2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Sweet9 sizede cok gecmis olsun.. Allah bi daha yaşatmasın
Ben okudukca kahroluyorum.
Sizi düşünemiyorum bile..
Hic bir anne yavrusunden bi an ayrilmasin
:KK43:

arkadaşlar bebişimin yüzündeki kızarıklar için götürdüm doktora yenidoğanlarda olur öyle dedi ilgilenmedi bile doğru düzgün.krem falan verir sanmıştım baya burnu ve gözlerinin üstü isilik oldu çünkü.inşallah çabuk geçer.hasta olan bebişlerimizede acil şifalar diliyorum..Allah sabır versin arkaadaşlar inşallah bir an önce iyi olurlar..

Sweet9 sizede cok gecmis olsun.. Allah bi daha yaşatmasın
Ben okudukca kahroluyorum.
Sizi düşünemiyorum bile..
Hic bir anne yavrusunden bi an ayrilmasin
:KK43:

bügün gündüz gittik hem sütünü götürdüm hemde yalvar yakar hemşire'ye kızımı göstermesini istedim oda gösteremem dedi bari en azından resmini çek getir dedim oda çekti getirdi kızımı küvezin içinde öyle çaresizce duruşunu görünce başladım aglamaya..
hemşire gece sakin oluyor isterseniz gece gelin belki 1 2 dk müsade ederler görmenize dedi eşim araba ayarlıcak gece gidicez tekrardan hem sütünü götürecegim hemde inş 1 2 dk olsa kızımı gösterirler ...

dualarınızı eksik etmeyin olurmu..

Bnmkide oyle gizomm mikir mikirr hikk mikkk

Çok kötüyüm kızlar çooook:KK43:
Dün bebeğim ateşlendi gece hastaneye götürdük kan ve idrar tahlili yapıldı
CRP diye bir değer var yüksek çıktı 0-6 olması gerekirken 12 çıktı
Doktor emmesi ve kas hareketleri iyi diye fitil verip gözlem şartıyla 24 saatliğine eve yolladı
Ama düşmedi ateşi,sabah tekrar götürdük 1 hafta,10 gün fln yoğun bakımda kuvezde kalması gerektiğini söyledi:KK43:((
Günde 1 saat görebilecekmişim,öylece bırakıp geldim bebeğimi
Ağlamaktan gözlerim şişti
Süt sağıp bıraktım ona delirmek üzereyim sanki ağlama sesini duyuyorum
Bir de sabah akciğer kanseri olan dayımın komada olduğu haberi geldi
Dünya başıma yıkıldı bugün
İsyan etmiyorum tabi Allah bu günümü aratmasın ama
Anneyim işte beni en iyi siz anlarsınız:KK43:
Eşimde ben ağladıkça kahroluyor,çocuklara yansıtmamaya çalışıyorum
Zorla gülüyorum inanın sırf Kaan ve ezgi etkilenmesin diye
Ağlama krizi giriyor bazen odaya kilitliyorum kendimi Duru kızımın yastığını kokluyorum
Dua edin nolurr benim meleğime
Kültür testi yapılacakmış,çok ağlar damarı bile yok
Yanında geçti yavrum diye sarılacak annesi yok:KK14:

bügün gündüz gittik hem sütünü götürdüm hemde yalvar yakar hemşire'ye kızımı göstermesini istedim oda gösteremem dedi bari en azından resmini çek getir dedim oda çekti getirdi kızımı küvezin içinde öyle çaresizce duruşunu görünce başladım aglamaya..
hemşire gece sakin oluyor isterseniz gece gelin belki 1 2 dk müsade ederler görmenize dedi eşim araba ayarlıcak gece gidicez tekrardan hem sütünü götürecegim hemde inş 1 2 dk olsa kızımı gösterirler ...

Rabbim ia versin yavrularınıza onlar acı çekmesin ya biz çekelim onların sıkıntılarını benim kuzumda hasta çok halsiz çok kusuyor :KK50:
Drumuz ilgisiz dayanamıyorum öyle görmeye acile götürürüm belki.Bir an önce sağlıklarına kavuşurlar inşallah

Rabbim ia versin yavrularınıza onlar acı çekmesin ya biz çekelim onların sıkıntılarını benim kuzumda hasta çok halsiz çok kusuyor :KK50:
Drumuz ilgisiz dayanamıyorum öyle görmeye acile götürürüm belki.Bir an önce sağlıklarına kavuşurlar inşallah

Haydaaaa senin yavruna ne oldu Gülay :KK43:(

Haydaaaa senin yavruna ne oldu Gülay :KK43:(

Deniz emdiğini kusuyor sonra halsiz halsiz bakıyor hiç midesinde süt kalmıyor daha evvelde emerken boğazına kaçıyordu gözleri dönüyordu morarıyordu kendinden geçiyordu..
Dr 3 gün daha devam ederse getir film çekelim dedi midesinde bir damarmı bişey gelişmemiştir dedi ameliyat olabilir :KK14:
Şimdi o hastaneye gidemiyoruz biliyosun durumları devlette korkuyorum götürmeye çok vicdansızlar burdakiler :KK14:
İçim gidiyor çok üzülüyorum Deniz yavruma yetemiyorum :KK14:

Deniz emdiğini kusuyor sonra halsiz halsiz bakıyor hiç midesinde süt kalmıyor daha evvelde emerken boğazına kaçıyordu gözleri dönüyordu morarıyordu kendinden geçiyordu..
Dr 3 gün daha devam ederse getir film çekelim dedi midesinde bir damarmı bişey gelişmemiştir dedi ameliyat olabilir :KK14:
Şimdi o hastaneye gidemiyoruz biliyosun durumları devlette korkuyorum götürmeye çok vicdansızlar burdakiler :KK14:

gülayıım çok geçmiş olsun sakın yetemiyorum falan deme sen mükemmel bi annesin daha ne kadar yetebilirdin bilmiyorum.ayrıca bence o kadar ağır bişey değil reflü anlattıkların bi yakınımızın bebeğine benziyo o da doğduğunda ne yese çıkarıyodu midede hiçbişe kalmıyodu.reflüydü işte halada midesinde reflü problemi var diye biliyorum canım.aklına hemen kötü kötü şeyler getirip kendii üzme alinin annesinden başka kimsesi yok ona sen lazımsın güçlü ol ki zaten öylesin..

canım geçmiş olsun ,Allah şifa versin tez zamanda , uzulme sutun kesilebilir canım ...

kizlar milupanin rezene cayini kullanan var mi nasil veriyorusnuz ne kdr veriliyir

normalde ocak annesi olacaktım ama kızımız bekleyemedi ve aralık annesi oldum. 2 haftalığız şu an. gündüz uykumuz güzel ama geceleri bizim de sancılarımız başladı artık nöbetteyiz :KK53::KK53:

ben şunu soracaktım. tracy hogg'un kitabını okuyup da E.A.S.Y. yöntemini ya da rutinini uygulayabilen var mı ? ben hala yapamadım erken mi diyecem de değil.

daha doğrusu bi rutinimiz oluştu ama kitaptaki gibi değil. mesela karnı doyduktan sonra (E) altını değiştirmeyi (A - Activity olarak kabul ediyordu ) söylüyordu. bizdeyse tam tersi. önce altımız değişiyor (A) sonra karnımız doyuyor (E- eating) sonra da uyku (S- sleeping) o uyuyunca da kendime zaman kalıyor bazeen o da (Y - your time ) bide uykuya hazırlamak için her akşam aynı rutini uygulayın banyo, veya pijama giydirme gibi diyordu. her gün her gün pijama giydirmek de minicik kuzum için çok zor oluyor gibi sanki

var mı güzelce oturtabilen bu rutini?:KK34:

var mıdır ki böyle rutinler oturtabilen :44:
kitaptan da easy yönteminden de haberim yoktu, ben de önce karnını doyurup sonra altını değiştiriyorum
bizim her akşam uyguladığımız tek rutin
emzir, gazını çıkar, altını açar açmaz kuzu, büyük ve küçük tuvaletini gazını nesi varsa çıkarsın, tekrar emzir, tekrar gaz çıkar ...böyle saatlerce süren bir döngü.
2 çocukla ve bu kadar meşguliyet içinde başka rutine ne zaman kalıyor ne de sabır, uygulayabilene helal olsun.

22 aralık saat 23 civarında 38+6 da kucağıma aldım kızımı...normal doğum ve doğum sonrası 4 dikişim var Konuya dahil olamadım ama aralık annelerini sürekli okuyordum... Yavrularımızı sağlıkla büyütelim inşallah SELAMLAR HEPİNİZE:KK1:

Gözünaydın, Allah analı babalı büyütsün :nazar:

Selam kızlar sütünü benim gibi pompa ile sağıp biberonla verenlere bir sorum olacak pompa ile sağmak sütü azaltır diyolar doğrumu?
Burdan sizlerin tavsiyesi üzerine lansinoh affinity elektrikli pompa aldım çok memnunum 2 göğüs birden maksimum 8 dk da bitiyor 40 cc süt çıkıyor iki saatte bir toplamda günlük de 300 cc süt çıkıyor en fazla e günlük 750cc beslenmesi gerekiyor üzerini mama takviyesi yapıyorum mecburen ben sağdıkça artacak bebek pompa gibi kuvvetli çekemiyor derken birkaç kişiden pompa nın sütü azalttığını duydum gerçi düzenli 3 saatte bir sağarsanız azalmaz diyolar tecrübe eden varmı? Hem göğsümden içmesini istiyorum hem de hepsini bitiremiyor kavga çıkıyor memeyle arasında:) bineronumız da yavaş akış ama yine de çok gelmeyince homurdanıuor.
Ben de anne sütü içsin de nasıl içerse içsin diyorum napim:KK43:

canım mümkünse sadece makinayla sağma, az da olsa bebeğin emsin sonra sağ,
ben de ilk bebeğim beni tutmayıp biberona alışınca senin gibi düşünüp sağarak vermeyi denemiştim
gece hariç 3-4 saatte bir çıktığı kadar sağdım yetmediği zaman mama verdim,
4 ay sonunda göğsümden damla süt çıkmamaya başladı
belki emzirememin üzüntüsünden, belki yorgunluktan, belki de sadece sağarak verdiğim için, neden oldu, neden kesildi bilmiyorum,
çevremden hep sağmak sütü azaltır dendiği için, pompadan olduğunu düşündüm

slm sevgili anneler 06 aralıkta dogum yaptım yaptıgımın 2 gününden itibaren hastane lerden çıkamadık 2 günü kuzum sarılık teşhisi kondu sürekli gözetim altında tutup sık sık emzirerek arada mama takviyesi ile ve 2 günde bir doktora kontrole giip kan tahlili verip sarılıgı atlattık derken geçen çarşamba akşamı burun tıkanıklıgı ve hırıltısı vardı melegimin hemen kanuni sultan süleyman hastanesine gittik doktorlar bronşit olmus ve zatürre başlangıcı deyip yatış yaptılar. kuzumu hemen yarı yogum bakıma aldılar ve sadece annesinin kalmasına izin verilerekten 3 gün boyunca kızıma damaryolundan ilaç v.s verildi dün akşamda pek gelişme kaydemedikleri için herhalde yogum bakıma aldılar kuzumu dün akşamdan beri ne yerdeyim ne gökte ben kuzumsuz wc bile gitmeye korkuyorken şimdi dün akşamdan beri kuzumsuz durmaya çalışıyorum..

sizden ricam kızım için bol bol dua etmeniz....

Çok kötüyüm kızlar çooook:KK43:
Dün bebeğim ateşlendi gece hastaneye götürdük kan ve idrar tahlili yapıldı
CRP diye bir değer var yüksek çıktı 0-6 olması gerekirken 12 çıktı
Doktor emmesi ve kas hareketleri iyi diye fitil verip gözlem şartıyla 24 saatliğine eve yolladı
Ama düşmedi ateşi,sabah tekrar götürdük 1 hafta,10 gün fln yoğun bakımda kuvezde kalması gerektiğini söyledi:KK43:((
Günde 1 saat görebilecekmişim,öylece bırakıp geldim bebeğimi
Ağlamaktan gözlerim şişti
Süt sağıp bıraktım ona delirmek üzereyim sanki ağlama sesini duyuyorum
Bir de sabah akciğer kanseri olan dayımın komada olduğu haberi geldi
Dünya başıma yıkıldı bugün
İsyan etmiyorum tabi Allah bu günümü aratmasın ama
Anneyim işte beni en iyi siz anlarsınız:KK43:
Eşimde ben ağladıkça kahroluyor,çocuklara yansıtmamaya çalışıyorum
Zorla gülüyorum inanın sırf Kaan ve ezgi etkilenmesin diye
Ağlama krizi giriyor bazen odaya kilitliyorum kendimi Duru kızımın yastığını kokluyorum
Dua edin nolurr benim meleğime
Kültür testi yapılacakmış,çok ağlar damarı bile yok
Yanında geçti yavrum diye sarılacak annesi yok:KK14:

kızlar geçmiş olsun, şimdi okudum başınıza gelenleri :KK14:
yavrularınız en yakın zamanda iyileşip annelerinin kucağına geri döner inşallah
Allah annesinden evinden ayrı bütün kuzuları sağlıkla ailelerine kavuştursun

tamam canım yolluyorum :KK70: buda benimm kucuk erkeğimmm :KK70:

Buda bizim meleğimiz :KK16:

maşallah sübhanallah :nazar:

Eki Görüntüle 910661

abi kardeşşş....................ay

Saç kurutma makinesi sonrası sonuç bu :KK9: :nazar:

Eki Görüntüle 910449

maşallah sübhanallah bütün kuzular çok tatlı, Allah hepsine uzun, sağlıklı ömürler versin :nazar:

geçmiş olsun canım, inşallah önemli birşeyi yoktur kuzunun
benim kızımda her içtiğinde fışkırır tarzda kusardı, içtiği mama ağzından burnundan gelirdi yavrumun
sonra yattığı yerin baş kısmını yükseltip 45 derece eğimli yatırmamı
bir de mamasını verdikten sonra en az 15-20 dk yatırmayıp dik tutmamı söylemişti doktor
dediklerini yaptıktan sonra baya azalmıştı kusmaları,
bilmiyorum denedin mi ama denemediysen bir dene eğimli yatırmayı

bende dogurdum ama çok zor oldu şükür oğluma kavuşdum detayları yazarım hiç geçmişe bakamadım

kızlar günaydın moralim çok bozuk dünden beri dün oğlum ağlarken ağlarken morardı kendinden geçti nefesi kesildi napıcamı bilemedim sonra aldım kucağıma poposunu falan sıktım normale döndü. akşamda annem üzerini giydirirken yine aynısı oldu ağlaraken kendinden geçiyor eşimde yanımdaydı çok korktuk ben tabi sinr krzii geçirdim bebeğime bişy oldu sandım ağla ağla mahfoldum resmen yaa neden böyle oluyor yavrum offff

Kızlar merhaba doğum yapalı 17 gün oldu ilk hafta iyiydim kontrole gittim hiçbir sorun yok akşamına bir titreme nir ateş lohusalık dedim geçer dedim sonra sırt kemiğine yel girmiş nefes aldırmadı doktora gittim kanında iltihap var dedi 4gündür iğne vuruluyorum durumundaki ağrı karnıma girdi dik yürüyemez hale geldim ayrıca spinal sezeryan oldum o günden beri de sol bacağımın yan tarafını hissetmiyorum:KK43:

Nurgennur ve infanta hayirli olsun bebisleriniz...

Nurgennur cok gecmis lsun. Nasil hissetmiyorsun bi tarafi. Dr a sordunmu boyle boyle diye..anestezidenmi oldu acabaa

Gülay belki midesini üşütmuştür.hemen üzülme canım. Benim kız da iki günden beri her içtiğini istisnasız kusuyordu. Akşama kadar bi bez bile dolmadı. Çünkü midesi hep boş kaldı kusmaktan.
Annem dedi ki 60 mama veriyorsan 30 ver. Gazını çıkar yarım saat sonra tekrar 30 ver. Emzirirkende aynı şekilde az emzir doymadan bıraktır gazını çıkar yarım saat sonra tekrar emzir dedi.bide nane çayı yap dedi. Bunları yaptım geçti Allaha şükür. Sende dene canım. Inşallah geçer. Tahlile falan gitmeden dene bence.
kizlar milupanin rezene cayini kullanan var mi nasil veriyorusnuz ne kdr veriliyir

30ml kaynamis suya 1 çay kaşığı koyuyorum canım.dün bi arkadaş da tane rezeneyi havanda döv elekten geçir o un gibi olan kısımdan çok az al, sütünü de bi kasığa sağ. Ona koy içir. Üzerine de emzir dedi. Onu denicem bugün. Şimdi banyo yaptırdım. Uyutmaya çalışıyorum :)

Gülay deme öyle yaaaa...
ne demek yetemyorum sen elinde geleni fazla fazla yapıyorsun bu imkansızlıkların içinde...
bak gizem demişti sanım benim alt komşunun çocuğunda da reflü var.çok basit bir şey aslında ...gavisconun pediatrik grubunu kullanıyor..sende dr una sor belki muayene eder bir önerde bulunur.devlet de özel de aynı cnm devlette sdece randevu zor.yoksa özellerin hiç bir esprisi yok.hele araştırma hastaneleri çok daha iyi..marmaraya gösterebilirsin mesela..
İnşallah bir an önce normal haline döner Alimiz..kıyamam hiç birine..
canım mümkünse sadece makinayla sağma, az da olsa bebeğin emsin sonra sağ,
ben de ilk bebeğim beni tutmayıp biberona alışınca senin gibi düşünüp sağarak vermeyi denemiştim
gece hariç 3-4 saatte bir çıktığı kadar sağdım yetmediği zaman mama verdim,
4 ay sonunda göğsümden damla süt çıkmamaya başladı
belki emzirememin üzüntüsünden, belki yorgunluktan, belki de sadece sağarak verdiğim için, neden oldu, neden kesildi bilmiyorum,
çevremden hep sağmak sütü azaltır dendiği için, pompadan olduğunu düşündüm
ayyy deme deme.bana da kv aynısını dedi çok araştırdım kesilen de var kesilmeyen de..ama şunu biiyorum ki kesilmese de artık ayn miktarda süt çıktığı için ve oğlumun yemesi arttığı için sütüm yetmiyor yetmeyecek de..
kesinlikle tutmuyor denemediğim yol yöntem kalmadı.her emzirme de sinir harbi..sonra hop gene biberon...takmamam lazım bu konuyu...4 ay bile versem kar....off offf=(
kızlar günaydın moralim çok bozuk dünden beri dün oğlum ağlarken ağlarken morardı kendinden geçti nefesi kesildi napıcamı bilemedim sonra aldım kucağıma poposunu falan sıktım normale döndü. akşamda annem üzerini giydirirken yine aynısı oldu ağlaraken kendinden geçiyor eşimde yanımdaydı çok korktuk ben tabi sinr krzii geçirdim bebeğime bişy oldu sandım ağla ağla mahfoldum resmen yaa neden böyle oluyor yavrum offff
kıyamam=(
benm kardeşime de olmuştu..seni çok iyi anlıyoum annem ve ben bırakmıştık İnancı kenara tamam almıyor nefes bitti diye ağlamıştık=((

düşün 8 yaşındayım ve çok çok çok net hatırladığım nadir sahnelerden biridir çocukluğuma ait.
çok zor günlerdi...ama tabi geç de olsa alıyorlar nefes ama morarıyorlar...Marmara üniye gtmiştik bir sürü tahlil tetkik yapılmıştı.sonra ne önerdiler hatılamıyorum ama geçmişti.
yani çaresi olmayan bir şey değil sakın üzülme.çok sürerse bence görünün muhakkak çok ilerlemeden.
kötü bir şey olacağından değil...sadece seninde bebeğinin de rahat etmesi için.çünkü çoğu çocuk katılarak ağlar...benim çevremde çk var örnek...Allah hepsini korusunnn

bende kendime bir bardak normal rezene aldım demleyip içiyorum. hatta içine melisa da koyuyodum ama belki onun zararı oluer diye bıraktım sadece rezene demleyip içiyorum.

X