2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
selam kızlar nasılsınız nasıl gidiyor umarım herşey yolundadır ben daha kendme gelemedim bi türlü yalnız kalamadım evimde duramıyorum off off kendimi çok kötü hissdiyorum herşey karmakarışık :KK43:

Hemşerim hepsi geçer merak etme:-)benimkiler bayağı rayına girdi alıştım artık.her işimi yapıyorum.sağlığınız yerindeyse gerisi önemli değil:-)

Gerci doktor gec kaldin biraz, bir haftalikken yaptirsaydin daha iyi olurdu dedi. Dun biraz agladi ama bugun iyi.
Ben 4 yas alti 3 cocukla iki haftadir yalnizim. Ne kadar yorulsam da kendimden bu performansi beklemiyordum. Herseyim plana uyunur olmali yoksa rutinim alt ust oluyor. Bir de burada havalar cok kotu. Yagmur firtina da buyuk kizimi okula goturmekden biktim, tabi obur iki side yanimda !

Gecmiş olsun darısı basımıza olsun.
Cok zorlandınız mı ??
Birde cok affedersin 4 cocugun mu var 4 yaş altı anlamadım
Ya nasıl baş ediyorsun :/
Bebeğin tam 2. Ayı içinde mi neden geç kaldın dedi Dr
Bende sünnet düşünüyorum da

Ben ilk kestiğimde çok diptenmkesmişim
Batık oldu hep kıpkırmızınoldu çok korktum
İltihap oldu
Acır mı acına mı bilmem bazıları sinirleri yok acınaz dese de dr a götürdüm antibiyotikli krem verdi
2sefer verdim geçirdi
Kuruttı oraları tırnak raht uzadı
Bi daha da dipten kesmiyorummm çok üzülmüştümmm

evet canim bende cok dipten kestim sen soyleyince dank etti alerjik problemimiz var onun icin ellerini surekli yuzune goturuyor ve ciziyor diye kesmistim kremin ismini banada verebilirmisin?tirnak kesmeyi bile beceremiyorum iyi bi annemiyim bilmiyorum artik sorgulamaya basladim alerjisinin neden oldugunu bulamadim tirnagini kesemiyorum gazini cikaramiyorum burnunu temizlerken kanatiyorum offf:KK43:

Cevap : Merhaba,
Koliğe bağlı sancılar genelde 3 ay sonrası hafifler. 3 aydan uzun süreli kolik tarzı ağrı nöbetlerinde bebeğin kilo alımını iyi izlemek gerekir. Kakada mukus veya kan görülmesi, yakınmaların 3 ay bitiminde azalmaması, yanaklarda-kulak arkalarında kızarıklk-atopik egzema gibi cilt problemlerinin varlığı durumunda altta bir inek sütü allerjisi olup lmadığı; ya da huzursuzluğa yol açacak kulak iltihabı-idrar yolu iltihabı gibi ilave bir sorun olup olmadığı araştırılmalı.
Geçmiş olsun.
Dr. Gülay Karadeniz

doktorsitesinde bunu buldum, e bunların hepsi(kan hariç) bizde var:44: benim kolik dediğim kızımın aslında süt ürünleri alerjisi mi var?
kalça usgsi için doktora gidecektik birde bunu sorayım.

Merhabalaar geçmişi tam okuyamadım ama biçogunuz eşlerinizle kavgalısıniz biz iyiydik ama bugün itibariyle bende konusmayacam.. haftaya hafta sonu bjknin maçına gidiyomuş istanbula, arkadaşlariyla konuşarak uçak bileti alırken duydum bana söyleme gereği bile duymuyor beyfendi. Üstelik bu kadar masrafın içindeyken olmasıda cabası.doğum iznimdeyim maaş alamıyorum ev kredisini kıt kanaat ayarlıyoruz ben stres oluyorum adam maça gidiyor bide gezecekler yiyip içecekler ohh ne alaa.

Bende evde çocuk bakayım paspal paspalll:KK19:

Bizim koligimiz cok azaldi 2,5 olduk eskiye gore iyiyiz uykumuz duzene girdi baya artik gunluk kaka da yapiyor baya rahatladim yalnizim ya allah yardım esiyor bir de kocama akil fikir versin bisey istemem

Günaydın kızlar hepimiz için çok güzel bir gün olsun inşallah,
Bebeğin altınları ile ilgili bişiler yazmıştım cevap veren herkese teşekkürler, sizi dinleyerek kredi çekmemeye karar verdim zaten yok ıslak mendil yok bez bu paralarıda onun için harcıyoruz zaten bi de ekstra borca girmeye gerek yok. İlerde fırsat buldukça 1 çeyrek 1 çeyrek koyarım kenara. Bu arada biz eşimle kızımızın olacak bi hesap açtık ve her ay 50 tl yatırıyoruz oraya hem 50 tl çok zorlamaz hem de 20 yaşına geldiğinde 12000 lira parası olur dedik hiç yoktan iyidir :)
Eşimle biz de inanılmaz kavgalar ettik sanki her konuşmasında beni tersliyomuş artık beni sevmiyomuş gibi geliyodu çok üzülüyodum. Bigün annemler de bizdeyken beni odaya çekti "noluyo sana ne derdin var" dedi ben de herşeyi anlattım. Ben geceleri kalktığımda sen uyuyo oluyosun sinir oluyorum bile dedim :) önce ciddi konuştuk sonra şakalaştık falan, ikimiz de(ama en çok ben) alttan alarak hallettik sorunlarımızı, 3-5 gündür iyiyiz çok şükür. Bence bizim hormonlardan da kaynaklanıyo olabilir kızlar, bu kadar hepimizin eşleriyle kavgalı olması tesadüf olmamalı :) çocuklarınızın mutluluğu için biraz alttan alın bence (tabi alttan alınacak şey var alınmayacak şey var)
Bi de göğüs uçlarım tam geçiyo derken yine yara oluyo yaa :KK43: kızım 10 gün sonra 3 aylık olacak hala gaz sancısı devam ediyor bi de yüz üstü yatınca dirseklerinden destek alıp kafasını kaldıramıyo hala, bunu yapması gerekiyo mu yoksa daha küçük mü bilemedim :KK43:
Bi konağımız eksikti o da dün itibariyle başladı.. Bu hafta 2 kere misafir ağırlayacağım. Ay ne çok yazdım ordan burdan :)

günaydın kızlar.... bebeğinize banyodan sonra bebek yağı vs sürüyormusunuz? bide kas gelişimi için hareketler varmış yaptırıyormusunuz? adam gibi bir doktor bulamadığımız için internetten araştırıp duruyorum

günaydın kızlar.... bebeğinize banyodan sonra bebek yağı vs sürüyormusunuz? bide kas gelişimi için hareketler varmış yaptırıyormusunuz? adam gibi bir doktor bulamadığımız için internetten araştırıp duruyorum

Evet her banyodan sonra yağlıyorum
Bak hatirlattığın iyi oldu sizlerede söyleyecektim banyo sonrasında özellikli sırtini dairesel hareketlerle iyice yağlayın siz masaj yaptıkça sırtından siyah siyah noktalar çıkacak tüy gibi, işte onların çıkması bebeği çok rahatlatıyor. Tüm vucudunu bebe yağiyla yağlamanızda vucut ısısını korumaya yardım edermiş üşümezlermiş

Ben yıkanırken son suyuna bebe yağı ekliyorum.

Evet her banyodan sonra yağlıyorum
Bak hatirlattığın iyi oldu sizlerede söyleyecektim banyo sonrasında özellikli sırtini dairesel hareketlerle iyice yağlayın siz masaj yaptıkça sırtından siyah siyah noktalar çıkacak tüy gibi, işte onların çıkması bebeği çok rahatlatıyor. Tüm vucudunu bebe yağiyla yağlamanızda vucut ısısını korumaya yardım edermiş üşümezlermiş

Cok guzel bir bilgi cnm cok sagol

Rica ederim ne demek, o siyah siyah noktalar kir gibi çıkıyor yapısıyor tuylerinede onlari temizlemeye calismayin canı yanar bi sonraki banyosunda çikar

bunu ilk defa duydum :44:
iyi oldu öğrendiğimiz sağol
ben her banyodan sonra yağlıyorum ama üşüyecek diye o kadar hızlı yapıyorum ki :KK1:
aslılında yavrum seviyor ama ben üşütmeyeyim diye yanlış yapıyorum sanırım bu gün dediğin gibi yapayım bakalım çıkacakmı bişeyler

dün avm gezdik kızıma araba aldık ama modelini bilmiyorum baby2go marka rahat ettik kızımda bütün gün uyudu sadece bir kere emzirdim amaaa akşam eve bir geldik :KK53: imkanı yok susmuyor
gece bire kadar kustuda kustu 3 kere üstünü değiştirdim ne mendil ne önlük battaniye üst baş benim üstüm başım ev zaten kusmuk torbasına döndü :KK53:
saat bir oldu şükür uyudu zar zor gece 4 te kalktı bir saatte öyle uğraştık sabah 8 de kalktı gözü kapalı emdi kaka yaptı kustu :KK37: yattı saat 10 da kalktı gülücükler saçıyor :KK53: nasıl aguluyor cevap veriyor allahım sanki akşamdan beri gırtlağı yırtılan o değil aslında iyi uyudu ama hep mıkırdandı huzursuzdu
şimdi halıları gönderdim ortalığı topladım yemeği ocağa koydum
oğlan gelir birazdan onda okula göndereyim bulaşıkları halledeyim doğru yatağa gircem

Adet olduysan hemen ic bi tane
Olmadiysan da herhangi bir gun baslanabilir
Bende icmeye baslasam iyi olcak
İlk 15 gun korumaz hatta sen ilk kutu bitene kadar guvenme ilaca ok
Bir de icinde ok isaretleri olur onlari takip ederek ic
Her gun ayni saatte al
Kiz dun yoğun kirmizi gelmisti temizlik yaparken. Banyo yaptim sonra ped koydum bgn bisi gelemedi. Ne ki bu anlamadim valla simdi alip icsemmi icmesemmi bilemedim
Zaten eczaneye cikmakta problem. Evde tekin nasil cikayimki
Lanolinli kremleri yikamaya gerek yok
Markasi ne senin
İcin rahat etmiorsa islak bi bezle sil
Lansinoh mu oysa silmeye bile gerek yok

Milkway bide lansinoh un var. Garmastan pomat ve medacascol var ama bupomatla med.i silmeden veremem herhalde meme değilmi hocam? :)

Kiz dun yoğun kirmizi gelmisti temizlik yaparken. Banyo yaptim sonra ped koydum bgn bisi gelemedi. Ne ki bu anlamadim valla simdi alip icsemmi icmesemmi bilemedim
Zaten eczaneye cikmakta problem. Evde tekin nasil cikayimki

Milkway bide lansinoh un var. Garmastan pomat ve medacascol var ama bupomatla med.i silmeden veremem herhalde meme değilmi hocam? :)

iç bence
bende isticem bugün baslıcam bende leke meke daha hiç gelmedi
herkesin değişiyor işte

milkwayi bilmiyorumda lansinohu silmeye gerek yok
garmastanı sileceksin hatta yıka
madecascol onu da yıkayacaksın

Kizlar yaş benim oğlum bgn 63 günlük seslendigimizde eğer başka tarafa bakiyorksa bakmiyo bize Sizinkiler bakiyo mu? Onun görüş acisina girdiğimizde konuştuğumuzda yada hareket ettiğimizde bakiyor.takip ediyor sikilana kadar.:))

KARAMEL
Bu arada karamel maşallah subhanallah ne güzel uyumuş yavrun . seninki misil misil uyurken biz gece nobetindeydik. Uykusu var agliyo uyutuyorum yerine koyacam gözlerini kocaman aciyo sanki çok uyumusta uykusunu almus gibi sonra hic abartisiz söylüyorum gözler eğer kocaman acildiysa en az iki saat uyanigiz demektir:///

selam kizlarr bayagii b bakamadm buralara..
nihayet evimdeyim
20ocakta cikmistim 10 sbatta geldm.:))
omce antepten memleketm adanaya geldik annemlerle
iki gun kaldk kayseriye kiz istemeye kardesime.
ordan nvsehire gectim ablamn yanna 10 gun orda kaldm..orda cok guzel duzn oturtmustimku annem cagirdi hadiii bebeg ozldik.
tam adanaya gittik
habersiz ist.dan daymlar geliyor..eee biz kaliyoruz annmlerde...hadiii tam u c gun dayimlara gittik kaldik hergun annemlere glmek sartiyla..
surekli kucuk nebegi alip tasinmak yordu beni..
izmirdende kv.ler geldi simd
adanada birlstik.dogru antebe dnduk...smdi duzen yni bastan saglicm..
isin kotu yani cagan ogleci idi.smdi sabahc olmus anasnifi..
sabah erknden hzirladin goturduk dedesiyle ogln aldik..
kv ler giderse aycayi alip cagan ben goturecem mcburr.
bayaaa zorlancazz...

bizde 13 nde iki aylik lcz asimiz 19subatta.
kalca us si icin iki aylik olnca gelin demisti.
bogumlarimiz simetrik degil diye.CIFT bez takiyoruz....

guzel kilo veriyodum tum bu kamasaninn icindde 1 kilo almisim canm sıkıldi....

bizden boyle...
neyseki gce uykularnmiz iyi ilk uyudugunda 4 saat uyuyor sonra 2 ser saat daha uyuyup uyaniyor....

tubisss

bnmkide goz temasi fzla kurmuyor daha.
seslndigimiz yere bakmiyor ancak cngirak gbi bisey varsa blkiiii..

erkek anneleri snnet cin gec kalmadnizz...ben 5.5aylikken yaptirdmda rahat ettm.. sadec uyusturuc ine yapiyolar.
bayiltmadan...ilk gun icin fitil verdi snraki gunler z.yagi su dedi kadar 5 gun icnde iyilesti..
smdi iyiki yaptimusm diyorum..
rahatlik..
buyuyunc korkuyolar travma oluyor...

X