2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kizlar biraz sakin olun hayatiniza minik bir hayat nefes geldi dune kadar bebegime birseyolmasinda. Derdiniz simdi ne bu hal mutlu olum inanin onun bu halini cok ariyaaksiniz simdi bu en iyi gunleriniz deniz ve bor cok anne olmus buyutmusler bilir enerjinizi 1 yasina saklayin😄

Ve kizlar ben suan yanliz kaldim esim 25 gunlugune çine gitti ve ben iki evladimla biri 2.5 digeri daha kirki cikmamis evlat onlar enim canim nefesim bana ihtiyaci var bunu unutmayin

Uyumayan bebekleriniz icin akrardan lavanta tozu yada lavanta yagi alin bir damla yataginin ucuna damlatin rahat rahat uyuyacakyir😄😄

Her saat bası yokşamaya kalkanlar burayaaa. Kızımm bu gece hep uyandıoo halada doğru durıst dalıp uyumadıı yaww

Cinnet gecirmeye ramak kaldi.seytan aklima neler neler getiriyor allahim sabir ver.
Benim kızım da aynı, 27 günlür yapışıl yaşıyoruz sürekli emmek istiyor. Emerken uyuyor yatırır yatırmaz ağlamaya başlıyor. Ve tekrar emmedn asla sakinleşmiyor. Çok zor ama allah sağlık versin ne yapalım. 27 gündür dr ziyaretleri dışında bırakın dışarı çıkmayı camdan bile bakamadım. Yerimden kımıldayamıuorum hep kucağımda hep emiyor. Emmediği sürede hep ağlıyor. Öyle durup bakmak yok. Ne gecem var ne gündüzüm. Ve ben 3-4 ay sonra çalışmaya başlayacağım, umarım düzelir :KK43: kendini de beni de harab ediyor. Düzenli beslenmesi ve uyumasını nr kadar istediğimi anlatamam :KK43:

Benim kızım da aynı, 27 günlür yapışıl yaşıyoruz sürekli emmek istiyor. Emerken uyuyor yatırır yatırmaz ağlamaya başlıyor. Ve tekrar emmedn asla sakinleşmiyor. Çok zor ama allah sağlık versin ne yapalım. 27 gündür dr ziyaretleri dışında bırakın dışarı çıkmayı camdan bile bakamadım. Yerimden kımıldayamıuorum hep kucağımda hep emiyor. Emmediği sürede hep ağlıyor. Öyle durup bakmak yok. Ne gecem var ne gündüzüm. Ve ben 3-4 ay sonra çalışmaya başlayacağım, umarım düzelir :KK43: kendini de beni de harab ediyor. Düzenli beslenmesi ve uyumasını nr kadar istediğimi anlatamam :KK43:

Surekli emmek istemesi ve uyumamasi bence tamamen aclik benim bebegimde oyleydi doktora gittik hem sutumu sagip kac cc ciktigina baktilar hemde bebegin kilosuna, sutum az bebekde az kilo almisti sadece 2 ogun mama verdim doktordan gelince bende uyudum dinlendim rahat rahat yemek yedim ve goguslerim sut doldu oglum uyaninca dolu gogusle emdirdim cocuk resmen doydu, surekli memede durunca bence goguslerin isleyisi bozuluyor, 22 gunlukken 200 gr almisti bebegin ay sonunda 1 haftada 600 gram almis ve mama vermiyorum goguslerim tam dolunca bebek doyuyor

Tecrübeli arkadaşlar bebeğinize hangi mamayı veriyorsunuz ve ne kadar olması gerekiyor.

Bide mamayı doktorunuz mu önerdi siz kendiniz mi verdiniz?

canım biz 10 günlükken yaptırdık, ilk gün biraz zorluk yaşadık bir 10-15 dk hiç susmayacakmış gibi ağladı, sonra uyudu
3 saat uyudu uyandı, o uyurken sağdığım sütü verdim kucağıma almadım canı acır diye, tekrar uyudu uyandığında çok fazla acı çeker bir hali yoktu, 1 haftada da tamamen iyileşti :KK9:
Cok mu agladi kiyamam :KK43: sana bir zorlugu oldumu altini alirken ya da diger gunlerde bebege agri sizi birde banyo yaptirabiliyormuyuz sunnetten sonra kisaca sence zormuydu ?.

Kizlar ben sacimi boyatmak istiyorum
Ama kuafore gidemem kizimi birakip
Amonyaksiz boya aldim
Bir arkadasim boyamak sakincali olabilir dedi sizce birsey olur mu ki

Cinnet gecirmeye ramak kaldi.seytan aklima neler neler getiriyor allahim sabir ver.

Sakin ol canim zaman zaman hepimizin cirkinlestigi anlar oluyor, tek ve yanliz degilsin bu sureci kabullenmemiz gerek suan vucudun cok yorgun oyuzden haliyle cok daha fazla sinirleniyorsun sana yardimi dokunucak birileri varsa hic cekinmeden yardim istemilisin sende dinlenince sakinlesirsin

Bende cok sinirliydim, esim psikolok bir arkadasiyla konusturdu oda 35 yasinda ikiz cocuk dogurmus ve doktor olmasina ragmen ayni bizim yasadiklarimizi yasamis, bizdeki negatif elektirik bebege geciyormus bu gunlerde gecicek insallah dua edelim kendimize ve birbirimize

Surekli emmek istemesi ve uyumamasi bence tamamen aclik benim bebegimde oyleydi doktora gittik hem sutumu sagip kac cc ciktigina baktilar hemde bebegin kilosuna, sutum az bebekde az kilo almisti sadece 2 ogun mama verdim doktordan gelince bende uyudum dinlendim rahat rahat yemek yedim ve goguslerim sut doldu oglum uyaninca dolu gogusle emdirdim cocuk resmen doydu, surekli memede durunca bence goguslerin isleyisi bozuluyor, 22 gunlukken 200 gr almisti bebegin ay sonunda 1 haftada 600 gram almis ve mama vermiyorum goguslerim tam dolunca bebek doyuyor
Benim bebeğimde açlıktan olduğunu düşünmüyorum açıkçası. İlk günler öyle düşünerek çok mama verdim ve ilk günler evet mama yiyip uyuduğu oldu ama sonra pek değişmedi durum. Sütümü sağdığımda 100 cc çıkıyor. Ben orda duruyorum daha fazla içemeyeceği için. Bizim de 13 ünde kontrol var kilo durumu nasıl o zaman öğrenicem. Semin bebeğinde sürekli ağlıyomuydu peki?

Benim bebeğimde açlıktan olduğunu düşünmüyorum açıkçası. İlk günler öyle düşünerek çok mama verdim ve ilk günler evet mama yiyip uyuduğu oldu ama sonra pek değişmedi durum. Sütümü sağdığımda 100 cc çıkıyor. Ben orda duruyorum daha fazla içemeyeceği için. Bizim de 13 ünde kontrol var kilo durumu nasıl o zaman öğrenicem. Semin bebeğinde sürekli ağlıyomuydu peki?

Surekli agliyor hic uyumuyordu bigun saat 4 den geceye kadar emzirdigimi bilirim :KK43: ve ben soylr bisey yasamadim dogumdan 6 gun sonra tek gogusum cok agriyordu onu sagdirdim 70 cc sut cikti ama daha sonra doktora gidince sutum varmi yokmu diye 2 gogusumden anca 70 cc cikti cok sasirdim suan sutumun yettigini dusunuyorum cunku ozaman cok yorgun ve surekli emmek istitordu ben farkli 3 doktora gitimm hepside 2,3 saatte bir 10 maksimum 15 dk emzir dedi ki zaten ilk 5 dakikada bosaltiyorlarmis memegi geri kalani zaten oynama memede

Kızlar sabah süt sağarken 1 yemek kaşığı kadar kanlı süt geldiii
çok korktumm=((
hemen döktüm.kan gidene kadar sağdım.sonra kan kesildi normal süt gelmeye başladı.
o normal sütü bebeğime versem brşey olur mu?ve niye olur ne zaman kadar olur ya geçmezseee=(((((

Son düzenleme:
çok korktumm=((
hemen döktüm.kan gidene kadar sağdım.sonra kan kesildi normal süt gelmeye başladı.
o normal sütü bebeğime versem brşey olur mu?ve niye olur ne zaman kadar olur ya geçmezseee=(((((

cannım aynısı basıma geldi şöyle oldu
gögüs uclarım yara olmustu gogus ucu taktım bebegim emmeye baslarken bir baktım plastiğin içinde kan var
aklım cıktı hemen kızımı göğsümden cıkardım
sonra sağdım sütümü bir kac damla kan geldi
agla agla helak oldum
annem geldi bir baktı ben kızımın basında loş odada aglıyorum
dedim böyle böyle emziremicem sandım,
annem moral verdi baya zyagı sürdük ısıtıp soğuttuk önce
sonra sütümü sağdım cidden iki üc damla sonra kan gelmiyor
kanlı sütü attım
gerisini verdim kuzuma
ama sürekli ısıtıp soğttuğum zyagını sürdüm ve göğüs ucu kremlerini
sonra ki günler diğer gögsüm öyle oldu
aynı seyi ona da yaptım
kan gelen göğsü kanama kesilinceye kadar sağıp kasıkla verdim şimdi yok cok şükür 2 günde geçiyor

Anıl o nasıl oldu ya :/
İçinden mi çıktı belki ucundan hani çatlak ya belki ordan çıkmıştır
Ay muhakkak Dr a sor tatlım. İlk kez duyuyorum
Bence şimdilikte mama ver bi sor bakalım ne diyecek Dr
Kansız süt verebilirmiymişsin

çok korktumm=((

Canım bu kan göğüsündeki yaradan kaynaklı heralde... O şekildeyse o kanlı sütü bebek içse dahi birşey olmuyormuş... Benim göğüs ucum yaa olduğunda çocuk kanlı içti resmen doktor birşey olmaz dedi... Kaldı ki sen zaten kanlısını bile vermiyormuşsun... Bence birşey olmaz canım..

Surekli agliyor hic uyumuyordu bigun saat 4 den geceye kadar emzirdigimi bilirim :KK43: ve ben soylr bisey yasamadim dogumdan 6 gun sonra tek gogusum cok agriyordu onu sagdirdim 70 cc sut cikti ama daha sonra doktora gidince sutum varmi yokmu diye 2 gogusumden anca 70 cc cikti cok sasirdim suan sutumun yettigini dusunuyorum cunku ozaman cok yorgun ve surekli emmek istitordu ben farkli 3 doktora gitimm hepside 2,3 saatte bir 10 maksimum 15 dk emzir dedi ki zaten ilk 5 dakikada bosaltiyorlarmis memegi geri kalani zaten oynama memede

Bir de derler günde 5-6 kere çiş yapıyosa doyuyodur ki fazlasıyla yaoıyor. Bilemedim bende yaa :/ haftaya dr a sorucam bakalım. Bugün de her emdiğini kusmaya başladı korkmaya başladım

çok korktumm=((

canım bence doktorunu ara hemen olayı anlat ve ona danış, burda hiçbirimiz dr değiliz bizim söylememizle karar verme bence

Anıl o nasıl oldu ya :/
İçinden mi çıktı belki ucundan hani çatlak ya belki ordan çıkmıştır
Ay muhakkak Dr a sor tatlım. İlk kez duyuyorum
Bence şimdilikte mama ver bi sor bakalım ne diyecek Dr
Kansız süt verebilirmiymişsin
cannım aynısı basıma geldi şöyle oldu
gögüs uclarım yara olmustu gogus ucu taktım bebegim emmeye baslarken bir baktım plastiğin içinde kan var
aklım cıktı hemen kızımı göğsümden cıkardım
sonra sağdım sütümü bir kac damla kan geldi
agla agla helak oldum
annem geldi bir baktı ben kızımın basında loş odada aglıyorum
dedim böyle böyle emziremicem sandım,
annem moral verdi baya zyagı sürdük ısıtıp soğuttuk önce
sonra sütümü sağdım cidden iki üc damla sonra kan gelmiyor
kanlı sütü attım
gerisini verdim kuzuma
ama sürekli ısıtıp soğttuğum zyagını sürdüm ve göğüs ucu kremlerini
sonra ki günler diğer gögsüm öyle oldu
aynı seyi ona da yaptım
kan gelen göğsü kanama kesilinceye kadar sağıp kasıkla verdim şimdi yok cok şükür 2 günde geçiyor
canım bence doktorunu ara hemen olayı anlat ve ona danış, burda hiçbirimiz dr değiliz bizim söylememizle karar verme bence
ya yok içerde yaradan olabilir dışardan bir şey gözükmüyor
sanki içerde birikmiş kanlı süt de gelmiş gibiydi..
dışardan bir şey gözükmüyor ki...aklım çıktı ya offf..Allahtan mememi emmiyor dedim ilk defa...
Canım bu kan göğüsündeki yaradan kaynaklı heralde... O şekildeyse o kanlı sütü bebek içse dahi birşey olmuyormuş... Benim göğüs ucum yaa olduğunda çocuk kanlı içti resmen doktor birşey olmaz dedi... Kaldı ki sen zaten kanlısını bile vermiyormuşsun... Bence birşey olmaz canım..
Ayy senin dediklerinle çok rahatladım var ya.Dr uma mesaj attım şimdi bakalım o da ne diyecek.
o zaman o kandan sonra gelen kansız sütü şimdilik atmıyorum?
iyice kan temizlenen kadar bekledim hiç kalmadı hatta .10 cc kadar kansız sütü bile attım ggaranti olsun diyeee..

X