2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
canım ablam bursada bir prof.a gidio çocuk doktoru, gaz problemi için bebeğe kesinlikle bitkisel urun kullanmayın demiş içirmeyin demiş, kimsayal ilacın yan etkisine çaresini bulabiliriz ama bitkiselin çaresini bulamayız demiş haberiniz olsun cnım. bide ust uste 3 battaniyeyi katlayın cocugu yuzustu yatırıp kafasını yan cevirin demiş ,ablamlar eve gidip yapmışlar bebiş gaz cıkarmıss cok fena sekilde. kimysal ilaç için bile bu dediklerimi yapın eger sonuç alamazsanız yazdığım ilacı alın demiş. ama bitkisel kullanmayın kesinlikle....

Ayy inş gazı olmaz bebeklerimizin de böyle darda kalmayız canım yaa en sağlıklısı dediğin gibi kendiliğinden çıkması tabi masaj hareket falan fayda eder umarım

Cemredeniz Papatya ne oluyor bize ya imtahan dünyası sizleri okudukça ağlamaktan gözlerim şişiyor..
Rabbim yardımcımız olsun..
Oğlum emerken boğuluyo kızlar :KK14:
mosmor oluyor ve gözleri dönüyor sadece beyazı görünüyor çok korkuyorum kızlar oğluma bişey olursa diye
Sonra oda korkuyor emmiyor daha sabahtan beri 2 kez emzirdim
son 4 gündür böyle oldu ne yapıyım ben nasıl emziricem sağsam biberonla versem Allahım yavrularımızı bize bağışlasın onlarla imtahan etmesin bizleri :KK14:

bu arada dun cok kötü bı gundu ..
Aral ile bahçeye indik Keremi doyurdum babaannemizle kaldılar.. Aralın okulu tatildi
ck istedi diye bahçeye indik kartopu oynadık kardan adam yaptık
komşu 3 kadın gordu benı şok oldular nasıl ayaklandın vs...
neyse...
akşam o kdr yorgundum ki anlatamam gecelerı malum hepımızın uykusuzz..
mutfakta zar zor yemek hazırlıyordum.. bu arada iştah sıfırrrrr.. çorbaları koyarken aral geldı annecım karnım ağrıyor dedı
yanı acıktım sanırım dedı.. hemen egıldım yüzüne baktım ztn cok durgundu.. oglm ıyımısın dedım solgungu..
alel acele hazrladım sofrayı aral yerde yatıyordu :KK43:
yalvardım bı kasık çorba ıc dıye ıkna ettım zar zor geldı sofraya
bı kasıgı yedırmemle annecımmm cok kötuyum dedı kucağıma almamla her yere fışkırırcasına kustu.. oglen yedıgı yemekler duruyordu olduğu gıbı .. onları bıle ögutememışş kuzummm :KK43::KK43::KK43::KK43:
halılar yerler battııı.. hemen murat aldı cocuu banyoya goturdu.. benı o an bır ağlama krızı tuttuuuuu
kusmuklara basmısım banyoyay gıderken bacaklarım ayrıldı kaydımmm:KK43: oram oyle bı acıdı kı :KK43:
neyse halılara basa basa gıderken Kerem ağlamaya başladı :KK43:
esım ona koşarken aral kucağımda banyoda saldı kendını ufak çaplı bı baygınlık gecırdı suratı bembeyaz gozlerının kenarları mosmor oldu ... o kdr korktum kı bı yandan ağlıyor bı yandan murat a sesleniyordum geldı kucağına aldı .. salona gectıkkk
annemı aradım kadıncağız geldı kusmukları beraber temızledık
halıları esım sıldı..
arala bakıp ağladım saatlerce...
sofra oylece kaldı yıne yıyemedım..
bugun sutum hcı yok :KK43:
evlatlarıma yetemiyorum dıye ağlıyorum..
neyse oylece uyuya kaldı aralım.. sabah kdr nöbetleşe baktık esımle..
sabah su ıstemıs babasından ıctıgı gıbı bu kez yatağa kustu..
dr a gıttık ılac verdı.. bugun yağsız çorba fln yaptı babannesı onu yedrdım . az öncede cok mınık bı parça börek yedı..
1 saat kdr uyudum yarım yamalak babannesı çocuklarıma baktı.
sonra kalktım emzırdım bebegımı .. ama doymuyor kiii :KK43::KK43::KK43:

denizim geçmiş olsun
arala üzüldüm midesini üşütmüştür yavrucak havalar öyle soğukki oğlum kocaman ama yataktan çıkıp okula gitmesine dayanamıyorum kaldıki aral daha bebek sayılır
senin yaşadıkların lohusalığın getirileri malesef
inan bende öyle olacağımı bildiğimden bazen etrafımdakilere söylüyorum şimdiden alıştırın kendinizi allahtan benimki büyük kendine yetebiliyor
ama yinede korkuyorum inan sen yine güçlüsün ikisininde sana ihtiyacı var aslında yetiyorsun ikisinede bak daha lohusasın aralı mutlu etmek iiçin kara çıkmışsın
üzme kendini senden başka kimse onları mutlu edemez böyle düşün
sütün için önce iyi düşün piskolojini düzelt inan şaşıracaksın sen inan sütünün çoğalacağına
iştahın olmasada zorla kendini ki sen yaparsın sadece birazcık sakinleşmeye ihtiyacın var
yakın olsam hazır doğurmadan hepinizi tek tek evden toplar dışarı çıkartırdım bebiklerinizle :)
konuşarak stres atardık bide bi güzel tıkardım ağzınıza pastaları börekleri çayları :KK4: :KK1: ayyy nasıl yapasım geldi off ne diye uzaksınız sanki
geçecek denizim hepimiz bunları yaşıcaz ne yazıkki
canımızdan can ayrılıyor elbetteki bu vücudunda tepkileri olacak bak tv de neler duyuyoruz dağlara taşlara anneler neler yapıyor lohusalık sendromuyla biz anca yetemiyoruz diye ağlıyoruz
iyi düşün cnm alini aralını düşün aralın sana alininde sütüne ihtiyacı var yarın öbür gün piskolojin düzelince bu sefer niye kendimi böyle yıprattım sütüme oldu olan diyeceksin

kızlar sabah 9,30 da doğum yapcam

sınavım iyi geçer umarım

inşallah bildiğim yerlerden çıkar:KK52::KK52::KK52::KK52:

allah yardımcın olsun cnm güzel haberlerle gel aramıza
sağlıcakla en hafifinden atlatırsın inşallah
bizede dua et :KK16:

kızlar ben bi duşa gireyim arkadaşa söyledim gitmeden saçımı boyadı sağolsun
9 aydır ilk defa boyandı saçlarım bembeyaz benim ırsi ortaokuldan beri ama artık çok zararlı olmaz diye boyattım inşallah bişey olmaz :26:
şunu halledeyim gelirim :KK16:
pazarteside röflemin diplerini yaptırcam malum çarşamba doğum en azından bir süre idare etsin uzun işlemleri yaptırmaya vaktim olmayacak :KK50:

deniz

çok geçmiş olsun..
öncelikle bir saaat içinde 5-6 kere kusuyor ne yeyip çıkarıyorsa bağırsak enfeksiyonudur.

ama uzun aralıklarla kusuyorsa normal bi enfeksiyon olabilir. kulak iltihabı boğaz gib..

çağanda bağaırsak enf. dan çok öektik. öğlene kadar 10-15 kere kusuyordu

karamel

çok teşekkür ederim canımmm...

Cemredeniz Papatya ne oluyor bize ya imtahan dünyası sizleri okudukça ağlamaktan gözlerim şişiyor..
Rabbim yardımcımız olsun..
Oğlum emerken boğuluyo kızlar :KK14:
mosmor oluyor ve gözleri dönüyor sadece beyazı görünüyor çok korkuyorum kızlar oğluma bişey olursa diye
Sonra oda korkuyor emmiyor daha sabahtan beri 2 kez emzirdim
son 4 gündür böyle oldu ne yapıyım ben nasıl emziricem sağsam biberonla versem Allahım yavrularımızı bize bağışlasın onlarla imtahan etmesin bizleri :KK14:

canım bebeği dikey emzir yatırarak emzirme birde bunu dene bakalım.merak etme bişey olmaz dikkatli ol iki kaşının arasına genizine kaçınca parmağına hafifçe bastır cnım.

bu arada dun cok kötü bı gundu ..
Aral ile bahçeye indik Keremi doyurdum babaannemizle kaldılar.. Aralın okulu tatildi
ck istedi diye bahçeye indik kartopu oynadık kardan adam yaptık
komşu 3 kadın gordu benı şok oldular nasıl ayaklandın vs...
neyse...
akşam o kdr yorgundum ki anlatamam gecelerı malum hepımızın uykusuzz..
mutfakta zar zor yemek hazırlıyordum.. bu arada iştah sıfırrrrr.. çorbaları koyarken aral geldı annecım karnım ağrıyor dedı
yanı acıktım sanırım dedı.. hemen egıldım yüzüne baktım ztn cok durgundu.. oglm ıyımısın dedım solgungu..
alel acele hazrladım sofrayı aral yerde yatıyordu :KK43:
yalvardım bı kasık çorba ıc dıye ıkna ettım zar zor geldı sofraya
bı kasıgı yedırmemle annecımmm cok kötuyum dedı kucağıma almamla her yere fışkırırcasına kustu.. oglen yedıgı yemekler duruyordu olduğu gıbı .. onları bıle ögutememışş kuzummm :KK43::KK43::KK43::KK43:
halılar yerler battııı.. hemen murat aldı cocuu banyoya goturdu.. benı o an bır ağlama krızı tuttuuuuu
kusmuklara basmısım banyoyay gıderken bacaklarım ayrıldı kaydımmm:KK43: oram oyle bı acıdı kı :KK43:
neyse halılara basa basa gıderken Kerem ağlamaya başladı :KK43:
esım ona koşarken aral kucağımda banyoda saldı kendını ufak çaplı bı baygınlık gecırdı suratı bembeyaz gozlerının kenarları mosmor oldu ... o kdr korktum kı bı yandan ağlıyor bı yandan murat a sesleniyordum geldı kucağına aldı .. salona gectıkkk
annemı aradım kadıncağız geldı kusmukları beraber temızledık
halıları esım sıldı..
arala bakıp ağladım saatlerce...
sofra oylece kaldı yıne yıyemedım..
bugun sutum hcı yok :KK43:
evlatlarıma yetemiyorum dıye ağlıyorum..
neyse oylece uyuya kaldı aralım.. sabah kdr nöbetleşe baktık esımle..
sabah su ıstemıs babasından ıctıgı gıbı bu kez yatağa kustu..
dr a gıttık ılac verdı.. bugun yağsız çorba fln yaptı babannesı onu yedrdım . az öncede cok mınık bı parça börek yedı..
1 saat kdr uyudum yarım yamalak babannesı çocuklarıma baktı.
sonra kalktım emzırdım bebegımı .. ama doymuyor kiii :KK43::KK43::KK43:

Denizcigim gecmis olsun.kendini sakin yetmiyor gibi hissetme kolay degil 2 cocuga bakmak bak biz tek cocuga bakamiyoz.sen kendine iyi bak cocuklar icin onemli olan sensin.

allah yardımcın olsun cnm güzel haberlerle gel aramıza
sağlıcakla en hafifinden atlatırsın inşallah
bizede dua et :KK16:

kızlar ben bi duşa gireyim arkadaşa söyledim gitmeden saçımı boyadı sağolsun
9 aydır ilk defa boyandı saçlarım bembeyaz benim ırsi ortaokuldan beri ama artık çok zararlı olmaz diye boyattım inşallah bişey olmaz :26:
şunu halledeyim gelirim :KK16:
pazarteside röflemin diplerini yaptırcam malum çarşamba doğum en azından bir süre idare etsin uzun işlemleri yaptırmaya vaktim olmayacak :KK50:

ohhh ne güzel bende 9 aydır boyatmıyorum ,boyatma konusunda da kararsızım açıkçası.bazen düşünüyorum o kadar beklemişim biraz daha bekliyimde tam olsun.boyatmayı düşünmüyorum canım. pekii sen neden dip boyası yaptırıosun ki direk röfle yaptırsaydın canım.seni gördüm yaa sarı sana da yakısıo yani:KK70: sana bir sır vericem bana da cok yakısıo ,benim rengim:KK70:

bugün nasılsın hamiledaşım :))) millet beni arayıp duruyo daha doğurmadınmı die gülerek söylüyorlar ama ben iyice strese giriyorum sinir oluyorum..sanki doğuyoda ben içimde tutuyorum

ohhh ne güzel bende 9 aydır boyatmıyorum ,boyatma konusunda da kararsızım açıkçası.bazen düşünüyorum o kadar beklemişim biraz daha bekliyimde tam olsun.boyatmayı düşünmüyorum canım. pekii sen neden dip boyası yaptırıosun ki direk röfle yaptırsaydın canım.seni gördüm yaa sarı sana da yakısıo yani:KK70: sana bir sır vericem bana da cok yakısıo ,benim rengim:KK70:

cnm benim saçlarım önleri bembeyaz yani dip boya yapılmadan röfle olmuyor senin gördüğünde sık röfleli hali ama alttaki renkte açık kullanıyorum
dip boya yapılmadan beyazın üstüne röfle olmaz ki :44:
eğer beyazın yoksa bekle benim artık son 5 günüm doktorumda boyayabilirsin dedi oğlumdada son hafta yaptırmıştım artık ciğer gelişimi falan tamamlandığı için aslında içim rahat ama dediğin gibi bunca zaman dayandım ama artık dayanamıyorum :KK53:
ben nerdeyse rimel dışında makyaj malzemesi bile kullanmadım çok dikkat ettim şimdi makyajımı yapıp aynada kendime bakınca :KK53: kendime yabancı kalmışım dedim
moralim yerine geldi :21:
uzun zaman boyatmayınca beyazlar uzadığından tam kapanmadı aslında bir boya daha gerekli şimdilik idare eder bakalım röfleyi bekletirim belki bu halinide sevdim :)
sütü sağıp kızı eşime bırakıp bir kuaför yaparım kafamıda dağıtmış olurum

kızlaar eylül beni emzik olarak kullanıyo memeyi bırakmıyo tok biliyorum ama uyuyana kadar orda öyle durmak istiyo emzikte tutmuyo bakıyo bişey gelmiyo tükürüyo emziği suratıma resmen :26:ağzı hep açık aranıyo yalanıyo sürekli :26:

16 aralıktı canım beklenen doğum tarihim 14 gün erken oldu yani[/

aaa gördüm eeevet topikteki hamilelik takvimin doldu zannetmiştim daha 3 gunun varmıss görunuo :KK70: ya bende 20sinde sezeryan olucamda acaba erken mi diyorum yaa 12 gun önceden oluyor gizemm. içim sıkılıo ya napıcagıma karar veremedim canım

kızlaar eylül beni emzik olarak kullanıyo memeyi bırakmıyo tok biliyorum ama uyuyana kadar orda öyle durmak istiyo emzikte tutmuyo bakıyo bişey gelmiyo tükürüyo emziği suratıma resmen :26:ağzı hep açık aranıyo yalanıyo sürekli :26:

hehehe kızzz senden kopamıp iştee bebeğin:KK70: canım sende ısrarla emzik ver belki emzik hoşuna gitmemiştir , silikon ve kauçuk emzik ikisinide aynı anda kullan bakalım hangisini isticek illa birini alır canım

cnm benim saçlarım önleri bembeyaz yani dip boya yapılmadan röfle olmuyor senin gördüğünde sık röfleli hali ama alttaki renkte açık kullanıyorum
dip boya yapılmadan beyazın üstüne röfle olmaz ki :44:
eğer beyazın yoksa bekle benim artık son 5 günüm doktorumda boyayabilirsin dedi oğlumdada son hafta yaptırmıştım artık ciğer gelişimi falan tamamlandığı için aslında içim rahat ama dediğin gibi bunca zaman dayandım ama artık dayanamıyorum :KK53:
ben nerdeyse rimel dışında makyaj malzemesi bile kullanmadım çok dikkat ettim şimdi makyajımı yapıp aynada kendime bakınca :KK53: kendime yabancı kalmışım dedim
moralim yerine geldi :21:
uzun zaman boyatmayınca beyazlar uzadığından tam kapanmadı aslında bir boya daha gerekli şimdilik idare eder bakalım röfleyi bekletirim belki bu halinide sevdim :)
sütü sağıp kızı eşime bırakıp bir kuaför yaparım kafamıda dağıtmış olurum

canım sacların beyazsa lorealin 01 ini alıp boyamanı tavsiye ederim direk sapsarı oluyor. benim beyazım tektuk olmasına rağmen acık kumralım 01e boyuyorum sapsarı oluo ben uzun zamandır röfle yaptırmıyorum bunu keşfettim ki seninki direk sarı olur memnun kalacaagına inanıyorum canım. ben röfleyi cok seviyorum ama sacı yıpratıo o nedenden sağlıklı saclar için boya kullanıorum .

16 aralıktı canım beklenen doğum tarihim 14 gün erken oldu yani[/

aaa gördüm eeevet topikteki hamilelik takvimin doldu zannetmiştim daha 3 gunun varmıss görunuo :KK70: ya bende 20sinde sezeryan olucamda acaba erken mi diyorum yaa 12 gun önceden oluyor gizemm. içim sıkılıo ya napıcagıma karar veremedim canım

Bende ayın 20 si için konuşmayı düşünüyorum. Ve acaba erken mi olur bilmiyorum. Takvime bakma benim 2 ocak doğum tarihi aslında. Sat 28 mart

gece gece güldürdü beni eylül :KK9:
tükürüyor demek bak sen hanfendiyee
yesinler onuuuu :KK70:
akıllı bıdık nolucak
gizem cnm eğer öyle devam ederse alışkanlık haline gelir başedemezsin tok olduğuna eminsen biraz ağlamasına izin ver yoksa hep bekler ama açlıktan istiyorsa başka çaren yok
bunu ancak kilosundan anlarsın

canım sacların beyazsa lorealin 01 ini alıp boyamanı tavsiye ederim direk sapsarı oluyor. benim beyazım tektuk olmasına rağmen acık kumralım 01e boyuyorum sapsarı oluo ben uzun zamandır röfle yaptırmıyorum bunu keşfettim ki seninki direk sarı olur memnun kalacaagına inanıyorum canım. ben röfleyi cok seviyorum ama sacı yıpratıo o nedenden sağlıklı saclar için boya kullanıorum .
hımm hiç denemedim ama oda tümden sarı yapar :44:
araştırayım bakalım
bide boya üstüne olmaz o sanırım benim saçımda boya var bide ala bula olursa :KK53:

X