2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Herkese iyi ,sağlıklı bir yıl diliyorum.
Gaz için bitkisel içerikli bir toz kullanıyorum.hazirlamasi biraz zor.ama birçok arkadasimda işe yaradı.kızımada iyi geldi.isteyen olursa malzemeleri yazabilirim.
Kızım 2 göğsümde emiyor.üzerine mama veriyorum.yoksa sürekli göğsümde ve ağlıyor.burda yazılanları okuyunca kararsız kaldım.ben doymadigini düşünüyorum ve mama veriyorum.çocuk rahatlayıp uyuyor.sütun yettiğini nasıl anlıyorsunuz
30 cc mama veriyordum ama artık oda yetmiyor 1 saate yine aranıyor.50 cc ye çıkardım.
Biberona alışip emmeyi bırakanlar olmuş.ilk başta sütum çok azdı.göğsümü istemedi.mama verdim ve sütumu sagip verdim.göğsümü alsın diye önce göğüs ucu taktım biberon sanıp aldı.sonra göğsümü alsın diye mama vermeyip direndim.şimdi göğsümu emip mama diyor.
Inşallah sizdede ise yarar.
Buda benim kızım

canım gaz için olan tarifi yazabılırmısın bana.

kızlar bnm bebeğim de 16 günlük ilk günler sütüm olmadığı için mama verdk ve göğüs ucum olmadığı için bebeğim emmekte zorluk çekiyor şimdi her emme öncesi çok ağlıyor memeyi ağzına alamıyor ve sütüm de yetmiyor mama veriyorum aranızda bnm gibi olanlar var mı varsa günde kac kez ve kac ml mama veriyorsunuz?bebeğimi emziremediğim için kendimi köyü hissediyorum sürekli ağlıyorum

canım bizde yarın 1 aylık olucaz ilk günden beri mama takviyesi yapıyorum göğüs ucum gayet güzel ama sütüm cok az artmıyoda ve iştahlı bi bebek sütüm olsada doymazdı heralde :)olan sütü emip göğüslerimi boşaltıp hala aç olunca mecbur veriyorum aç bırakcak değilim üzülmemeye çalışıyorum sağlıklı olsunda mama yesin napiyim bide bunu takıp olan sütüde kaybetmiyim.

6 saatte bir 90 cc mama ve arada anne sütü alıyo kızım..

kızlar bnm bebeğim de 16 günlük ilk günler sütüm olmadığı için mama verdk ve göğüs ucum olmadığı için bebeğim emmekte zorluk çekiyor şimdi her emme öncesi çok ağlıyor memeyi ağzına alamıyor ve sütüm de yetmiyor mama veriyorum aranızda bnm gibi olanlar var mı varsa günde kac kez ve kac ml mama veriyorsunuz?bebeğimi emziremediğim için kendimi köyü hissediyorum sürekli ağlıyorum

canım benim de bebeğim ilk zamanlar mememi almamıştı. benim de göğüs ucum yok silikon uçlardan kullandım ama ondan da iğrenmiş gibi almıyordu. göğsümde çok süt biriktiği için bari pompayla boşaltalım diye basit bi manuel pompa aldık. pompaladığım zaman hafif uç çıkıyo gibi olduğu zaman eşim yada annem bebeği göğsüme doğru tutuyordu.. ve sonunda kavradı canım.şu anda ikisini de emziriyorum hatta o emip çıkarıyor ucu:)ama mama takviyesi de yapıyorum bazan özellikle geceleri..

kimyonu dr a sorayım o zaman.bizim ki de çok kıvranıyor versem mi bilemedim.ölçün nasıl?nasıl veriyorsun?
off ben cesaret edemiyorum hiç süt ve mama hariç birşey vermeye..siz iyi cesaretlisiniz=)
başta ben de öyleydim. vermem hiç bişey sadece süt diyodum. mama bile vermemiştim. yavrum sürekli ağlıyodu. meğer açlıktanmış. doktor mama ver açlıktan ağlatma dedi. mama verdikten sonra rahatladı yavrum. kimyonu da denedim baktım çok rahatlattı napim veriyorum artık. tabi gene de doktoruna sor sen. bir kaşık kimyon tohumunu çay bardağına koyuyorum. üzerine bardağın yarısına kadar kaynar su koyuyorum. böyle on dk demleniyo. sonra süzüp şeker koyuyorum bi çay kaşığı.

Anill

Eger mastit olduysan agumentin 1000 mg genis spekturumlu antibiy.kullan..ben dun sana dediktwn sonrabaltim benim meme. De kizariklik bende halsizlik var a, ma meme sismedi.ablami aradim hemen bu antibiyotigi al..sabahi bekle memen siserse ic dedi..

Sabaha kadar sisme olmadigi icin .baslamadmm.bu belirtiler varsa baslayabilirsinnn...bu ilac iyi geliyor

Yok canım doktorum gönül rahatlığıyla içebilirsin bebeğe birşey yapmaz demişti... Ben 1000 mg lık augmentin kullandım ve çok rahstladım dayanamıyordum... Ama sen tabiki kafana göre kullanma hele bir de antibiyotik bu.... Doktıruna danış canım geçer diye boşu boşuna eziyet çekme bence....
canlarım;
dün her saat sağdım ve boşalttım göğsümü.
ama sütüm azaldı o göğsümde.bundan sonra da ne yapcam bakalım.mamaya ağırlık vercem sanırım.
diğer göğsüm aynı derece de veriyor sütü zaten...
bende aynıyım.asla o silikon uçları tutmadı kendi ucumda yok. 3 -4 saatte bir 15 dk sağıp biberonla veriyorum..
emek harcayıp uğraşmaktan başka çaremiz yok..yetmezse mama verirsin cnm...
başta ben de öyleydim. vermem hiç bişey sadece süt diyodum. mama bile vermemiştim. yavrum sürekli ağlıyodu. meğer açlıktanmış. doktor mama ver açlıktan ağlatma dedi. mama verdikten sonra rahatladı yavrum. kimyonu da denedim baktım çok rahatlattı napim veriyorum artık. tabi gene de doktoruna sor sen. bir kaşık kimyon tohumunu çay bardağına koyuyorum. üzerine bardağın yarısına kadar kaynar su koyuyorum. böyle on dk demleniyo. sonra süzüp şeker koyuyorum bi çay kaşığı.
peki o çaydan günde kaç kere ve ne kadar veriyorsun?

arkadaşlar bışey sorcam
1 ay önce sezeryanla doğum yaptım. bugün farkettimki sezeryan dikiş yerimde ufak yerden iltihaplı az kan geliyor böylebişey basına gelen varmı cok korktum :KK43:

canım aynı şeyleri yaşamışız benimde bebeğim 12 günlük, bende malesef mama vermek zorunda kaldım 5. günde ancak bebeğim memeyi alabildi zaten süt de pek yoktu , sağıyorum ben sütü ve malesef dr verme dese de biberona başladım, önce meme veriyorum sonra biberon sonra yine meme veriyorum, bende çok üzülüyorum resmen kahroluyorum bebeğimi besleyemiyorum diye zaten sağdığım süt de aman aman çok bir süt değil, günde 80 cc sağılmış anne sütü verebiliyorum 120 cc de mama, onun dışında sürekli memede gezdiriyorum belki bir iki yudum da olsa çeker diye, benim miniğim doğum kilosunun çok altına düştü bunun üzerine dr 30 cc verdiğim mamayı 60 a çıkar günde 3-4 defa mama ver dedi. insallah geçecek bu günler

Cuma günü sezeryan olcam gibi görünüyor. Sürekli aklımda sorular. Ameliyattan ne kadar zaman sonra banyo yapabildinz? Çok yağlı cildim ve saçım war. 2 gün en fazla 3 gün banyo yapmazsam yağ içinde kalıyom. Belli bi süre mi veriyo dr yoksa kendimi iyi hissettiğimde banyo yapabilir miyim ?

20 aralıkta doğum yaptım 27 sinde göbeği düştü bebişimin ama hala altını alırken çok az da olsa iç zıbınında hafif kuru kan lekesi görüyorum normaldir diye bi kaç gün dert etmedim ama hala var, göbeğine baktığımda bişi gözükmüo kuru kan pıhtıları var çok az öyle akıntı şişlik v.s de yok bugün sağlık ocağındaki ebeye de söyleidm akıntı şeklinde değilse sorun yok fln dedi ama neden devam ediyor ki kafama taktım bi sorun mu var acaba diye:KK14: bilgisi olan var mı? bi de göbek deliği çevresi çürük gibi acıo hafif bastırınca sezeryan oldum bu arada..
canım benim kızımda da aynısı oldu 26 aralıkta düştü , bezi annemler bağlarken göbeği de kapatmışlar ondan olduğunu fark ettim, artık kızımın herşeyiyle kendim ilgilenebiliyorum, bezi de katlayarak bağlıyorumki göbeğe değmesin diye ozaman kanama olmuyor.

bu arada tft diye bir kan istedilermi sizden? trioid içinmiş, aslında geçen çrş yaptır demişlerdi doğum yaptığım hastanede ama aile hekimliğindeki hemşire topuk kanında da bakılıyor ayrıca kan vermenize gerek yok dedi bizde yaptırmadık ama bugün ishal nedeniyle kızımı özel hastaneye götürdüm orda ısrarla bakılması lazım dediler ve kan aldılar kızımdan, sizin miniklerden alındımı tft kanı???

QUOTE=g090;33315424]günaydın kızlarr. bu d vitaminini nasıl kullanıyorsunuz??gunde 3 damla dedıler ama dırekt mı mamaya karıstırarakmı soylemedıler????

Canım hergun 3 damla kullanıyorsun agzına damlat. Annelık nasıl gıdıyor[/QUOTE]
çok zormuş annelik yaaa, ikinci transferi hemen düşünüyordum biliyorsun ama yok yaaa, bugünleri iyice unutmam lazım ikinci tedaviye başlamak için... iyi bir anne olduğumu düşünümüyorum, zaten iyi besleyemiyorum bebeğimi, bide gece uykusuzluğa dayanamıyorum, normalde gece sürekli uyandırıp mama ya da süt vermem gerekirken uyusunda bende uyuyayım bıraz diye uyandırmıyorum, iyi bir anne olacağımı düşünüyordum ama şimdilik yetersiz bencil bir anneyim:KK14:
senin nasıl gidiyor? ecrin ne durumda kıskançlık vs? asya nasıl bir bebek yoruyormu seni? buarada zeynep koyduk bizim miniğin adını

Cuma günü sezeryan olcam gibi görünüyor. Sürekli aklımda sorular. Ameliyattan ne kadar zaman sonra banyo yapabildinz? Çok yağlı cildim ve saçım war. 2 gün en fazla 3 gün banyo yapmazsam yağ içinde kalıyom. Belli bi süre mi veriyo dr yoksa kendimi iyi hissettiğimde banyo yapabilir miyim ?
hadi Allah yardımcın olsun canım insallah biran önce toparlanırsın, sezaryen olduktan 2 gün sonra banyo yapabilirsin dediler bana ama ben bekledim sezaryen olduktan sonra 5. günde banyo yaptım şimdide 2 günde bir yapmaya çalışıyorum sütüm gelsin diye, kış günü olması kötü oldu tabi ev nekadar sıcak olsada ben banyo yaptıktan sonra grip gibi oluyorum birkaç saat

ben ameliyatın 2. günü hastanede yıkandım canım su geçirmeyen bandajla kapatıyolar merak etme..

Sezeryanın rrtesi günü hastanede yatarken doktor yıkanmamı istemişti canım...

Canım hergun 3 damla kullanıyorsun agzına damlat. Annelık nasıl gıdıyor
çok zormuş annelik yaaa, ikinci transferi hemen düşünüyordum biliyorsun ama yok yaaa, bugünleri iyice unutmam lazım ikinci tedaviye başlamak için... iyi bir anne olduğumu düşünümüyorum, zaten iyi besleyemiyorum bebeğimi, bide gece uykusuzluğa dayanamıyorum, normalde gece sürekli uyandırıp mama ya da süt vermem gerekirken uyusunda bende uyuyayım bıraz diye uyandırmıyorum, iyi bir anne olacağımı düşünüyordum ama şimdilik yetersiz bencil bir anneyim:KK14:
senin nasıl gidiyor? ecrin ne durumda kıskançlık vs? asya nasıl bir bebek yoruyormu seni? buarada zeynep koyduk bizim miniğin adını[/QUOTE]

Canım benim zeynep adıyla büyüsün süt kızımın adı bence iyi bir anne olacaksın kötü anne zaten yoktur isyisna şimdi zorlukların olabilir ama takma kafana ikinci çocuk için daha erken ben perişanım ecrin aşırı kıskaç huyu suyu bir anda değişti agresif oldu bende şuan bebek uysada bendr uyansam diyorum yanıma yatırıp uyuyorum yatakta emziriyorum çok şükür uslu bir bebek ama gazlı bir bebek

X