2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Evet canim öyle saolasin...
Bir çay kaşığı ve bir kesme şekeri yaklaşık 75cc suda demliyorum tortusu çöküyor üstten 3 4 çay kaşığı veriyorum gündüzleri ne zaman sıkıntısı olursa gecede biberona koyuyorum emziriyorum gazını cikartamiyotum yatıyorum huysuzluk yapınca biberonu veriyorum biraz iciyo sonra daliyo gibi oluyor mikirdayinca önce kucağıma alıyorum baktım olmuyor ayaklarını hareket ettirince alttan çıkartıyor kesin kakasinida yapıyor günde toplamda 30cc bile etmiyor verdiğim ilactAnsa böyle kendimi daha huzurlu hissediyorum bazen şekersiz yapıyorum çok sıkıntılı olduğunda şeker atıyorum ama alttan çok rahat çıkartıyor böyle

Mevlit icin de bana kalsa yapacak hiç gücüm yok şimdi kizimda hasta ama daha eve pek kimseyi kabul etmedim gelecek olanlar toptan gelsinde bitsin istiyorum benim kadar kimse rezil durumda olamaz valla sürekli b.k temizliyorum ev beZ dolu öğlene kadar 1poset oluyor kapının önüne koymaya bile halim yok wc sürekli kokuyor 2tane bezli bebek zor ne be ne islakendil dayanıyor prima ve ini baby çalıyoruZ sürekli çıkıyor kakasi çamaşır hiç bitmiyor ne çok derdim varmış bunlar bir kaçı of saglik olsun napalim birde mevlüt takımı aldım oğluma birde sizler ne giyeceksini ben karar veremedim gecelik mi kiyafetmi
Yani gündüz cay kaşifi ile sancisi tutuncada 75 cc ilk demliyosun öyle mi? Peki kaç dk demliyosun? Dibine çöküp temizlenmiş suyu biberona koyuyorsun değil mi?

Bende hic bilmiyorum ne oğluna ne kendime bisi almadim
Kızlar AYSUN (kk_bayansu)dan haber var mı ya??
hiç girmedi yazmaı da normalde çıkması lazım artık yoğun bakımdan 1 haftayı ge.ti
düşmedi mi acaba crp sii?
Aaa aysuna ne oldu neden yoğun bakimda hic bisiden hbrim yok benim
Tuğba geçmiş olsun kuuzm ya..
Hay ben o ebenin diye başlamak istiyorum=)))
gerçekten küfürü hak ediyor...
ya işte şuna inanıyrum ki Gülay gizem ve ben çektik bunu.suyun gelmezse sancılar daha az hissediliyor ama su geldikten sonra açılma çok zor ve sancıyı son raddesine kadar hissediyorsun..
su olunca açılma daha hissiz oluyor
her doğumun kendine göre zorlğu var baksende ebeden yana çekmişisn.benimde ebeer personel herşey çok güzeldi ama sancı rezil bir şey
epidural yalan yani...bir daha olsa epidural yapırmam büyük ihtimal.

cnm bende yeşil kullanıyorum doğduğundna beri çok memnunum eşim beyaz prima daha iyi diye duymuş tabi.gitmiş almış
hemde 3 paket!!!!!
gerçekten çok yumuşak ve çok çok daha ince diğerlerine göre göstergesi falanda var ama ben yeşili daha çok beğendim senin gibi.
verdiğim araya değmedi..ama çocuğun vücudundan vücuduna da değişir
genelde herkes beyazı beğeniyor.bizim gibi değil yani..
valla hak ediyor yalan yok ama ben Allaha havale ettim benimde epidural fln yapmaya firsatim olmadi hastaneye bi gittim Dr bile sasirdi ilk bebekte bu KDr surede 8-9 Cm acikliga .

Ben bez olarak molfix kullaniuorum simdilik mmnunum

Ben krizleri yaşadım canım 40ım çıkana kadar annemlerdeyim Allahtan annem yanımdaydı ben tek olsaydım kafayı yerdim akşam 11den sabah 12ye kadar ağlıyor susuyor uyuyor 5 dk uyanıyor çığlık çığlığa emdiriyorum olmuyor masaj yapıyrum olmuyor birsürü ilaç denedim olmadı kimyon ve anason içirdim çok az 5 dk yerine 15 20 dk yaıyor ama hop oturup hop kalktım artık dayanamadım hüngür hüngür ağladım umarım bir daha yaşamam en azından kırkı çıkınca ağlama nöbetleri ksilsin yoksa ben tek başıma idare edemem diye korkuyorum :KK50:
Aynen bizim kizda oyle ama ilk defa bu gece uyudu tabii bende. Ama uykusuzluga dayanamadim artik dun aksam 2 cay kasigi anason icirdim artik bebek o yuzden mi uyudu bilmiyorum.

Kizlar hangi mamayi kullaniyorsunuzzz
Ben aptamil kullaniyorum.
Bebelac alacakti esim. Yine gidip aptamil almis..
Degistirsem mi diye dusunuyorum. Acaba aptamil mi kabiz yapio oglumu diye..
Siz ne dersiniz
Ay birde buyuk boy almis yaa of

Denizcigim ben aptamil veriyorum ilk baslarda ben de kabiz yaptigini dusunuyodum.ama 1 gun kakasini yapmiyordu ali gibi degil yani.simdi her gun yapiyor. Kolic end kullandik 2 gun.kaka olayimiz duzeldi.

bende ne gıyecegımı bılmıyorummmm.. beyaz bı elbıse yada bluz alıcam altınada sıyah bır dar dıze kdr etegım var onu düşünüyorum..
sıyah topuklu sıvrı burun ayakkabı düşünüyorum..
Ben açık renk giyemem giyersem siyah bi elbise ve ayakkabı ama ayakkabının olurmu bilmiyorum denenen lazım pif
canım ben şuan mama vermiyorum ama ilk 1 ay vermiştim sarılık yüzünden ve dr hero baby tavsiye etmişti, anne sütüne en yakın olanı bu demişti,ama içirdiğimiz her gün annem neden aptamil almıyoruz benim içim rahat etmiyor dedi durdu.. Neden bilmem ama hero baby içine sinmemiş, biz bi zararını görmedik kızım severek içiyodu gaz da yapmıyordu ama onun içine sinmemiş :)

Bu arada bez olarak ne kullanıyosunuz? Ben ilk başta Prima premium care ile başladım 30lira pakedi herkes en iyisi o dedi ama kızım kaka yaptığında beline kadar çıkıyodu body si falan batıyodu hep, şimdi yine primanın başka bi çeşidi var yeşil paket ondan kullanıyorum arada fiyat farkı da var baya bunun pakedi 23lira valla ne yalan söyliyim hiç dışarı da taşırmadı o konuda bu çok daha iyi ama bununda bezinin hammaddesi iyi değil öteki pamukluydu bi de bu (yeşil olan) eğer çok çiş yaparsa jel taneciklerini dışarı çıkarıyo çok az, bikaç tane gördm kızımın poposunda
Bende premium çare kullanıyorum ve hep çıkıyor ama doğal olduğu için daha çok içime siniyor kizimda huggies denemistim çık kötü geldi bana ondan da çıktı ben dikkat ettim eğer kucaktaysa kesin çıkıyor yatır kaldır derken birde miktarla alakali
Evet canim öyle saolasin...

Yani gündüz cay kaşifi ile sancisi tutuncada 75 cc ilk demliyosun öyle mi? Peki kaç dk demliyosun? Dibine çöküp temizlenmiş suyu biberona koyuyorsun değil mi?

Bende hic bilmiyorum ne oğluna ne kendime bisi almadim

valla hak ediyor yalan yok ama ben Allaha havale ettim benimde epidural fln yapmaya firsatim olmadi hastaneye bi gittim Dr bile sasirdi ilk bebekte bu KDr surede 8-9 Cm acikliga .

Canim 75 cc kadar demliyorum çay kasigi ile veriyorum 75 cc de şeker tadi az olsun diye çünkü elim bir türlü aza gitmiyor o yüzden suyu çok koyuyorum demlemek için dk yok suyu koyduktan sonra bi karıştırıyorum kimyonlar cokunce suzuyorum 1dk bile değil evde toz kimyon olduğundan onu kullanıyorum ama ilk fırsatta tohum alım onu ogutup kullanicam daha iyiymiş

c

Bu arada bez olarak ne kullanıyosunuz? Ben ilk başta Prima premium care ile başladım 30lira pakedi herkes en iyisi o dedi ama kızım kaka yaptığında beline kadar çıkıyodu body si falan batıyodu hep, şimdi yine primanın başka bi çeşidi var yeşil paket ondan kullanıyorum arada fiyat farkı da var baya bunun pakedi 23lira valla ne yalan söyliyim hiç dışarı da taşırmadı o konuda bu çok daha iyi ama bununda bezinin hammaddesi iyi değil öteki pamukluydu bi de bu (yeşil olan) eğer çok çiş yaparsa jel taneciklerini dışarı çıkarıyo çok az, bikaç tane gördm kızımın poposunda

bende yeşil priima kullanıyordum...şimdi turuncu primalar var ondan aldım.. 2 numarayı kullanıyoruz,
metro markette 2 numara 80 li 18,75 di 2 paket aldık.
paketşin biri bugün yarıdan aza indi hemde açalı 5gün falan oldu..

çünkğ herbezi kakalı kıznn :KK9::KK9::KK9:

çağanda büyüdükten sonra tüm bezleri denedim.. primadan sonra huggies i begenmiştim...m

Amin canim benim Allah kimseye yasatmasin.. Doğumun kolayi olmaz bence :). Ama bizimkide daha zorlarindan oldu ben acilma sürecinin cabuk olmasına sukrediyorum bide evladim saglikli annem basimda her zaman yanimdaydi. Simdi KV.yüzünden Esim ile aralari acildi tabi olan bana oldu o ayri mesele...

tuğbaaaaaaaaaaaaaaa

kayıp aranıyora ilan verdim senin içinnnnnnnnn
geçen günnn:KK52::KK52::KK52:

Son düzenleme:

gerçekten seni ve perikızı denizi tebrik ediyorum
ilk çocuk ve tecrübesz olmanıza rağmen bir gidiyorsnuz 9 cm açıklık..öyle özendim ki anlatamam
acaba benimde suyum gelmeseydi dayanabilir miydim 9 cm açıklığa çok merak ettim=))
ne güzel epidurale de gerek kalmadı ohh.hem maddi hem manevi kazan..ben epidurale ilave 500 verdim.neye yaradı koca bir HİÇ ..
maşallah sübhanallah size.bundan sonraki doğumlarınızda aynı olsun inşallah .Ebeler farklı olsun ama hehe=)

Kızımın ninnisini paylaşmak istedim... Hamileyken hergün dinletmiştim günde birkaç kez... Ve şimdi bu ninniyi tanıyor açtığım zaman hemen kulak kesilip dinliyor hatta gözlerini kapatıyor:) ben de söylüyorum ara ara kuzum benim dinliyor dikkatli dikkatli:) :nazar:

Sezen Aksu & Fahir Atakoğlu - Ninni - YouTube

Son düzenleme:
Siz ne dersiniz

canım Dr.umuz bıze humana antkolik mama önerdı günde 1 kere kullanıyoruz .yorumlara baktım kımını ıshal kımını kabız yapmış.bızde hersey normal çok sukur.

Valla bende öyle umuyorum ama hic sanmıyorum 40inda biteceğini. bende kimyon ve anason mu denesem acaba. Cocugmun oyle cirpinmasina dayanamiyorum yaa

humana rezene ve kımyon dene bence

cnm ben senin sadece anne sütüyle beslediğini sanıyordum sen günde kaç kere kaç cc veriyorsun cnm mama
benim de sütüm yetersiz nedense hala üzülüyorıum sütümün azlığına

Çok güzelmiş miracım mersüüüü:KK52:
Ya oğluşuma nazar değdi bugün pek bi huysuz eşimde geç gelicek

Benimkiside aynen öyle ama hic bi gün gaz nöbeti tutmadigi olmuyo. Gunde en az iki kere 3-5 saat cocuk hem ikiniyo hem agliyo hem de sudan cikmis balik gibi cirpiniyor kucagimda napacagimi sasirdim bazen oturup agliyorum bende onunla birlikte. Fön makinesi sesi aciyorum yok masaj yapiyorum yok ilaçlar zaten etki etmiyor. Kucagimda sürekli uykusuzluk yorgunluk tan sütumde olmuyo:KK43:(( harap olmuş durumdayım. Bizimkilerde 40 i ile geçer diyorlar ama bence daha fazla sürer geçmesi.

Bizde de ayni problem var geceler kabus oldu sanki. Bu arada bizim gaz sancilarimiz 40 imizdan sonra basladi su anda 2 ay 5 gunluguz 3-4aylik olunca gecer diyolar simdi de. Rezene cayi biraz fayda etti bize ama kesin cozum olmadi hic bi zaman sanki siddetini hafifletiyo bazen. Dun gece ayaklarina masaj yaptim o bi sure sakin tuttu, karnina sicak su koyup yuzukoyun dizlerime yatiriyorum bu da bi sure sakinlestiriyo ve battaniyede sallarsaniz en azindan bi sure cocuk aglamaktan mahvolmuyor. Bunlar kesin cozum degil ama aglamaya baslayinca denemedigimiz sey kalmiyor ne yazik ki :KK43:(

Hemen hemen aynılar...çokkk tatlılar bu arada ne güzel tombiş tombiş:) maşallah:nazar:

Aral I'n yuznde sarı tüyler vardı sacları kızıl kahve idi
Keerem in tüyleri siyah saçıda siyah
Aral 3.670
Kerem 3.800 dogdu tombiklerdi evet :)))
Birde aralın gözü mavi idi
Şimdi ela yeşil arası bişiii
Keremin gözü kahverengi
Sonra da buyuk ihtimal kahve olacak

merhaba kızlar
hep aklımdasınız ama bana günler yetmiyor eylülle uğraşmaktan ev işleri yemek gelen giden derken gece olmuş oluyor
gaz sancıları mahvediyor kızımı ama bende de kabahat var yediklerime dikkat edemiyorum
rezene demliyorum çay kaşığıyla veriyorum hem uyutuyor hemde gaz çıkartıyor ama kimyonuda denicem
birde kızlar şeker vermemeye çalışın en azından biraz büyüyene kadar
ben bir yaşına kadar tuz ve şeker vermeyi düşünmüyorum inşallah mecbur kalmam
sizleri nasıl özledim :KK43:
gelsem biraz kafamı dağıtsam diyorum hep bişeyler çıkıyor ve ben gelemiyorum
bir sürü yapmam gereken şey olunca da buraya gelince kendimi suçlu hissedecekmişim gibi geliyor
geçecek inşallah bu günlerde
biz bugün 21 günlük olduk darısı kırkımıza inşallah
yanlızlık gerçekten zor
yorgunluktaan ve uykusuzluktan sütüm etkileniyor vakit buldukça uyumaya çalışıyorum
gaz için işe yarar bulduklarınızı takip etmeye çalışcam inşallahh
hepinizi ve minnaklarınızı gıdılardan öpüyorum :)
gazsız bol sütlü günler inşallah...

yarın sabah ananeme gidiyorum pazar akşam dönücez cuma günü kırkımız çıkıyo orda ananem çıkarıcak,özleyin biziii :)):KK54:

Siz ne dersiniz

aptamil çok fena gazyapıyor onun yerine doktorumuz hipp mamayı tavsiye etti na kabız nede gaz sorunu oluyor

Ayyy canlarim benim ya :) bende beni unuttunuz sandim odun koptu :KK70: kizlar doğumunu hatirliyor musunuz bilmiyorum ama biraz olayli ve bol tahribatli geçti :) sonrasida tabi zordu bu sebeple...

Gece 3.30da 7dk lik sancilarla uyandim zaten gece iki de yatmistim o gün kntrolumuz vardi banyomu temizligimi yapmistim çok şükür. Kostum WC ishal olmusum hemen anlamadim sonra adet sancisi gibi vurunca Dank etti dk tuttum bi saat sonra 4 dk ya düştü hemen anneleri aradim sonrada eşimi uyandrdim. annemler gelene kadar istifar ettim. Tuhaf şeyler oldu yani :) neşe sabah ezani okunuyordu hastaneye vardik. Benim sancilar iki dk ya düştütabi acildeki dDr 8-9 cm acilman var dedi sasirdi. Sonra sanci odadina aldilar nst te bagladilar sonra hemen dogumhaneye 7.40 da Rabbim anne olmayi nasip etti. Ama gelin onu bana sorun ebem hic iyi değildi bana nasil ikinmam gerektiğini nerden tutmam gerektiğini söylemedi yapamiyosun beceremiyosun mahvetti beni dr um son anda yetişti sağolsun bana bazi şeyleri söyledi. Doğum esnasinda patladi suyun öncesinden olmadi. Nese dikisim çok kuyruk sokumum pert oldu ve büyük tuvaletimi tutamiyordum altima yaptigimi bile biliyorum kuşlar o durum yavaş yavaş duzeliyo çok şükür.dikislerim yeni yeni düşmeye başladı. Sutum yetmiyor zaten sol mememde gocukluk var zor emiyo yavrum meme tutturmak tam bi muharebe alanı. Sonra sarilik oldu yavrum hastanede kaldi. Şimdide gazz nobetlerimiz var bu nöbetler tek basima gecmiyo k.v de desen tirt Esim gelince az buçuk yardim ediyor ilk 20 gün annem vardi saolsun sonra bi haftada ben onda kaldim tek basima geçirdiğim bgn 4.gün ama pertim cikti. Sürekli ağlamak istiyorum. Psikolojik olarak zor bi dönemden geçtim vesselam. Ama sizleri çok ozledim doğum anindada doğum yapanlara kokaylik için dua ettim gizlar umarim benden sonrakiler kolay yapmistir. Bence doğum sancisi çekilir bi durum beni çok etkilemedi çok şükür. Beni mahveden doğum masasinda ebenin kötülüğü oldu. Ben çok sogukkanliydim aglamadim bagirmadim korkmadim. Belki herşey cabuk geliştiği icin şoka girmiştim bilmiyorum ama beklediğinden iyiydi: D doğum masasi beni bitirdi doğru düzgün anlatsaydi ebe ben güzelce dogururdum :KK70: tabi Allahin izniyle:)

Gaz sancisina ne oneriyosunuz tecrübeli anneler 3-4ay bulmaz inş.:)

Canım benim doğumumda çoook zordu :KK14: ebeler yanıma gelmedi hiç ben hissettim bebek geliyo diye bağırdım yok daha yeni muaye etti dr gelmez diyo mall tekrar bağırdım geldi doğum haneye aldı kimse bana bişey demedi şöyle ıkın bunu yap die doğurdum bişekilde şikayet edicem ama bir daha gittiğimde sende şikayet et salaklar keyifleri bozuluyor bizimkiler tv izliyodu ne varsa kaldırmadılar totolarını..

X