2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Canim benim kızım 22aylik çok korktuğum gibi geçmiyor besigindeyse hiç ilgilenmiyor bile kucağında yada bez değiştirirken hemen geliyor ve kafasını tutuyor öpüyor benim en korktuğum emmek ister emzik ister sanıyordum şükür öyle sıkıntılarımız olmadı kasıtlı zarar vermeyide bilmiyor yinede dikkatli olmam gerekiyor taburwyi besifin yanına koyup çıkıyor ama ısrarcı değil bunun yanında çok ağlıyor çok miZmiz bize belli etmiyor ama bence içine atıyor herkes en çok onunla ilgilibiyor ama yinede huysuz doktorda çok normal dedi içine atması sorun olur mu dedim hayır dedi

Canim valla benim kizi anlatmissin ama icinde yasiyorlar kiskancliklarini benim kiz bazen kafasini sikarak seviyor ama bingildagina denk geliyor aklim gidiyor ama buyugunede kiyamiyorum en cok sevgi buuyugunde gelenlere direk ecrini sevin diyorunm ama bakalim zamanla neolacak

sütü gelen anneler rica etsem bir günde nasıl. ve neler yiyorsunz lütfeen yazarmisiniz sütüm az çokta iştahim yok ondanmi acaba

Canim bol bol su icc rezene cayi ic ve sogan ye insallah bol bol sutun olur moralinide yuksek tut rezene cayi bende cok sut yapiyor umarim sendede olur.

valla helal olsun herkes doğurdu ama paylaşım tam gaz devam. üyelik açmasam da her zaman okuyorum burayı. 50 günlük kızımın genzi tıkalı. öksürüyor,hapşırıyor, ateşi yok. doktora, eczacı arkadaşa, internete danıştım. burun damlası damlatın,sonra da aspiratörle açın diyor. günde 4-5 kez yapın diyor. annem de başımda aspiratör kullanırken bebek ağladığından devam etmemi engelliyor. peditus şurup verdim annemin zoruyla yarım çay kaşığı. eşim şehirdışında. ne yapacağımı şaşırdım :KK43: aynı şeyi yaşayan var mı? ne yapıyorsunuz?

Kızlar gitip yabaş yavaş okudum

2gündür mastitle uğraşıyorum çok kötü oldım çokkk
Dün berbat bir gindü eşimde hasta ateşli çok fena
İşe gidiyor zorla
Bende39derece ateşle oğluma süt bile ısıtamadım
Bayılacak gibiydim ayağa kaşktıkça
Ağlamaktan helak oldu kucağıma alamadım çünkü memelerim mosmorrr
Çok ağrıyo bugün dahamiyiyim
Kimseden hayır ypk kimseden ahhhh ahhh
aşkıım arabayla gezdirmeyi denedinizmi bizim bi akrabanın bebeği kolikti arabaları yoktu taksi tutup çıkıyolardı her gece.o derece işe yarıyomuş :)sizde de işe yarar belkii

Sende hakkisin tabi işlem korkunçccc:))
Bizde yapmadik mikmik benim lekelenmem devam ediyor ztn. Ormani geç canim bildiğin amazon ormani oldu hem de. İyice iyilesmismidir dışı deniz ya? Benim hala arada bicaklar saplaniyo sanki aci oluyo.
Valla bende çok kiziyorum Dr uma popo tarafina doğru kesmiş galiba kabariklik var hala tam kaynamamis galiba o taraf.

Hayatim hem okuduğum kitapta hem de tectubemde gördüm ama sizde tutar mi bilmem. 6. HaftamiZ berbat geçti aksam 9 dan sabah 6.30 a kadar surdu bu hafta 3-5 saat arasi bunada şükür dedim en azindan arada bi saat uyuyo. Bide anil sikica kundaklayip gaz cikartma pozisyonunda yukari asagi sallamak ve sşşşşşt sesini cikartmak sakinlestriyo. Bebeğin aglamasi ne kdr kuvvetliyse sizde sallamayi ve sesi o kdr kuvvetli yapin diyo. Bide saklarken basini hafif kafesle çok savrulmasin ama sabitte durmasin. O kitaptaki Dr diyoki bebek sallanma hissini kafasi sallandikca anlar gövdesinin salkanmasi bisi ifade etmez. O yüzden kafa sallansin ama korumali bi şekilde. İlk yaptigimizda olmadı ama sallama ve ses özellikle ise yariyo.

gizem arabaya bindirin demiş. Evet bizzimkinde arabada ise yaradı ama arabamiz yok. Esim alalım dedi bende önce ev dedim. Sanki bakkaldan sakiz aliyoz

Bizimkinden işe yaradu ama araba yok. Taksiye o kdan para vereceğime araba alirim iyi kotu daha iyi :)))
Kuzularım allah razı olsub gezdiriyoruz ama gelince o 3saati doldurana kadar gene ağlıyo
Arabada gaz sancışarını hissetmezlermiş saraıntıdan gerçektwn iyi geliyo

Ayrıca tubacım oğlun benimkine benziyoo kızzzzz:)))
Benimkinden daha tatlı hayta maşallah Rabbim size bağışlasın
Merhaba kızlar,çok özledim sizinle sohbet etmeyi...
Çok zor günler geçirdim biliyorsunuz aAllaha şükür bitti hepsi
Geride kaldı..15 gün yattı kızım kuvezde,ona süt sağdım götürdüm her gün
Crp'si önce 20 ye sonra 40a yükseldi..Daha sonrada 0,9 a düşünce taburcu olduk
Başparmağım kırılmıştı hatırlarsanız,onun sargılarıda dün alındı topallıom hala:KK43:
Çocuklar salgından çok kötü etkilendi iyileşselerde aradan bir hafta geçince yeniden hastalar..
Spiral taktırdım bende bir hafta oldu,mik mik bizde de yok hala:))
Cnmmm sonunda haber aldık senden neler düşündük offf
Çok telaş ettirdinc bizi
Kötü günler geride kaldıı Rabbim yoluna hep iyi şeyler çıkartsınn
Allah bu günleri aratmasınnn
Sprial de iyi olmuş gözün aydın kazaya sebebiyet vermesin:))
merhabalar umarım herkesler çok iyidir. geçmişi okuyamadım birazdan okuyacam inşallah.

bebek telsizi alan kullanan veya araştıran var mı? nasıl olsa 3-4 ay sonra odasını ayırınca alacam şimdiden alayım diyorum, uyurken mutfakta iş yapamıyorum sürekli aklım onda kalıyor, şimdiden kullanmaya başlarım en azından.
Cnm biz tavsiye üzerine motorola aldık diğerleri cızırtı yapıyo dedi arkadaşım
Çoğunu kullanan var modeli hatorlamıyorum ama fiyyatı180liraydı
Çok memnunuz

valla helal olsun herkes doğurdu ama paylaşım tam gaz devam. üyelik açmasam da her zaman okuyorum burayı. 50 günlük kızımın genzi tıkalı. öksürüyor,hapşırıyor, ateşi yok. doktora, eczacı arkadaşa, internete danıştım. burun damlası damlatın,sonra da aspiratörle açın diyor. günde 4-5 kez yapın diyor. annem de başımda aspiratör kullanırken bebek ağladığından devam etmemi engelliyor. peditus şurup verdim annemin zoruyla yarım çay kaşığı. eşim şehirdışında. ne yapacağımı şaşırdım :KK43: aynı şeyi yaşayan var mı? ne yapıyorsunuz?

Aynı benim oğlumu anlattın aynııııı
Akınto hapşuruk geniz dolu
Bizda damla kullanıp aspdiratörle çekiyoruz
Ağlasın sen durma çek
Tabi ağşayacak uyuZ birley çünkü
Dr a sorduk bizz.gelene kadar çek ama genizdeyse gelmez

Aynı benim oğlumu anlattın aynııııı
Akınto hapşuruk geniz dolu
Bizda damla kullanıp aspdiratörle çekiyoruz
Ağlasın sen durma çek
Tabi ağşayacak uyuZ birley çünkü
Dr a sorduk bizz.gelene kadar çek ama genizdeyse gelmez

öksürüyor birde. kaç gündür var seninki?? geçti mi devam mı? kayınpeder bende kalıyor 10 gün olacak hastaneye muayeneye gitti iki-üç kere falan. ondan sonra başladı. aile hekimine sordum mikrobik olsaydı ateş olurdu dedi ama artar mı acaba bu tıkanıklık,öksürük,hapşırık içim çok huzursuz :KK43:

Canim benim minigimde de var hapşırma sebebi burundan dolayi oksuruhe dikkat et az mi cok mu diye ard ardda ddegilse sorun yok one getiremiyo smk leri oda genizde hirilti yapiyo

Canim benim minigimde de var hapşırma sebebi burundan dolayi oksuruhe dikkat et az mi cok mu diye ard ardda ddegilse sorun yok one getiremiyo smk leri oda genizde hirilti yapiyo

eyvahh öksürük tek de oluyor ardarda da :KK43: ne yapıyorsunuz? doktora götürdün mü ilaç falan verdi mi?

mirakar bizim de küvetimiz o şekil, denicem yalnız yıkamayı :KK34:

sukunet ben de öyle ılıtıyorum sağdığımı, doğru yapıyormuşum yine de tşkler canım anlattığın için

anıl biz de zinko kullanıyoruz dr günde 3 kez 4damla demişti ama ben akşamları veriyorum sadece
sen naaptın memnun kaldınız mı zinkodan?

deniz eski formunu yakalamışın kuşum :KK9:

aysun iyi olmanıza sevindim canım, allahım bütün bebişlerimizi hastalıklardan korusun
sana da çok geçmiş olsun canım

kızlaaarrrrr gizem deniz kayraneren guelbeyaz hasene tugbiş agresifmelek özlem bebişler çok tatlı maşallah allah nazarlardan korusun :KK16::KK16::KK16:
Patır pator haz çıkartıyoama hala huysuz
Ben bu koliğin gaz sncısı olduğunu düşünmüyorum
Psikolojik bi hastalık bu:KK43:(
kızlaar sabahtan beri hastanede sürünüyorum göbegimin sağ altındaki sancıyla gittim hastaneyee apandisit dediler bi ton tahlil usg yapıldı emin değiliz hala bilmiyoruz tomografi çekicez dediler ama usg çeken doktor apandist değil demişti kesin bi dille.cerrahi doktoru yok emin değilim ben tomografi istiyorum dedi ağrımda azalmıştı sinirlendim imza attım çıktım geldim.şuan bişey yok ağrı kesici aldım.gece bişey olursa gideriz artıkk
Balımmmö aaradım seni ama duymadın müsait değilsin sanırım haber et bizlererr
Çok merak ettiin m:KK43:((
Amin hepimizin yarim litre suya 8,9 tane inciri at 7 dk kaynat aanah alaam ic faydasini gordum
Ben bunu çok denedim bende bir işe yaramadı:KK43:(
Ama yarayan çok duydummm bende anormallik bar sanırın
Aral Deniz in sınıf öğretmeni (soldaki)
Ve yardımcı öğretmenimiz (sağda ]
Oyu oyyy bal bu bal
Maşallah allah nxice karneler göstersinnn
öksürüyor birde. kaç gündür var seninki?? geçti mi devam mı? kayınpeder bende kalıyor 10 gün olacak hastaneye muayeneye gitti iki-üç kere falan. ondan sonra başladı. aile hekimine sordum mikrobik olsaydı ateş olurdu dedi ama artar mı acaba bu tıkanıklık,öksürük,hapşırık içim çok huzursuz :KK43:

Doğduğundan beri varr
Bende de eşimde de alerji var
Arasın da alerjik olduğınu düşünüyorız ama bizim peşpeşe hapşuruyo
Hasta olsa bu kadar zamanda çıkardı ortaya sanırım:)

ay evet ya peşpeşe hapşırıyor. odamızdaki halıfleks mi yaptı acaba? ay deli olcam. aklımda düşünceler uçuşuyor.sizin varmış canım doğuştan demek ki. bizimki sonradan oldu. zaten depresyondayım iki ay olcak daha yatılı büyükler bizde. bir de bu çıktı offff

İşe gidiyor zorla

Kuzularım allah razı olsub gezdiriyoruz ama gelince o 3saati doldurana kadar gene ağlıyo

Çok telaş ettirdinc bizi

Çok memnunuz

Geçmiş olsun canım ya bu hafta ben de mastitle uğraştım bir gün çok fenaydı...

Bu arada arka arkaya hapşurmalardan bahsetmişiniz... Benim kızda da var ya... Hey Allahım allerjik olabilir diyorsunuz bizdeki diğer belirtileri de gayet destekliyor zaten....:KK43: acaba neye karşı tabi çıldıracam:KK43:

Aynu durum bnm kızımdada var. Bende eczaneye sordum senin dediüin şekilde yap 2 saatte bir dedi. Odanın nem dengesi soğuk havalardan olabiliyormuş geçmezse doktora götürcem

herkese teşekkür ederim :))apandist falan değil neydi anlamadım ama bidaha olmadı zaten turp gibiyim boşuna gittim hastane havası alıp gelmiş olduk yani :))

deniziimm aradım açmadın müsait olduğunda ara benii.aralıda tebrik ediyorumm yerim onu maşşallahh nasıl tatlı bi abi o öyle :))Allah başarısını daim kılsın hayatı boyunca inşş :))

AMİNN tugba aminn..senle aynı durumdayım bir elimde kız fonda kolik müziği..karnım hep aç evim hep perişan...uyku desen zaten yok..eşimle hep bi gergınlık..isyan etmiyorum ama ne olur şu cuma gününde rabbım tez zamanda versin şifaların..artık depresyona gırdım iyice....kızımın uyuyamamaktan gözlerı hep mor ya....şu kolik ne illet bişeymiş nasıl çaresını bulamazlar ya...

canım benım çok geçmiş olsun...inşallah o anlık bir sancı olmuştur gelip geçicidir..nazara mı geldiniz ne ya...
Aynen bizde oyleyiz canim. Valla sinirlerin çok geriliyor yorgunluktan. Sinir oluyorum mikirdanmalarina... Memeden kaldiriyorum uyaniyo direkt offf

İşe gidiyor zorla

Çok telaş ettirdinc bizi

Çok memnunuz
anilin çok gdusunuyorum canim.
Valla bende psikolojik olduğunu dusunuyorum bizim oğlan dünyaya geldiği için depresyon a girdi diyorum :)) benim ogalanda çok güzel gaz cikartiyo ama bu ilaçlar kolik nöbetlerini engellemiyor Dr da öyle dedi.
Ay tesekkur ederiz anil teyzosu:)) Kiz olurmu öyle şey onlar melek hepsi birbirinden güzel tatli miss gibi :))
herkese teşekkür ederim :))apandist falan değil neydi anlamadım ama bidaha olmadı zaten turp gibiyim boşuna gittim hastane havası alıp gelmiş olduk yani :))

deniziimm aradım açmadın müsait olduğunda ara benii.aralıda tebrik ediyorumm yerim onu maşşallahh nasıl tatlı bi abi o öyle :))Allah başarısını daim kılsın hayatı boyunca inşş :))
Ay çok geçmiş olsun gizem iyi bakalim bisi olmasında inş.gizem senin yardimci abla yatili mi yafff

Kiz esselaaaaaa annemdeyim Kiz geldim çok şükür başardım:)) inş burnundan gelmez biraz keyifsiz izin kopardim yani. Bu arada galiba hasta olucam ben bogazim ve basim agriyo

Denizzzz guloo arali tebrik ediyorum daha nice basarilarini görürsün inş. Ayricada çok yahşiiiii bir veled :))) sen nasil oldun canim ?

X