yemediklerini bir daha yazarmısın
suratında kızımın birsey yokta kakada haftada bir nokta kan görüyorum
peyniri yedikce haber ver canım dua edicem sana
birbirimize böyle umut oluruz insallah
bu arada ek gıda döneminde yogurt süt yerine ne vericez
laktozsuz sütler olurmu ki acaba

insallah bir sıkıntı olmaz canım
osteocare içiosun dimi
ben yumurta yemem hiç zaten
nefret ederim o derece tiksinirim
bana yemediklerini bir daha yazarmısın
suratında kızımın birsey yokta kakada haftada bir nokta kan görüyorum
peyniri yedikce haber ver canım dua edicem sana
birbirimize böyle umut oluruz insallah
bu arada ek gıda döneminde yogurt süt yerine ne vericez
laktozsuz sütler olurmu ki acaba

Evet canım osteocare ve demir alıyorum hergün mutlaka..
Keçi peynirini 3 gün oldu yedim.. Şimdilik çok şükür kan görmedim sadece mukus var... Ama esas önemli olan kanın olmayışı tabi...
Ek gıda dönemi ayrı tabi tam ben de bilmiyorum 4.5-5 aylık olunca ek gıda süreciyle tekrar allerji doktoruna gideceğim...
Ama rutin kontrol için gittiğim doktor önce 15 gün meyvelerle başlarız sonra çorbay geçeriz dedi..

Yemediklerimin listesi:

Süt ve süt ürünü içeren herşey
Dana eti
Turunçgiller
Limon
Nar ve nar ekşisi
Çilek vişne
Soya
Susam ve ürünleri
Domates
Yumurta
Kabuklu denz hayvanları
Tropik meyveler ( muz avokado mango vb ayrıca hurma)
Ay çiçek yağı
Çerezlerin tümü ( fındık fıstık badem vs)
Baharatların tümü

Tüm yemekler ayrıca zeytinyağı ile pişiriliyor...

Yediklerim:)

Bulgur
mercimek
nohut
buğday
makarna
pirinç
kuzu eti
tavuk
kuralına göre pişirilmiş sebzeler ( salçasız limonsuz baharatsız zeytinyağı ile)
marul dereotu maydanoz
Patates

Aklıma gelen bunlar:)

Miracım Allah kolaylık versin. Gercekten cok zor boyle beslenmek.
En kısa sürede eski düzenine dönmeni diliyorum cnm

yok canım ilk etapta huzursuzlukla baslamıstı
şimdi kafamda oturuyor
dr un biri amip sanıp boşuna iki defa flagyl verdi offffffffffffffffffff
o ilac her seferinde cok hzursuz yaptı kızımı

bugün sakindi
üc defa kan gördüm gittikce azalan miktarda
nokta gibi hepsi ama sabahki peynir artık süt alerjisi teshisi koydurdu bana
peki sizde neden diyeti actı dr
birde kan testi verdinizmi

yarencim kan testi önümüzdeki ay yapın dedi dr
o kan nasıl verilcek bakalım of

cnm bız hıc zorlanmadık hemde yarım tup kan ıle yaptılar hem totalde HEMDE ON TANE BESIN DE BAKILDI

Îçim daralıyor artık hanımlar, 2 bucuk aydır hastane kontrol hariç hiç dışarıya çıkmadım kızımla sanırım bunadım gelen misafirlerle alakasız konuşuyorum farkındayım elimde değil eskiden laf lafı açardı şimdi konuşacak laf bulamıyorum :KK43: Ayrıyeten birde sütüm yok diyecek kadar azaldı arttıramıyorum :KK43:

Canım süt için moral cok önemli
Bunun yanı sıra
Aşûre
Soğan çorbası
Malt içecekler
Etli dövme pilavı (gizoşumun tavsiyesi)
Ve en önemlisi boş sıvı
Su su su....

cnm bız hıc zorlanmadık hemde yarım tup kan ıle yaptılar hem totalde HEMDE ON TANE BESIN DE BAKILDI

On mu cok iyi
Cunku bence kizimin sadece sut alerjisi yok
Kan verilirken dislerimi sıkarim artik
Annelik cok zormus
Keske benden alsalar o kani simdiden stresi basti
Rabbim hepimizin evladini korusun insallah

On mu cok iyi
Cunku bence kizimin sadece sut alerjisi yok
Kan verilirken dislerimi sıkarim artik
Annelik cok zormus
Keske benden alsalar o kani simdiden stresi basti
Rabbim hepimizin evladini korusun insallah

Ole cnm ya annelik bambaska insanin oci yaniuor sansima iki tane cok tecrubeli olgin iki hemsire vardi kisa bir surede hemen aldilar
sende mutlaka coklu test iste melekyavrum
birde totaldede bakilmasini iste mutlaka

Ole cnm ya annelik bambaska insanin oci yaniuor sansima iki tane cok tecrubeli olgin iki hemsire vardi kisa bir surede hemen aldilar
sende mutlaka coklu test iste melekyavrum
birde totaldede bakilmasini iste mutlaka

Tamam canim cok sagol
Alerji varda bakalim nelere var
İnsallah 1 yasinda atlatiriz
Opuyorum kuzularini

Tamam canim cok sagol
Alerji varda bakalim nelere var
İnsallah 1 yasinda atlatiriz
Opuyorum kuzularini

Indalla melekyavrum
ben emzirirkem kek bile yiyemezken aras simdi kek yiyor arada ki fark cok buyuk insalla atlaticaklar bizler de sabirli olucaz
miniginiz kocaman opuyorum.hayirli geceler

canım ben otribebe kullanıyorum, yavrum çırpınıyor resmen, bende emzirdikten sonra gülerek falan yapıyorum ama yoook, serumu burnuna damlatınca başlıyor ağlamaya, kucağıma alıp sakinleştiriyorum aspiratöörü burnuna yaklaştırınca başlıyor çırpınmaya, senin kullandığın çok hoşuma gitti birkaç sn de temizlemesi, araştırdım biraz 50 tl civarında, eşim motorlu olduğu için pek yaklaşmıyor almaaya ama ben senin yorumuna göre almayı düşünüyorum memnunsun değilmi? otribebe kullandınmı hangisi daha kullanışlı geldi sana?

otribebe kullanmadım, hamilelik döneminde aspiratörleri araştırırken birçok kişinin tavsiye ettiğini gördüm, kullanımı kolay olduğu için aldım,
ilk denemeyi kendimde yaptım ( çocukların vücuduna giren herşeyi önce kendim denerim ) bana rahatsızlık vermedi,
gönül rahatlığıyla çocuklarda da kullandım, çok memnunum ben
santebebe aspiratör diye arayabilirsin google da

https://www.youtube.com/watch?v=HPurwhtzc0o

emzdikten sonra sütünü sağan oldu mu kızlar olduysa kaç ml çıktı.

inanılmaz bi şekilde dün değil önceki gün mastit gibi bişey olmuştıum sağdım sütü iki memeyide 125 ml den fazla çıktı. ağrı gün boyu ve akşamda devam etti.
sabah kalktığımda mememde ağrı yoktu ancak bir baktim ki balon söner gibi sönmüş.
ikidebir emiyor ayça. ama çok inik gece uykudan sonra hafifte olsa şişkin olurdu şimdi
fss. caok canımsıkıldı.
birazz önce sağayım dedim 10-15 cc ancak çıktı..onun öncesinde emmişti ama.ama çok zevkli zevklide değildi. hani sütü bitirdi desem..

ne şimdi bu..:KK43::KK43:

canım gece 160 civarı oluyor iki taraf, gece çok emmiyor çünkü, gündüz emdikten sonra pek sağmadım, birkaç kere sadece onda da 20-30 anca çıkmıştı
sağdıktan sonra benimde sönmüş balon gibi oluyor

Yaaa deme oyleeee kıyamam sizeee :KK43:( gecmiş olsun
Allah beterinden korusun

sagol canim, hicbir bebek hasta olmasin, insan kendi hastaligina dayaniyor ama cocuguna dayanamiyor

Kızlarrrrrrr resim yüklenmiş
Üzerindekiler eşimin kadınlar gunu hediyesi
Buda son görüntüm haliyle :))
Kadınlar gunümüz kutlu olsun

Bnm için en guzel hediye ise iki evladımın sağlıklı olması
Ve Aral ımın sabah okulda yaptıgı çiçek faaliyeti ve öpücüğü ile
Uyanıp kadınlar gunun kutlu olsun Annecimmm demesi ise bugün guzel uyanmamı sağlayan en guzel hediye oldu

Hepinizi öpüyorum.
Değerinizi bîlin. Hepimiz bilelim mutluluk ertelenmiyor.

masallah kiz ne guzel cikmissin, hic 2 cocuklu kadinim demiyor vucudun
coğumuz depresyondayiz anacim, kucuk emrah gibi kaşlarim asagida geziyorum nicedir

Son düzenleme:
Miracım Allah kolaylık versin. Gercekten cok zor boyle beslenmek.
En kısa sürede eski düzenine dönmeni diliyorum cnm

Çok teşekkür ederim canım gönülden amin diyorum... Herşeye özenerek bakmak ama yiyememek zor... Dahası gün be gün güçszleştiğini hissetmek zor... Aynada rengine baktığında kendini tanıyamamak zor... Sütünün kalitesizleşmesi zor... Zor yani ama geçecek inşallah bu günler de...

günaydın kızlar,
hödükler adam olmuş, bebekler sağlıklı, anneler mutludur umarım
biz aile boyu hastayız, çocuklar da ben de salya sümük vaziyetteyiz,
çarşamba sabahı kızımla ben uyandığımızda hapşırıp tıksırıyorduk ama oğlumda görünürde birşey yoktu,
perşembe günü akşam 8 civarıydı sanırım, forumda takılırken oğlan çığlığı bastı susturamadım bir türlü
farkettim ki burnu tıkalı (ki benim oğlan doğdu doğalı burnunun tıkandığını görmedim) burnunu serum fizyolojikle açmaya çalıştım
bu seferde kusacak gibi sesler çıkarmaya başladı, ağzından salyalar fışkırdı resmen, sürekli köpüklü salyası vardı son 15-20 gündür ama bu başkaydı,
balgam gibi yapış yapış bir salyaydı, saat 10 a kadar sürekli ağladı ağladıkça, ağzından salyalar fışkırdı, emmek istedi ememedi,
eşim gelince hemen acile götürdük, tabi bizimki yolda uyudu, doktor muayene etti sadece burnu tıkalı şu an için başka birşeyi yok, burnunu her emzirmeden önce temizle, emdikten sonra yarım saat yatırma, yatırırken 45 derece eğimli yatır, ateşi çıkar emmemeye devam ederse tekrar getir şeklindeki klasik cümlelerden sonra bizi gönderdi, bir de burun temizleme işini yanlış yaptığımı öğrendim nerdeyse 5 yıllık anneyim sayısız çocuk doktoruna gittim ilk defa bir doktor nasıl yapacağımı tam olarak anlattı, ben damlayı sıkıp aspiratörle çekiyordum ama bir tarafı çekerken diğer burun deliğini kapatmam gerektiğini bilmiyordum :KK43:
bu sabah öksürük, hapşırık, ateşte eklendi huzursuzluğumuza, ben oğlanın başındayım sürekli,
kızım yetim çocuk gibi dolanıyor evin içinde :KK14: sac bas daginik hapsira tiksira kendi halinde oynamaya calisiyo yavrum
kendi hastaligimi unuttum kuzularimin derdine dusunce, 2 hasta cocukla yine tek basimayim

canım çok geçmş olsun biz tek çocukla baş edemezken sen hem iki çocuk hemde hastalık Allahım sağlık sıhhat şifa versin bi an önce. onların hastalıkları da bizim olsun.çok geçmiş olsun.

Îçim daralıyor artık hanımlar, 2 bucuk aydır hastane kontrol hariç hiç dışarıya çıkmadım kızımla sanırım bunadım gelen misafirlerle alakasız konuşuyorum farkındayım elimde değil eskiden laf lafı açardı şimdi konuşacak laf bulamıyorum :KK43: Ayrıyeten birde sütüm yok diyecek kadar azaldı arttıramıyorum :KK43:

daha onc varmiydi snradan mi azaldi...

canım gece 160 civarı oluyor iki taraf, gece çok emmiyor çünkü, gündüz emdikten sonra pek sağmadım, birkaç kere sadece onda da 20-30 anca çıkmıştı
sağdıktan sonra benimde sönmüş balon gibi oluy
masallah kiz ne guzel cikmissin, hic 2 cocuklu kadinim demiyor vucudun
coğumuz depresyondayiz anacim, kucuk emrah gibi kaşlarim asagida geziyorum nicedir

bnde iki gun nce sagdim 125-150 arasi cikti..
bir gunsonra mastit lmustum yaaa.fisss lmus memeler..emzirdikten sonra sagdim gunduzzz.ama surekli memdeydii.. 15 ml ckti..

Kizlar çok mutsuzum Esim dün bir daha annemlere kalmaya gitmeyeceğini söyledi. Moralin çok bozuk Dahasi ben bunu annemlerr nasil diyeceğim? Anneler hasretle ahmedi bekliyolar

X