2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Maşallah ona, nazar değmesin annesi. Yoksa daha çok zorlanırdın.
Walla en iyisini yapmışsın erken anne olmakla. Enerji azalıyor 39dan sonra, uykusuzluk daha bi koyuyor.

Biz de 4 Aralık doğumluyuz. Kalça kontrolü yapıldı ama ultrasonu yeni istedi. Bazılarına da 3. ayda diyorlarmış. Aşıyı 5 Şubat'ta yaptıracağız. Bir an önce gelip geçse o gün. Kaç kilo doğmuştu senin bebiş?

Ikinci bebek gözümde büyüyor. O da Eloş gibi hareketli ve uykusuz olursa yanarız:)

canım benimki tam 3 kilo doğdu 50 cm. kız. ben de rahata ermeden ikinciyi istiyorumki daha da zor gelmesin rahata erince

bugün kırkımı<çıktı
kırk suyumuz üc nesil anne kız
anane anne ayça
:KK16::KK16::KK16:

Eklentiler

• $20140123_132807.jpg
    $20140123_132807.jpg
    30,8 KB · Görüntüleme: 36
  • $20140123_132757.jpg
    $20140123_132757.jpg
    46,1 KB · Görüntüleme: 46
  • $20140123_132749.jpg
    $20140123_132749.jpg
    47,1 KB · Görüntüleme: 30
  • $20140123_134244.jpg
    $20140123_134244.jpg
    27,8 KB · Görüntüleme: 51
  • $20140123_134115.jpg
    $20140123_134115.jpg
    27,8 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Eki Görüntüle 946647
Canım ben Playgro'dan kelebek aldım. Daha tutamıyor ama ilgisini çekti. Bitmediyse dün unnado'da kampanyası vardı.
Bi de dönenceler çok ilgisini çekiyor.
Bebek telsizini weewel aldık ama çok memnun kalmadım. Keşke Chicco'nun görüntülüsünü alsaymışım.

çok güzelmiş bu oyuncak güle güle oynasın yavrun inşallah, birazdan bakarım bende unnadoya teşekkür ederim. böyle bişey güzel olur, parkyatağında 3 tane keçeden şekil var, yıldız falan beşiğine yatırdığımda onlara bakıyor hemen. o yüzden hareketli bişeyler alayım istiyorum.

weewel telsizden neden memnun kalmadınız, hangi modelini almıştınız?

ya evet bunada baktım ama ne bilim çok pahalı geldi o kadar para vermeye değer mi ki.. kararsızım aslında ya, weewel'in görüntüsüzü var ama içinde ninniler falan varmış, oda ısısını falanda gösteriyormuş, oda ısısı düşünce haber veriyormuş falan 200 civarıydı fiyatıda. iyiyse onu almayı düşünüyorum ama başka markalarada bakmadım henüz. int'e girmeye fazla fırsat bulamıyorum

bugün 1.ay aşımızı olduk, ne şanslı benim oğlum, o gıcık hemşire değişmiş yerine çok tatlı bir hemşire başlamış çok ilgiliydi güler yüzlüydü. 5300 gr boyuda 58 cm olmuş. mamayı iyice azalttım artık inşallah böyle böyle bitiririz veya günde 1 defa versemde razıyım.

iki kişi yazmıştı tlf dan okurken görmştüm ama cvp yazamamıştım. benim gibi mamayı azaltanlar vardı, aynı durumdayız, acıkınca emziriyorum 5-10 dak emip uyuya kalıyor zorla uyandırıyorum belki bikaç fırt daha çekiyor ama uyuyor, doyup doymadığını anlayamıyorum bazen çok ağlayıp uyumuyor o zaman mama veriyorum işte. inşallah aç kalmıyorlardır.

bugün 1.ay aşımızı olduk, ne şanslı benim oğlum, o gıcık hemşire değişmiş yerine çok tatlı bir hemşire başlamış çok ilgiliydi güler yüzlüydü. 5300 gr boyuda 58 cm olmuş. mamayı iyice azalttım artık inşallah böyle böyle bitiririz veya günde 1 defa versemde razıyım.

iki kişi yazmıştı tlf dan okurken görmştüm ama cvp yazamamıştım. benim gibi mamayı azaltanlar vardı, aynı durumdayız, acıkınca emziriyorum 5-10 dak emip uyuya kalıyor zorla uyandırıyorum belki bikaç fırt daha çekiyor ama uyuyor, doyup doymadığını anlayamıyorum bazen çok ağlayıp uyumuyor o zaman mama veriyorum işte. inşallah aç kalmıyorlardır.

dü<zwnli kilo alıyorsa .. bide emip güzell uyuyorsa doyuyor demektir..
en önemli gösterge kilo alması:KK34::KK34::KK34:

Özgeeeee cok tatlı kızın maşallah
Ablasının bi koyu versiyonu
Anaları guzel olunca sonuç kaçınılmaz oluyor:nazar:

Hoşgeldin canım geçmiş olsun merak etmiştik...

Oyyy maşallah ona çok güzel:nazar:

Yaa kızlar oyuncak falan olaylarına başlamışız:) gizem sen bir de oyun halısına yatırdım dedim o kıvama kaçıncı ayda geliniyor... Ben de denesem i ki:)

TurkuazMorumm,sağol canımcıım..
Duru'da iyi teyzesi..Gaz problemi değişiyor..bazen hiç olmuyor bazen zor çıkartıyor..
Gaz bağırsaktaysa zorlanıyor biraz pırt yapmakta:))
Karnı yeterli doymuşsa,gazını da atmışsa uyuyor çok :nazar:

Özgecim maşallah,kızçe aynı sen:))

Kızlar en iyisini ben yaptım o zmn yaş 26,üç çocuk abbowww hâlâ şoktayım :KK1:

Masallah kizina cnm cok guzel bir kiz olcak belli

Sagolun kizlar ecrinim dogdugunda bu tipteydi simdi sarisin bir kiz bakalim bu ufaklik afet degisecekmi kizlar artik sizi cinden takip edecegim ikinci kez anne olaar ilk evlatlariniz kiskanclik durumu nasil

Eşim var canım. Yardım ediyor sağolsun. Ama yine de bebek çoğunlukla bende. Yatağına yatmadığı için daha zor.
Doğru diyorsun, 30dan sonra zormuş:)
ilk 2 hafta benim de eşim yanımdaydı izin kullanmıştı
sonra ara ara annem geldi ama yalnız çok zor
biran önce alışmak istiyorum
aaaa unuttum bu h.sonu kvler gelcek :KK30:
ama onlarla da daha mı kolay geçer yoksa daha mı yorucu görces....

Kızlar en iyisini ben yaptım o zmn yaş 26,üç çocuk abbowww hâlâ şoktayım :KK1:

tabiki en iyisi aysun ve en cesurca olanı
seni ayakta alkışlıyorum :KK42:

Saolasin denizin aslında çirkin biliyorum kibarlik yapmaniza gerek yok:)) kargaya yavrusu anka görünürmüş:)))

Amin cümlesininkini de bizimkilerde korusun inş Mevla güzelim. Valla 28 saatte 2 saat uyudum ancak oğlum bgn çok huysuz. Anneme gitsemde biraz kalsam eşim izin verir inş çok yiprandim

kız öyle deme ne tatlı oğlun var maşallah süphanallah
her bebek güzeldir mis temiz günahsız :KK16:
hepsi de anne babalarına hayırlı bi evlat, vatanlarına da hayırlı bir insan olsunlar eşlerine ideal eş okulda da başarılı bir öğrenci inşallah :KK1:
ya ne diyosun tuğba ciddimisin :KK53: 28saatte 2saat uyku ne demek yaaaaaaaaa
git tabi annenlere
bi zahmet izin versin valla

erkek:KK1: 06 12 2013 doğumlu erkek bebısım oldu
hayırlı olsuuuunn
allah analı babalı büyütsün

essela ben de yaş konusunda öyle düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi. 1985 doğumluyum, çocuk ağlayınca durmayınca kendimi yetemiyor gibi yorgun gibi hissediyorum. kalkıp bunu da yaşa bağlıyorum. daha bunun ikincisi var üçüncüsü var. bir an önce çalışmalara başlamalı. çocuğuyla yaş farkı olanlara imreniyorummmm
oyy üçüncümü :KK9: ben de öyle diyodum peşpeşe ama 2 tane için :KK1:
ama nasıl olcak bilmiyorum şuan hiç düşünemiyorum
gerçi geçen biz de riskli bir olaya girdik gizemler gibi :KK17:
amanın düşünemiyorum :KK30: :KK30: :KK30:

gizeemmm bizim için gelsin.... gülşenden ya tutarsa :KK52:

bizde bugun 2. ay aşımızı olduuk içim parçalandıı kuzucuuumm sankı yalvarır gibi yüzüme baktı o ağladı ben ağladıım ebeler de bana güldüü sankı kendileri anne değill napayım dayanamadım ilk bebeğin dimi diye sordular 2. 3. olsa taşlaşıcak sankı yüreğimiz de ağlamıcaz yıne ağlardım 10. da olsaa
neyse durumumuz gayet iyi boyumuz 57 cm olmuş kılomuz da 5800 gr çok şükür bugunumuze
hayırlı olsun meleğim siz atlattınız 2. aşıyı geçmiş olsun
bebişine de maşallah :KK16:

sabriya kızın çok tatlı aynı ablası
maşallah ona

esra dinçel çok güzel görünüyosunuz ana kız
sizinde kırkınız hayırlı olsun
bundan sonrası hep sağlıkla olsun inşallah...

canım kaç kilo doğmuştu bebişin?
1.ayda 5300 maşallah iyimiş

bugün kırkımı<çıktı
anane anne ayça
anaaaammm ana Kiz yakiyonuz ortaligi gizlar:KK9::KK9:
Allah nice nice kirklara eristirsin esraaaammm:KK54:
Bende dun gece benim oglanin resmini eklemistim sen merak ediyodun galiba esra yanlis hatirlamiyosam:44:
Bi kaç sayfa geride kaldi hbr verim onca zamandir formdaşlığımız var o kadar koyak ta yapayim:KK9:

Gizem sen bu resimleri goremiyosan telefonunun seçenek tuşuna bas masaüstü sitesi isteği tikla o zaman forumun görüntüsü PC den acmis gibi oluyor gorunuyo canimmm:KK53:

kız öyle deme ne tatlı oğlun var maşallah süphanallah
her bebek güzeldir mis temiz günahsız :KK16:
hepsi de anne babalarına hayırlı bi evlat, vatanlarına da hayırlı bir insan olsunlar eşlerine ideal eş okulda da başarılı bir öğrenci inşallah :KK1:
ya ne diyosun tuğba ciddimisin :KK53: 28saatte 2saat uyku ne demek yaaaaaaaaa
git tabi annenlere
bi zahmet izin versin valla

Sen onu kolik nöbeti tuttuğunda ağlarken ggör :)) gerçi ben o zaman yine öpüp seviyorum :)) çocukneyin derdinde agliyo ben neyin derdindeyim oöpüp seviyorum :KK9::KK9:
Amin canim amin Allahim cumlemizin evlatlarini hayirli evlat eylesin...

Evet valla dun sabah saat 10dan sonra bu vakte kadar sadece 2 saat uyudum. Vermez valla okuzluk var tabi malum canim:KK4::KK4:

MiraKar,sağol canım geçti şükürler olsun..

Tubacım,doya doya yaşayamadım lohusalığımı cano,hiç
Böyle hayal etmemiştim tabi neyse ki geçti bu günümüze şükürler olsun çook sağol bitanem

Valla benimkide hic hayal ettiğim gibi geçmedi sanirim bi çoğumuzun oyle oldu aysuncum. Üzülme kotu günler yerimizde şahane günler önümüzde olsun inş :))

Ben de kan olmadığında sırf sarı katı olduğunda çok mutlu oluyorum... Benim emzirmelerim ortalama 10 dakika kadar sürüyor... Ben de güya kahvaltı yapıyorum ama yediklerim hep tatlı olmaya başladı:KK43: çünkü ben zeytin de yemem... Bugün 40 ımız çıktı misafirliğe gittik kısır dışında birşey yiyemedim düşün.. Börek çörek vs hiçbiri olmuyor... Sebze veya sırf et yiyorum yediklerimin içinde kesinlikle inek sütü ürünü yok işte... Ama ben et yiyorum... Keçi sütünü ben de içmedim henüz gaz yapar diye zaten süt yoğurt tüketmiyordum... Off astım mı... Allahım sen koru yarabbim... Benim sütüm mama verip de 2 saati aştığı vakit emzirme sürem dluyor tabi göğüs taşıyor ama öyle çok çok da bir sütüm yok malesef... Kakasını evet çabuk yapıyor sayılır günde zaten 8 den aşağı yapmıyordur heralde...gazını çıkarıyor çok şükür ama akşamları belirli bir saati var o saatte sancılanıyor o zaman sab simplex veriyorum geçiyor... Alttan üstten çıkarıyor maşallah... Bilgileşelim canım...

canim sizde herhangi bir degisim oldumu bizde hala hersey ayni devam ediyor merak ediyorum kan hala gecmedi yuzundekiler duruyor sizde degisim gozlendimi merak ettim sen watsap kullaniyormusun

canim sizde herhangi bir degisim oldumu bizde hala hersey ayni devam ediyor merak ediyorum kan hala gecmedi yuzundekiler duruyor sizde degisim gozlendimi merak ettim sen watsap kullaniyormusun

Yok canım bizde de durum aynı:KK43:( tam hah bitiyor galiba demiştim salı günü o gün de kendim için dr a gidecektim.... Baktım yine kanlı geldi kakası götürdüm... Dr çok az bu dedi.. Toplu iğne başı kadardı... Bu kadar çok kayda değer değil dedi... Ateş vs yoktu kilomalımı iyiydi... Sen süt ve süt ürünleri diyetine devam et dedi... Biz mAma da kullanıyoruz milupa aptamil kullanıyordum... Onu değiştirdi öncelikle milupanın aptamil HA (hipoallergen) olanını kullan diyeti sakınn bozma eğer kan artarsa o zaman tekrar görüşürüz ve pregamine geçiş yapılabilir dedi... O da heyet rsporu alınarak devletin karşıladığımbir mama zira çook pahallı... Şimdilik test yaptırmıycam dedi... Ben de hemen bu yeni mamayınalayım dedim ancak ne mümkün:KK19: milupa artık getirtmiyormuymuş neymiş bulunması çok sıkıntılı bir üründü... Neyse baağı bir uğraş sonucu bir kutu mama aldık sonunda... Dün gece verdim ilk kez... Kakası bayağı iyiydi sabah katınaltın renkli ve kan yoktu... Gün içinde anne sütü alıyor ben de sabah diyet kahvaltımı yaptım ancak yine kan gördüm ve mukusluydu kakası...:KK43: yumurtadan da şüpheleniyorum artık... Zira dünden beri bayağı araştırıyorum netten kk da da böyle ir grup var okuyorum sürekli çok zor eğer gerçekten süt allerjisiyse:KK43: semptomlar da uyuyor ama yine de belki kolsy atlatırız diye umuyıorum... Netteki araştırmalarıma göre ine sütü allerjisi olanlarda genelde çoklu gıda alerjisi de oluyormuş yumurta balık baharat kuruyemiş bunların hepsi riskli:KK43: şimdilik yeni mamayı deneme bekleme aşamadındayım... Zaten tam olarak vücuttan stılımı bu proteinlerin hemen olmuyormuş.. Yani diyete sıkı sıkıya bağlı kalıp beslenip beslesek de hemen kanama bitmezmiş... Sabır gerek... Evet canım kullanıyorum watsup:)

dü<zwnli kilo alıyorsa .. bide emip güzell uyuyorsa doyuyor demektir..
en önemli gösterge kilo alması:KK34::KK34::KK34:

Güzel kilo alıyor ama doymuyor nedense yaa baya emiyor emiyor sütüm bitiyor ağlıyor ağzı açık sağa sola sallıyor kafasını ellerini emiyor cok ccok mama verenekadar durmuyor

bugün kırkımı<çıktı
anane anne ayça

canım neler yaptınız kırkında? Bizimde az kaldı hala napacağımızı bilmiyoruz , kırk uçurmaya babaanneye gideriz heralde.

Maşallah pekte tatlıymış bebeğin

canım kaç kilo doğmuştu bebişin?
1.ayda 5300 maşallah iyimiş

3850 doğmuştu canım

slm kızlar iyi akşamlar herkeşlereeeee :KK16::KK16::KK16:
yine bir banyo sonrası kızım mayılık kendinden geçmiş uyuyor ben bitmiş sizi okuyorum :KK53: sıpa bir kaç saate kalkar diker beni ayağa ama sizide okumak istedim çok merak ediyorum ne oluyor ne bitiyor allah sağlık versin valla biz annelere bebişlere dayanmak zor ama her geçen gün iyiye gidiyoruz yada alışıyoruzda farketmiyoruz :KK6::KK6:

Cumartesi günü farklı bir doktora gidicez içimiz rahat etsin diye. Çapada görev yapan bir prof . Tavsiye üzerine gidicez bir de o görsün farklı bir bakış açısı olur diye düşündüm.

yaz mutlaka inşallah hiçbişeyi yoktur
bizim kusmalarımız azaldı hala devam etsede üstüm eskisi kadar kirlenmiyor :KK9: çamaşır makinesi biraz rahata erdi hergün en az iki kere çalışmaktan garibim beyaz bayrak sallayacak yakında :KK53:

Buda benim asya ayşem

maşallah kızınaa :nazar: rabbim güzel yüzü gibi güzel kader versin inşallah
ben soru sormuştum ama arada kaynamış
şimdi bende bulamıyorum ne sorduğumu :KK19:
birazcık sizi izliyimde yatcam ben :93:

Güzel kilo alıyor ama doymuyor nedense yaa baya emiyor emiyor sütüm bitiyor ağlıyor ağzı açık sağa sola sallıyor kafasını ellerini emiyor cok ccok mama verenekadar durmuyor

cnm benim kızımda aynıydı emziğe alışana kadar
aslında emme refleksi yüzünden öyle yapıyorlarmış
ben yarım kutu bile mama vermedim sadece başlarda sütüm azken veriyordum 30cc doktora söyledim kilosu fazla verme dedi
kusmasıda ondan olunca ben emziğe alıştırdım aslında tam anlamıyla alışmadı ama şimdi zorla olsada veriyoruz 2 saatte bir emziriyorum hakkaten hem uykusu hemde gazı düzene girdi
fazla yediklerinde çok zorlanıyorlar
geceleri daha uzun sürüyor acıkması 3-4 saate bir istiyor
benim kızım bir ayda 1500gr almış doğum sonrası verdiği kiloyu sayarsak 1700 almış oluyor
onların düzenini oturtmak bizim elimizde emziğe alışmasada bir kaç gün sıkıntı çekersin ama inan sonra alışıyorlar
bana dediklerinde inanmamıştım ama şimdi arkadaşıma dua ediyorum
akıl akıldan üstünmüş :KK34:
tabi bazı bebekler istisna olabiliyor ne yaparsan yap olmuyor örnek oğlum :KK14: bildiğini okurdu sonuç 9 ay gece uykusu bilmedim

cnm benim kızımda aynıydı emziğe alışana kadar
aslında emme refleksi yüzünden öyle yapıyorlarmış
ben yarım kutu bile mama vermedim sadece başlarda sütüm azken veriyordum 30cc doktora söyledim kilosu fazla verme dedi
kusmasıda ondan olunca ben emziğe alıştırdım aslında tam anlamıyla alışmadı ama şimdi zorla olsada veriyoruz 2 saatte bir emziriyorum hakkaten hem uykusu hemde gazı düzene girdi
fazla yediklerinde çok zorlanıyorlar
geceleri daha uzun sürüyor acıkması 3-4 saate bir istiyor
benim kızım bir ayda 1500gr almış doğum sonrası verdiği kiloyu sayarsak 1700 almış oluyor
onların düzenini oturtmak bizim elimizde emziğe alışmasada bir kaç gün sıkıntı çekersin ama inan sonra alışıyorlar
bana dediklerinde inanmamıştım ama şimdi arkadaşıma dua ediyorum
akıl akıldan üstünmüş :KK34:
tabi bazı bebekler istisna olabiliyor ne yaparsan yap olmuyor örnek oğlum :KK14: bildiğini okurdu sonuç 9 ay gece uykusu bilmedim

Emziğe alıştı aslında karnı tokken emzik ağzında duruyor ama açsa önce bir heyecanla alıyor bir iki kez çekip fırlatıyor elimle tutuyorum emziği ama kafasını sağa sola çevirip emzik ağzındayken ağlıyor. Dayanamıyorum mama veriyorum mecburen

X