2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
41+0 da yarın sabah 10 da sezeryanla doğucak inşallah oğlumuz. şuana kadar hiç bi sancım,ağrım olmadı. doktor bebek pelvise yerleşmediği için ağrın olmuyo, kafası hala dönüyo, beklemenin anlamı yok dedi, bebeğin 3.750, belki 4 kilo bile doğar, bu doğumda seni zorlar dedi, artık alalım dedi, kısmetse yarın kavuşcaz bebeğimize, lütfen duanızı eksik etmeyin.

bi de doktora sormayı unuttum, aç kalmam gerekiyo mu belli bi saat, doktoru arayıp sorayım mı acaba? :KK49:

Sezeryan olacaksan anestezist uzmanıyla görüşmüşsündür heralde... Genel anestezi için ameliyattan en az 8 saat bildiğim kadarıyla yeme ve içme kesiliyor... Spinallerde bu zorunluluk yok ancak acil bir şekilde genel anesteziye dönülebilir diye yine de onda yemek yemeyi ve su dahi içmeyi kesmiştim ben... Sen istersen yine de ara sor canım...

41+0 da yarın sabah 10 da sezeryanla doğucak inşallah oğlumuz. şuana kadar hiç bi sancım,ağrım olmadı. doktor bebek pelvise yerleşmediği için ağrın olmuyo, kafası hala dönüyo, beklemenin anlamı yok dedi, bebeğin 3.750, belki 4 kilo bile doğar, bu doğumda seni zorlar dedi, artık alalım dedi, kısmetse yarın kavuşcaz bebeğimize, lütfen duanızı eksik etmeyin.

bi de doktora sormayı unuttum, aç kalmam gerekiyo mu belli bi saat, doktoru arayıp sorayım mı acaba? :KK49:
Evrt aksam 8 den sonra bisey yeme. Bide kayisi falan incir ye tuvalete cikabilecek yiyeceklrrden yemlisin..

ASi icin bikacginluk sapmalarfan bisey olmuyor...ama 7 gunluksapmayi bilemicem...

bizde 1 aylık olduk çok şüküür :)
aşımızı olduk çok ağlamadı allahtan kalça usg'de çekildi problem yokmuş:KK9:
kilosu normale dönmüş 12 günde 640 gram alarak 4 kilo 260 gr olmuş ve 12 günde 5 cm uzamış boyu bende bu tulumlar neden olmuyo diyodum:KK9:

Son düzenleme:
Esim sagkik ocagini aramis bizim ebeyi.
Saglik bakanliginin verdigi tarihlere uygun olarak 9 una gun vermis bize
Ozellerde 1 ay oldugu gun yapiliyormus
Siz ozelde mi yaptırdiniz .
Kalca usg si icinde 2 aylık olunca cekilmesi gerekiyor demis
1 aylik olunca cektirmis bizim arkadaslar demis esim
2. Ayda tekrar ister drlari demis :26:
9 unda yani bizim aşımızz :KK14:

Merhaba Taze Anneler,

Avrupa Yakasında oturanlar için yenidoğan hikaye çekimi hediye etmek istiyorum, bebeğinizin cinsiyetini, semtinizi yazıp buradan dönüş yapabilir, özel mesaj ile e posta bırakabilirsiniz. Örnek çekimlerimi de incelemiş olursunuz, reklam olmaması adına buradan belirtmedim. Özel aksesuarlarla Hikaye fotoğraflarından oluşan slide show ve tüm fotoğrafların orjinal DVD teslimini 15 güne kadar teslim ediyorum.
Bu aya özel olduğundan ve portfolio genişletmek amaçlıdır, kısa süre için.

bizde 1 aylık olduk çok şüküür :)
aşımızı olduk çok ağlamadı allahtan kalça usg'de çekildi problem yokmuş:KK9:
kilosu normale dönmüş 12 günde 640 gram alarak 4 kilo 260 gr olmuş ve 12 günde 5 cm uzamış boyu bende bu tulumlar neden olmuyo diyodum:KK9:

Oyyyy selvi boyunu yerim onun bennnn :nazar:
Tabi cok cok aldin hepsi sifir gibi duruyor simdi dimi
Neysee bnm kizim olcak yaa verirsin bana :))):KK52::KK52::KK52:
Bende yarin saglik ocagina goturup tarttiricam oglumu
Bakalim ne alemdeyiz :21:
Napiyor uyku durumu biraz duzeldimi gizosum

Yok cnm bizim aşı sağlık ocağında yapıldı
Kalça usg si özelde doğum yaptığım yerde oldu bir aylık olunca gel dediler bize 2. Ay fln demediler bidaha istenilcek diye fln :26:

beni aradılar sağlık ocağından nerde yaptırcaksınız aşısını diye kendi çocuk doktoruna yaptırıcam dedim hastanede oldu canım yani.

Oyyyy selvi boyunu yerim onun bennnn :nazar:
Tabi cok cok aldin hepsi sifir gibi duruyor simdi dimi
Neysee bnm kizim olcak yaa verirsin bana :))):KK52::KK52::KK52:
Bende yarin saglik ocagina goturup tarttiricam oglumu
Bakalim ne alemdeyiz :21:
Napiyor uyku durumu biraz duzeldimi gizosum

aynen öyle oldu hahah :KK9:
Akşam emrah gelince gitcez işte tulum alcaz bikaç tane :))
veririm aşkım ya ne demek sıfır zaten hepsi sana vermiyimde kime veriyim:KK54:

yok yaa gündüzü gece geceyi gündüz biliyo.
bütün gece kucakta deli dana gibi evi turluyoruz

Son düzenleme:
Dun bizimde 5. Gunumuz bitmişti kaka yapmamisti oglum..
Gece baya sancilandi oyle kotu kokuyordu ki artik gazi
Esim fitil verelim dedi kiyamasamda tmm dedim
Bebeklerde yarim kullaniliyor ya bolerken parçalandı
Bende serce parmagimin ucu kadar olan bi parcasini
Koydum poposuna
Bunu yapana kdr kari koca karnina sicak ufledik
Masaj yaptik surekli gezdirdik
En son fitilide alinca aninda yapti kakasini
Ay resmen toptan yapiyor bizimkisi
Ama nasil mutlu oldu yavrum nasil huzurluu uyudu
Gece 1 de yattik 3 umuzde :)
Gecemizde huzuurlu gecti cok sukur
Niye böyle 6/ 7 gunde vir yaoiyor bnm yavrum ya
Bi sorun yok dio doktorumuz

ohh ohh GİZOOO seninde temiz çıkmış maşallah ben çok korkuyoru ya kalça usg den offf..
sizin hastaneler ücretli mi yaptı?ben yanlış anlamadıysam ücretsiz demişti hastane??

Kızlar bi de soda içiyo musunuz?benim canım istiyo ama benim oğlan çok gazlı bi de o gaz yapıyorsa diye korkuyorum
he bi de nar olayı var.evde 8 tane nar var=// benden başka yiyen yok.o da gaz yapar mıııııı?
bilionuss mu??

Dun bizimde 5. Gunumuz bitmişti kaka yapmamisti oglum..
Gece baya sancilandi oyle kotu kokuyordu ki artik gazi
Esim fitil verelim dedi kiyamasamda tmm dedim
Bebeklerde yarim kullaniliyor ya bolerken parçalandı
Bende serce parmagimin ucu kadar olan bi parcasini
Koydum poposuna
Bunu yapana kdr kari koca karnina sicak ufledik
Masaj yaptik surekli gezdirdik
En son fitilide alinca aninda yapti kakasini
Ay resmen toptan yapiyor bizimkisi
Ama nasil mutlu oldu yavrum nasil huzurluu uyudu
Gece 1 de yattik 3 umuzde :)
Gecemizde huzuurlu gecti cok sukur
Niye böyle 6/ 7 gunde vir yaoiyor bnm yavrum ya
Bi sorun yok dio doktorumuz

hep normal diyorlar ama çocuk zorlanıyor ona çare bulamıyorlar.normal tamam da çocuğun çekti eziyet ne olcak yavrucak=((

Deniz bizimde dün ağlamaktan sancıdan yüzü ve gövdesi(kollar bacaklar hariç) kıkırmızı oldu benek benek.hafif kabartılı tam da geçmedi normal midir bilemedim dr a götürsem mi.??

hep normal diyorlar ama çocuk zorlanıyor ona çare bulamıyorlar.normal tamam da çocuğun çekti eziyet ne olcak yavrucak=((

Deniz bizimde dün ağlamaktan sancıdan yüzü ve gövdesi(kollar bacaklar hariç) kıkırmızı oldu benek benek.hafif kabartılı tam da geçmedi normal midir bilemedim dr a götürsem mi.??

Sivilce gibi mi yoksa deride gozuken biseymi sadece benek gibi mi
Bilemedimki simdi ama bi sorun olsaydi hic duramazdi yavrucak
6 sinde gideceksiniz ztn o zmn sorarsin
Tabi suan iyiyse

Slm kizlar oglum bugun 40 gunluk oldu.acaip kuduyo bu cocuk.emer emmez fiskiriyo agzindan burnundan.ilk oglumda bole bisey yasamsdim.bu durumda olaniniz varmi.ilac kullanmk istemiyorum fakat sabrim tukenmk uzere.

Benim çocukta yok ama bi arkadaşta ve kızkardeşimde varmıştı.ikidide koca kız oldu:-)
Uzun bi süre böyle sürüyor Allah yardımcınız olsun

Bizde 1 aylık aşımızı ve kalça usg mizi çektirdik.usg temiz çıktı çok şükür.aşıda ağladı bayağı.hafif ateş yaptı calpol verdim geçti:-)

kızlar nasılsınız herkez iyimi kızım tüm vaktimi alıyo :KK16: hepinizin yeni yılı kutlu olsun rabbim sağlıkla bebişlerimizi büyütmeyi nasip etsin inş. hayırlı evlat olsunlar :nazar:

ohh ohh GİZOOO seninde temiz çıkmış maşallah ben çok korkuyoru ya kalça usg den offf..
sizin hastaneler ücretli mi yaptı?ben yanlış anlamadıysam ücretsiz demişti hastane??

Kızlar bi de soda içiyo musunuz?benim canım istiyo ama benim oğlan çok gazlı bi de o gaz yapıyorsa diye korkuyorum
he bi de nar olayı var.evde 8 tane nar var=// benden başka yiyen yok.o da gaz yapar mıııııı?
bilionuss mu??

Asiyi ucretsiz yapti canim hastane usg 137 tl aldilar.sanmiyorum ucretsiz oldugunu ultrasonun.bide ben dogumdan beri hic cig meyve yemedim sadece elma ayva o da komposto seklinde :):) bilemicem nari o yuzden kuzucuumm

Son düzenleme:
Slm kizlar oglum bugun 40 gunluk oldu.acaip kuduyo bu cocuk.emer emmez fiskiriyo agzindan burnundan.ilk oglumda bole bisey yasamsdim.bu durumda olaniniz varmi.ilac kullanmk istemiyorum fakat sabrim tukenmk uzere.

canım aynı sorundan bugün sağlık ocağına gittim evimin çok sıcak olduğunu bu yüzdende burnunda sümüğün kuruduğunu söyledi burun aspiratörü ve tuzlu su olan serum verdi üstüne sadece ince bir battaniye ile örtük ve çok işe yaradı şuan mışıl mışıl uyuyor ve sütüde geri gelmiyor ağzından tavsiye ederim evini serin tut

Anilcim rahat rahat ye nar gaz yapmaz ve ben ayrica karnibahar brokoli lahana ve bakliyat haric herseyi yiyorum sutte gecsin bebek alissin diye ultrasonra para aliyorlar asiyi saglik ocagi vuruyor parasix

X