2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
yanlış anlarmıyım canım, güzel paylaşımlarda bulunuyoruz burada herbir fikir benim için çok değerli, yaşlarımız yakın bende 33 yaşındayım, benim annem ünv. mezunu ve o dönemde hep özel doktora gidermiş " bu çocuğun boyu biraz kısa" " bu çocuk çok huysuz ilacı yokmu bunun" diye bile doktora giden bir kadının neden "kızım emmek istemiyor" diye gitmediğine kızıyorum gerçi iş işten geçti, ilkokula kaadar sürekli hasta olsamda sonrasında şükürler olsun pek hastalık geçirmedim, ilaç kullanmaya da sanırım buyüzden alışkın değilim sadece tüp bebek tedavisinde ilaç kullandım onun dışında bindebirdir ilaç alımım. insallah sütüm yeter de kızımı sütümle beslerim işe başlayana kadar enazından ücretsiz izin alacağım zaten. buarada birşey soracağım benim kızım çok kilolu bir bebek değil 2,5 aylık şuanda ancak 5 kg dır. aile hekimliğinde mama vermememi söylediler ama hergören (bilmişler tayfası) zayıf mama da ver diyor, onların lafıyla mama verecek değilim tabi ama söyledikleri birşey takıldı kafama onlar 30 küsür sene önceki anılarını anlatırken birinden bebek emerken diğer göğsünden süt aktığını söylüyorlar, benim böyle bir durumum yok, çok nadir olmuştur yani diğerinden de az miktarda süt akması, acaba sütüm mü yetmiyor diyorum???

inşallah yavrunun bünyesi kabul eder de sen de artık gönül rahatlığıyla yiyebilirsin

olsun sen yine de kızma, bu tür şeyler kısmet işi biraz da, nasibin o kadarmış demek

sütünün yettiğine ve yeteceğine iyice inan önce, işe başlayana kadar her mızıldadığında önce meme ver, en son ne zaman emzirdim diye düşünme bile,
her bebek tombul olacak diye bir şart yok, tombul bebek sağlıklıdır diye de birşey yok,
bence mama her ne kadar anne sütüne yakın dense de hiçbir mama anne sütünün yerini tutamaz,
eğer senin bebeğin ayda en az 750 gr tartı alıyorsa sırf tombul olsun diye mama verme bebeğine,
bir tarafı emzirirken diğer taraftan damlamaması bebeğin aç kaldığını göstermez, göğsün yapısıyla ilgili bence bu durum
benim de akmıyor ama bebeğim doyuyor, hatta buzluğa süt bile koyuyorum
bebeğin kaç kilo doğdu, sen ve babası iri yapılı mı yoksa minyon mu bunlar da önemli bebeğin kilosu, boyu konusunda,
kızım 3300 gr doğdu anne sütünü ilaç denecek kadar az alıp tıkabasa mama yiyen bir çocuk olmasına rağmen 2 aylık 4800 gr dı
şu an 4 yaşında ve hala kimine göre ufak tefek bence yaşına uygun bir çocuk, maşallah kolay kolay hasta olmaz,
oğlum da 3100 doğdu, yarın 3 aylık olacak, maşallah tosun gibi, yani çocuktan çocuğa değişir kilo alımı da boyu posu da
sen kilosunu boyunu dert etme, bu güzel zamanların tadını çıkar

Canım tavuktami artiriyor sütü . bizede fikir oldu teşekkürler
Yagli ballı ne ve pekmezli yumurta sıcak iç demissin

anılll ağladım yemin ediyorum yaptıklarını okuyunca sen ne kadar engin yürekli bir annesin
başta gizem olmak üzere bebeği rahatsızlık geçiren tüm annelere ve kuzularına geçmiş olsun.
bende işe başlayalı bugun bir hafta oldu benimki de zor emiyor ya tutmuyor memeyi
mikmikte yalnız değilsiniz kızlar ortak durum aynııı

gözü olanın gözü çıksın maşşallah subahanallah yavruna
benimkide zor emyor ya napıcam bilmiyorum :26:

kuzlar esm wee nn manuel pompasini almis..
memelerm sut dolu lml sıksam dahi cikmasna larsin pompadan cektiremiyorumm.

kullanan var mi acaba manuell

Esracim Ahmed hastanedeyken bende ondan kullandim memeyi kavrayan yerinde kauçuk gibi şeyi cikarttim pompayi islattim bide egildim inek gibi oldum ayni Esimyada annem sagdi. Kuvvetli yinede cekmiyodu ana bana öyle daha iyi geldi.

sağol canım yaaa. bebek 2950 doğdu 2700 e kadar düştü sonra yani 2,5 aylık ama 2 ye yakın katladı kilosu, ben minyon tipliyim ama babası enine boyuna bende göğüslerim mastit olmasın diye bazen sağıyorum bebek çok uyuyup ememediği zaman ama geçenlerde internette doktorsitesinde bir hocaya sordum dondurucuya süt atmayı çok gerekli durumlar dışında önermiyoruz besin değerini kaybediyor yazmış, o yüzden dolaba da atamıyorum

Canım tavuktami artiriyor sütü . bizede fikir oldu teşekkürler
Yagli ballı ne ve pekmezli yumurta sıcak iç demissin

Canım evet tavuk sütü artırıyor ben azaldığını düşündüğüm an tavuk yedikten sonra 1-2 saat içinde sütümün arttığını hissediyorum

tatlım kaynar adana ve çevresine özgü bir içecektir Lohusa iken evde 40gün boyunca yapılır ve gelen misafirlere ikram edilir içinde yeni bahar, tarcın, karanfil, havlıcan zerdeçal ve zencefil kökü var bunları bir miktar suda kaynatıyosun sonra şeker ilave edip biraz daha kaynatıyosun ve sıcakken fincana doldurup tarcın ve ceviz koyuyosun üzerine :) sıcakken içildiği için ismi kaynardır tatlım ama ılıkta içebilirsin içindekilerden kaynaklı çok şifalı bir içecektir canım
hatta misafire ikram edilirken ocakta kaynar durumdayken fincanlar sıcak suda bekletilir sonra hemen kaynar doldurulup öyle servis edilir

yağlı ballı ise bir miktar margarin yada tereyağını tavada eritiyoruz eridikten sonra içine bir miktar pekmez döküp kaynatıyruz çok az ve ekmeği banıp yiyoruz tatlım

pekmezli yumurta ise yumurtayı normal bir şekilde pişiriyoruz pişmesine yakın üzerine pekmez döküyoruz biraz öylepişirip ocaktan alıyoruz canım çok güzel oluyor :)

Yardımcı olabildiysem nemutlu bana

Son düzenleme:
Kızlar bu ayın sonuna raporum doluyor , ama basın dertte, deniz biberon almıyor ağlaya ağlaya uykuya daldı . Ağlarken 20 ml içmiş ,-ama bilinçli değil, napıcam nasıl alışcak emzik te almadı zaten

sen de sağol canım. 2700 den 5 kiloya çıkmış daha ne olsun, sen o çok bilmişleri boşver, maşallah sütün bebeğine yaramış ki kilosunu 2 ye katlamış,
mama veripte bebeğinin aklını karıştırma hiç, sağdığın sütü bebeğine mi veriyorsun döküyor musun?
sen bana bakma ben ilk bebeğimde yaşadığım süt kesilmesini tekrar yaşarsam diye korkumdan buzluğa koyuyorum, sağmazsam mastit oluyorum, sağdığımı bebeğim tok olduğu için içmiyor daha fazla, dökmeye de gönlüm elvermiyor, besin değeri azalsa da yine de bence mamadan daha üstündür anne sütü diyerek koyuyorum buzluğa, açıkcası doktorlara da pek güvenmiyorum, birinin ak dediğine diğeri kara diyebiliyor, ilk bebeğimde bir dolu hata yaptım doktorların yönlendirmeleriyle, bu sefer çok da dinlemiyorum onları

öyle dıyorum bende canım vardır bundada bı hayır dıyorum saglıklı olsunda gerısını bosverdım artık. böyle anne sutu almadan saglıklı olanları duyuncada mutlu oluyorum duzenlı mamasını verıyorum suda verıyorum Allahım hepımızın yavrularını korusun

Geçmiş olsun canim. Biz ikinci USG yi cektirdik Esim bgn almus raporu 62 ye 55 cikmis sonuç nasil oluyorsa artik. Birinci cektirdigimizde sol 69 cikmisti alfasi. Hic tutarli gelmedi bu bana guvenemiyorum. Başka bi yerde daha çektirmeyi düşünüyorum. O topingeri takinca huysuzluk. Yapmiyor mu çocuk ya.Ahmed zaten huysuz bi bebek iinş o tarz şeylere gerek olmaz. Sizde çabucak toparlanan ins canim

Geçen oglumu anneme bırakıp dışarı çıktım 6 saat falan oğlum hiç durmamış ben gelene kadar annemi delirtmiş annem de ikide bir arayıp canımı sıktı o gün dilimde kocaman bir aft çıktı konuşamıyorum bile:-(
Nasıl geçecek bu yara 3 gün oldu geçmedi:-(

Off benim de geçen gün ağzımda tam 6 yerde yara çıktı dediğin gibi su bile içemiyordum acıdan uykuyu bile zor uyudum... Birşey de süremedim 4-5 günde anca geçti..(

ahh cnm hepimizde benzer şeyler. ben de bir kuaföre gidip gelim dedim durmamış sıpa. telefon edince ben de panik yaptım ayağımı burktum. sana da geçmiş olsun. genelde ağızda yara çıkınca annem karbonatlı su ile çalkalattırırdı ağzımızı. deneyebilirsin aklına yattıysa.

merhaba kızlar doğum izni bitenler rapor işini nasıl yaptınız malesef benım ıznım bu hafta bıtıyor çok canım sıkkın zaman ne cabuk gectı ızın bıttı anlamadım

ayyy kalbim yerinden çıkıcak sanki şimdi.hiç aklıma gelmemişti epilepsi.internetten araştırdım biraz enfeksiyondan olabilir yazıyordu.bir de bikaç kişide daha böyle olmuş 6 ayda falan geçmiş kendiliğinden gerçi bizim bugün baya azalttı pek yapmadı.bi de farkettim evde ses olunca bişeyden ürkünce yapıyo.yaşadığım yerde çocuk nöroloğu da yok inş bişey yoktur.pzt doktora sorucam bakalım.haber veririm mutlaka canım.

Esracim Ahmed hastanedeyken bende ondan kullandim memeyi kavrayan yerinde kauçuk gibi şeyi cikarttim pompayi islattim bide egildim inek gibi oldum ayni Esimyada annem sagdi. Kuvvetli yinede cekmiyodu ana bana öyle daha iyi geldi.
kizlar
bir tirli beceremedim siringali gibi pompayi .serdar gitti 5tl ye elle sıkmali pompa aldu,15 dk da 125 ml yl geckin sagdimmm...5 tl lik sey frvkalade isimi gordu..

gogus agrim devam ediyor..sanki hamlamis gibi.kas agrisi gibi.

bufun kv ile caraiya ciktik.
babannesi kizima gelknlik aldi.
haziranda erkek kardeaimin dugunu var.
bi gorseniZ cok tatli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…