2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
kızlar bende fissürden ameliyat oldum şükür kolay ve iyi geçti bugun kontrolde gitcem gitmişken bebgimide gösterecem ayıptır sölemesi pipsi hep dik duruyo bide içinden kiristaller dökülüyo erken sünnet olabilir diyorum bakalım dr ne dicek bide gündüzleri hiç uyumuyo benim bile uykum geliyo onun gelmiyo sabah 5 de kalkıyo akşama kadar gözler fal taşı gibi :KK51:

arkadaşlar pazar günü kraft relax model bebek arabası alacam kullanan veya çevresinde olna varmı tavsiye edermisiniz şekli hoşuma gitti ama satıcı kibar araba pazar poşetlerini taşımaz kaldırımlarda çabuk yıpranır dedi fikri olan varmı ???????

kızlar bebeğimin burnu baya tıkalı, otribebe ile açıyordum ama serum fizyolojik bitti, evde aslında izotonik var ama daha önceden kullanmıştım şırınga takıp onu buzdolobında saklamak aklıma gelmedi, buzdolabında saklamak gerekiormuş:KK43: internette 1 lt suya 9 gr tuz ekleyince de izotonik oluyro demiş bir dr ama cesaret edemiyorum neyapsam bilemedim, akıl verin bana yaaa

Canım anne sütünü burnuna sıkıp aspiratörle çekmeyi dndin mi belki faydası olur...

kızlar bebeğimin burnu baya tıkalı, otribebe ile açıyordum ama serum fizyolojik bitti, evde aslında izotonik var ama daha önceden kullanmıştım şırınga takıp onu buzdolobında saklamak aklıma gelmedi, buzdolabında saklamak gerekiormuş:KK43: internette 1 lt suya 9 gr tuz ekleyince de izotonik oluyro demiş bir dr ama cesaret edemiyorum neyapsam bilemedim, akıl verin bana yaaa

canım bence ewde kendn yapma ben 1kere denedm cocugun gözler falan kıpkırmzı oldu o serumu kullan canım doktorumuz kullanabilecegmzi söyledi bende buzdolabnda saklamyorum hep dısarda

arkadaşlar pazar günü kraft relax model bebek arabası alacam kullanan veya çevresinde olna varmı tavsiye edermisiniz şekli hoşuma gitti ama satıcı kibar araba pazar poşetlerini taşımaz kaldırımlarda çabuk yıpranır dedi fikri olan varmı ???????

ben bakmıştım ama vazgeçtim, chicco lite way aldım, iyiki almışım diyorum, yanlız başıma rahat çıkıyorum, 10 kga kadar eşya da taktım bişey olmadı. onunda travel sistemi var, muhakkak bak derim.

kızlar bebeğimin en yeşil ve mukuslu kakasını tahlile götürdüm. sonuç: hiçbirşey yok, mikrop- rota -amip vs vs
bu konuda artık içim rahat, anne sütü alan bebekte her renk kaka normaldir.

geçmiş olsun yaa benim kızım da nerdeyse onbeş gün olacak yeşil kaka yapmaya başlayalı. doktora gittik, tahlil yaptırdık (tahlile verdiğim bez sarı-yeşildi. doktor çıkar bunda eğer bir sorun varsa verebiliriz bu bezi dedi.) birşey çıkmadı çok şükür. gereğinden fazla beslenmek de sebep olabilirmiş yeşil kakaya internette gördüm. kızım da cidden çok emiyor galiba. 3 aylık oldu en seyrek emdiği 2 saat... şimdi bu süreyi uzatmaya çalışıyorum. bakalım ne olacak??

merhaba kızlar bayadır giremiodum nasılsınız bebişler nasıl muhabbetleri bayağı kaçırdım Allah'a çok şükür büyütüyorum lino şumu 3 aylık oldular sübhanallah :KK16:

Canım anne sütünü burnuna sıkıp aspiratörle çekmeyi dndin mi belki faydası olur...
canım kızımın burnu ilk tıkandığında yapmıştım ama sonra araştırdım hatta dr a sordum çok tehlikeliymiş
canım bence ewde kendn yapma ben 1kere denedm cocugun gözler falan kıpkırmzı oldu o serumu kullan canım doktorumuz kullanabilecegmzi söyledi bende buzdolabnda saklamyorum hep dısarda
dayanamadım eczaneye gittim çocukla , tek kullanımlık olanlardan önerdi eczacı, diğer izotonik i çok önermedi bebek olduğu için.

canım kızımın burnu ilk tıkandığında yapmıştım ama sonra araştırdım hatta dr a sordum çok tehlikeliymiş

dayanamadım eczaneye gittim çocukla , tek kullanımlık olanlardan önerdi eczacı, diğer izotonik i çok önermedi bebek olduğu için.

Hadi ya söylediğin iyi oldu canım gerçi ben sıkmadım ama sıkabilirdim:)

aaaaaay canım ya geçmiş olsun, insallah ameliyata falan gerek kalmaz, ayrıca sana tavsiyem tek doktorla kalma, bak benim kızıma dizanteri dedi doktorun biri ilaç verdi, hemen ünv. hastanesine götürdüm güldüler dizanteri diyen doktora, yinede inanmadım özel laboratuvarda bidaha tahlil verdik öyle içim rahat etti. bundan sonra ilaç kullanmadan önce başka bir doktora daha götürme kararı aldım. insallah senin oğlunun da bişeyi yoktur

bu doktorlara inanamiyorum. nasil boyle basit elle tutulur esi benzeri olan sorunlarda yanilirlar? alip cocugu doktor doktor gezmek ne kadar zor. ben hamileyken de iki doktora birden gidiyodum sirf bu yuzden iste. sana da gecmis olsun mesaj atmistim seni takip ediyorum ama tabi cok oldu giremedim simdi iyi mi kuzun?

cnm çok geçmiş olsun bizimki de 1 aylıkken fln öyle sulanmıştı baya gözü araştırdık masaj yapılması gerekiomuş sağlık ocağıda aynı şeyi söyledi hafif hafif emzirirken aralarda fln burunla göz arasını parmağında masaj yapıosun biz yaptık çabucak geçti olmadı bidaha kanal açılmamış olabiliyormuş oradaki masaj açılmasını sağlıyormuş, uzman tv de var nasıl yapılması gerektiği bi dene istersen inş ameliyata gerek kalmaz cnm

benim doktor niye hic bisey demedi madem boyle bi yontem var... ya gercekten sabir cekiyorum artik allah hic birine muhtac etmesin, bu arada senin gittigin saglik ocagi hangisi bana yakin oturuyosun ya merak ettim acaba burdakine mi geliyosun.

nasil gidiyor hem is hem bebek? biraz alistin mi?

bir kaç gündür bizimkininde sol gözünden akıyor yaş . özellikle yatınca.
öncedende çağak oluyodu hep damla kullanıyodum geçiyodu.
şimdi çapak yok ma su damladı akıyor.
demek masaj mı yapmalıyım..
zaten dr umuz çapağı görünce 1 yaşına kadar sürekli sıklıkla olursa göz dr una görüürsünüz demişti.
şimdi çapak yok 1 aydır. ama dediğim gibi bir kaç gündür su damlası akıyor o da ara sıra..

sanırım mastit olmussun dr a danışarak ilaç al bence

masaji ben de simdi poffdan ogrendim bana doktor sadece damla dedi o kadar. onceden capak falan da varsa sen de bi daha gotur minigi doktora. cok kucukler yoksa ciddi bisey oldugunu sanmiyorum

Kızlar bizim bugün üç aylik kontrolumuz vardi ayda 500 gr almış çok uzuldum daha sık emzir dedi yoksa ek gidaya dört aylikken baslariz dedi diger aylarda birer kilo almisti sizinkiler kaç kilo almıs bu ay normalmi acaba benimki

Çocuklarla çizgifilm izliyorum sen neler yapıyorsun canım:-):-):-)

Kıçım yeni yer gördü.
Kerem cok zorlaştı durmuyor kıpır kıpır.
Hep dolaşalım istiyor ana kucağından kendini atıyor
Koltukta dönmeye çalışıyor sürekli mıkır mıkır
Aglıyo kucak istiyo.

Birde kerem in salyası akıyor ya mesela kucağıma almiyim
Köpüklü tükürüyor :KK43:( normal mi bu yahu

Kıçım yeni yer gördü.
Kerem cok zorlaştı durmuyor kıpır kıpır.
Hep dolaşalım istiyor ana kucağından kendini atıyor
Koltukta dönmeye çalışıyor sürekli mıkır mıkır
Aglıyo kucak istiyo.

Birde kerem in salyası akıyor ya mesela kucağıma almiyim
Köpüklü tükürüyor :KK43:( normal mi bu yahu

Canim Eymen de öyle sürekli salya akıyor köpüklü yarın Dr kontrolumuz var sorucam Dr a buraya da yazarım cevabı
Kızlar göz içinde en iyi çözüm masaj
Bizim de çok capaklaniyordu masaj ile geçti şükürler olsun yalnız biraz bastırarak yapmanız gerekiyor ben canı acir diye hafif yapıyor dum öyle bir faydası olmuyor

Gizemcim sana da çok çok geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasin beter inden korusun

Merhaba arkadaşlar bebişlerimizin salyalarının akmasının sebebi burun tıkanıklığıymış bende dişlerimi çıkıyor acaba elleride sürekli ağzında salyaları akıyor diye Dr a tel açtım sordum burnu tıkalıdır dedi :)

X