2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
günaydıın babamızı işe gönderdik gülücüklerle sabah babmızı kaldırmak için kızımı yanına yatırıyorum maşallh eller kollar bir hareketli ki box yapıyor mübarek güne güzel başlıyoruz gecede fena değil 2 kere çığlık atarak ağlamaya başladı sanırım gaz girdi çıkarınca rahatladık allahtan cabucak çıkarıyor gazını ve uyuyor artık saat falan kurmuyorum kendisi acıkınca belli ediyr genelde 3 yada 4 satte gecede 2 kere emziriyorum birde sabah uyanınca emziriyorum dün bir kez kaka yaptı bakalım bugunde yapacakmı ker kakaya a pasta alamayız normale dönsün inşllah birde büyükler diyor ki sütün yarıyordur ondan yapamıyor ne alakası varsa

kuzucuklarınızla güzel birgün dilerim

Günaydın kızlar nasılsınız ben idare eder durumdayım gaz problemiyle başım dertte :KK50: napacam bilmiorum çok ağlıyor bir gün rahat uyuyorsa diğer 3 gün huysuz sürekli ağlıyor sürekli ıkınıyor ayaklarını çırpıyor acıdan ne verdiysem kar etmedi inş. 40ı çıktıktan sonra birşeyi kalmaz büyükler hep sabret 40ı çıkınca ağlaması azalacak gazı azalacak diyorlar inş. haklıdırlar...

Benimkiside aynen öyle ama hic bi gün gaz nöbeti tutmadigi olmuyo. Gunde en az iki kere 3-5 saat cocuk hem ikiniyo hem agliyo hem de sudan cikmis balik gibi cirpiniyor kucagimda napacagimi sasirdim bazen oturup agliyorum bende onunla birlikte. Fön makinesi sesi aciyorum yok masaj yapiyorum yok ilaçlar zaten etki etmiyor. Kucagimda sürekli uykusuzluk yorgunluk tan sütumde olmuyo:KK43:(( harap olmuş durumdayım. Bizimkilerde 40 i ile geçer diyorlar ama bence daha fazla sürer geçmesi.

Amin gülüm amin inş:) nasilsin iyimisin neler oldu Kiz ben yokken ali bey iyimi:)

Ay nerdesin sen yaa:KK20:
Neler oldu asil sen anlatttt. Niye kayipsin :/
Cok mrk ettik seni..
Biz cok iyiyiz cnm. Genelde gaz problemi var evet ama cok normal
Bu günlerde gecicek Allah dermansiz dert vermesin
Sen nasilsin anlatttttt:KK52:

Kızlar bebeğiniz uyurken nerde tutuyorsunuz
ben sepetini salona taşıdım .orda oturduğum için orda uyuyor?odasında tutmuyorum
arıca tv açıyorum müzik çalıyor hem sese alışşsın istiyorum ama bir yandan da tv den bir sürü radyasyon yiyor tabi...
bilemedim..siz ne yapıorsunuz.gerçi radyasyonda kaçış yok.telefon bilgisayar buzdolabı zırt vırt...
Bende aynı o şekilde yatırıyorum tv açıp işimi yapıyorum.
mrb kızlar
sürekli takipteyim ama girip te yazamıyorum hiç :26: özlüyorum valla
herkesin ortak sıkıntısı uykusuzluk sanırım
şuan başım nasıl ağrıyo anlatamam uykusuzluktan
onu da geçtim en çok evin işlerine yetişememek çok huzursuz ediyo beni
şimdiye dek her an derli toplu temiz olan evim darmadağın görünüyo ve ben buna deli oluyorum :KK14:
tamam lohusayız şuan en önemli işimiz bebeğimiz ama işlerin zamanında yapılamaması, düzenin değişmesi sıkıntı veriyo
yoksa bebeğimle uykusuzluğa razıyım yeterki allahım sağlık huzur versin gaz sancılarından korusun...
naapalım bi müddet böyle gitcek sanırım
2. bebişi olanlar nasıl yetişiyosunuz? ben odadan çıkınca basıyo yaygarayı hem de ne yaygara
ağlamaktan bağırmaktan boğazlarını tahriş ediyo kuzum sonra öksürmeye başlıyo :KK43:((
kıyamam ya içim gidiyo
uyanıkken hep kucak istiyo :KK50: şimdiden belim fena :KK53: büyüdükçe noolcek acep :26:
benimki de emziğe bi alışmadı yaaa
Zor oluyor 2 çocuk tabi ama ben sürekli yatırmaya çalışıyorum. Sürekli aynı yere değilde arada koltuğa, ana kucağına falanda yatırıyorum. Ve her ıhh ıhh dediğinde kucağıma almıyorum. Isim varsa işime devam ediyorum. Ağlama sinyali verince ağlamadan hemen alıp emziriyorum sonra gazını çıkarıp geri yatırıyorum.
Bugün büyük çiş yapmayalı 5 gün oldu. Komşular dün normal dedi. Süt vücutta kaldıkça daha iyi faydalanır dediler. Bilmiyorum artık.

günaydıın babamızı işe gönderdik gülücüklerle sabah babmızı kaldırmak için kızımı yanına yatırıyorum maşallh eller kollar bir hareketli ki box yapıyor mübarek güne güzel başlıyoruz gecede fena değil 2 kere çığlık atarak ağlamaya başladı sanırım gaz girdi çıkarınca rahatladık allahtan cabucak çıkarıyor gazını ve uyuyor artık saat falan kurmuyorum kendisi acıkınca belli ediyr genelde 3 yada 4 satte gecede 2 kere emziriyorum birde sabah uyanınca emziriyorum dün bir kez kaka yaptı bakalım bugunde yapacakmı ker kakaya a pasta alamayız normale dönsün inşllah birde büyükler diyor ki sütün yarıyordur ondan yapamıyor ne alakası varsa

kuzucuklarınızla güzel birgün dilerim

Ayni durumdayız canim..
Bende dun gece iki kere emzirdim
Birde sabah kalkinca emzirdim. Bnmkide birden ciglik ve guclu bir aglama ile
Kaldiriyor beni.. hemen kucagima aliyorum aninda susuyor.. anliyor emzirecegimi
Dizime koyunca Kokumu aliyor ve bekliyor emzirilmeyi.. resmen bekliyor.
Ben hic saat tutmadim alarmda kurmadim rahatsiz olduğunda belli ediyor ztn. Birde
Bilmiyorum sende oylemisin ben igh mikk sesine bile uyaniyorum aninda.
Aral da da boyleydim

Benimkiside aynen öyle ama hic bi gün gaz nöbeti tutmadigi olmuyo. Gunde en az iki kere 3-5 saat cocuk hem ikiniyo hem agliyo hem de sudan cikmis balik gibi cirpiniyor kucagimda napacagimi sasirdim bazen oturup agliyorum bende onunla birlikte. Fön makinesi sesi aciyorum yok masaj yapiyorum yok ilaçlar zaten etki etmiyor. Kucagimda sürekli uykusuzluk yorgunluk tan sütumde olmuyo:KK43:(( harap olmuş durumdayım. Bizimkilerde 40 i ile geçer diyorlar ama bence daha fazla sürer geçmesi.

Ben krizleri yaşadım canım 40ım çıkana kadar annemlerdeyim Allahtan annem yanımdaydı ben tek olsaydım kafayı yerdim akşam 11den sabah 12ye kadar ağlıyor susuyor uyuyor 5 dk uyanıyor çığlık çığlığa emdiriyorum olmuyor masaj yapıyrum olmuyor birsürü ilaç denedim olmadı kimyon ve anason içirdim çok az 5 dk yerine 15 20 dk yaıyor ama hop oturup hop kalktım artık dayanamadım hüngür hüngür ağladım umarım bir daha yaşamam en azından kırkı çıkınca ağlama nöbetleri ksilsin yoksa ben tek başıma idare edemem diye korkuyorum :KK50:

Bende aynı o şekilde yatırıyorum tv açıp işimi yapıyorum.

Zor oluyor 2 çocuk tabi ama ben sürekli yatırmaya çalışıyorum. Sürekli aynı yere değilde arada koltuğa, ana kucağına falanda yatırıyorum. Ve her ıhh ıhh dediğinde kucağıma almıyorum. Isim varsa işime devam ediyorum. Ağlama sinyali verince ağlamadan hemen alıp emziriyorum sonra gazını çıkarıp geri yatırıyorum.
Bugün büyük çiş yapmayalı 5 gün oldu. Komşular dün normal dedi. Süt vücutta kaldıkça daha iyi faydalanır dediler. Bilmiyorum artık.

Aynencnm bende degisik yerlere yatiriyorum
Otokoltugunda cok rahat ediyor. Bazende koltukta yatiriyorum
Cogu ke uyaniksa konusuyorum gozlerine bakarak emzirirkende konuşuyorum uyaniksa ve muhakkak
Ellerini tutuyorum oksuyorum gozlerine bakarak sarki soyluyorum.
Uyuyorsa sadece emziriyorum konusmadan:)
Her mikirdandiginda almiyorum isim gücüm oluyor
Agladiginda alip toksa biraz odalari gezidiryorum kucağımda dik tutuyorum etrafi izleyebilecegi
Bi pozisyon seciyorum.. cok mutlu oluyor.
Bnmki hem 5. 6 gun yapmio alistim artik en son yapacagi gun sancisi fazla oluyor
Anliyoruz o gun kaka gunumuz oldugunu

Evet 2 cocuk cokkk zor hele ilki erkekse.. ama cokta guzel..
Oyle boyle yetisiyorum ben yetisemedigim seylerde var ama artik takamicam onlari.
Bnm en buyuk sorunum ev islerine yetisememek. Cocuklarima yetebildigimi
Fazlasi ile ilgilendigimi dusunuyorum.
En buyik korkum buydu. Cok sukur suan iyi gidiyoruz..
Arali faaliyetlerine oyunlarına resim yapmasina banyosu yemesi icmesine yetisiyorum cok şükür

Ayni durumdayız canim..
Ben hic saat tutmadim alarmda kurmadim rahatsiz olduğunda belli ediyor ztn. Birde
Aral da da boyleydim

Ben gemelde duyuyrum ama bazen öyle bir an geliyorki çığlık çığlığa ağlamasına uyanıyorum oda yorgunluktan olsa gerek...

tuğba nerdesin sen, özlettin kendini :KK19:
hep 40 ı çıkınca azalır diyorlar ama malesef genelde 3-4 ayı buluyor o gaz sancılarının geçmesi :KK53:

Gunaydin canlar gece 1.30 yattik 8 de kalktik cok sukur kizina surekli gaz cikiyor ilac killanmiyorum masaj yapiyorum 15 dk sirtini daire cizerek masaj yapin vurun ve gaz cikmazsa yatitin tekrar aglaayip kucqginixa aldiginizda gazi cikar dr soylemisti

hep 40 ı çıkınca azalır diyorlar ama malesef genelde 3-4 ayı buluyor o gaz sancılarının geçmesi :KK53:

Evet cnm bu gaz sancilari hareketsizlikten oluyor.
Biz bile hreket edince sindirimin kolaylasmasini sagliyoruz.
Yazik yavrucaklara.
3-4 aylikken yavas yavas donmeye hareketlenmeye basladiklari icin artik kendi kendilerine
Gazlarini cikarabiliyorlar bu yuzdenn 3-4 aylikken rahata eriyorlar

Gunaydin canlar gece 1.30 yattik 8 de kalktik cok sukur kizina surekli gaz cikiyor ilac killanmiyorum masaj yapiyorum 15 dk sirtini daire cizerek masaj yapin vurun ve gaz cikmazsa yatitin tekrar aglaayip kucqginixa aldiginizda gazi cikar dr soylemisti

Bende oyle yapiyorum cnm
Gece mesela emziriyorum gazin icin omuzuma aliyorum masajla yada vurarak cikmio diyelim yatiriyorum geri ve 2-3 dk sonra tekrar deniyorum o zmn cikiyor. Banada komsum demisti.
:nazar:
Bu arada sana ve guzel prenseslerinede gunaydin

Kizlar hangi mamayi kullaniyorsunuzzz
Ben aptamil kullaniyorum.
Bebelac alacakti esim. Yine gidip aptamil almis..
Degistirsem mi diye dusunuyorum. Acaba aptamil mi kabiz yapio oglumu diye..
Siz ne dersiniz
Ay birde buyuk boy almis yaa of

Ayni durumdayız canim..
Aral da da boyleydim
yaa evet canım gündü uykularında hiç öyle sesler cıkarmıyor nedense mışıl ışıl sessiz sedasız uyuyor ama gece uykuları hep mıkır mıkır neden acaba ee bizde hep hafiften sallıyoruz beşiğe ip bağladdım :KK1::KK1::KK1:akşam ilkkez çığlık çığlığa bağırdı nasıl kakltığımı bilmedim paniklee uyku sersemi halimle ama uykudan da bişey anlamıyoru yani hep tetıktee
Bende oyle yapiyorum cnm
Gece mesela emziriyorum gazin icin omuzuma aliyorum masajla yada vurarak cikmio diyelim yatiriyorum geri ve 2-3 dk sonra tekrar deniyorum o zmn cikiyor. Banada komsum demisti.
:nazar:
Bu arada sana ve guzel prenseslerinede gunaydin

bende aynen böyle yapıyorum emziriyoruuum genelde benımkı max 10dakıka emer çabuk bırakıyor gazını cıkarırım geğirerek çıkarıyor hep eğer memede uyumussa yatırırım zaten bikaç dakıka içinde mıkırdanmaya başlıyor kaldırıyorum hemen gazını cıkarıyorum tekrar yatırıyorum rahatlıyor bende doğumdan önce okumuştum biyerde

Siz ne dersiniz

Canım ben mama kullanmıyorum ama kullanan arkadaşlarım vardı aptamilin kabız yaptığını sölemişlerdi her bebekten bebeğe değişiyor tabi ama doktorlar genelde bebelac ve aprtamili öneriyorlarmış br dene istersen

Ay nerdesin sen yaa:KK20:
Neler oldu asil sen anlatttt. Niye kayipsin :/
Cok mrk ettik seni..
Biz cok iyiyiz cnm. Genelde gaz problemi var evet ama cok normal
Bu günlerde gecicek Allah dermansiz dert vermesin
Sen nasilsin anlatttttt:KK52:

Ayyy canlarim benim ya :) bende beni unuttunuz sandim odun koptu :KK70: kizlar doğumunu hatirliyor musunuz bilmiyorum ama biraz olayli ve bol tahribatli geçti :) sonrasida tabi zordu bu sebeple...

Gece 3.30da 7dk lik sancilarla uyandim zaten gece iki de yatmistim o gün kntrolumuz vardi banyomu temizligimi yapmistim çok şükür. Kostum WC ishal olmusum hemen anlamadim sonra adet sancisi gibi vurunca Dank etti dk tuttum bi saat sonra 4 dk ya düştü hemen anneleri aradim sonrada eşimi uyandrdim. annemler gelene kadar istifar ettim. Tuhaf şeyler oldu yani :) neşe sabah ezani okunuyordu hastaneye vardik. Benim sancilar iki dk ya düştütabi acildeki dDr 8-9 cm acilman var dedi sasirdi. Sonra sanci odadina aldilar nst te bagladilar sonra hemen dogumhaneye 7.40 da Rabbim anne olmayi nasip etti. Ama gelin onu bana sorun ebem hic iyi değildi bana nasil ikinmam gerektiğini nerden tutmam gerektiğini söylemedi yapamiyosun beceremiyosun mahvetti beni dr um son anda yetişti sağolsun bana bazi şeyleri söyledi. Doğum esnasinda patladi suyun öncesinden olmadi. Nese dikisim çok kuyruk sokumum pert oldu ve büyük tuvaletimi tutamiyordum altima yaptigimi bile biliyorum kuşlar o durum yavaş yavaş duzeliyo çok şükür.dikislerim yeni yeni düşmeye başladı. Sutum yetmiyor zaten sol mememde gocukluk var zor emiyo yavrum meme tutturmak tam bi muharebe alanı. Sonra sarilik oldu yavrum hastanede kaldi. Şimdide gazz nobetlerimiz var bu nöbetler tek basima gecmiyo k.v de desen tirt Esim gelince az buçuk yardim ediyor ilk 20 gün annem vardi saolsun sonra bi haftada ben onda kaldim tek basima geçirdiğim bgn 4.gün ama pertim cikti. Sürekli ağlamak istiyorum. Psikolojik olarak zor bi dönemden geçtim vesselam. Ama sizleri çok ozledim doğum anindada doğum yapanlara kokaylik için dua ettim gizlar umarim benden sonrakiler kolay yapmistir. Bence doğum sancisi çekilir bi durum beni çok etkilemedi çok şükür. Beni mahveden doğum masasinda ebenin kötülüğü oldu. Ben çok sogukkanliydim aglamadim bagirmadim korkmadim. Belki herşey cabuk geliştiği icin şoka girmiştim bilmiyorum ama beklediğinden iyiydi: D doğum masasi beni bitirdi doğru düzgün anlatsaydi ebe ben güzelce dogururdum :KK70: tabi Allahin izniyle:)

Gaz sancisina ne oneriyosunuz tecrübeli anneler 3-4ay bulmaz inş.:)

Ben krizleri yaşadım canım 40ım çıkana kadar annemlerdeyim Allahtan annem yanımdaydı ben tek olsaydım kafayı yerdim akşam 11den sabah 12ye kadar ağlıyor susuyor uyuyor 5 dk uyanıyor çığlık çığlığa emdiriyorum olmuyor masaj yapıyrum olmuyor birsürü ilaç denedim olmadı kimyon ve anason içirdim çok az 5 dk yerine 15 20 dk yaıyor ama hop oturup hop kalktım artık dayanamadım hüngür hüngür ağladım umarım bir daha yaşamam en azından kırkı çıkınca ağlama nöbetleri ksilsin yoksa ben tek başıma idare edemem diye korkuyorum :KK50:

Valla bende öyle umuyorum ama hic sanmıyorum 40inda biteceğini. bende kimyon ve anason mu denesem acaba. Cocugmun oyle cirpinmasina dayanamiyorum yaa

Siz ne dersiniz

Valla ben ilk aptamille basladim bizim kerata beğenmedi hero baby aldim onu beğendi ama gaz problemimiz ondanmi acaba diye pazartesiden beri Sma mama kullaniyirum galiba daha iyi geldi geceleri daha iyi aksamlari kötü simdi :KK43:(

Siz ne dersiniz
bende hiç kullanmaım cnm doktor ne öneriyor bi sorsan
Ayyy canlarim benim ya :) bende beni unuttunuz sandim odun koptu :KK70: kizlar doğumunu hatirliyor musunuz bilmiyorum ama biraz olayli ve bol tahribatli geçti :) sonrasida tabi zordu bu sebeple...

Gece 3.30da 7dk lik sancilarla uyandim zaten gece iki de yatmistim o gün kntrolumuz vardi banyomu temizligimi yapmistim çok şükür. Kostum WC ishal olmusum hemen anlamadim sonra adet sancisi gibi vurunca Dank etti dk tuttum bi saat sonra 4 dk ya düştü hemen anneleri aradim sonrada eşimi uyandrdim. annemler gelene kadar istifar ettim. Tuhaf şeyler oldu yani :) neşe sabah ezani okunuyordu hastaneye vardik. Benim sancilar iki dk ya düştütabi acildeki dDr 8-9 cm acilman var dedi sasirdi. Sonra sanci odadina aldilar nst te bagladilar sonra hemen dogumhaneye 7.40 da Rabbim anne olmayi nasip etti. Ama gelin onu bana sorun ebem hic iyi değildi bana nasil ikinmam gerektiğini nerden tutmam gerektiğini söylemedi yapamiyosun beceremiyosun mahvetti beni dr um son anda yetişti sağolsun bana bazi şeyleri söyledi. Doğum esnasinda patladi suyun öncesinden olmadi. Nese dikisim çok kuyruk sokumum pert oldu ve büyük tuvaletimi tutamiyordum altima yaptigimi bile biliyorum kuşlar o durum yavaş yavaş duzeliyo çok şükür.dikislerim yeni yeni düşmeye başladı. Sutum yetmiyor zaten sol mememde gocukluk var zor emiyo yavrum meme tutturmak tam bi muharebe alanı. Sonra sarilik oldu yavrum hastanede kaldi. Şimdide gazz nobetlerimiz var bu nöbetler tek basima gecmiyo k.v de desen tirt Esim gelince az buçuk yardim ediyor ilk 20 gün annem vardi saolsun sonra bi haftada ben onda kaldim tek basima geçirdiğim bgn 4.gün ama pertim cikti. Sürekli ağlamak istiyorum. Psikolojik olarak zor bi dönemden geçtim vesselam. Ama sizleri çok ozledim doğum anindada doğum yapanlara kokaylik için dua ettim gizlar umarim benden sonrakiler kolay yapmistir. Bence doğum sancisi çekilir bi durum beni çok etkilemedi çok şükür. Beni mahveden doğum masasinda ebenin kötülüğü oldu. Ben çok sogukkanliydim aglamadim bagirmadim korkmadim. Belki herşey cabuk geliştiği icin şoka girmiştim bilmiyorum ama beklediğinden iyiydi: D doğum masasi beni bitirdi doğru düzgün anlatsaydi ebe ben güzelce dogururdum :KK70: tabi Allahin izniyle:)

Gaz sancisina ne oneriyosunuz tecrübeli anneler 3-4ay bulmaz inş.:)

canım benım yaaa allaha şükür bebeğin sağlıklı sonrası zor olmuş senın için ama ne yapalım anne olmak buymuş meğer herşey unutuluyor yeterki sağlıklı olsunlar kuzucuklarr az sancımız olmuyor bizi çok şükğr artık nar suyundan mı bünyeselmı bilmem inşallah side atlatırsınız canım

X