2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
tugbaaaaa
kac kılo dogdu kı oğlun.. neden oyle oldu yaa..
gerızekalı ebe.. .!!
kac dıkışın var cnm. bnmkılerde cogu dustu mınık mınık koklerı kaldı sadecebı ıkı tane

Kizlar ben sacimi boyatmak istiyorum
Ama kuafore gidemem kizimi birakip
Amonyaksiz boya aldim
Bir arkadasim boyamak sakincali olabilir dedi sizce birsey olur mu ki
Ben dün rofle yaptırdım valla birşey olmaz diye ümid ediyorum
bilen yokmu bu colic end nasıl kullanılıyo:26:
Canim kimyon denedin mi hiç bizde işe yatiyor
Kizlar mevlut işini konuşalım nasil yapacak ne ikram edeceksiniz
Ne zmn yapacaksiniz
Bizim cumartesi canim kurban kesilecek onun eti pilav tatlı ayran

canım benım yaaa allaha şükür bebeğin sağlıklı sonrası zor olmuş senın için ama ne yapalım anne olmak buymuş meğer herşey unutuluyor yeterki sağlıklı olsunlar kuzucuklarr az sancımız olmuyor bizi çok şükğr artık nar suyundan mı bünyeselmı bilmem inşallah side atlatırsınız canım
İnş canim çok yipratiyo valla beni. Az önce k v geldi kahvalti yaptinmi dedi bende yedim dedim Canin ne istiyorsa şöyle dedi bende çok yorgunum canimin bisi istemesini dusunrmiyoum dedim niye cocuktanmi dedi bende tabikide dedim durmadimi gece dedi bende ayak sesimizden ne zaman yattigimizi kalktigimizi duyan sen gece çocuğun bagirtisini mi duymuyosun dedim tabi yoruluyorum sen yarim saat kucaginda bogusuyosunda yoruluyorum diyorsun ben bütün gün onla birlikeyim dedim e senle ben birmiyim ben yasliyim gençliğin var dedi bende senin gencliginle beni bir tutma ben yeni nesil çürük bi gencin ayrixada lohusayim. Kendi gencliginle beni nasil bir tutarsin dedim kendisi 70yasindada. E yiyesenki kuvvetlenesen dedi gicik oldum bende e tebrik ederim yine mevzuyu az yememe bagladin anne dedim iste annem kiyip benden ayrilamaz k.v dede adam yerine koymaz.
tugbaaaaa
kac kılo dogdu kı oğlun.. neden oyle oldu yaa..
gerızekalı ebe.. .!!
kac dıkışın var cnm. bnmkılerde cogu dustu mınık mınık koklerı kaldı sadecebı ıkı tane

KiZ Dr sordum kaç dikisim var diye çok saymadim dedi. Ama yarim saat boyunca dikiş atti. Sağ tarafa kesi atmis bebegin soldan yirtarak gelmiş. annem pansuman yaparken gordude tuba diş tarafların bile dikiş bu nasil is dedi ben kendim bakamiyorum içim almiyo deniz.

Bebegim kilolu değil 3500gr boyu 55cm ama zor bi doğum olduğu için Çocuğumun kafasında iki tane yumurta gibi ödem oluştu kabariklik vardi azaldi çok şükür çok az var simdi. İste ebenin önemi...

Ben dün rofle yaptırdım valla birşey olmaz diye ümid ediyorum

Canim kimyon denedin mi hiç bizde işe yatiyor

Bizim cumartesi canim kurban kesilecek onun eti pilav tatlı ayran

Kimyon nasil yapiliyo ya bi tarif edebilirmisin canim. Bende kurban kestiricem galiba ama ahmet yasin biraz daha toparlansin nöbetleri duzelsin az öyle okutucam mevlit boyle rezil olurum

Kizlar hangi mamayi kullaniyorsunuzzz
Ben aptamil kullaniyorum.
Bebelac alacakti esim. Yine gidip aptamil almis..
Degistirsem mi diye dusunuyorum. Acaba aptamil mi kabiz yapio oglumu diye..
Siz ne dersiniz
Ay birde buyuk boy almis yaa of

Denizcim aptamil her bebege yaramaz kabiz yapabilir birde bol bol rezene cayi ce kayisi hosafi ic hem gazi hemde tuvaletini rahat cikar

Kizlar ben mevlutu çin den geldigimde yapacagim kismetse kurbanla beraber Kuranini okutacagim mayista subat 7 de ins gidecegim cine suan annem yok esim yok tek basina iki evlatla zorlanirin

İnş canim çok yipratiyo valla beni. Az önce k v geldi kahvalti yaptinmi dedi bende yedim dedim Canin ne istiyorsa şöyle dedi bende çok yorgunum canimin bisi istemesini dusunrmiyoum dedim niye cocuktanmi dedi bende tabikide dedim durmadimi gece dedi bende ayak sesimizden ne zaman yattigimizi kalktigimizi duyan sen gece çocuğun bagirtisini mi duymuyosun dedim tabi yoruluyorum sen yarim saat kucaginda bogusuyosunda yoruluyorum diyorsun ben bütün gün onla birlikeyim dedim e senle ben birmiyim ben yasliyim gençliğin var dedi bende senin gencliginle beni bir tutma ben yeni nesil çürük bi gencin ayrixada lohusayim. Kendi gencliginle beni nasil bir tutarsin dedim kendisi 70yasindada. E yiyesenki kuvvetlenesen dedi gicik oldum bende e tebrik ederim yine mevzuyu az yememe bagladin anne dedim iste annem kiyip benden ayrilamaz k.v dede adam yerine koymaz.

KiZ Dr sordum kaç dikisim var diye çok saymadim dedi. Ama yarim saat boyunca dikiş atti. Sağ tarafa kesi atmis bebegin soldan yirtarak gelmiş. annem pansuman yaparken gordude tuba diş tarafların bile dikiş bu nasil is dedi ben kendim bakamiyorum içim almiyo deniz.

Bebegim kilolu değil 3500gr boyu 55cm ama zor bi doğum olduğu için Çocuğumun kafasında iki tane yumurta gibi ödem oluştu kabariklik vardi azaldi çok şükür çok az var simdi. İste ebenin önemi...

off yaaa canım bnm ...
Allah tez vakıtte ııyılesmenı nasıp etsın..kıyamam
bende cok cektım tubaaa ınanamazsın yasadıklarımı duysan.. bazen hala sınırım zıplıoo gozlerım doluoo..
bnm bebek çıkarken kesıyı o an attı sag tarafa attı
çattttt çattttttttttttt dıyee 2 kez duydum makas sesını ard ardaaa vede gordum
esimide cagırmıslardı son anda doğumhaneye.
gecen gun konu acıldı o anı hiçç unutıcam denız dedı... :KK43:(
bende unutmıcam murat suss dedım.. sonra ne hıssettın o an dedım
ACI.... dedi.. canım cok yandı deniz dedi kıyamam yaa yazarken bıle gozlerım doluyor
ılk doğumum ne güzel olmuştu.. ahh ahhh kadermde bu da varmış şükür ki yavruma sağlıkla kvuştm
sarılık bıle olmadı kuzum..
dıkışlerın dışta olması normal cnm kesıyı oyle yapıyorlar.. ama kesı yönü cok onemlıı 90 derecelik acı ıle kesmelı ıdı popoya doğru kesmıs demekkkı senınkı.. bnmkıde oyle kesmıs azcık ama .. o an o kdr hızla kestı kı ..
ve ben herseyıı hıssettım cok acıydı.
ıyılesıcek elbet senın dıkışlerınde canım.. yeterkı bebeklerımız ıyı olsun.. napalım

Son düzenleme:
Siz ne dersiniz

Ben de aptamil kullanıyorum kabızlık sorunu yok şimdilk ama bebekten bebeğe değişebilir ve benimki de değişebilir tabi...

annemin akrabaları geliyo bugün iki ayağım bi pabuca girdi eylüle verdim 30 cc rezene uyudu allahtan:KK9:

kızlar biz bugün bir aylik olduk şükür ikinci doz hepatit aşısı olduk sağlik ocağindan D vitamini damla verdiler günde üç damla ver dediler bide siz ağri kedici ateş düşürücü icin ne kullaniyorsunuz

kızlar biz bugün bir aylik olduk şükür ikinci doz hepatit aşısı olduk sağlik ocağindan D vitamini damla verdiler günde üç damla ver dediler bide siz ağri kedici ateş düşürücü icin ne kullaniyorsunuz

Aynencnm bende degisik yerlere yatiriyorum
Otokoltugunda cok rahat ediyor. Bazende koltukta yatiriyorum
Cogu ke uyaniksa konusuyorum gozlerine bakarak emzirirkende konuşuyorum uyaniksa ve muhakkak
Ellerini tutuyorum oksuyorum gozlerine bakarak sarki soyluyorum.
Uyuyorsa sadece emziriyorum konusmadan:)
Her mikirdandiginda almiyorum isim gücüm oluyor
Agladiginda alip toksa biraz odalari gezidiryorum kucağımda dik tutuyorum etrafi izleyebilecegi
Bi pozisyon seciyorum.. cok mutlu oluyor.
Bnmki hem 5. 6 gun yapmio alistim artik en son yapacagi gun sancisi fazla oluyor
Anliyoruz o gun kaka gunumuz oldugunu

Evet 2 cocuk cokkk zor hele ilki erkekse.. ama cokta guzel..
Oyle boyle yetisiyorum ben yetisemedigim seylerde var ama artik takamicam onlari.
Bnm en buyuk sorunum ev islerine yetisememek. Cocuklarima yetebildigimi
Fazlasi ile ilgilendigimi dusunuyorum.
En buyik korkum buydu. Cok sukur suan iyi gidiyoruz..
Arali faaliyetlerine oyunlarına resim yapmasina banyosu yemesi icmesine yetisiyorum cok şükür

maşallah sana, ben bazen çocuklara bile yetişemiyorum,
biri sürekli kucakta kalmak emmek istiyor, diğeri sürekli oyun istiyor, yemesi içmesi tuvaleti herşeyi problemli , sürekli savaş halindeyiz
tabi bu kadar savaştan sonra ev işi yapmaya ne zaman ne enerji kalıyor

Evet cnm bu gaz sancilari hareketsizlikten oluyor.
Biz bile hreket edince sindirimin kolaylasmasini sagliyoruz.
Yazik yavrucaklara.
3-4 aylikken yavas yavas donmeye hareketlenmeye basladiklari icin artik kendi kendilerine
Gazlarini cikarabiliyorlar bu yuzdenn 3-4 aylikken rahata eriyorlar

Allahtan benimki öyle çok gazlı değil, ama gazı olduğu zaman öyle çabalıyor ki yavrum, üzülüyorum o haline
inşallah tüm kuzuların gaz problemi bir an önce azalır

Siz ne dersiniz

canım kabız mamadan olabiliyor
kızımda 3 tane mama değiştirmiştik uygun mamayı bulana kadar, aptamil ve bebelac kabız yapmıştı, hero baby de çok gaz yapmıştı sonunda hero baby nin lactum diye bir maması vardı o iyi gelmişti, bu bebeğimde de lactum aradım ama bulamadım sanırım artık satılmıyor
oğlumda da hastanedeki mama hangisiydi bilmiyorum ama oğlum içmedi onu,
şimdi hero baby kullanıyorum, günde en az 5-6 kez yapıyor büyük tuvaletini, çokta gazı olmuyor

Ayyy canlarim benim ya :) bende beni unuttunuz sandim odun koptu :KK70: kizlar doğumunu hatirliyor musunuz bilmiyorum ama biraz olayli ve bol tahribatli geçti :) sonrasida tabi zordu bu sebeple...

Gece 3.30da 7dk lik sancilarla uyandim zaten gece iki de yatmistim o gün kntrolumuz vardi banyomu temizligimi yapmistim çok şükür. Kostum WC ishal olmusum hemen anlamadim sonra adet sancisi gibi vurunca Dank etti dk tuttum bi saat sonra 4 dk ya düştü hemen anneleri aradim sonrada eşimi uyandrdim. annemler gelene kadar istifar ettim. Tuhaf şeyler oldu yani :) neşe sabah ezani okunuyordu hastaneye vardik. Benim sancilar iki dk ya düştütabi acildeki dDr 8-9 cm acilman var dedi sasirdi. Sonra sanci odadina aldilar nst te bagladilar sonra hemen dogumhaneye 7.40 da Rabbim anne olmayi nasip etti. Ama gelin onu bana sorun ebem hic iyi değildi bana nasil ikinmam gerektiğini nerden tutmam gerektiğini söylemedi yapamiyosun beceremiyosun mahvetti beni dr um son anda yetişti sağolsun bana bazi şeyleri söyledi. Doğum esnasinda patladi suyun öncesinden olmadi. Nese dikisim çok kuyruk sokumum pert oldu ve büyük tuvaletimi tutamiyordum altima yaptigimi bile biliyorum kuşlar o durum yavaş yavaş duzeliyo çok şükür.dikislerim yeni yeni düşmeye başladı. Sutum yetmiyor zaten sol mememde gocukluk var zor emiyo yavrum meme tutturmak tam bi muharebe alanı. Sonra sarilik oldu yavrum hastanede kaldi. Şimdide gazz nobetlerimiz var bu nöbetler tek basima gecmiyo k.v de desen tirt Esim gelince az buçuk yardim ediyor ilk 20 gün annem vardi saolsun sonra bi haftada ben onda kaldim tek basima geçirdiğim bgn 4.gün ama pertim cikti. Sürekli ağlamak istiyorum. Psikolojik olarak zor bi dönemden geçtim vesselam. Ama sizleri çok ozledim doğum anindada doğum yapanlara kokaylik için dua ettim gizlar umarim benden sonrakiler kolay yapmistir. Bence doğum sancisi çekilir bi durum beni çok etkilemedi çok şükür. Beni mahveden doğum masasinda ebenin kötülüğü oldu. Ben çok sogukkanliydim aglamadim bagirmadim korkmadim. Belki herşey cabuk geliştiği icin şoka girmiştim bilmiyorum ama beklediğinden iyiydi: D doğum masasi beni bitirdi doğru düzgün anlatsaydi ebe ben güzelce dogururdum :KK70: tabi Allahin izniyle:)

Gaz sancisina ne oneriyosunuz tecrübeli anneler 3-4ay bulmaz inş.:)

ah canım sana da bebeğine de geçmiş olsun, ebe en az doktor kadar önemli

Kimyon nasil yapiliyo ya bi tarif edebilirmisin canim. Bende kurban kestiricem galiba ama ahmet yasin biraz daha toparlansin nöbetleri duzelsin az öyle okutucam mevlit boyle rezil olurum
Bir çay kaşığı ve bir kesme şekeri yaklaşık 75cc suda demliyorum tortusu çöküyor üstten 3 4 çay kaşığı veriyorum gündüzleri ne zaman sıkıntısı olursa gecede biberona koyuyorum emziriyorum gazını cikartamiyotum yatıyorum huysuzluk yapınca biberonu veriyorum biraz iciyo sonra daliyo gibi oluyor mikirdayinca önce kucağıma alıyorum baktım olmuyor ayaklarını hareket ettirince alttan çıkartıyor kesin kakasinida yapıyor günde toplamda 30cc bile etmiyor verdiğim ilactAnsa böyle kendimi daha huzurlu hissediyorum bazen şekersiz yapıyorum çok sıkıntılı olduğunda şeker atıyorum ama alttan çok rahat çıkartıyor böyle

Mevlit icin de bana kalsa yapacak hiç gücüm yok şimdi kizimda hasta ama daha eve pek kimseyi kabul etmedim gelecek olanlar toptan gelsinde bitsin istiyorum benim kadar kimse rezil durumda olamaz valla sürekli b.k temizliyorum ev beZ dolu öğlene kadar 1poset oluyor kapının önüne koymaya bile halim yok wc sürekli kokuyor 2tane bezli bebek zor ne be ne islakendil dayanıyor prima ve ini baby çalıyoruZ sürekli çıkıyor kakasi çamaşır hiç bitmiyor ne çok derdim varmış bunlar bir kaçı of saglik olsun napalim birde mevlüt takımı aldım oğluma birde sizler ne giyeceksini ben karar veremedim gecelik mi kiyafetmi

offf yaaa eşimle konuştum içindekileri okudum ve bir bileşenin gdo ya yakın olduğunu farkettım o yüzden almadım dedi
bana soyledı adını ama unuttum şimdi netten arasıtmaya başladım
şikayet var. com da ınanılmaz şeyler yazılmış bebelac ıle ılgılı..
böcek çıkan bıle olmuş..
bız dr a sormuştuk aptamıl kullanıyoruz dıye hipp yada aptamıl ıkısıde cok ıyı demıştı
bebelac ın ıcındekılerle aptamıl ın aynı olduğu fakat uc asagı bes yukarı mıktarlarının farklı olduğu yazılmış topıklerde
ama ne kdr guvenılır bılmıyorum.. sadece ucuz dıye o urunu almak ıstemıyorum aptamıl cok pahalı evet ama
eger en ıyısı o ıse yapacak bısey yok
ztn 4 ayllıkken ek gıdaya gecıcem yavaş yavaş.. aralda 6 aylıkken başlamıştım cok zorluk cektım. zor alıştı yemeklere
halada yemek seçer hergun ona aynı esıme ayrı yemek yapmaktan gınaaa geldı...
esımde yemek seçer..
mama konusu tam bı muammaya döndü anlayacağınız
eşıme guvenıyorum asla bıseyın arkasını okumadan almaz cok ıyı ınceler anlıyorda bileşenlerden fln..
bırde aptamıl ıcın bağışıklık sıstemını guclendırdıgı yazılmış.. bu da onemlı ama neye ınanacagımı sasırdım valla... of.!

Bir çay kaşığı ve bir kesme şekeri yaklaşık 75cc suda demliyorum tortusu çöküyor üstten 3 4 çay kaşığı veriyorum gündüzleri ne zaman sıkıntısı olursa gecede biberona koyuyorum emziriyorum gazını cikartamiyotum yatıyorum huysuzluk yapınca biberonu veriyorum biraz iciyo sonra daliyo gibi oluyor mikirdayinca önce kucağıma alıyorum baktım olmuyor ayaklarını hareket ettirince alttan çıkartıyor kesin kakasinida yapıyor günde toplamda 30cc bile etmiyor verdiğim ilactAnsa böyle kendimi daha huzurlu hissediyorum bazen şekersiz yapıyorum çok sıkıntılı olduğunda şeker atıyorum ama alttan çok rahat çıkartıyor böyle

Mevlit icin de bana kalsa yapacak hiç gücüm yok şimdi kizimda hasta ama daha eve pek kimseyi kabul etmedim gelecek olanlar toptan gelsinde bitsin istiyorum benim kadar kimse rezil durumda olamaz valla sürekli b.k temizliyorum ev beZ dolu öğlene kadar 1poset oluyor kapının önüne koymaya bile halim yok wc sürekli kokuyor 2tane bezli bebek zor ne be ne islakendil dayanıyor prima ve ini baby çalıyoruZ sürekli çıkıyor kakasi çamaşır hiç bitmiyor ne çok derdim varmış bunlar bir kaçı of saglik olsun napalim birde mevlüt takımı aldım oğluma birde sizler ne giyeceksini ben karar veremedim gecelik mi kiyafetmi

bende ne gıyecegımı bılmıyorummmm.. beyaz bı elbıse yada bluz alıcam altınada sıyah bır dar dıze kdr etegım var onu düşünüyorum..
sıyah topuklu sıvrı burun ayakkabı düşünüyorum..

offf yaaa eşimle konuştum içindekileri okudum ve bir bileşenin gdo ya yakın olduğunu farkettım o yüzden almadım dedi
bana soyledı adını ama unuttum şimdi netten arasıtmaya başladım
şikayet var. com da ınanılmaz şeyler yazılmış bebelac ıle ılgılı..
böcek çıkan bıle olmuş..
bız dr a sormuştuk aptamıl kullanıyoruz dıye hipp yada aptamıl ıkısıde cok ıyı demıştı
bebelac ın ıcındekılerle aptamıl ın aynı olduğu fakat uc asagı bes yukarı mıktarlarının farklı olduğu yazılmış topıklerde
ama ne kdr guvenılır bılmıyorum.. sadece ucuz dıye o urunu almak ıstemıyorum aptamıl cok pahalı evet ama
eger en ıyısı o ıse yapacak bısey yok
ztn 4 ayllıkken ek gıdaya gecıcem yavaş yavaş.. aralda 6 aylıkken başlamıştım cok zorluk cektım. zor alıştı yemeklere
halada yemek seçer hergun ona aynı esıme ayrı yemek yapmaktan gınaaa geldı...
esımde yemek seçer..
mama konusu tam bı muammaya döndü anlayacağınız
eşıme guvenıyorum asla bıseyın arkasını okumadan almaz cok ıyı ınceler anlıyorda bileşenlerden fln..
bırde aptamıl ıcın bağışıklık sıstemını guclendırdıgı yazılmış.. bu da onemlı ama neye ınanacagımı sasırdım valla... of.!

canım ben şuan mama vermiyorum ama ilk 1 ay vermiştim sarılık yüzünden ve dr hero baby tavsiye etmişti, anne sütüne en yakın olanı bu demişti,ama içirdiğimiz her gün annem neden aptamil almıyoruz benim içim rahat etmiyor dedi durdu.. Neden bilmem ama hero baby içine sinmemiş, biz bi zararını görmedik kızım severek içiyodu gaz da yapmıyordu ama onun içine sinmemiş :)

Bu arada bez olarak ne kullanıyosunuz? Ben ilk başta Prima premium care ile başladım 30lira pakedi herkes en iyisi o dedi ama kızım kaka yaptığında beline kadar çıkıyodu body si falan batıyodu hep, şimdi yine primanın başka bi çeşidi var yeşil paket ondan kullanıyorum arada fiyat farkı da var baya bunun pakedi 23lira valla ne yalan söyliyim hiç dışarı da taşırmadı o konuda bu çok daha iyi ama bununda bezinin hammaddesi iyi değil öteki pamukluydu bi de bu (yeşil olan) eğer çok çiş yaparsa jel taneciklerini dışarı çıkarıyo çok az, bikaç tane gördm kızımın poposunda

Kızlar AYSUN (kk_bayansu)dan haber var mı ya??
hiç girmedi yazmaı da normalde çıkması lazım artık yoğun bakımdan 1 haftayı ge.ti
düşmedi mi acaba crp sii?

off yaaa canım bnm ...
Allah tez vakıtte ııyılesmenı nasıp etsın..kıyamam
bende cok cektım tubaaa ınanamazsın yasadıklarımı duysan.. bazen hala sınırım zıplıoo gozlerım doluoo..
bnm bebek çıkarken kesıyı o an attı sag tarafa attı
çattttt çattttttttttttt dıyee 2 kez duydum makas sesını ard ardaaa vede gordum
esimide cagırmıslardı son anda doğumhaneye.
gecen gun konu acıldı o anı hiçç unutıcam denız dedı... :KK43:(
bende unutmıcam murat suss dedım.. sonra ne hıssettın o an dedım
ACI.... dedi.. canım cok yandı deniz dedi kıyamam yaa yazarken bıle gozlerım doluyor
ılk doğumum ne güzel olmuştu.. ahh ahhh kadermde bu da varmış şükür ki yavruma sağlıkla kvuştm
sarılık bıle olmadı kuzum..
dıkışlerın dışta olması normal cnm kesıyı oyle yapıyorlar.. ama kesı yönü cok onemlıı 90 derecelik acı ıle kesmelı ıdı popoya doğru kesmıs demekkkı senınkı.. bnmkıde oyle kesmıs azcık ama .. o an o kdr hızla kestı kı ..
ve ben herseyıı hıssettım cok acıydı.
ıyılesıcek elbet senın dıkışlerınde canım.. yeterkı bebeklerımız ıyı olsun.. napalım

Amin canim benim Allah kimseye yasatmasin.. Doğumun kolayi olmaz bence :). Ama bizimkide daha zorlarindan oldu ben acilma sürecinin cabuk olmasına sukrediyorum bide evladim saglikli annem basimda her zaman yanimdaydi. Simdi KV.yüzünden Esim ile aralari acildi tabi olan bana oldu o ayri mesele...

Amin canim benim Allah kimseye yasatmasin.. Doğumun kolayi olmaz bence :). Ama bizimkide daha zorlarindan oldu ben acilma sürecinin cabuk olmasına sukrediyorum bide evladim saglikli annem basimda her zaman yanimdaydi. Simdi KV.yüzünden Esim ile aralari acildi tabi olan bana oldu o ayri mesele...
Tuğba geçmiş olsun kuuzm ya..
Hay ben o ebenin diye başlamak istiyorum=)))
gerçekten küfürü hak ediyor...
ya işte şuna inanıyrum ki Gülay gizem ve ben çektik bunu.suyun gelmezse sancılar daha az hissediliyor ama su geldikten sonra açılma çok zor ve sancıyı son raddesine kadar hissediyorsun..
su olunca açılma daha hissiz oluyor
her doğumun kendine göre zorlğu var baksende ebeden yana çekmişisn.benimde ebeer personel herşey çok güzeldi ama sancı rezil bir şey
epidural yalan yani...bir daha olsa epidural yapırmam büyük ihtimal.
Bu arada bez olarak ne kullanıyosunuz? Ben ilk başta Prima premium care ile başladım 30lira pakedi herkes en iyisi o dedi ama kızım kaka yaptığında beline kadar çıkıyodu body si falan batıyodu hep, şimdi yine primanın başka bi çeşidi var yeşil paket ondan kullanıyorum arada fiyat farkı da var baya bunun pakedi 23lira valla ne yalan söyliyim hiç dışarı da taşırmadı o konuda bu çok daha iyi ama bununda bezinin hammaddesi iyi değil öteki pamukluydu bi de bu (yeşil olan) eğer çok çiş yaparsa jel taneciklerini dışarı çıkarıyo çok az, bikaç tane gördm kızımın poposunda
cnm bende yeşil kullanıyorum doğduğundna beri çok memnunum eşim beyaz prima daha iyi diye duymuş tabi.gitmiş almış
hemde 3 paket!!!!!
gerçekten çok yumuşak ve çok çok daha ince diğerlerine göre göstergesi falanda var ama ben yeşili daha çok beğendim senin gibi.
verdiğim araya değmedi..ama çocuğun vücudundan vücuduna da değişir
genelde herkes beyazı beğeniyor.bizim gibi değil yani..

X