2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kızlar bende öğretmenim benimde iznim 6 martta bitiyor.bizim okul tam gün bide koy okulu bakalım ben ne yapıcam 40 gün rapor hakkımı kullanmak istiyorum nisan ayının son haftası ise başlıyorum öyle olunca sonrasında da ogleden Sonra süt iznimi kullanım 12:30 dan sonra evdeyim
Buarada tam günde olsa yarım günde olsa süt izni hakkımız var canım sen dilekçe ile kullanmak istediğini belirt bence
5er gun al en zndan bi kac hafta.cmartesi pszarlarin rapordan sayilmasn...bi kac 5er gun de kadin dogumcndan al..oyle iyi lur.[/QUOTE]

Aslında geriye 1 buçuk ay kalıyor onda da heyet raporu almak istiyorum ama çok zor diyorlar siz nasıl alacaksınız heyet raporunu torpil falan mi

Aaa la roche un da mu var
En iyisi odur kesin pahalıdır ama iyidir

Cnm la roche un varmış eğer bütçeni sarsmazsa onu al en iyisi odur
Nivea garnier flormar bunlar koZmetik
Ama la roche dermo kozmetik alerji yapmaz cilde zarar vermez
Süper bitşeymiş ama BB krem valla ben hep kullanıom
Misafir geleceği zaman bile nemlendirici gibi sürüyorum bitti gitti makyaja grcrek yok:))

canım senin ihtiyacın yoktur bile fıstık gibisin benim biraz sivilce izlerim var kapatir insallah

Arkadaslar cok zor durumdayim :KK43: bebegim memi almiyor, sagip biberonla vereyim dedim biberonubtutamiyor, kasikla veriyorum oda yeterli olmuyor doyuyor mu doymuyor mu anlamiyorum napicagami bilmiyorum surekli aglar oldum doktorada gittik bir seyi yok diyorlar bir haftadir durum bu kilo vermesinden korkuyorum boyle bir sey yasayan duyan var mi ?. Cocuk memeye gelince aglamaya basliyor dua edin bize ..

canım benimkide iki gündür öyleydi n verdigim zaman nasil agliyordu. bugun iyi bakalim agzina bak bakalim pamucak falanmi oldu oda emmesine engel olur Allah yavruna sağlik ve iştah verir insallah canim geçicidir insallah

Kızlar oyle bır bunalımdayımkı anlatamam biliyorsunuz esim ben ve ıkı evladımla honkonga gitmiştik neyse orda bir hafta otel de kaldık biim ufak kız için oranın kimliğini almamıştık bizim vardı neyse vize verşrler dedik ufaklıga ne desınler vatandaşlık kimliği olmadan veremeyız bebegi bırak burda git trzında ve 6 haftada kimlik çıkacak dendı orda otellerde 6 hafta olurdum bırhaftada 3 kılo verdım aclıktan zatrn sonuç ne biliyormusunuz canımı ecrınımı daha 2.5 yaşındakı kızımı babasıyla çinde bıraktım bende burda asyamla vizesi çıkarmaya geldik ama içim ciğerim yanıyor ben doğumda bile hastanede 1 gun yattım kızımın haatteınden canım acıyor dua edın anneler bir an önce hayırlısıyla mavişime kavuşayım

Arkadaslar cok zor durumdayim :KK43: bebegim memi almiyor, sagip biberonla vereyim dedim biberonubtutamiyor, kasikla veriyorum oda yeterli olmuyor doyuyor mu doymuyor mu anlamiyorum napicagami bilmiyorum surekli aglar oldum doktorada gittik bir seyi yok diyorlar bir haftadir durum bu kilo vermesinden korkuyorum boyle bir sey yasayan duyan var mi ?. Cocuk memeye gelince aglamaya basliyor dua edin bize ..
Bizimde ayni problemimiz var bizimki biberonu aliyor kasiklada aliyor emmiyor beni :KK43: doymasa durmaz zaten surekli aglar idrarini yapiyorsa besleniyordur

kızlar 2 gundur bebeğim meme almıo yaa cok uzuluyorum. ben zten mama ve sağarak anne sutu veriodum , ama memede emiodu ama su an almıo bıraktımı dersinizz ? lütfen yardım ...
benimki diliyle yaliyor once sonra basiyor cigligi sakinlesmiyor bi de diyorlar bebek goguste sakinlesir bizim ki sinir krizi yasiyor zorlayinca da bana kucaga gelmek istemiyor

Cok uzuluyorum bebegim emmiyor sutum az imreniyorum emziren sutu yeten annelere geceleri mama hazirlarken aglamasi icim gidiyor yetistirene kadar ne zormus

Aslinda uzun zamandir emerken kriz yasiyorduk ama artik nirvanaya ulastik kilo durumunu bilmiyorum evde tarti var ama iyi sonuc verir mi bilmiyorum,
Emziriyordum sut azkende emiyordu zaten biberonu tutmayi hic bilmedi :KK43: ama suan cok vahim durumda o da bende degisik yedigim birsey yok
Zaten o emmeyince istah falan kalmiyor bende

Buarada ben 40 dan sonra 1 kere adet oldum ustunden 36 gun gecti bir daha olmadi ondan da ayri korkuyorum bu adet normal mi

bezndeki cis miktarina bakarak da anlayabilirsin doydugunu...gecicidir belki sen devam et verm calismalarna bence...

Aslında geriye 1 buçuk ay kalıyor onda da heyet raporu almak istiyorum ama çok zor diyorlar siz nasıl alacaksınız heyet raporunu torpil falan mi

bi uni. hastansnn bashekimi babamn yegeni..
o ayarlicak..
ama inan ndan bile utaniyorum
7 senedir ogremnm sadece 1 kere rapor istedim
oda oglum cagann okula baslicakti anasnifina busene. ndan utana sıkıla istedimm ale hekimindennn

Kızlar oyle bır bunalımdayımkı anlatamam biliyorsunuz esim ben ve ıkı evladımla honkonga gitmiştik neyse orda bir hafta otel de kaldık biim ufak kız için oranın kimliğini almamıştık bizim vardı neyse vize verşrler dedik ufaklıga ne desınler vatandaşlık kimliği olmadan veremeyız bebegi bırak burda git trzında ve 6 haftada kimlik çıkacak dendı orda otellerde 6 hafta olurdum bırhaftada 3 kılo verdım aclıktan zatrn sonuç ne biliyormusunuz canımı ecrınımı daha 2.5 yaşındakı kızımı babasıyla çinde bıraktım bende burda asyamla vizesi çıkarmaya geldik ama içim ciğerim yanıyor ben doğumda bile hastanede 1 gun yattım kızımın haatteınden canım acıyor dua edın anneler bir an önce hayırlısıyla mavişime kavuşayım

ayyy ckk uzldum o duyguyu biliyorumm.
cagani biraktigimdaa ck icim acimisti..
bkere 2 hafta adanaya annemlere birakmak zornda kalmistmda adanadan antepe kada agladim..
ki sen taaa cin de birakmissn kizni.
allah tez vakitte birlestirsin sizi cnmn

Cok uzuluyorum bebegim emmiyor sutum az imreniyorum emziren sutu yeten annelere geceleri mama hazirlarken aglamasi icim gidiyor yetistirene kadar ne zormus

canım benim sutum azda olsa sağıyorum içiyor hatta mamadan daha cok seviyor hemen bitiriyor ,ama geceleri emiodu o zaman biraz susturucu oluyordu o araada mama yapıyordum ben yada annem,şimdi hiç almıo memeyi ağlıyor sütün tadını beğenmiyor desem sagdıgım sutu sapır supur içiyor. bende günde en fazla 3 kere anne sutu sağıp veriyorum. ee şimdi emmeyince de mama yaparken cok fena aglıo yırtınıo resmen ,açlığa hiç tahamulu yok bizim veletin .olsun yaa mama yokken eskiler nişastayı yarı sut ve suyu karıştırıp veriolarmıs bebeklere,mama cok kolaylık ve içinde bir sürü vitamin var.sadiece anne sütündeki antikorlar yok ama istiyerek yapmıyoruz sonuçta yoksa napalım acmı bırakıcaz bebekleri boş mememi emsinler değil mi yani? uzulme canım opüyorumm....

bu kadar uzme kendniii. uzmek de sutunu coook azaltiyor emin ol.
napalim bu senin tecihin degil..bebegnin tercihi.yapacak bise yok.
allah dermansiz dert vermesn.
boyle durmda hep hastande yatanlari dusunn...yardmc lur sana..
bazn bnde offf luyorumm.snra aklma zor durumda lanlar getirip sakinlesiyorum...

canım benim basından talihsiz bir olay geçmiş ama inan bazı insanların yasadıklarının yanında seninki pembe bir talihsizlik. üzülme canım bebişinin yabancı birinin yanında değil sonuçta babasının yanında. güvenli kollarda ve en kısa zamanda kavusucaksın ,olayı anlat konsolosluğa vizeyi çabuklaştırsınlar sonuçta güvenli kollardada olsa daha 2,5 yasında ve anneye ihtiyacı var. sevgilerimle....

canım bastan biberonla sağıp ve mama verdiğimiz için kolaya kacıo sıpalar almıo işte , suc bizim scumuz biz alıştırdık. bende olsam bende istemem hazır biberon varken...

CAnım bnm; muhakkak en kısa zmnda kavuşacaksın yavruna.
Mrk etme vizeyi hemen alırsın miniğine. Ecrin sna cok düşkün. Ama babası ile beraber
Gönlün rahat olsun. Hasret özlem cok fazla vardr şuan seni çokkkk iyi anlıyorum..
Aralımı geceden sabah a özlüyorum. :KK43:
Allah kavuşmasız ayrılık vermesin.
Seninde kaderin zormuş. Bi orda bi burda
E peki ev gidince mi kuracaksın yeniden.
Bizi hbrsiz bırakma canım. İçini ferah tut

canım benim sutum azda olsa sağıyorum içiyor hatta mamadan daha cok seviyor hemen bitiriyor ,ama geceleri emiodu o zaman biraz susturucu oluyordu o araada mama yapıyordum ben yada annem,şimdi hiç almıo memeyi ağlıyor sütün tadını beğenmiyor desem sagdıgım sutu sapır supur içiyor. bende günde en fazla 3 kere anne sutu sağıp veriyorum. ee şimdi emmeyince de mama yaparken cok fena aglıo yırtınıo resmen ,açlığa hiç tahamulu yok bizim veletin .olsun yaa mama yokken eskiler nişastayı yarı sut ve suyu karıştırıp veriolarmıs bebeklere,mama cok kolaylık ve içinde bir sürü vitamin var.sadiece anne sütündeki antikorlar yok ama istiyerek yapmıyoruz sonuçta yoksa napalım acmı bırakıcaz bebekleri boş mememi emsinler değil mi yani? uzulme canım opüyorumm....

Tesekkur ederim moral oldu allah razi olsun ziyarete gelenlerin emmiyor mu aa mamami iciyor yyok falancanin susu busu moralim bozuluyor zaten icime dert uzuluyorum nasil agliyor daha fazla strese sokup kendimden mi uzaklastirayim cocugu sagip veriyorum geri kalan mama veriyorum ac mi kalsin hep soru isareti kafamda yasitlarindan geri kalirsa ya buyuyunce cok hastalanirsa kendini guvende hissetmezse seklinde uzayan sorular silsilesi

Bende ilk günden beri biberonla anne sütü Yada mama veriyorum
Emziriyorumda kızlar
Nuk anti colik cam biberon bizimki
Deliği uçta değil üst tarafta kalıyor

Merhaba arkadaşlar bende aralık annesiyim konuyu görünce yazmak istedim ..benim oğlumda hem emiyo hemde mama alıyodu biberona alıştığı için emmek istemedi beni bunu doktorada danıştım biberon vermeyin mama vericekseniz şırınga yada kaşıkla verin dedi oglum emmek istemediği için tek göğsüm sütten kesilmişti baktım olacağı gibi degil inat ettim emecek diye biberonu zor akan biberonla değiştirdim ağzına almıyo aynı meme gibi çekmesi gerekiyo daha sonra sütümü arttırmak için herşeyi denedim oglum ağlasada emzirdim beni almak istemediğinde emzikle kandırdım emziği hemen ağzından çekip mememi verdim ve almaya başladı şimdi çok şükür emiyo sütümde çok şükür arttı kesilen göğsümden süt gelmeye başladı ağlasada verin mamayı az verinki aç kaldığında memeyi alsın bence biraz sıkın dişinizi biraz aç kalsın ama sizi emsin bide biberonu uyku sersemi verin :)

Tesekkur ederim moral oldu allah razi olsun ziyarete gelenlerin emmiyor mu aa mamami iciyor yyok falancanin susu busu moralim bozuluyor zaten icime dert uzuluyorum nasil agliyor daha fazla strese sokup kendimden mi uzaklastirayim cocugu sagip veriyorum geri kalan mama veriyorum ac mi kalsin hep soru isareti kafamda yasitlarindan geri kalirsa ya buyuyunce cok hastalanirsa kendini guvende hissetmezse seklinde uzayan sorular silsilesi

aman canım bu insanlar hep böylee , bana da diolar merak etme yok emzir falan. önceden ewlenmiomusun diolardı , sonra çocuk yok mu şimdi emzirmio msn diolar ,inan birkaç sene sonra 2. cocuugu dusunmuosun dicekler,insanoğlu sekerim merakıda bitmez dedikodusuda sorusuda , bunları takılıp kalma canım. azda olsa sut alıolar o bile bağışıklık ve merkezi sinir sistemi için yeterli merak etme.bak ben cok fena grip oldum 1 hafta sonra ustune 1 hafta faranjit oldum, su an annemdeyim kocaelinde ev halkı hep hasta ,ama bizim sıpa hastalanmadı şükür Rabbime .anne sutu koruyucu azda olsadoyurucu olmasada ilaç niyetine vericeksin ..

aman canım bu insanlar hep böylee , bana da diolar merak etme yok emzir falan. önceden ewlenmiomusun diolardı , sonra çocuk yok mu şimdi emzirmio msn diolar ,inan birkaç sene sonra 2. cocuugu dusunmuosun dicekler,insanoğlu sekerim merakıda bitmez dedikodusuda sorusuda , bunları takılıp kalma canım. azda olsa sut alıolar o bile bağışıklık ve merkezi sinir sistemi için yeterli merak etme.bak ben cok fena grip oldum 1 hafta sonra ustune 1 hafta faranjit oldum, su an annemdeyim kocaelinde ev halkı hep hasta ,ama bizim sıpa hastalanmadı şükür Rabbime .anne sutu koruyucu azda olsadoyurucu olmasada ilaç niyetine vericeksin ..

Evettt bizim ailede hasta ama bizimkide hasta olmadi hic sadece reflumuz var onun icin ilac kullaniyoruz oda duzeldi sayilir. biz hastaneden cikarken doktor tembih etti ne biberon ne kasik bardakla verin dedi ameliyatli olunca ben bizimkiler bogazina kaciririz korkusuna biberon kulandilar ben biberonu degistirdim tamam emiyor derken bir haftadir emmemeye basladi emerkende azdi halada az ama cok moral oldu burasi bana mucadeleye devam bir damla icinde olsa ugrasacagim bazen diyorum anneme sutu fazla olan birinden sut mu istesek dokuyorlar sonucta diyorum nerden bulacagiz bulduk kim oldugunu bilmiyoruz belki ilerde senin oglan kizsa asik olacak diyor :)

X