2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Koliklige aynen devam denizim annemlerdeyken burnumdan geldi ama geldim evime daha hafifledi sanki. Şimdide benim bogazim fenalasti yine hasta olmam inş tuzlu gargara yapiyorum bol bol. Sütunu arttirdimi hurma?

Kiz en fazla taşçatlasa bir buçuk saat uyuyor. Oda sürekli beşik sallanacak yada totoya pit pit. Benim memelerde inik 3saat annemlerde deliksiz uyudum ilk dafa doğumdan sonra hemen doldular ama imkansiz kendi evimde o. Uyku dinlenmek çok sut yapiyomus bana onu anladim. Gerçi dolduğunda bi öğünde iciyo onu sonraki ogub bidaha foss..bide esracim ben ev isi bile yapmıyorum hala pijamalarlayim. Yatagim bi türlü kapanmiyor. Yatak odasindan cikamadim saclarimi taramayi geçtim dişlerini bile fircalayamiyirun. Çok beceriksizim çok. Okuyorum sizi onu yaptim bunu yaptim diyorsunuz maşallah barekallah ben daha diş firçalayamiyorum ((

Kızlar yine yeni bir soruyla geldim, bilgi rica ediyorum

Sütünü sağan arkadaşlar bir göğsünüzü belli süre sağıp süt gelmeye devam etse de sağmayı bırakıyor musunuz, yoksa o göğüste süt bitene kadar sağıyor musunuz, eğer öyleyse göğsünüzdeki sütün bitmesi kaç dakika sürüyor? Ne kadar süt çıkıyor?

Sağmayan arkadaşlara da sorum şu, bebeğiniz bir tarafı ortalama ne kadar emiyor, tek taraf bitmeden uykuya dalıyor mu? emmeyi bıraktığında göğsünüzde hala sütünüz oluyor mu?

soru çok uzun ve çetrefilli oldu galiba ama umarım sorumu tam aktarabilmişimdir :44:

Emziriyorum ben.çok uzun kalmıyor.karnı doyuyor demekki uyuya kalıyor.birdahaki emzirmeye aynı göğüsümü veriyorum bitmesi için.bazende süt az olunca boşaltıyor zaten diğerini veriyorum,boşalan süt dolsun diye.

canım ben hem sağıyorum hem emzirmeye çalışıyorum sol göğsümden az çıkıyor süt sağ taraf biraz daha iyi ama biryerde okumuştum eşit sürelerde sağılmalıymış, yaklaşık 15 er dk sağıyorum, sağ tarafta birazcık kalıyor . emzirme olayına gelince kızım memeye gelince hemen uyuyor 5dk sürdüğü de oluyor 20 dk sürdüğü de oluyor, ama bebeğim 43 günlük oldu düzelecek derken iyice huzursuz bir bebek oldu emzik de tutmadı sürekli meme ağzımda olsun istiyor bugün 5 ten 8 e kadar sürekli memedeydi ben çekiyorum memeyi gözlerini fırlatıp basıyor yaygarayı.. emzirdiğimde sütüm yetiyormu ona hiç anlamıyorum bugün 60 cc mama verdim 2 saat uyudu sanırım süt yetmiyor zaten uçları beyazlandı göğüslerimin sızlıyor sanki kanıyormuş gibi

Olsun dinlendiginde o ona yeter sknraki ogunde olan sut yeter.
Ben de evdeyken paspal okuyorum dedigin gibi dis fircalamasini bile u nutiyorum.
Sacimi daginik bide esim evde tatilde..bi gun aynada kenfime baktim cok cirkinim.hemen gittim ustumu degistirdim..tayt o le ystune guzel bi tunik giy dc im..
Makyaj yaptim kendime geldim..
Valla Evede tikilmiyorum.cunku disarida hepuyuyor ayca.
O yuzden rahat geziyorum
Gecen nevsehur fotuma gittik 4 saat den fazla uyudu...
Eve geldim uyumaz gdce dedim ama gunduz guzel uyuyan cocuk gecede guzel uyuyor onu anladim.
Biraz fisari cikmayi dene bakalim.
Iyice sarmala..bebek arabasina a t..gezdur...once yakinlarda gezdirki bisey olursa eve donebil..

Sukunet

Canim bende emzitiyorum..
Iki memeyi veriuorum..
Burindecazalinca oburune geciyotumm.
Emme bittikten sonra sut yine cjkiyor zaten tamamrn bigmez bence sut.
Toplam emzirmem ilk ay 15er dj dan 30dk idi s kmdi daha kusa sirede emiuor..

Aynenn ablamda onu tavsiye etti.kendi hastakarinada öneriyor mus.

Sukunet

Canim bende emzitiyorum..
Iki memeyi veriuorum..
Burindecazalinca oburune geciyotumm.
Emme bittikten sonra sut yine cjkiyor zaten tamamrn bigmez bence sut.
Toplam emzirmem ilk ay 15er dj dan 30dk idi s kmdi daha kusa sirede emiuor..

sağolun canlarım neden bunları sorduğumu anlatmadım onu da kısaca anlatayım
benim bebeğim 55 günlük oldu, ilk günlerde bebeğim saatlerce emiyordu doymuyordu sonrada mama veriyordum
özellikle son 15 gündür çoğunlukla tek bir tarafı 10-15 dk emip uyuyakalıyor bazen 1 saat bazen 2 saat sonra uyanıyor, geceyse 4 saati buluyor, o uyuduktan sonra bir daha ki emzirmeyi beklersem özellikle hiç emmediği göğsümün ağrısından duramıyorum, daha da sağmazsam hemen mastit oluyorum, sağsam ben sağdıkça süt geliyor ne bitiyor ne göğsümdeki gerginlik geçiyor, bazen sağdıktan hemen sonra bebeğim uyanıyor sağdığım göğsü veriyorum kaldıysa bebeğim emsin diye uykuya dalana kadar emiyor bu süt hiç mi bitmiyor yoksa bitiyor da ben farketmeyip boş göğsü mü veriyorum anlamadım bir türlü, yutkunma sesleri de duyuyorum :44:

Valla esra buralar dimdik yokuş inanki hapis gibiyim. Hem asagisi hem yukarisi yokuş. Nasil cikayimki? alt katta kv. Laflar sozler olur bide hic hazmedemem. Sen dis fircalamayi unutuyosun ben vakit bulamiyorum canim ( acinacak haldeyim... Burasida olmasa kimseye derdimi anlatamam.

Tatlim sunu biliyorum sut asla bitmez cektikce gelir gogsunu parmakla uukariya dogru sık fiskirirsa sutun yetiyor yok damlaysa yetmez zten tamamen kesilmez sagarken de bak once fiskirarak gelir sonra damla damla

Hasene sen nerdesin okadar cok ortak npkta varli inanki bende topikte rahatliyorum hos ben tekim laf edecek yok ta yinedecikmiyorim cesaretim yok

Hasene sen nerdesin okadar cok ortak npkta varli inanki bende topikte rahatliyorum hos ben tekim laf edecek yok ta yinedecikmiyorim cesaretim yok

Ben istanbuldayim canim. Valla burda komsular bile bi tuhaf. Bazen o kdr çok bunaliyorumki. Sutumu etkiler diye kendimi toplamaya calisiyorum hemen. Sen nerdesin?:26:

Sukunet
Sut bitmez canim,,
Sen birini ver..tam domadan oburune gec.
Bellki cok guzel sutn var,,
Sagsan bile sutun olur bitmz..
Bir mwmeni verip arada altni c,
Uyannca diger memenide verebilirsin.
Ayilir boylelkle..
Mastit olmak demek kizariklik siskinlik ve mme atesi demek bnlar oluyosa mastit olur her sefernde olmz.
Bende bazn tek meme veriyorum digeri kaliyor...sorun olmuyor...

Ben istanbuldayim canim. Valla burda komsular bile bi tuhaf. Bazen o kdr çok bunaliyorumki. Sutumu etkiler diye kendimi toplamaya calisiyorum hemen. Sen nerdesin?:26:

Kayseriliyim ama gorev icabi elazig allahtan komsularim cok iyi arkadaslarim var ama sosyal yonden sıfır benimde sutum azaldi baya mama veriyorum 3 defa falan

Benimde az bgn iyice farkettim doymuyor yavrum. Kaç cc veriyosun bir defa da?

Valla emmesine sutume bagli bazen 2 olcek bile yapiyorum moral uyku iyi Beslen me su hepsi sut yapiyo ama uyku yemek nerde ne bulursa m o kilo alimida önemli dun 2 aylik kontrole gittik 1 kilo almis normal dedi zormus valla anne olmak bizde kolik .kaka sorunu hepsi var ama uyuyunca da 2 saat uyuyo gece daha iyi o arada yersem o iste

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…