2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
İyi geceler arkadaslar bugun konyada selcuk universitesi tip fakultesi ortabedi bolum basksni kontrol etti oglumun kalcasini hicbirsey yok dedi metak etmeyin dedi ii durumdaymis iki ay sonra isterseniz kpntrole gelebilirsiniz dedi icim cok rahatladi cift beze devam edeyimmi dedim gerek yok dedi ne yapqyim sizce devm edeyimmi cift beze
hadi gozun aydin canm...

oğullarımız adaş benimki de 20 aralık doğumlu Mert :)

:KK16: burada oğlumun adaşını bulmak ne güzel :KK9:

Alışsın ben arada burakıp çıkıyorum dışarı:-)iki çocuk olunca benim kafa gidiyo hava almak iyi geliyo annem sagolsun:-)

benim de 2 taneler canım, 24 saat başımdalar çıldırıciğim nerdeyse, başımı alıp kaçasım saatlerce dönmeyesim var
ama yavrularımın halinden anlayan yok, yarım saat ayrılsam perişan olurlar

İyi geceler arkadaslar bugun konyada selcuk universitesi tip fakultesi ortabedi bolum basksni kontrol etti oglumun kalcasini hicbirsey yok dedi metak etmeyin dedi ii durumdaymis iki ay sonra isterseniz kpntrole gelebilirsiniz dedi icim cok rahatladi cift beze devam edeyimmi dedim gerek yok dedi ne yapqyim sizce devm edeyimmi cift beze

iyi geceler canım, gözünaydın darısı aynı sıkıntıları yaşayan herkesin başına

slm adım esma,28.aralık annesiyim bir kızım oldu adı Azra bizide aranıza alır mısınız?

hoşgeldin esmacım, almaz mıyız hiç, sen müsait olduğunda kapıyı tıklatmadan dal içeri biz hep buralardayız :KK9:

:KK16: burada oğlumun adaşını bulmak ne güzel :KK9:

benim de 2 taneler canım, 24 saat başımdalar çıldırıciğim nerdeyse, başımı alıp kaçasım saatlerce dönmeyesim var
ama yavrularımın halinden anlayan yok, yarım saat ayrılsam perişan olurlar

iyi geceler canım, gözünaydın darısı aynı sıkıntıları yaşayan herkesin başına

hoşgeldin esmacım, almaz mıyız hiç, sen müsait olduğunda kapıyı tıklatmadan dal içeri biz hep buralardayız :KK9:

Allah hepimize saglık sıhhat versin güç kuvvet versin ki yavrularımıza bakabilelim.annem olmasa halim perişan benimde.alt katımda oturuyo ona bırakıyorum ara ara iyi geliyo.Yemekleri ve kahvaktıyı o hazırlıyo yada çocuklarA bakıyo ben yapıyorum.birlikte yiyip içiyoruz.çok şükür:-)

gizemmm

cok gecmis olsun canim.
nasi anlayamamislar. idrar y. enf. oldugunu ..idrar testinden yada..neyseki daha kotu bir durm yokmus.

esha

canm benim.
cocukun kendi tercihi.emmesi.emnimki sen elinden geleni yapmissindir.meme vermek icin. mama ile buyuyen cocuk ile anne sutu alan cocuk arasnda zeka larak fark uok.anne suti sadece hastaliklardan bir tik daha kornmasi icn iyi.
ama benm arkadasm iki yasina kadar emzirdi cocuk surejli jastaydi.
o da belli lan bisey degil.
sen smdi bnlari dusunme bak bebeginn b halleri bor daha gelmicek tadin cikar.
sonra resmlerine baktiginda o gunlere donmek isticeksin..

tugbaaaa

hala donmedn mi...ne yaptin edirnede anlat bakimm

artık bende dusuncelerımı bı kenara atmaya basladım canım bı sekılde beslıyorum hasta degıl cok şükür
Hamılelıgım zor gectı buyutmenın güzellıgı barı mahfolmasın haklısın canım..

Kızlar merhaba, herkese teşekkür ederim..

İshal kusma hiçbişey yememe aşırı sıvı kaybına neden oldu ön bıngıldak çöktü sıvıSızlıktan 2 gün boyunca yattık hastanede şimdi biraz daha iyiyiz şükürler olsun.. Herkese çok tesekkür ederim..

Bu kötü olayın tek iyi yanı artık eylüşümün süt annesi ve kardeşi var anılın oğlu arasla eylül süt kardeş oldular :)) anılın sütünü içiyo eylül allah ondan razı olsunn :)

tatlım coookkk gecmıs olsun. Allahım bıda hastalık göstermesın.

bediTE=ozlem0642;34340407]İyi geceler arkadaslar bugun konyada selcuk universitesi tip fakultesi ortabedi bolum basksni kontrol etti oglumun kalcasini hicbirsey yok dedi metak etmeyin dedi ii durumdaymis iki ay sonra isterseniz kpntrole gelebilirsiniz dedi icim cok rahatladi cift beze devam edeyimmi dedim gerek yok dedi ne yapqyim sizce devm edeyimmi cift beze[/QUOTE]

Ayy çok sevindim canim. Nasil baktrdin bolum baskanina? Bende baktirayim bi karisik oldu bizim durum. Gecmis olsun gerek yok dediyse BENCEDE gerek yoktur takma kkalça xikikliginiz yokki sizn

Kızlaarrrrrrrr

Nihayet gelebildim hepinizi çoooookkkkk özledim...

Elif 10 günlüktü annemlere gittiğimizde orada net olmadığı için giremedim :KK43:
Annemlerin alt katı boşaldı şansımıza şimdi oraya taşınma arefesindeyiz.. evi toplamaya geldim gelmişken bi selam vereyim dedim..
İnşallah taşındıktan sonra sık sık girebileceğim foruma..
Geçmişi okuyamadım herkesler iyidir umarım herşey yolundadır...

Gizemcimmmm

detayları okuyamadım ama eylüşümüz hastalanmış sanırım :KK43:((
Rabbim acil şifalar versin kuzucuğumuza...

Elif emmiyordu biliyorsunuz kızlar..
Sağarak vermeye devam ediyorum ama tabi giderek azalıyor sütüm..
Onun dışında biz iyiyiz elhamdülillah..

Bu da benim cadının son halleri...

$1780784_816615478352889_599472263_n.jpg

$1897877_812470798767357_1043905045_n.jpg

$1621775_816615521686218_327679675_n.jpg

Bu da karma aşıdan geldiğimiz gündü..

$9961_807557882592468_845502645_n.jpg

$1900072_807557929259130_337184175_n.jpg

sen de sağol canım. 2700 den 5 kiloya çıkmış daha ne olsun, sen o çok bilmişleri boşver, maşallah sütün bebeğine yaramış ki kilosunu 2 ye katlamış,
mama veripte bebeğinin aklını karıştırma hiç, sağdığın sütü bebeğine mi veriyorsun döküyor musun?
sen bana bakma ben ilk bebeğimde yaşadığım süt kesilmesini tekrar yaşarsam diye korkumdan buzluğa koyuyorum, sağmazsam mastit oluyorum, sağdığımı bebeğim tok olduğu için içmiyor daha fazla, dökmeye de gönlüm elvermiyor, besin değeri azalsa da yine de bence mamadan daha üstündür anne sütü diyerek koyuyorum buzluğa, açıkcası doktorlara da pek güvenmiyorum, birinin ak dediğine diğeri kara diyebiliyor, ilk bebeğimde bir dolu hata yaptım doktorların yönlendirmeleriyle, bu sefer çok da dinlemiyorum onları
canım zaten çok nadir sağıyorum, kızım biraz fazla uyuduğunda ya da az emdiğinde mastit olacağımı anlıyorum ozaman sağıyorum, dolaba koyuyorum ama kızım zaten biberona falan öğürüyor kaşıkla verincede çok ağlıyor yediğinden de bişey anlamıyor , 2 gün bekletiyorum dolapta belki içer diye ama içiremediğim için sonra döküyorum:KK25:aslında dediğin doğru neticede anne sütü mamadan daha iyiidir, bende dondurucuya atacağım sağol canımcım

Kızlaarrrrrrrr

Nihayet gelebildim hepinizi çoooookkkkk özledim...

Elif 10 günlüktü annemlere gittiğimizde orada net olmadığı için giremedim :KK43:
Annemlerin alt katı boşaldı şansımıza şimdi oraya taşınma arefesindeyiz.. evi toplamaya geldim gelmişken bi selam vereyim dedim..
İnşallah taşındıktan sonra sık sık girebileceğim foruma..
Geçmişi okuyamadım herkesler iyidir umarım herşey yolundadır...

Gizemcimmmm

detayları okuyamadım ama eylüşümüz hastalanmış sanırım :KK43:((
Rabbim acil şifalar versin kuzucuğumuza...

Elif emmiyordu biliyorsunuz kızlar..
Sağarak vermeye devam ediyorum ama tabi giderek azalıyor sütüm..
Onun dışında biz iyiyiz elhamdülillah..

Bu da benim cadının son halleri...

Eki Görüntüle 1011978

Eki Görüntüle 1011980

Eki Görüntüle 1011983

Eki Görüntüle 1011981

Eki Görüntüle 1011982
nerelerdesin diye merak ediyordum, sevindim canım annenlerin yakınına taşınmana kolaylık olur sana, batikenttemi annenlerde? masallah sübhanallah kızına gayet toplu görünüyor , insallah sütün azalmaz da yarar elif hatuna... benim kızım da fotolarda toplu duruyor ama aslı gayet zayıf:) zayıf değil çok aslında ama fotoda görüp sonra kendisini gören şaşırıyor çok fark var diye fotolarda 6 aylık gibi çıkıyor:) senin kızı görünce benimki kaş ve saç fukarasıymış ayol. 41 kere maşallaaah nazarlardan saklasın Allahım:nazar:

Kızlaarrrrrrrr

Eki Görüntüle 1011981

Eki Görüntüle 1011982

Maşallah canım Elifine çok tatlı:nazar:
Karma aşıdan gelenler uyuyor hep ya :KK52:

nerelerdesin diye merak ediyordum, sevindim canım annenlerin yakınına taşınmana kolaylık olur sana, batikenttemi annenlerde? masallah sübhanallah kızına gayet toplu görünüyor , insallah sütün azalmaz da yarar elif hatuna... benim kızım da fotolarda toplu duruyor ama aslı gayet zayıf:) zayıf değil çok aslında ama fotoda görüp sonra kendisini gören şaşırıyor çok fark var diye fotolarda 6 aylık gibi çıkıyor:) senin kızı görünce benimki kaş ve saç fukarasıymış ayol. 41 kere maşallaaah nazarlardan saklasın Allahım:nazar:

Benim kız da öyle ya 2550 doğdu zaten... Şimdi 5100 g civarında... Minik kaçıyor biraz... Şimdiden formuna düşkün zilli:KK37:

Amin Canım çok sağol...
haklısın benim zilloşda resimlerde toplu çıkıyor ama şu an 6 kilo civarı aslında 6.5 olması gerekiyor 3 gün sonra tam 3 aylık olacak 3.5 doğmuştu ayda 1 kilo alması gerektiğini düşünürsek zayıf kalıyor ayına göre :KK43:( aslında emseydi gayette toplu olurdu ama napalım artık kısmet..

Maşallah canım Elifine çok tatlı:nazar:
Karma aşıdan gelenler uyuyor hep ya :KK52:

Benim kız da öyle ya 2550 doğdu zaten... Şimdi 5100 g civarında... Minik kaçıyor biraz... Şimdiden formuna düşkün zilli:KK37:

Sağol canım..
Evet o gün yorgun düşmüştük baya :))

Canim sende mutlaka bi goster baska birini en azindan icin rahatlasin valla bilmiyorum esimin babasi ayarlamis bi arkadadinin arkadadiymis o sayede gittik sagolsun ozellikle kendi bakti ultrasyona falan cok ii oldu sen de
o celiski icin mutlaka ii birine gostermwye cqlis

kızlar bebeğimin burnu baya tıkalı, otribebe ile açıyordum ama serum fizyolojik bitti, evde aslında izotonik var ama daha önceden kullanmıştım şırınga takıp onu buzdolobında saklamak aklıma gelmedi, buzdolabında saklamak gerekiormuş:KK43: internette 1 lt suya 9 gr tuz ekleyince de izotonik oluyro demiş bir dr ama cesaret edemiyorum neyapsam bilemedim, akıl verin bana yaaa

X