2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kızlar demiştim belki okuyan vardır
Oğlumun kakası ve kusmuğu çok ekşi kokuyo
Ve sapsarı kakası

Neyse an itibariyle bende çok kusuyorum midem berbat ve afedersiniz cırcır olmuşum

Sütümü vermesem mi mama mı yapsam yaaaaa

MiRAKaR balım işin zor çok iyi bi annesin ilerdr anlatırsın yavruna
İnş en kısa zamanda geçer. Allah beterinden korusun
anılcığım geçmiş olsun canım, sakın mama verme daha önce verdinmi bilmiyorum ama verme bence , ben göğüslerim iltihaplandığında, grip olduğumda, 40 derece ateş içinde kıvranırken bile verdim, dr öyle dedi, yine sende bir dr a sor istersen. bende bunalımlardayım, eşimle aram gerçekten çok kötü beter hatta nasıl yoluna girecek herşey bilmiyorum gireceğini de çok sanmıyorum:KK25:

Mirakar dun peynir denedim ya bugun bile kaka mukusluydu
Dun kanliydi
Bu hafta zor emio zaten
Bi de kilo alisi da azaldi
1 ayi gecti diyeti yapiyorum ama genede olmuyor
Bu hafta tipa gidicem bakalim ne diyecekler

İnek peyniriyse zaten kanlı olur canım allerjikse...:KK43:(
Bence de biran evvel git canım ve uygun diyeti yap çocuğa zarar...

Ben de bugün çok üzgünüm:KK43:(
Keçi peynirine başlamıştık 4 gün kan yoktu ancak bu sabah kan gördüm:KK43:( aşırı mukuslu ishal hatta köpük köpüktü:KK43:(
Peynir maceramız buraya kadarmış:KK43::-)43:

merhaba arkadaşlar bende aralık annesiyim nerdeyse hamileliğim başlarından beri sizi takip ediyorum ama bi türlü katılamıyordum aranıza kızım 23 aralık doğumlu.
bebeğin kakasından kan ve mukus olan arkadaşlara çok üzülüyorum çünkü benim kızımında kakası mukuslu ve çoğu zaman yeşil ve köpüklü çok araştırdım bunu bi nedeninde anne sütünün fazla gelmesiymiş konuyla ilgili olarak link ekliyorum bi okuyun isterseniz belkide alerji değildir ve diyet yapmanıza gerek kalmaz umarım bir faydası olur..

http://bebekveben.com/2011/09/24/annenin-sutu-fazla-geliyor-bebegim/

merhaba arkadaşlar bende aralık annesiyim nerdeyse hamileliğim başlarından beri sizi takip ediyorum ama bi türlü katılamıyordum aranıza kızım 23 aralık doğumlu.
bebeğin kakasından kan ve mukus olan arkadaşlara çok üzülüyorum çünkü benim kızımında kakası mukuslu ve çoğu zaman yeşil ve köpüklü çok araştırdım bunu bi nedeninde anne sütünün fazla gelmesiymiş konuyla ilgili olarak link ekliyorum bi okuyun isterseniz belkide alerji değildir ve diyet yapmanıza gerek kalmaz umarım bir faydası olur..

http://bebekveben.com/2011/09/24/annenin-sutu-fazla-geliyor-bebegim/

Sağol canım ben de bu sabah köpük olayından sonra araştırdım ön sütü fazla alan bebeklerde oluyormuş... Şimdi tek göğüsten gidiyorum ben de sabahtan beri...senin paylaştığın link de faydalı oldu... Ancak bizim kakamızdaki kan diyetle tamamen gitmişti... Şimdi keçi peyniriyle hortladı tekrardan... Bir de vücudumuzda egzamalarımız da var allerjisi var yani... Kilo alımı azalmasın geriden gelmein diye psikopata bağladım habire meme veriyorım(artık özel mamayı da reddediyor sadece anne sütü şimdilik) aç kalacak diye korkuyorum... O yüzden de olabilir... Ay içim büyüdü...

Günaydın kızlar. :)
Miracım cok üzüldüm yaaa olsun bozma moralini.

Günaydın canım:)
Napalım tadı bir tuhaftı zaten diyorum kendi adıma:)

Bu benim allerjik kuzucum:)
500. Postum daböyle olsun:KK37:

Eklentiler

• $image.jpg
    $image.jpg
    26,3 KB · Görüntüleme: 29

maşallah kızına Allah uzun ömürler versin

bende dünden beri ön sütü sağıp sonra emzirdim eskiden memede 5 dakika filan kalip bırakıyordu yarım saat sonra tekrar açıkıyordu bugun 40 dk filan emdi. henüz kaka yapmadığı için ne etkisi oldu bilmiyorum ama heralde tam doyduğu için 1 saattir uyuyor. çevremdeki herkes bebeğimin zayıf olduğunu söylüyor haliyle canım sıkılıyor ama en çok taktığım yeşil köpüklü kakaydı bakalım birde bunu deneyeceğim.Umarım sendeki alerji değilde sütün fazla olmasıdır hayırlı haberlerini bekliyorum..

Mrb anneler öncelikle tüö hasta bebişlerimize geçmiş olsun allah tez zmnda acil şifalar versin inş bnm küçük bebeğiminde 1 aylıktan beri sağ kalçasından kırt diye ses geliyordu şimdi 3 ayımız bitti ses hala dvm ediyor diye bugün ortopedi doktoruna götürdüm tekrardan usg çekildi değerlerimi 60 ve 63 çıktı normal dedi amz sınırda dedi 5 ayluk olunca içimiz rahat etsinn diye röntgen çekeliö dedi çocuk doktorumyza da söledim böle diye sorun yok dedi eklemleri geliştiği için ses çıkabilir dedi allahım inş bişi yokkturr korktum yaa sizin bebişkerdede böle bişi var kalça usg leri nasıl

bende dünden beri ön sütü sağıp sonra emzirdim eskiden memede 5 dakika filan kalip bırakıyordu yarım saat sonra tekrar açıkıyordu bugun 40 dk filan emdi. henüz kaka yapmadığı için ne etkisi oldu bilmiyorum ama heralde tam doyduğu için 1 saattir uyuyor. çevremdeki herkes bebeğimin zayıf olduğunu söylüyor haliyle canım sıkılıyor ama en çok taktığım yeşil köpüklü kakaydı bakalım birde bunu deneyeceğim.Umarım sendeki alerji değilde sütün fazla olmasıdır hayırlı haberlerini bekliyorum..

Çok sağol canım inşallah sizde de bu yeni teknik işe yarar...:KK34:

Yerim o kuzucuğuu maşallah canım gelişimi çok güzel çokta mutlu görünüyor Sllah beterinden korusun canım biliyorum kolay degil ama sıkma canını geçecek insallah

Sağol canım.. Valla 3 aylık 5200 g ama tabi 2550 doğdu bayağı minikti:) yaa mutluluktan yana Allaha şükürler olsun sıkıntısı yok çok uysal güleç ağlaması falan çok olan bir bebek değil ( maşallah diyim de:)) :nazar: ama işte bakalım ne olacak:)

Kızlar dün 8 den beri ishal kusma be ateş çekiyorum
Gece 3de acile gittik serum taktılar salgın varmış
Bildiğiniz gibi değil kafaö kalkmıyo çok çok kötüyüm ve çevremdekikere hemen bulaşırmış

Hastanenin yüzde dpksanı bu salgına yakalanmış
Siz siz olun dışarda yemek yemeyin su sıralar ve bebeğin altını yıkadıktan sonra elinizi çok iyi yıkayın
YaZamıyorum çok. Hiç bu kadar ağır hastalık geçirmeöiştim eritti beni

Arasın d kakaı çok çok kötü kokuyo ve kusması var dr a geldik kaka njmunesi getirdik 45 dk ya çıkarmış
Burda kadının biri rota virüatür dedi kafayı yedim
Rota vurulmaya gelmiştik oysa ki

Dua edin önemli birşey olmasın kütfen:KK43:(
Kucğıma bile alamıyorum. 2kişiyşe yürüyorum oturuyorum kalkıyorum
Bacaklarım tutmuuo

Serumd ilaç olduğı için 12 saatlik sütü sağdım attım. At dedi dr
Ben önemli değilim oğluma birşey olmasıb yeter

Bildiğiniz gibi değil kafaö kalkmıyo çok çok kötüyüm ve çevremdekikere hemen bulaşırmış

Siz siz olun dışarda yemek yemeyin su sıralar ve bebeğin altını yıkadıktan sonra elinizi çok iyi yıkayın

Arasın d kakaı çok çok kötü kokuyo ve kusması var dr a geldik kaka njmunesi getirdik 45 dk ya çıkarmış

Bacaklarım tutmuuo

Ayy çok geçmiş olsun canım yaa birileri sana yardım ediyordur umarım halin bayağı kötüye benziyor... Dualarım seninle inşallah bir an evvel iyileşirsiniz:KK50:

Bacaklarım tutmuuo

Yasadiklarinin aynisini bende yasadim gece acile gittigimizde doktor rota olabilir dedi cok korktuk cok sukur bogaz enfeksiyonu cikti. Baslangicta yakaladik hastaligi 2 gunde gecti cok sukur bol bol anne sutu ve varsa tabiki ilaclari gecmis olsun Allah yardimcin olsun insallah

Sent from my MB860 using Kadınlar Kulübü mobile app

Bacaklarım tutmuuo

cokk geçmiş olsun Allah sana da bebeğine de acil şifa versin

cokk geçmiş olsun Allah sana da bebeğine de acil şifa versin

Yasadiklarinin aynisini bende yasadim gece acile gittigimizde doktor rota olabilir dedi cok korktuk cok sukur bogaz enfeksiyonu cikti. Baslangicta yakaladik hastaligi 2 gunde gecti cok sukur bol bol anne sutu ve varsa tabiki ilaclari gecmis olsun Allah yardimcin olsun insallah

Ayy çok geçmiş olsun canım yaa birileri sana yardım ediyordur umarım halin bayağı kötüye benziyor... Dualarım seninle inşallah bir an evvel iyileşirsiniz:KK50:

Canlar sağ olun
Arasın kaka temiz çıktı bkalım bende verdi.rota falan yok. Benimki nasıl çıkcak
Arasın muayenesini bekliyoruz. Dr bi çözüm önerir sanırım bu ishal ve kötü kokuya
Öksürüğü falan yok ama boğaz enfeksiyonu olsun?? Bilemedim şimdi

Canlar sağ olun
Arasın muayenesini bekliyoruz. Dr bi çözüm önerir sanırım bu ishal ve kötü kokuya

Doktor salgin var demisti bize ama bizim + oksurugumuzde vardi kaka tahlili bizde verdik temiz cikti augmentin kullandik 3 gun boyunca ishal oldu 1 paket bez bitirdim emiyodu hopp ardindan circir gibi bossltiyodu cok kotuydu o gunler allah bi daha yasatmasin cocugum aglayamiyodu bile hali yoktu inliyodu hafif hafif hergun su verdim sivi kaybi oluyor ishalde temiz tutucaz ve en onemlisi kizlar kalabaliga cikarmayin yavrularinizi hasta deyin gecin hicbirsey benim cocugumdan onemli degil arasinda insallah birseyi yoktur papatyam allah sifa vrrsin insallah

kızlar bişey sormak istiyorum ben sütümün fazlasını saklamak istiyorum saklamak için hangi marka saklama poşeti kullanıyorsunuz birde nette buzdolabının buzluğunda 3hafta 1ay arası diyor dondurucuda 3-6 ay arası diyor benim ayrı bir dondurucum yok ama buzdolabımın buzluk kısmında aylarca gıda saklayabiliyorum ben bunu anlamadım eğer bir ay saklanacakca çok az bir süre...

ben kraft kullanıyorum memnunum
buzdolabı buzluğu dediği, tek kapılı buzdolaplarının buzluğu, buzluğun ayrı kapısı olmayan modellerde 1 ay
iki kapılı buzdolaplarının buzluğu 3-6 ay arası deniyor ama 3 ayı geçirmemek iyi olur

Merhaba bayanlar ben ocak annesıyım sızlere bır sey sormak ıstyorm.55 gunluk bebegımm ıkı günden berı sag göğsümü emmeye dırenıyo resmen ötekını emıyo ama sağda resmen emmıyo neden acaba adet görmeyede basladım onun bır etkısı olurmu bırde hıç mama ve bıberonla tanısmadı yavrum basına böyle bırsey gelen anne varmı acaba emmeyımı bırakacakk tavsıyelerınızı beklıyorum ne yapayım

canım adet olduğun için olabilir, o göğsünde süt fazla birikmiş tazyikli geliyor olabilir ya bebeğinin istediğinden az geliyor olabilir, fazla beklemiş tadı değişmiş olabilir, o göğsünü tutmakta zorlanıyor olabilir, o göğsünü sağıp bebeğini rahatsız eden sütü alarak tekrar ara ara vermeyi dene

canım çok geçmş olsun biz tek çocukla baş edemezken sen hem iki çocuk hemde hastalık Allahım sağlık sıhhat şifa versin bi an önce. onların hastalıkları da bizim olsun.çok geçmiş olsun.

amin canım çok şükür çocuklar bugün daha iyi ve ben daha kötüyüm, onlar iyi olsun da benimki önemli değil

geçmiş olsun canım allah acil şifalar versin
anne kv yada kızkardeş falan gelebilse yardım için
kıyamam hasta halinle hasta bebişlerle tek başına çok zor....

o değil de bide havalar 10derece soğuyacak deniyo
allahım şu soğuklarda hastalıklardan koru yarabbim
bahar gelse de bizim de havamız değişse azcık, sıkıldık bunaldık evde artık...

sağol canım, yardıma gelebilecek kimsem yok, herkes kendine anca bakıyo bizde
annemde kv de hasta olduğumuzu biliyor ama yardım teklifi de girişimi de olmadı
karşıdaki insan teklif etmezse ben yardım isteyemem kimseden o yüzden kendi başımızın çaresine bakıyoruz bi şekilde

Kizlar kizim elini emio her firsatta

benim ki de emiyor değme emsin, emme içgüdüsü kuvvetli olur bu dönemde, engellememek lazım

maşallah subhanallah, Allah kem gözlerden saklasın, nazarlardan korusun :nazar: :nazar: :nazar:
çoook güzel bir bebek

canım önsütün tamamını alma, bir kısmını al bebeklerin önsüte de ihtiyacı var, susuzluklarını gideriyorlar önsütle
2 saat boyunca tek göğüs vermek çok işe yarıyor köpüklü yeşil kaka konusunda

Bacaklarım tutmuuo

Canım çook geçmiş olsun Anılım, inşallah atlatırsınız hemen, Allahım şifalar versin sana da yavruna da

Dr sütünü vermeyeceksin dedi
Sağıp sağıp atcam. İçime oturuyo çok fena
Dünden beri 1litreyi geçti attığım süt
İshali önleyen mama verdi onu yedircekmişim
Bi de preyotik verdi günde 3sefer mamaya katacakmışım

Yani kızlar enfeksiyon süte geçiyormuş maaleseff
Aras da büyük ihtimal benim yüZümden hasta oldu

Şimdi kan alındı Aras dan,karın ultrasonu çekilecek bir de idrar bakılcak ama idrarı bakacak idrarı yok kuzumun
Sütü veremiyorum. Mama yapamıyorum suyu ısıtamıyorum sinir geldi

Canlar sağ olun

Oh iyi bak kakası temiz çıkmış sen de hemencecik atlatırsın inşallah...

maşallah subhanallah, Allah kem gözlerden saklasın, nazarlardan korusun :nazar: :nazar: :nazar:
çoook güzel bir bebek

da

Çok sağol canım Allah herkesin bebeğini korusun..

Son düzenleme:

Bacaklarım tutmuuo

cnm cok gecmiş olsun
tez zamanda iyileşirsin insallah

X