2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Rota Virüs .!!!!
Aral a vurdurmamıştık..
Doğru düzgün hastalanmayan oğlum ana okuluna başladığı zmn
Ki en cok cocuklara oralardan bulasan illet bi hastalık!
Cok kotu rota virüs oldu! Günlerce şiddetli ishal kusma ateş
Halsizlik baş dönmesi serumlar 5 tüp kan alınması hastanede yatma
Sonuç cocuğum gözlerimin önünde eridi günlerce :KK43:(
Felç gibi oldu kucağımızda götürüyorduk tuvalete
Ve oturtup birde tutuyorduk düşmesin diye
O günler kabus gibiydi cok ağladım
Aral a hiç yakışmıyordu :KK43: öyle sadece yatmak

Kesinlikle yaptırın!
Bnm soyliceklerim bu kdr :KK43:(

yaptıralım denizim o zaman öyleyse madem.
bişe dicem sen 5inde ben 6sında gidicem aşıya rotayıda o günmü yapcaklar aceebaa

Bilmiyorum kuzucum :KK43:
Sen yine özelde mi yaptırcaksın aşıları
Ben saglık Ocağı'na gitmiştim ilk sefer
Şimdi özelde yaptırmak istiyorum
Olur mu öyle bi orda bi özelde
Of o 3 aşı cok ağlayacak yaa :KK43:
Rota ztn özel netten araştıralım canım bi tanem

medipoldeki çocuk doktoru yapıcak bebeğim yine neden olmasın alinin doktorunu ara sor bi yarın olur kesin.
bende nasıl dayancamı düşünüyorum 1.aşıda çok ağlamamıştı ama hemen alıp emzirme odasına inmiştim sakinleşmişti şimdi yine öyle yapıcam emzirmeden susmuyo aşıdan sonra :KK43:

ben baktımda eczaneden kendimizmi alıyomuşuz öyle bişeyler okudum özelde yapıyolardır belki direk arıyıp soriyim bi hasteneyi dur

sordum 150 tl dedi çüş bu kadar pahalımı bu aşı:KK53:

diğer ayrıntıları yarın doktoruyla görüşmem gerekiyomuşş

Son düzenleme:

Ben ilkini özel doktorunda yaptırdım. Ama ikincisini sağlık ocağında yaptıracağım. Çünkü ikinci aşı paketinde olan bcg aşısı sağlık ocakları dışında olmuyormuş. Yapmışken hepsi aynı yerde olsun da çocuk eziyet çekmesin iki kere. Zaten istediğiniz yerde yaptırabiliyorsunuz, iyi takip edin yeter.

Poff yavrun cokk tatlıyı maşallah sübhanallah canım
Mrk etme nazar değmez inşallah Cnm

Guelbeyaz seninde miniğin cok tatlı yaa
Maşallah topikce anaları guzel biz napakkk dimi:KK52:

Ben ilkini özel doktorunda yaptırdım. Ama ikincisini sağlık ocağında yaptıracağım. Çünkü ikinci aşı paketinde olan bcg aşısı sağlık ocakları dışında olmuyormuş. Yapmışken hepsi aynı yerde olsun da çocuk eziyet çekmesin iki kere. Zaten istediğiniz yerde yaptırabiliyorsunuz, iyi takip edin yeter.

Saglık ocağı diyosun yani canım :44:
Ya ben cok etkileniyorum sizde böylemisiniz
Neden bu kdr yufka yurekliyim ben 10 tanede doğursam yine aynı olcam Heralde

Saglık ocağı diyosun yani canım :44:
Ya ben cok etkileniyorum sizde böylemisiniz
Neden bu kdr yufka yurekliyim ben 10 tanede doğursam yine aynı olcam Heralde

Bu sefer sağlık ocağı canım. Onun dışında özelde yaptırırım ama. Ne sıra bekleyip eziyet çektirmek istiyorum ne de özensiz davranılmasını. Bizim sağlık ocağı biraz garip çünkü. Ben de dayanamıyorum hiç. Ilk doğduğunda hastanede K vitamini yapıldı. Ben Ela'dan daha çok ağladım. Ilk aşısında da kötü oldum ama doktorumuz rahatlattı can acısından çok bacağını tuttuğunuz için ağlıyor diye. Ama bu aşıdan çok korkuyorum, 3 kerede yapılıyor diyorsunuz. Bi de ateşi çıkarsa yandık. Üzüntüden sütümüz etkilenmese bari.

bcg aşısı verem aşısı oluyomuş bizim yine hastanede olucak sadece perşembe günleri oluyomuş 6 şubatta olucak o yüzden.sağlık ocağında olmicak yani canımm

poffcum yerim ben senin guzelini allah bagislasin canim benim kusmalar gecti mi benim de basim dertte 24 saat kusuyoruz oluk oluk

amin cnm çok sağol, bizimki bi gün yaptı şiddetli kusma ondan çok korktuk yoksa doğduğundan beri nerdeyse hiç kusmadı bi iki kere oda fazla emdiğinde çok az ağzından gelmişti, ama geçen hafta emdiğini kustu geceden sabaha oluk oluktu, kustuğu gibi yine meme arıyodu yavrum, doktora götürdük ilk erkek bebeklerde olur genelde dedi bi daha da kusmadı çok şükür. dr a sordunuz mu cnm normalmiymiş bu kadar kusması bizden emin olmak için usg istedi bağırsağına baktı bişey çıkmadı çok şükür..

amin cnm çok sağol, bizimki bi gün yaptı şiddetli kusma ondan çok korktuk yoksa doğduğundan beri nerdeyse hiç kusmadı bi iki kere oda fazla emdiğinde çok az ağzından gelmişti, ama geçen hafta emdiğini kustu geceden sabaha oluk oluktu, kustuğu gibi yine meme arıyodu yavrum, doktora götürdük ilk erkek bebeklerde olur genelde dedi bi daha da kusmadı çok şükür. dr a sordunuz mu cnm normalmiymiş bu kadar kusması bizden emin olmak için usg istedi bağırsağına baktı bişey çıkmadı çok şükür..

doktor reflu dedi benim esim de boyle kusarmis bebekken. iki surup verdi cok ise yaradigini soyleyemem... kusmasi cok abartili beni cok uzuyo ve yoruyo uykuya hasretiz oglum da ben de. emiyo gaz cikariyoruz yarim saat dik tutuyorum yatiriyorum basliyo kusmaya 1 saat sonra da acliktan agliyo tekrar meme ve o kadar midesi bulaniyoki asla uyuyamiyo agzini yuzunu sekilden sekile sokuyo. sirf bu yuzden uyku yok habire kus ust degistir tekrar em.

benim anladigim bu bebeklerin o veya bu sekilde sorunu oluyo ya gaz ya uykusuzluk vs... olmayanlar sansli. ben daha ne kadar dayanicam bilmiyorum hizla kilo kaybediyorum uykusuzluktan annem de gidiyor haftaya. cok korkuyorum :p

Günaydın

:KK3:

Gizem doymuştur hep aynı olmuyo çiş durumları kuşum

Mik mik konusuna gelince bunu adet olmadıgın zmn hep beraber anlarız
9 ay sonrada diğer yiğenimizi severiz inşallah :KK52:
Kız deli hersey olabülüüüü
Bi dahakine korun
Hem mik mik ne ki ben bilmiom:26::44:
Hahahahhaha
Koptum bunaa yaaa
GiZo hızlı çıktınondan ders almamız lazım DeniZim:KK66:)
Diğer yeğen heeee gizonun kalbine inecek:))
Hasene doktor doğumdan sonraki 6. haftada çağırıyor kontrole. Sezaryen normal farketmiyor. Deniz anlatmış Smear'ın nasıl yapıldığını. Doktor bi de kültürle idrar tahlil ve kültürü de yaptı.

Kızlar benim doktor 3 aydan sonra korunursunuz şimdi bi şey olmaz dedi.

Deniz süper görünüyorsun. Ben çok kötü hissediyorum kendimi, hala hamile gibiyim, hiçbir şey yakışmıyor. 6 kilo fazlam kaldı, çoğu göbek ve belde:KK43:((

Gizem sen nasıl bir yan yatış yastığı kullanıyorsun? Benimki yastığın içinde bile sırt üstü dönmeyi başarıyor.
Bende de 6kilo bendedeeeeee
Çıksın hayatımızdan bu kilolaaaarrrr
Kizlar koligin zirvesi 6.haftaymis aklinizda bulunsun. Ben gecen hafta atlattim cok şükür gerçekten çor zorluydu 8saat surdu en az nobetlerimiz. Bu hafta daha iyi sanki aklinizda bulunsun canlar
Tuğba ciddi misin bitecek mi 6.haftadan sonra azalacak mı
Bizim çok fena çokkkk min 3saat sürüyo gece 11 de başlıyp
11olsub istemiyoruzzz
dün 41. günümüzdü acillik oldu yavrum çatlıcaktı ağlamaktan öğlen 1 de başladı akşam 10 da dayanamadık artık bende onunla ağla ağla :KK14: çok şükür sağlıklı bebeğim kendi dr.unun verdiği ilaç harici iki ilaç daha yazdı nurse ve zingo bu dönemi atlatana kadar hangi sancı ilacını bulursan ver gerekirse eczane eczane dolaş dedi yapıcak bişi yok kolik bi hastalık değil dedi Allah yardımcımız olsun :KK16:
Çare bulan bana da desin bu koliğe offfff offfff

Hahahahhaha
Koptum bunaa yaaa
GiZo hızlı çıktınondan ders almamız lazım DeniZim:KK66:)
Diğer yeğen heeee gizonun kalbine inecek:))

Bende de 6kilo bendedeeeeee
Çıksın hayatımızdan bu kilolaaaarrrr

Tuğba ciddi misin bitecek mi 6.haftadan sonra azalacak mı
Bizim çok fena çokkkk min 3saat sürüyo gece 11 de başlıyp
11olsub istemiyoruzzz

Çare bulan bana da desin bu koliğe offfff offfff

aşkıım arabayla gezdirmeyi denedinizmi bizim bi akrabanın bebeği kolikti arabaları yoktu taksi tutup çıkıyolardı her gece.o derece işe yarıyomuş :)sizde de işe yarar belkii

Son düzenleme:
X