2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
kızımın son model fotoları :KK8:

Eklentiler

• $20131204_115722.jpg
    $20131204_115722.jpg
    24,7 KB · Görüntüleme: 36
  • $20131207_115501.jpg
    $20131207_115501.jpg
    41 KB · Görüntüleme: 27
  • $20131208_121622.jpg
    $20131208_121622.jpg
    36,2 KB · Görüntüleme: 26
  • $Ekran Alýntýsý.jpg
    $Ekran Alýntýsý.jpg
    35,9 KB · Görüntüleme: 23
Hepinizi çok özledim kızlar.geçmişi okumadan yazıyorum.inşallah guzel anneler ve tatlı bebisler sağlıklı ve huzurludurlar.
Ben 5 aralık ta spinal sezeryan oldum. Çok rahat oldu.ilk iki gün dışında ağrım pek olmadı.Kızım 50 cm 3310 gram doğdu.
Emme konusunda sıkıntı yaşıyoruz bide gaz problemimiz var.belki sizlerdede vardır.gaz için neler yapıyorsunuz.

Cnm ben gazi icin rezene cayi iciyorum bebegede 2 cay kasigi iciriyorum. Ama ise yariyor mu onu bilmiyorum.bazen ise yaramadigini dusunuyorum.

merhaba kızlar Allaha şükür kızımla birbirimize baya baya alıştık . ara ara yazdım ama sıkıntılarımızı hiö yazamadım .

17 kasımda dünyaya gelmişti bebegim doğum hikayemide yazmıştım zaten . 5. gün kontrolümüzde işitme testinden geçtik elhamdulillah. ama kızımda sarılık çıktı 20 ydi üstelik . çok ağladım ilk anda çok üzüldüm ama baktım ki ağlamanın hiç bir faydası yok . akşam yedide yatışımız yapıldı sabah 11 de taburcu olduk . sürkli sütümü sagdım ve bir mama verdik bir süt verdik emzirmek için bile dışarı çıkarmadık küvözden . sadece altını değiştirirken çıkardık . zaten 36 haftalık doğmuştu kızım en küçük bebek benimkiydi orda ama en son biz girdik küvöze ilk önce de biz çıktık allaha şükürler olsun.

sonrasında benim sütüm birden arttı sütten dolayı ateşlendim iki gece kendime gelemedim iğne falan vuruldum allaha şükür o da geçti ilk iki hafta bebeklerde gaz sancısı olmazmış iki hafta bitti bizimki bi gazlandı allah allahhhhh mahvolduk . neyse ki doktorumuz bitkisel bi ilaç verdi sema hastanesindeki bülent baştürk kayınvalidemin amcasının oğlu tavsiye ederim muhteşem bi doktor . önerdiği ilaç şifa oldu verdiğim gibi tır tır tır tır çıkarıyo gazını hiç zorlanmıyo :KK1: bunun dışında sütünüz bittiği zaman zorlamayın bence bebekleri ben dinlemiyorum başkalarını . sütüm yettiğince emziriyorum bebeğimi ama bazı günler o kadar cok emmek istiyo ki artık sütüm yetmiyo yarım saatte bir emdiği zaman sütüm bitiyo bende mama veriyorum napıyım aglatıyım mı yani günde bi kee veriyorum bazen :KK1:

26 günlük oldu kızım bu arada alıştık birbirimize beni geceleri mahvesede çok seviyorum kzıımı aslında çok mız mız değil ama arada mızıklanıyo belli bi düzeni var aslında gece 1 e doğru uyur gece 4:30 da kalkar emer altı degişir sallamadan uyur sallamaya alıştırmadım yada dahalık sallanmak istemiyo :KK1: sonra saat 6 da 7 de 8 de 9 de 10 da 11 de 12 de emer ara ara altı değişir 5 dakika bile durmaz tuvaletini yaptıgı zaman ciyak ciyak bağırıyoo:KK37:sonra saat öğlen 1 e doğru bir uyur akşam 6 gibi uyanır yine gece 1 e kadar beni esir eder böyle . şu anda yanımda uyuyo mis kokulum

Allah bağışlasın yavrunu bizim yerimize de kokla annesi:))
Sütten ateşlendin demek bunu hiç duymamıştım kızına da sana da çok geçmiş olsun canım gaz için kullandığın bitkisel ilacın adı neydi canım başımıza gelirse en azından drumuza sorarız kullanalım mı diye

Kızlar bebek görmeye gelen misafirlere ne ikram ettiniz? Benim de son haftam acaba hazır iyiyken neler yapıp hazırda tutabilirim dedim
Misafire de bişey çıkarmadan olmaz acaba zeytinyağlı dolma falan mı sarsam yoksa hiç gerek yok mu kararsız kaldım://
Siz neler yapmıştınız

ben dolaba bişeyler attım sonrası için
sigara böreği,içli köfte,zeytin yağlı sarma,bide ağlayan kek varya onu yapıp attım
pişmeleri sorun değil hazır olsunlarda dedim
benim etrafım benden biraz alışkın hazırlıklarıma kendime yediremedim aslında hiç gerek yok eşim pastaneden alırız diyip durdu ama ben boş vakit buldukça yaptım hem kötü olursam evdekilerde yer onlarda fırında bişeyler görmeye alışkın en azından kendimi toparlayana kadar yeter bunlar
zaten gelen arkadaşlarımda yapıp getirirler

maşallahhh nasılda güzel uyuyor
rabbim acılarını göstermesin darısı başımıza inşallah

Allah bağışlasın yavrunu bizim yerimize de kokla annesi:))
Sütten ateşlendin demek bunu hiç duymamıştım kızına da sana da çok geçmiş olsun canım gaz için kullandığın bitkisel ilacın adı neydi canım başımıza gelirse en azından drumuza sorarız kullanalım mı diye

Neo baby gripe mixture ilacın adı canım fiyatı 28 liraydı galiba . ben humana nın rezene çayını kullanabilirmiyim gaz için dedim bu ilacı önerdi hiç bir ilaç tamamen gazı önlemez ama rahatlatır dedi bu ilaç daha etkiliymiş . biz çok faydasını gördük .

sütün ateş yaptıgını ben duymustum ama bu kadar beter bişey oldugunu düğşünmemiştim . göğsünü tamamen boşaltmazsan ve çok gelirse sütün oluyomus sıtmalandım ço fena oldum iki gün kendimde değildim iğnelerle iyileştim resmen allah düşmanıma vermesin :KK70: yada versin :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

bu arada benim gibi embel anneler var mı bilmiyorum emzik biberon kaynatmaktan helak oldum sterilizatör sipariş verdim mamajo nun 3 işlevli olanından kullanan var mı arkadaşlar beni aydınlatsın bilenler lütfen nasıl kullanılıyo onu bile bilmiyorum :KK17: daha elime ulşmadı .

ooyyy maşallah kuzularınıza mdaa ve MTA nasılda tatlı bebişleriniz öylee.. Az kaldı az, rabbim bizede nasip etsin inşallah sağlıklı olsunlarda banyolarını yaptıralım misler gibi giydirelim koklayalım kucaklarımızda uyutalım. :KK48:

ya bu sürekli hala doğurmadın mı gibisinden sorulardan bende bıktım. aynı kişiler sürekli doğum ne zaman diye soruyor, sırf akıllarında kalsın diye yılbaşı günü diyorum, 1 hafta sonra daha doğmadı mı diye tekrar soruyorlar.. özellikle iş yerinde artık bıkmıştım, sen burda doğuracan heralde falan diyorlardı akıllarınca espri yapıyorlardı.

eşim gelecek birazdan ben hala bilg.dayım. kalkıp mutfağı toparlamam lazım, yemeği bu akşam o yapacak en azından salatayı yapmam lazım.

ya bu sürekli hala doğurmadın mı gibisinden sorulardan bende bıktım. aynı kişiler sürekli doğum ne zaman diye soruyor, sırf akıllarında kalsın diye yılbaşı günü diyorum, 1 hafta sonra daha doğmadı mı diye tekrar soruyorlar.. özellikle iş yerinde artık bıkmıştım, sen burda doğuracan heralde falan diyorlardı akıllarınca espri yapıyorlardı.

seninle günlerimiz aynı benim sezeryan olduğu için 6 gün kaldı kim bilir belki benden önce gelir senin bebişin :KK34:
soranlara da takılma ben soranlara doğurmamaya karar verdim böyle iyi doğunca siz mi bakacaksınız kalsın böyle diyim dalgamı geçiyordum :KK9:
birinciyi yaparsın ikinci ne zaman ikinciye hamile kalırsın ne zaman doğacak doğsun emeklemedimi konuşmadımı hala mı emzik emiyorrr :KK30:
amannn bitmez bu sorular boşvermesini biliceksin azıcık yoksa :KK47:

sütümmm cok azaldııı yaa humana nın cayını alıp getirecek esım...
hipp inde varmış sanırım.. hangısı daha ıyıdrr

Bebeğim canım kızım doğdu:) çok minik ama çoook zaten gelişmesi durdu diye sezeryan olmuştum37+6 da... 2550 g doğdu 48 cm boyunda:) amaçok şükür sağlığı yerinde umarım sonrasında da birşeyler çıkmaz...

Mirakarcım,
seni merak ediyordum, haberini alınca sevindim, kurtulmuşsun ne güzel, Allah hayırlı uğurlu etsin, inşallah sağlıkla büyütürsünüz yavrunu...

bu arada dun cok kötü bı gundu ..
Aral ile bahçeye indik Keremi doyurdum babaannemizle kaldılar.. Aralın okulu tatildi
ck istedi diye bahçeye indik kartopu oynadık kardan adam yaptık
komşu 3 kadın gordu benı şok oldular nasıl ayaklandın vs...
neyse...
akşam o kdr yorgundum ki anlatamam gecelerı malum hepımızın uykusuzz..
mutfakta zar zor yemek hazırlıyordum.. bu arada iştah sıfırrrrr.. çorbaları koyarken aral geldı annecım karnım ağrıyor dedı
yanı acıktım sanırım dedı.. hemen egıldım yüzüne baktım ztn cok durgundu.. oglm ıyımısın dedım solgungu..
alel acele hazrladım sofrayı aral yerde yatıyordu :KK43:
yalvardım bı kasık çorba ıc dıye ıkna ettım zar zor geldı sofraya
bı kasıgı yedırmemle annecımmm cok kötuyum dedı kucağıma almamla her yere fışkırırcasına kustu.. oglen yedıgı yemekler duruyordu olduğu gıbı .. onları bıle ögutememışş kuzummm :KK43::KK43::KK43::KK43:
halılar yerler battııı.. hemen murat aldı cocuu banyoya goturdu.. benı o an bır ağlama krızı tuttuuuuu
kusmuklara basmısım banyoyay gıderken bacaklarım ayrıldı kaydımmm:KK43: oram oyle bı acıdı kı :KK43:
neyse halılara basa basa gıderken Kerem ağlamaya başladı :KK43:
esım ona koşarken aral kucağımda banyoda saldı kendını ufak çaplı bı baygınlık gecırdı suratı bembeyaz gozlerının kenarları mosmor oldu ... o kdr korktum kı bı yandan ağlıyor bı yandan murat a sesleniyordum geldı kucağına aldı .. salona gectıkkk
annemı aradım kadıncağız geldı kusmukları beraber temızledık
halıları esım sıldı..
arala bakıp ağladım saatlerce...
sofra oylece kaldı yıne yıyemedım..
bugun sutum hcı yok :KK43:
evlatlarıma yetemiyorum dıye ağlıyorum..
neyse oylece uyuya kaldı aralım.. sabah kdr nöbetleşe baktık esımle..
sabah su ıstemıs babasından ıctıgı gıbı bu kez yatağa kustu..
dr a gıttık ılac verdı.. bugun yağsız çorba fln yaptı babannesı onu yedrdım . az öncede cok mınık bı parça börek yedı..
1 saat kdr uyudum yarım yamalak babannesı çocuklarıma baktı.
sonra kalktım emzırdım bebegımı .. ama doymuyor kiii :KK43::KK43::KK43:

Aral ile bahçeye indik Keremi doyurdum babaannemizle kaldılar.. Aralın okulu tatildi
neyse...
mutfakta zar zor yemek hazırlıyordum.. bu arada iştah sıfırrrrr.. çorbaları koyarken aral geldı annecım karnım ağrıyor dedı
yanı acıktım sanırım dedı.. hemen egıldım yüzüne baktım ztn cok durgundu.. oglm ıyımısın dedım solgungu..
bı kasıgı yedırmemle annecımmm cok kötuyum dedı kucağıma almamla her yere fışkırırcasına kustu.. oglen yedıgı yemekler duruyordu olduğu gıbı .. onları bıle ögutememışş kuzummm :KK43::KK43::KK43::KK43:
halılar yerler battııı.. hemen murat aldı cocuu banyoya goturdu.. benı o an bır ağlama krızı tuttuuuuu
kusmuklara basmısım banyoyay gıderken bacaklarım ayrıldı kaydımmm:KK43: oram oyle bı acıdı kı :KK43:
esım ona koşarken aral kucağımda banyoda saldı kendını ufak çaplı bı baygınlık gecırdı suratı bembeyaz gozlerının kenarları mosmor oldu ... o kdr korktum kı bı yandan ağlıyor bı yandan murat a sesleniyordum geldı kucağına aldı .. salona gectıkkk
halıları esım sıldı..
dr a gıttık ılac verdı.. bugun yağsız çorba fln yaptı babannesı onu yedrdım . az öncede cok mınık bı parça börek yedı..

ay kıyamam canım çok geçmiş olsun baya sıkıntılı bir süreç geçiriorsun rabbim sana güç kuvvet versin ama sende kendine dikkat et seninde beslenmen lazım sütün olması için çocuklarına yetemediğini düşünme zamanla herşey oturur göze gelmişiniz canım bol bol okut kendini ...

Tahmin ettiğin gibi kordon dolanması olmuş acil sezeryana alındım 10 aralık salı günü saat 11de 3.150 kg 50cm oğlum doğdu.
Geç farkedildi ancak allahıma çok şükür hayati tehlike olmadan müdale edildi.

2 gündür emzirme ve benim ameliyat ağrılarım ile uğraşıyoruz.
Sürekli uyuma halinde memeyi alıyor ama ememiyor. Ara mamalar ile geçiştiriyoruz.
Emzirme ile ilgili kk da arama yapıcam bakalım neler var.
sur
canım cok geçmiş olsun , ucuz atlatmışsınız. inan cok sevindim bebeğine kavuşmana,sakın sut konusunu dert etme bu kadar. zamanla oda olur olmazsada mama verirsin arada takviye.önemli olan sağlıkla büyümeleri inan. sut için bol su içmeni ve laktozsuz sut içmeni tavsiye ederim laktozsuz sut bebeğe gaz yapmıyor ve anneye bol sut yapıyor.kolay gelsin:KK70:

Allah nasip ederse Aralık 2013 annesi olurum inşallah bende...

neyse...
halıları esım sıldı..

Cnm cok gecmis olsun... cok üzüldüm yaaa canim sana yakin olsaydim yardima gelirdim inanki yaa birazda olsa iyimisin sen iyi olman lazim cnm benim Sen iyi olki onlarda erkenden toparlasinlar .. cok cok geçmiş olsun tekrardan :KK43:

X