2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
kızlar bugün 2.ay kontrolü için dr a gittik yarın da aşı yapılacak sağlık ocağında oğluşum 61 cm, 6300 gr olmuş maşalah subhanallah:nazar::nazar: rota aşısından bahsetti bu ay yada bi dahaki aya yaptırabilirsiniz dedi. yaptıran arkadaşlar ne kadar bu aşı ve ateş gibi etkisi oluyor mu yarın yaptırmak istemiyorum ztn 3 tane birden bide o ağır gelmesin korkuyorum ?

yuhhh
peki cocuğunun nüfusunu nereye kaydettirdin[/QUOTE]

canım biliyorsun kütük babasının memleketinde ama doğum yeri olarak burayı yazdırdık.ikimizde memuruz evrakta sahtecilik olmasın dedik.doğum belgesi falan var ya:KK43:

İyi akşamlr şırnakta göreviniz ne.biz bu sene tayiniyzde nasıl bir yer:KK43:[/QUOTE]

ben öğretmenim eşim polis.şırnak cizredeyiz biz.şırnakın en iyi ilçesi merkezden bile iyi.biz tercih dışı geldik tercih edilecek bi yer değil.neredeyse 3-4 güne bir olay çıkıyo.olaylar olduğunda camını bile gece açamazsın ev gaz doluyo.geceleri yol kesiyolar araba taşlıyolar falannn.off offf yani.yine de şükürler olsun diyorum gündüz pek problem yok marketler alışveriş yapılacak yerler var.siz ne iş yapıyorsunuz..

canim sana mail attim yediklerini bana gonderirmisin artik esimle tartismaya basladim o yememmden sikayetci bende yedigimde rahatsiz oluyor diyorum kiloda almadikca cok uzuluyorum inan ne yiyecegimi ne pisirecegimi sasiriyorum burda kendi basima surekli aglayan bir bebekle biseyler pisirip yemek bile cok zor oluyor camasirlarini artik utuleyemiyorum bende kurdum oyun halisi o birazcik oyaliyor

ewet canim alerji konusunda cok iyiymis mirakar tavsiye etti:KK3:insallah cozum bulma umuduyla geliyorum istanbulda bir doktor esim burda okulunu iptal ettirecek bu donemlik maddiyat biraz zorluycak ama evladim icin biraz zorlancaz.

cok saolun kizlar evet sut olsa bile cok verimli ve yagli bir sut olmadigi icin sanirim kilo almiyor arastirim canim yasak degilse hemen yemeye basliyorum

Mail attım canım sana...

Mail attım canım sana...

Mirakar cim
Ala ile yazismamdan sonra kk dan bir arkadasim aradi gunduz online oluyor
kizininda alerjik bir durumu soz konusu
kendisi tekirdagta oturuyor ve istanbula dr a getirmeyi dusunuyor
dr un hakkinda bilgi verme sansin varmi cocuk alerji uzmani degilmi
randavulati yogum mu

Bende aralik annesiyim uzun zamandir takipteyim. dayanamadim kusma problemi olan bebekler varmis yazayim dedim benim oglumda surekli kusuyordu 24 saat icinde kac kez kustugunu doktorunuza bildirin 8 den fazla ise reflu olabilir. bize reflu tanisi konuldu 10 gunlukten bugune ilac kullaniyoruz sukur kusmalarimiz azaldi. cok d bugun tam 2 ayligiz dikkatli olmak gerekiyor doyurduktan sonra hemen gaz cikarmayin bekleyin basi omzunuza yakin beli dirseginizde olsun dik tutun yatarkende yastigini kangurularindaki kadar egim verin kusmalari azilacaktir

Oğluma fitil verdik yaptı beline kadar ama kanamış popişi zavallı kuzum:-(
Kakası yeşil gri gibi pütürsüzdü ilk defa gördüm böyle:-)
Kızımın tuvalet eğitimi devam ediyor arada işiyo üstüne:-)
Herkeste bi sorun var ya hiç iyi olan yokmu?Allah yardımcımız olsun

Mirakar cim
Ala ile yazismamdan sonra kk dan bir arkadasim aradi gunduz online oluyor
kizininda alerjik bir durumu soz konusu
kendisi tekirdagta oturuyor ve istanbula dr a getirmeyi dusunuyor
dr un hakkinda bilgi verme sansin varmi cocuk alerji uzmani degilmi
randavulati yogum mu

Özel mesaj attım canım...

Bende aralik annesiyim uzun zamandir takipteyim. dayanamadim kusma problemi olan bebekler varmis yazayim dedim benim oglumda surekli kusuyordu 24 saat icinde kac kez kustugunu doktorunuza bildirin 8 den fazla ise reflu olabilir. bize reflu tanisi konuldu 10 gunlukten bugune ilac kullaniyoruz sukur kusmalarimiz azaldi. cok d bugun tam 2 ayligiz dikkatli olmak gerekiyor doyurduktan sonra hemen gaz cikarmayin bekleyin basi omzunuza yakin beli dirseginizde olsun dik tutun yatarkende yastigini kangurularindaki kadar egim verin kusmalari azilacaktir

Idrar tahlili yapildimi
benum.kizimda cok kusardi aylarca uok yere refli tedavi uygulandi oysaki idrar yollarinda iltihao varmis

Simdi baktim mesajima miracim.gecen gub netten uzun uzun dinlemistim tgrt haber kanalindaki programini
o oldugunu gorunce cok daha mutlu oldum

Simdi baktim mesajima miracim.gecen gub netten uzun uzun dinlemistim tgrt haber kanalindaki programini
o oldugunu gorunce cok daha mutlu oldum

Ben henüz bir kez gittim kendisine ama çok güven uyandırdı valla bende gerçekten işinin ehli biri... Rutin kontroller için gittiğim çocuk doktoru kendisi için işin pirine götürmüşün dedi... İnşallah arkadaşın da memnun kalır...

Ben henüz bir kez gittim kendisine ama çok güven uyandırdı valla bende gerçekten işinin ehli biri... Rutin kontroller için gittiğim çocuk doktoru kendisi için işin pirine götürmüşün dedi... İnşallah arkadaşın da memnun kalır...

evet evet arasın durumundan dolayı yazı ve yayınlarını takıp ettım dr umuzun uyguladığı tedavıyı destekleyıcı bır konuşma yaptı banada oldukça gıven verdı ıcım daha rahat tedavımıze devam edıyorum
ınsalla arkadaşım da memnun kalır
sehır dışından gelıcek kendısı sırf alerjik durumundan dolayı

Yahu ne kdr cok yazılmış :/ burdan kaybolmaya gelmiyo :))
Ama iki cocukla hep online olmakta cok zor.
Aslında anlatacağım cok şey var ama hep erteliyorum
Bu aralar Aral I'n okulunda ki psikolog ile görüşüyoruz
Bi kere ben bi kerede Aral görüştü tek.
Korkularını atlatmaya çalışıyoruz.
Her cocuk özen istiyor ..

Teşekkürler kızlar iyi dilekleriniz ve önerileriniz için. Benim hastalık baya kötüleşti ama neyse ki kızım iyileşiyor. Bu akşam kontrole götürdük, ciğerlerindeki hırıltı azalmış. Böbrek reflüsü için yapacak bir şey yok ama, inşallah o da geçer. Tekrar idrar yolu enfeksiyonu olmasın diye önlem olarak antibiyotik kullanacak 3 ay.

turkuaz 2 saatte bir 1 saat emiyor mu?
hep böyle mi acaba diğer bebişler de
eğer normali buysa bizim ki baya az emiyo

çok geçmiş olsun gizemcim
uyumama falan da ondan belki de
çok şükür ki farketmişsiniz...
allahım tüm hastalıklardan korusun

Canım sen benimkine bakma. Meme bağımlısı benim kızım:) Eskiden daha uzundu, sürekli emiyordu. Azaldı şimdi de biraz etrafıyla ilgileniyor. Şimdi biraz uyuyor, kalkınca emiyor, altını değiştiriyoruz, oynuyoruz, yine emip uyuyor. Yine sürekli kucakta:)

Yahu ne kdr cok yazılmış :/ burdan kaybolmaya gelmiyo :))
Ama iki cocukla hep online olmakta cok zor.
Aslında anlatacağım cok şey var ama hep erteliyorum
Bu aralar Aral I'n okulunda ki psikolog ile görüşüyoruz
Bi kere ben bi kerede Aral görüştü tek.
Korkularını atlatmaya çalışıyoruz.
Her cocuk özen istiyor ..

Ben tek çocukla giremiyorum, sen bi de temizliğini kendin yapıp aradan mevlit çıkarmışsın.

İşe yarıyor mu psikolog?

Teşekkürler kızlar iyi dilekleriniz ve önerileriniz için. Benim hastalık baya kötüleşti ama neyse ki kızım iyileşiyor. Bu akşam kontrole götürdük, ciğerlerindeki hırıltı azalmış. Böbrek reflüsü için yapacak bir şey yok ama, inşallah o da geçer. Tekrar idrar yolu enfeksiyonu olmasın diye önlem olarak antibiyotik kullanacak 3 ay.

Canim çok geçmiş olsun okudum ama yazamadim malum benim.veled kolik olunca. Tuzlu gargara yapip burnuna da cekmeni tavsiye ederim.ama ilik olsun suyu. Bide balli tarcinli serbet iyi geliyo. Bide eğer eloss hanima has yapmiyosa kuru soğan antibiyotik etkisi yapiyi bol bol tuketmeni tavsiye ederim canim çok geçmiş olsun. Bizler iyi olmaliyizki yavru camlar imza da iyi bakalim:)) Allah acil sigalar versinnn...

Hevuk gulayyy

Kiz ali bey ne kadar büyümüş massallah.. Sen topigimizin ilk doğum yapanlarindan sayilirsin benim gözümde :)) o kadar heyecanlanmistimki sen anne olduğunda :) simdi resmi görünce çok duygulandim. Allah bahtinida güzel eylesin ahlakinida inş. Çok özledik seni :))kirmizi yazini görmeyi bile özledim valla ben :)) canim kendinize iyi bakin çok optum ikinizide:))

canım benimkininde öyleydi bi 10 gün falan annem sen üşütmüşsündür dedi.doktora bile götürmedim ama kaloriferli evde hırkayla gezip çorapla yattım geçti seninki de geçer inşallah

arkadaşım çok teşekkür ederim hemen uyguluycam bugün sabah sari yapti şükür artık doktorlarada güvwnemiyorum artık

X