2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kizlar sabaha doğum var, hersey çok ani oldu. Bas agrisi ve tansiyon preeklemsi cikti sonunda. Dua edin lütfen.. saglikla görüşmek üzere..

canım Rabbim kolay doğum nasip etsin . çabucak bebişine sağlıkla kavuşmanı diliyorum . güzel haberlerini bekliyoruz burda :) merak etme hersey cok güzel olucak.

kızlar eylül bugün emdi uyudu emdi uyudu en son öğlen 1de mama vermiştim.vita malttan sonra göğüslerim doldu o da emdi.biraz önce emdi emdi memede uyuyakaldı.doymustur heralde ki uyuyo dimi süt yetmese doymamış olsa uyurmuydu emmekten yorulup falan?

gizo niye mama veriyosun yavru :44:

hepsi aynımı bunların yaa:KK1:aşkım memede uyuyo beşiğe koyuyorum hoop açılıyo gözler bi anda.
kaç cc mama yiyo canikom nide günde kaç kez veriyosun doktor bize 60 cc 6 saatte bir dedi ama bitiremiyo ve memeden sonra mama veriyorum bugün yemedi 1 kere yedi sadece.oof anlamıyorum bakamıyomuyum ben bu çocuga neden kilo almıyo:KK14:

Artikne emzirme ne mama saatlerine bakmıyorum gizem takip edemiyorum
Mesela bugun sadece sabah mama icti 30 cc
Butun gun emdi uyudu bi ara yikadim iste sobra yine emdi uyudu
Azcik bakindi fln...
Yatak odasina gittik altini actim baktim kaka yapmış
Alt acma serdim hemen aa bi baktim yapmaya devam ediyorrr hemde dakikalarca yapti
3 kerede işediiii:KK52: tabi pipiye pecete tutuyorum yoksa batardi her yer
Inanilmaz cok kaka yapti :/
Bitince bagladim altini 45 cc mama verdim ama doymadi az oncede verdim 30 cc simdi uyudu oturdugum yerde elimde tablet dizimde Keremmm:KK52: suan boyleyim yani
Koycam yerine tirsiyorumm

Sen bencene yap et eylül u emzige alıştır cunku bas edemezsin memeni
Emme refkexi yuzinden emzik olarak kullaniyor
Emzigi minicik bit kdr mesela recel e fln batir oyle alir

selam canlarımm :KK16:
bu gün benimde hamilelik serüvenim sona eriyor
bana hep çok iyi geldiniz bu gün hastaneye yatışımız yapıldı gır gır şamata tahliller falan derken geceyi ettim bir sürüüü bebişş sevdim hepiciğide çok tatlıydı allah ailelerine bağışlasın hepsini
yarın öğleden sonra hemşiremin yardımıyla kaçtığım hastaneye geri dönücem :KK53: napim cnm insanlar ameliyata adapte olsunlar diye kalmalarını istiyorlarmış ben fazlasıyla adapteyim diye torpilliydim :KK15:
inşallah bende sağlıcakla kucağıma alırım kızımı dualarınızı eksik etmeyin :KK16: elimden geldiğince erken gelip size yazmaya çalışıcam :KK54:[/QUOT

canım rabbim kurtarsın hatırlarsan açtığım konudan görüşüyorduk burayada arada giriyorum bende doğum yaptım çok şükür bazen büyük konuşmamak gerek genel anestezi hakkında konuşmuştk istemiyorum demiştim fakat son anda genel oldu çünkü korkudan bayağı titredim iğne olmaz dedi dr fakat genelden çok memnun kaldım tek korkum bebeğe narkoz geçmesiydi söylemiştim onuda senin dediğin gibi dr.um bebeği narkozu verdikten 2 dk sonra aldık geçmedi dedi herşeyin hayrlısı bu arada sürekli ağlamaklıyım bebeğim ağladığında bende ağlıyorum böyle olan arkadaşlar var mı????

bana hep çok iyi geldiniz bu gün hastaneye yatışımız yapıldı gır gır şamata tahliller falan derken geceyi ettim bir sürüüü bebişş sevdim hepiciğide çok tatlıydı allah ailelerine bağışlasın hepsini
yarın öğleden sonra hemşiremin yardımıyla kaçtığım hastaneye geri dönücem :KK53: napim cnm insanlar ameliyata adapte olsunlar diye kalmalarını istiyorlarmış ben fazlasıyla adapteyim diye torpilliydim :KK15:
inşallah bende sağlıcakla kucağıma alırım kızımı dualarınızı eksik etmeyin :KK16: elimden geldiğince erken gelip size yazmaya çalışıcam :KK54:[/QUOT

canım rabbim kurtarsın hatırlarsan açtığım konudan görüşüyorduk burayada arada giriyorum bende doğum yaptım çok şükür bazen büyük konuşmamak gerek genel anestezi hakkında konuşmuştk istemiyorum demiştim fakat son anda genel oldu çünkü korkudan bayağı titredim iğne olmaz dedi dr fakat genelden çok memnun kaldım tek korkum bebeğe narkoz geçmesiydi söylemiştim onuda senin dediğin gibi dr.um bebeği narkozu verdikten 2 dk sonra aldık geçmedi dedi herşeyin hayrlısı

Daha önce pişikle ilgili soru sormuştum cevap veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim pişiğe bepanthol ve zeytinyağı kullandık çok şükür daha iyi dünde gaz sancımız oldu gece hiç uyumadık sanırım ben üşüttüm benden geçti çünkü bendede aşırı gaz mevcuttu dün bunada şükür yalnız arkadaşlar bana dr doğum sonrası sezeryan kanamayı durdurucu verdi kanamam çok az geliyor hatta kesildi gibi bu şekilde ilaç kullanan var mı birde bebek ağladıkça ağlıyorum ağlama hissi fazlalaştı böyle olan var mı ve nekadar sürüyor lütfen yardımmmmmm?

Son düzenleme:
Gogus kalkani emzirmenin ilk donemlerinde kullaniliyorsa o sut dokulmez yazik cok faydali bi sut ben buz dolabinda kavanoza koyardim burnu aktikca verdim ilac gibi simdi veremeseniz dahi sonra verirsiniz. Olmadi kasikla varim bebisinize.

Ya kızlar bu doğum sancısı neye benziyor ?üşüttüğüm zamanlardaki adet sancısı gibi bircsancım var şu an uyuyamıyorum suyum nişinım falan gelmedi. Bir saat boyunca her 10 dak bir geliyor kalkıp yürüyorum wc ye falan gidiyorum bir süre geçiyor sonra tekrar başlıyor doğuracam falan mı acaba ben napacağımı şaşırdım

öyle dayanılmayacak şiddette de değil bilemedim bu doğum sancısı mı ki

Ya kızlar bu doğum sancısı neye benziyor ?üşüttüğüm zamanlardaki adet sancısı gibi bircsancım var şu an uyuyamıyorum suyum nişinım falan gelmedi. Bir saat boyunca her 10 dak bir geliyor kalkıp yürüyorum wc ye falan gidiyorum bir süre geçiyor sonra tekrar başlıyor doğuracam falan mı acaba ben napacağımı şaşırdım

öyle dayanılmayacak şiddette de değil bilemedim bu doğum sancısı mı ki
Hayirli olsun bugun yarin geliyo bebis :KK52: ben 2013 ocak annesiyim

Tuvalete gidiyorum afedersiniz çok azcık idrar geliyor sonra bir süre rahatlıyorum idrar baskısından mı oluyor anlamadım ama sürekli tuvaletim geliyor üşütmüşte olabilir miyim acaba mesela şu an hiç sancı girmedi son 20 dak dır falan . Yarında temizlikçi gelecekti evim temizlenmeden doğurmasam bari

herkese hayırlı günler kızlar nasılsınız bakalım. Benim hamilelik takvimi bitmiş şok ve bir o kadar da tuhaf oldum. Takvim bitti ama bizde henüz tık yok bugün dr kontrole gideceğim bakalım ne diyecek. Henüz çatı muayenesi de yapmadı. Ancak kendi kendime stres yaptım

hepsi aynımı bunların yaa:KK1:aşkım memede uyuyo beşiğe koyuyorum hoop açılıyo gözler bi anda.
kaç cc mama yiyo canikom nide günde kaç kez veriyosun doktor bize 60 cc 6 saatte bir dedi ama bitiremiyo ve memeden sonra mama veriyorum bugün yemedi 1 kere yedi sadece.oof anlamıyorum bakamıyomuyum ben bu çocuga neden kilo almıyo:KK14:

yaa bizimde aynen oyle herkes kizi alistirdin dio ama ilkgunden beri boyle memede uyuyo besigine koymaya korkuyorum sanki hic uyumamis gibi acio gozlerini.gene meme veriyorum butun gece boyle artik kucagimda iki buklum uyuyorum.
emzik bizimkide cok almio oguruyr ama ck inat ettim ve snunda aldi ama genede ck almiyor.
amzik alismali yoksa beni emzik olarak kullanio.

[

Hayırlı olsun bebisiin.. Gözün aydın esracim.
Kiloyu dert etme. Zaten zayıfsin. Hastanede çok serum alıyoruz ya bakma şimdi sen kiloya falan.
Bi hafta sonra tartıl. Yada hiç tartılma. Bizi kıskandırma çatlatma :KK1:
Pansuman olayını da ben gazlı beze biraz batikon sürüp onu ameliyat yerine sürdüm. Kuruyunca üzerine verdiği merhem sürdüm. Peçete koyup çamaşırımı giydim. 3 gün yaptım bıraktım. Bi sorun olmadı allaha çok şükür.

Ameliyat yerine ilk gün açıldıktan sonra pansuman yapıldı. Bir daha gerek yok canım pansumana. Sadece kuru tutman gerekiyor. Benim doktorum bir de merhem verdi yara izinin geçmesi için, 6 ay kullanılacak.
Yapıştırma seninki de di mi?

canlarım çok teşekkür ederim cevaplarınız için...

inşallah bende sağlıcakla kucağıma alırım kızımı dualarınızı eksik etmeyin :KK16: elimden geldiğince erken gelip size yazmaya çalışıcam :KK54:

ohhh sende doğuruyorsunn :) hadi bakalım hayırlı kolay doğum olur inşallahh sonrasında doğum hikayeni uzun uzun yaz bizlerde okuyalımm artık sırası gelen doğursun sıra bize gelsin :) geçmiyor zamannnnn

Aralık anneleri doğum yapanlara hayırlı olsun öncelikle bekleyenlerede kolay doğumlar diliyorumm Allah'tan..
Sizleri takip edebildiğim kadarı ile bebişler doğduktan sonra hep göğüs yarası olmuş ve bundan çok çekmişsiniz...
Benim kısmet olursa ilk doğumum olacak diyorum ki acaba bebeğe emzirirken meme ucuna göğüs koruyucularını taksak öyle emzirsek olmaz mı ya da olmuyor mu? yara olmaz sanki bu konudaki deniyimleriniz nelerdir paylaşır mısınız? Birde göğüs koruyucularından hangi markayı öneriyorsunuz?

papatya canım hayılı olsun bebişin...sen de normal doğum yaptın değil mi? kendine gelebildin mi? bakıyordum da bizim topiğe ne kadar az normal doğum..aslında ben hep sezaryan istiyordum ama bana zorla normal yaptılar..:KK47:
çok teşekkür ederm tatlım.
Evet normal doğum yaprım .çatadan yatağa kadar yürüyerek gittim.hep kendimdeydim yani.kendine gelememe gibi bir durum olmadı hiç maşallah.
Hiç ısrar etme normal yapcam diye hayırlısı de.bak ben normal diye direttim bir sürü olumsuzluk oldu biliyorsundur belki.sakın diretme .içinden bile geçirme Rabbimin gücüne gitmesin...
Kizlaaar vita malt diye bi icecek var siddetle tavsiye ediyorum bu oglen ictim tadi asiri kotu ama eylul ilk defa gogsumde doyarak uyudu ve agridi goguslerim doldugunu hissettim.ben memnun kaldim paylasmak istedim sizle :)
kuzummmm ben bu maltanayı içtim göğrüsümü sağdım resmen 2 katı süt çıktı!!!!
vitamat çok pahalı alamam ona para yetişmez=))
inşallah bende sağlıcakla kucağıma alırım kızımı dualarınızı eksik etmeyin :KK16: elimden geldiğince erken gelip size yazmaya çalışıcam :KK54:
Rabbim hayırlı kolay doğum nasip etsin.iyi haberlerini bekliyoruz.
ben bile heyecan yaptım.özellikle girdim topiğe senen haber almak için.
18 i olduğu için unutmamaışım=)benim normalde tahmini doğum tarihimdi=)
Kizlar sabaha doğum var, hersey çok ani oldu. Bas agrisi ve tansiyon preeklemsi cikti sonunda. Dua edin lütfen.. saglikla görüşmek üzere..
anaaaaaaaaaammmm.
seni okuyunca çok şaşırdım bak gelmiyor gelmiyor diyordun geliyooo kuzuuuuu
hayırlı haberlerle inşallah.
one kuzum ilk kez duyuyorum :44:
canım chicco nun ürünü göğüs kalkanı bak netten.hem sütün akıp boşa gitmiyor hem de uçlarını koruyor hava almasını sağlıyor.ben çok memnunum..
Daha önce pişikle ilgili soru sormuştum cevap veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim pişiğe bepanthol ve zeytinyağı kullandık çok şükür daha iyi dünde gaz sancımız oldu gece hiç uyumadık sanırım ben üşüttüm benden geçti çünkü bendede aşırı gaz mevcuttu dün bunada şükür yalnız arkadaşlar bana dr doğum sonrası sezeryan kanamayı durdurucu verdi kanamam çok az geliyor hatta kesildi gibi bu şekilde ilaç kullanan var mı birde bebek ağladıkça ağlıyorum ağlama hissi fazlalaştı böyle olan var mı ve nekadar sürüyor lütfen yardımmmmmm?
canım sezeryanla ilgili soruna cevap veremeyeceğim normal doğum yaptm ama bende aynı senin gibi saf zeytinyağı ve bephantol kullanıyorum son derece memnunum.gerçş her emzirmede 3 kere bez değiştirsek de pişik olmadık=)
Gogus kalkani emzirmenin ilk donemlerinde kullaniliyorsa o sut dokulmez yazik cok faydali bi sut ben buz dolabinda kavanoza koyardim burnu aktikca verdim ilac gibi simdi veremeseniz dahi sonra verirsiniz. Olmadi kasikla varim bebisinize.
evet bende burnuna falan da damlatıyorum göbeğine döküyorum.ziyan etmiyorum kesinlikle..

Gunaydinnnnnnnnnnn
Gunaydinnnnnnnnnnnnnnn herkesciklereee
:KK3:
Bizbugun iyiyizz ve mutluyuzzz
Gulay teyzemizin aldigi oyuncagiana kucagina takip sallandirdim
Oglum cok guzel izliyor masallah subhanallah:nazar::nazar::nazar:
Muziginide dinliyor bende arada is yapiyorum arada oglumla oynuyorum:KK34:

Moral de çok önemli. Üzülünce hemen azalıyor sütüm. Mama işini de kafana çok takma. Ben hem emziriyorum hem mama veriyorum. Bebeğimde enfeksiyon çıktı, kilo alamıyor. Hastanelerde perişan olduk.
Bebeğin sağlıklı olsun da varsın mama alsın.

sağol arkadaşım banyo yaptım ama gelmedi daha pompa yapıyorum bir iki damla çıkmaya başladı bakalım inşallah bran önce gelir Allahım herkese sağlık sıhhat versin bebişlerimize bol süt versin inşallah..bebişinede acil şifalarrr Allahım sağlık versinnn

X