2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
günaydın kızlar nasılsınız ben fazla giremiyorum annem gideli 1 hafta olacak ben mahfoldum resmen bebeğim hiç uyumuyor artık dün dayanamadık tekrar doktora götürdük gaz sancısı dedi tekrardan ilacı değiştrdi.. 3 tüp kan aldılar yavrumdan :'( ve o salak kadın kan alırken yere damlata damlata aldı içim gitti bebeğim iyice huysuzlaştı ağladı tabi bende ağladım ah yavrum içi geçti eve gelnce artık ağla ağla uyuya kaldı yaa kızlar bu ağlamalar uykusuzluk nezmana kadar devam eder??

canım bende ilk bebeğimde acaba neden ağlıyor, hasta mı acaba diye endişelenip soluğu acilde alıyordum
her götürdüğümde de tüp tüp kan alıyor, parmak kadar bebeği idrar tahlili için saatlerce bekletiyorlardı
hastaneye gittiğin zaman tahliller kaçınılmaz,
gaz sancısı ve dolayısıyla ağlamalar 3-4 aylıkken azalıyor biraz sabredicez
ana kucağı ya da beşiğinizde titreşim özelliği varsa bir dene, benim 2 çocuğumda da gaz sancısına çok iyi geldi titreşim
bizimkinde titreşim özelliği yok bizde masaj aletini açıp beşiğe, bebeğin ayakucuna koyuyoruz anında susuyor, gazını da rahat çıkarıyor

Ay kızlar yazılan bazı seyleri okudum hem gülüyorum hem ağlıyorum.
Aralık anneleri olarak resmen perte cıktık!!
Bu satırları inanın popomdaki kan ve catlakla yazıyorum
Az once eşimle konuştuk kendine bakman lazım hayatım dedi
Bakamıyorum.... Deyip bi yandan anlatmaya bi yandan ağlamaya başladım. :KK43:
Saclarım yağ içinde pijamalarla gunu bitiriyorum
Aral bile dün okuldan gelip annecim pijamanla duruyorsun dedi
Cok zoruma gitti. Kendime acıdım.
Kerem kucağımda içimde saatlerce tuttuğum çişle Aral a faaliyet yaptırıyorum
Kitap calışması yaptırıyorum
O da ilgi istiyor ondan asla kısamam kendimi
Bu da kucak ister oldu evi dolaşına susuyorrr her yeri inceliyor
Bu arada epidural yerime bişey oldu sabah 6 dan beri cok acı çekiyorum ://
Allah aşkına söyleyin siz uyumayınca dinlenemeyince sütünüz oluyor mu yinede ???
Bnm olmuyo sürekli mecburen mana veriyorum yoksa kıyamet kopuyor
Ah ahhh aralda ne güzeldi sütüm

geçmiş olsun canım,
benim gece uyuyunca iki tarafta doluyor, bebeğim doyuyor üstüne 150 ml civarı da sağıyorum
ama gündüz 2 çocuğun yorgunluğuyla akşama kadar bir damla sütüm kalmıyor, geceden sağdığımı veriyorum,
geç saatlerde tekrar emmek istiyor emziriyorum yetmezse ki genellikle yetmiyor, o zaman 50-60 ml civarı mama veriyorum

Kizlarrr aralik anneleri ne nazar degdi galiba bugun benim oglum da hic uyamadi butun gece salladim sabahtan beri yine ayaklarimda salliyorum 5 dk dalsa da tuvalete gitsem diye bakiyorum ben donene kadar hemen uyaniyor offff Allah tan esim gelince o ilgileniyor da ben biraz dinleniyorum isimi yapiyorum.....
Ne illet biseymis su gaz sancilari ya bi rahat vermedi ogluma :KK43:(((
Allah hepimizin yardimcisi olsun

Melek yavrum teşekkürler kısır Yada dediğin gibi patates salatası da olur

Sükunet sagol cnm.
Ben daha fazla mama veriyorum yiyemeyince sütde olmuyo
Eşime resti çektim valla 1 haftalık izin hakkı var 15 tatilde kullan onu
Şimdiden al iznini dedim.!
Aral ile düşünmemiyorum 15 gun bari ilk hafta yardım eder bana
Mamayı her verdiğimde için gidiyor ama napayımmm:KK43:

Normal Doğum yapan Anneler yardım :KK43:

benim dikişlerim yana doğruydu, doğumdan sonra açıldı ve tekrar dikildi.
düşmeleri neredeyse bir ayı buldu. şuanda kesinin başladığı yer birleşmemiş, yani orası hala kesik gibi.
böyle girişte sağa doğru bi çentik gibi açıklık var :KK43: orası kapanır mı? hiç kapanmayacak gibi geliyor bana.
internette araştırdım bir kişi yazmış, oda kapanmıyor demiş , napıcam ben şimdi ? yarın kırkımız çıkıyor.

Cnm bilmiyorum biliyorsun bende cok çektim
Lütfen Dr a git bi göster
Hbr et bana
:KK43:( off başımıza neler geldi ya
İnşallah bir an evvel iyileşirsinnn
Bnmde iç dikiş duruyor olabilir bakmadım sinirim bozulur diye
Düştü ise bile hala etim sert gıcık oluyorum

Papatya nolcak ki cnm o zaten bebekler icin uretiliyor
Benim kizimda cok agliyor bende demleyip vericem

Gizem sen kac cc verisin

zarari yk ama bidahakine eczaneden bebekler icin olan rezeneden al canim mulipanin doktor ondan 15cc dedi.
ama yeterli olmuyor ben 25cc veriyorum rbiraz rahatliyor .korkma yani hatta kimyon bile atanr var rezenin icine

Ben 30 cc suya 1 cay kasigi koyuyorum canimm hicbisey olmaz korkma.milupanin bebek icin rezenesi var cok guzel eylul cok seviyo onumu kullaniyosunn

Canların ben tohum rezene almıştım onu yaptım
Tamam hemen milupayı aldırcam akşam eşime
Günde kaç kez veyorsınuz
Çıkarttırıyor mu gaZı

GİZOOO o biogai mi ne ne kadar pahalıııı
Alamadım valla
Evzaneye gittiö biberondu süt poşetiydi elevit meme uccu krem derken 60lira bayıldım
Bi de onu alamadım:KK43:(

Günde kaç kez veyorsınuz
Çıkarttırıyor mu gaZı

Alamadım valla
Evzaneye gittiö biberondu süt poşetiydi elevit meme uccu krem derken 60lira bayıldım

Kusuumm milupa rezeneden ben cok memnunum migrosta var :) ben gunde 2 bazen 1 veriyorum gazi cikmadiysa 2 veriyorum cikartiyo hemen.sabah 30 aksam 30 cc veriyorum 1 cay kasigi rezeneye.ama cok doldurma kasigi. Hayatim bilmiyorum fiyatini hic abim ananeme gelirken soylemistim o almistii.bide eleviti hala kullaniyomusunnn niye ki

Kusuumm milupa rezeneden ben cok memnunum migrosta var :) ben gunde 2 bazen 1 veriyorum gazi cikmadiysa 2 veriyorum cikartiyo hemen.sabah 30 aksam 30 cc veriyorum 1 cay kasigi rezeneye.ama cok doldurma kasigi. Hayatim bilmiyorum fiyatini hic abim ananeme gelirken soylemistim o almistii.bide eleviti hala kullaniyomusunnn niye ki

Günde kaç kez veyorsınuz
Çıkarttırıyor mu gaZı

Alamadım valla

Valla benim oglana rezene fayda etmedi kimyon daha etkili geldi bana canlar :))

Evet ya biogaia çok pahali 37 miydi. 47 miydi tam hatirlayamadim ama alirken fayda etmezse çok uzulurum paraya demiştim :))

Bugun gittik kan verdik kizlar ne kdr az kani var oglumun cok zor doldu. Ve cok agladi yavrum.. Allahtan uyuyodu iğneyi Ceker çekmez sustu bende hemen emzirme odasina goturdum. Eşimin kucagindaydi Ahmed ama kolunu bana tutturmadilar çok sukur

Melek yavrum teşekkürler kısır Yada dediğin gibi patates salatası da olur

Sükunet sagol cnm.
Ben daha fazla mama veriyorum yiyemeyince sütde olmuyo
Eşime resti çektim valla 1 haftalık izin hakkı var 15 tatilde kullan onu
Şimdiden al iznini dedim.!
Aral ile düşünmemiyorum 15 gun bari ilk hafta yardım eder bana
Mamayı her verdiğimde için gidiyor ama napayımmm:KK43:
kısır gaz yapar diye yazmadım canım
Günde kaç kez veyorsınuz
Çıkarttırıyor mu gaZı

Alamadım valla
eleviti kullanmakla iyi yapıyosun
gizem elevit emzirenlerde de kullanılıyor
ben iyi besleniyorum diye almıyorum ama calsiyum alcam bende eklemlerim sürekli agrıyor

paptya ben kimyondan cok memnunum pırt pırt pırt cıkartıyor gazı
ama gene de yetmese de en etkili gelen masaj ve kimyon

kızlar dışarı çıktığınızda nasıl yapıyorsunuz bebğiniz acıktığında alışverişe falan gittiğinizde.biz daha hiç çıkmadık doktor haricinde doktora giderken de mama yapıyorum arabada onu veriyorum çünkü bebeğim durup durup emiyor beni saatler sürüyo yani emmesi

Slm anneler nasılsınız bebişler nasıl ben tek başıma iki evlatla mahfoldum eşim 1 hafta sonra geliyor çok şükür allahtan sütüm yetiyor ama bu çok gazlı büyük kızım desen ilgi bekliyor hem hasta kafayı yiyecem küçük kızım çok fena hiç susmuyor kendini yırtıyor resmen gazı olsun emziği düşsün ağlıyor kendimi hiç yazmıyorum resmen harap içindeyim perte çıktım bakım gerekli 😄😄😄😄

kızlar dışarı çıktığınızda nasıl yapıyorsunuz bebğiniz acıktığında alışverişe falan gittiğinizde.biz daha hiç çıkmadık doktor haricinde doktora giderken de mama yapıyorum arabada onu veriyorum çünkü bebeğim durup durup emiyor beni saatler sürüyo yani emmesi

Valla canim ben Dr olsun asi olsun mecbur kalmadikca cikmadim.buralara giderken de emzirme odasında emzirdim mamanin suresi doluyo diye yapip yanima alaniyorum termosumda yokki suyu yanma alayim öyle yani. Gezmek için bi yere cikmadik

bende doktor dısında dısarı hiç cıkmadım
aaa pardon bir sefer bakkala gittim sanki tatile cıkmısım gibi iyi gelmişti
bir sefer de kuaföre gittim
yarın dişçiye randevu aldım Allahım cok heycanlı

kızlar yarın dişçiye gidicem sizce dişteki uyusukluk gecene kadar emzirmesem mi
kanal tedavisi yapılacak bu arada
ne yapsam bilemedim ona göre süt sağıcam

biz gecen hafta alışveriş merkezine gittik anam kabus gibiydi hep ağladı bi halt anlamaddııık gezmekten ağlıyor arabasında meğer kaka yapmış beline kadar doldurmuuş alahtan kabin vardı temziledim orda emzirdiim eşim her ihtimale karşı mama almış ama benımkı biberonu tutamıyor bile emziği de nasıl alıitırıcam bence biberona emziğe kesinlikle alışmalı hep değil ama ihtiyacımız olduğunda napıca heryerde meme çıkarıp emzirecek halımız yok hiç mi ayrımıcaz yarın öbür gün işe başlıcaam o zaman ne olacak biberona ve emziğe alışması lazıııımm kesinlikleee

aldığız mamayı da açmış bulnduk ama hiç içiremediim kusucak gibi oluyoo ee üzerinde de 4 hafta içinde tüketin yazıyo napayım ben şimdi bunu atacakmıyım bikaç kez denedim 5 cc bile içeremediimmm kaşıkla da almıyor

bu arada gece yazmıştım kabu sgibiydi 6 da artık sızmışız sabah 12 ye kadar 2 kere emzrdim ama uyudk çok şükrü gece uykusuna nasıl alıştırıcaz bu bebeleri ne olur bir çözüm bulalıııımm gündüz fosur fosur uyuyor ama gece kıpır kıpır gaz tuz yok ama sallanmak istıyor oyun istiyor hep bakınıyoor

Bende daha hic hastane ve ananem disinda biyere gitmedim nasil gideriz onuda bilmiyorum karni tok olsa bile emzik istegi var ve o memede gideriliyo biyere gitsek tutcak krizi rezillik valla cikarip emziremeyizde orda burda.emzik tutmuyo kac tane denedim :KK43: kucuk termos aldim 24 saat kaynar tutuyo suyu acikirda emziremicegim bi durumda olurum diye yanima aliyorum mama icin ama arabada agliyo diye emzirdim kacc kere :) suanki halimizle gezmeye gitmeyi yemiyo totom hiiccc

bu arada gece yazmıştım kabu sgibiydi 6 da artık sızmışız sabah 12 ye kadar 2 kere emzrdim ama uyudk çok şükrü gece uykusuna nasıl alıştırıcaz bu bebeleri ne olur bir çözüm bulalıııımm gündüz fosur fosur uyuyor ama gece kıpır kıpır gaz tuz yok ama sallanmak istıyor oyun istiyor hep bakınıyoor

Ahh melegimm bende kara kara dusunuyorum gunduz uyutmiyim oyaliyim diyorum tvyi aciyorum bangir bangir uyumasin diye fosur fosur uyuyo duymuyo bile gece 12 oldumu ona sabah oluyo bizdede nobet aglama vs yok ama uyanik iste bizdede enerji olmayinca cok kotuu :KK43:

kısır gaz yapar diye yazmadım canım

eleviti kullanmakla iyi yapıyosun
gizem elevit emzirenlerde de kullanılıyor
ben iyi besleniyorum diye almıyorum ama calsiyum alcam bende eklemlerim sürekli agrıyor

paptya ben kimyondan cok memnunum pırt pırt pırt cıkartıyor gazı
ama gene de yetmese de en etkili gelen masaj ve kimyon

Benim oğlum da çok gazlı
Humana rezene veriyorum ama işe yaramıyor galiba Kimyonu nasıl veriyorsunuz. Bende normal toz kimyon var o değil heralde bi de ne kadar veriyorsunuz yazarsanız çok makbule geçer bi de onu deneyelim

Benim oğlum da çok gazlı
Humana rezene veriyorum ama işe yaramıyor galiba Kimyonu nasıl veriyorsunuz. Bende normal toz kimyon var o değil heralde bi de ne kadar veriyorsunuz yazarsanız çok makbule geçer bi de onu deneyelim

Canim cezveye 1 cay kasigi kimyon yarim kup seker yarim cay bardagi su koy kaynat sonra tulbentle suzup 2 cay kasigi ver harika pirt yaptiriyo :)

X