2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kızlar merhaba;
Ço kokuyamadım geçmişi ama Allah doğum yapanların bebeklerine de kendilerine de sağlık versin hayırlı olsun canım arkadaşlarım

Ben detayları sonra alnlatırım kısaca geçmeye çalışayım
Bugün çıkış yapacaktık ama crp si yüksek çıktı bir hafta yoğun bakım dedi dr çok ağladım çok.
bugünlük kalalım yanında dedik oda dtutttuk kaldık ama bundan soınra kalamma
en fazla bir haftaymış.inşallah hemen geçer ne olur dua edin.İnsan ayrılamıyor.Bu nasıl birşey böyle inanamıyorum=(((

10 saat susuz kaldığı için olabilir diyorlar ama daha fazla susuz kalan bebekler var..niye böyle oldu bilmiyorum

sütüm gelmiyor meme ucum yok.mama veriliyor devamlı.ona ayrıca çok üzülüyorum.doyuyoyr ama anne sütü hiç almadığı iç,n muhtemelen sarılık da çıkacak...

onun haricinde detaylı anlatırım kızlar.Ama çok çok zorlanmadım normal doğumda.sancı kötü ama beklediğim kadar korkutucu birşey değilmiş.Sancıları epidural olup son şiddetine kadar hissetmeme rağmen.
Korkmayın sakın.Ya da ben kendimi korkuttum..olunca da bu muymuş dedim...

canım sıkkın bu kadar yazabiliyorum...
Çok öpüyorum sizi....Allaha emanet olun....Kalnları da nRabbim bir avaz da rahatça kurtarsın inşallah.

Canim crp si yüksek ne demek bilmiyorum gecmis olsun cok . Bizde meme ucu problemi yaşadık. Cok zor bebegini emzirememek ben de iki gun emzirebilmek icin ecel terleri doktum hastaneden taburcu olacagimiz gun bebek hemsiresi geldi basil emzirmem gerektiğini gosterdi bebekle ilgili herşeyi anlatti ve aventin silikon meme ucunu onerdi allah razi olsun kizim hala silikon ucla emiyor biraz silikonla veriyorum emince ucu cikiyor artik sonra kendi gogsumu veriyorum . Bide sagmakda cok faydali gogus ucu cikmasi icin . Benim hem otomatik hemde manuel pompam var ama ben manuel olani kullaniyorum wee diye bi marka varya onun manuel pompasini tavsiye ederim otomatikten daha fazka sagabiliyorum . Sicak su torbasiyla kompres yap yap oyle sag kendini bende cok ağladım sütüm yetmiyor emziremiyorum diye elhamdulillah kizim cok iyi cumartesi gunu kontrole gittik 20 gunde 650 gram almis boyu 54 cm olmus hic korkma sutunde gelecek yavrunda gelecek sen simdi her saat basi otur sabirla sutunu sag yavruna biriktir geldigi zaman cokur cokur emicek bitircek hepsini annemmmm :KK19: anne sutu oda sicakliginda 6 saat buzdolabında 1 gun buzlugun kapaginda 3 ay buzlukta 6 ay saklanabiliyor sagdikca sutun artacak :KK54:

cnm sancın çok değil bu haftalarda normal deniyor bu kadaına benimki 8085 arası olmasına rağmen sorun olmadı korkma ama yarın tekrar gir istersen bide kendini takip et artarak devam edecek mi yoksa geçecekmi benimki artarak gidiyordu

günlerimiz yakın seninle bana 18 aralık gün verdi sezeryan için aslında 11 dedi ama sonra 2 günde bir nst ye girme şartıyla 18 yaptık sende arayı uzatma bence başka doktorlada görüş ben o doktora taktım şuan iyiniymiş bunu derken töbe töbeee :KK20: doğurda gel dememiş iyiki kusura bakma asbiyim agrasifim doktorunu yolabilirim şuan :KK53:

allah kolaylık versinn inşallah kolay geçer herşey senin için miniğinide sağlıcakla kucaklarsın şimdi hepiniz için yasin okucam isimlerini bilmediklerimi burdaki nickleriyle anarım :KK34:
anılım gizemim inanın aklım hep sizde çok özledim :KK43:
ay bana gene bişiler oluyor azcık ağlim geliom ben...

allah hepimizin kucağında görmeyi nasip etsin cnm.. bebeğin hareketlerini takip et demişti bende öyle yapıyorum rahatsızlık hissedersem mutlaka giderim zaten..ay bu dr lara akıl ermiyor valla :))

iyi iyi ben çok sevdim gerçi kısa bi süre münasebetimiz oldu hemen bayılmışım :))
kadına bağırmışım bide uyandığımda :KK1:
geneldi benimki ondan :KK1:
uyandırdılar ameliyathanede eylülü soruyorum 5-10 kere sormuşum heralde kadında bana dedi ki bidaha sorarsan seni burda bırakırım bunu hatırlıyorum bende demişimki çok konuşma şişko :KK9:bunu hatırlamıyorum doktorum söyledi iyi başka bişey dememişim :))

Yuhaha alemsin yaaa:) dur bakalım bize ne olacak:KK52:

merhaba kızlar...dün sabahtan akşama kadar kah düzenli kah düzensiz kasılmam oldu ağrılarım da vardı ne var ne yok diye acile gittik...alttan muayene olmamıştım daha önce zaten sezaryen olucam diye herhalde...neyse alttan muayene ettiler kanadı ve dün gece geçmek bilmedi:2:sabah muayeneye gittim usgye falan girdim yarın 7.30da gel alalım ameliyata dedi...çok garip oldum heyecandan ölcem :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: dua edin de sağlıkla kavuşalım birbirimize...

Canım bnim bebeğimde sarılık oldu birsürü kan adılar sürekli
Bide göbeği iltahaplandı bir dr antibiyotik iğne yazdı 6 tane vurdurmam bn dedim bizim dr da ne iğnesi ya bişeyi yok düşmk üzere dedi.
zaten acayip dillndirdiler beni :KK14: iş yapıyorum doğumda bağırmadım filan
arayıp böyle bböyle olmuş diyolar kaşısamda totom doğrulmuyor..
Meraklıydım sanki dolanmaya lohusa yatağımı bile sermiştim halbuki yatıcaktım ben saten takımlarımı sermiştim :KK9::KK9:
Kimsem olmayınca yatamadım :26:

kıyamammm :KK70:
sende aliden çekmişsin hiç söylemedin :26: geçmiş olsun cnm allah yardımcınız olsun beterinden korusun rabbim
siz büyüttünüz bile en azından yeni doğan sorunlarınız bitti çok şükür :KK19:

merhaba kızlar...dün sabahtan akşama kadar kah düzenli kah düzensiz kasılmam oldu ağrılarım da vardı ne var ne yok diye acile gittik...alttan muayene olmamıştım daha önce zaten sezaryen olucam diye herhalde...neyse alttan muayene ettiler kanadı ve dün gece geçmek bilmedi:2:sabah muayeneye gittim usgye falan girdim yarın 7.30da gel alalım ameliyata dedi...çok garip oldum heyecandan ölcem :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: dua edin de sağlıkla kavuşalım birbirimize...

:KK53: daha erken değil mi ne olduda alıyor ben anlayamadım :44:
benim daha bir hafta var gerçi erkenden gelecek diye hafiften tırsıyorum ama seninkide çok erken geldi bana neyse vardır bir bildiği doktorunun
inşallah sağlıcakla kavuşun birbirinize
sende 11-12-2013 tarihli oluyorsun :KK16:
ben kabul etseydim benimkide öyle olacaktı :KK25: neyse hayırlısı olsun inşallah

merhaba
aralık anneleri,benim doğum tarihi ocak diye görünüyordu ama sezeryen olacağım için 24yada 26 aralık gibi olacak,3.çocuğum olacak inşallah,bu süprız bebek oldu,gebelik sekerim çıktı bir süre onunla uğraştım,bağcılar medipol a gidiyorum,oraya giden var mı,gebelik sekeri olup da doğumdan sonra onunla ilgili sorun yasayan var mı,ayrıca esimle AB-0 uyuşmazlığımız var,insallah sarılıktan cok çekmeyiz,uzun oldu hepınıze sağlıkla gunler

Sahalara dönmüşsün Gizoo bende burdayım sabah açtım taa :KK9:yazasım yok ama yorgunluktan elim kolum kalkmıyor yanlız olmak ne zor ya bari işlerimi biri yapsada gündüz biraz uyusam püff.
Anıldan haberi olan varmı ben arayamıyorum doluyum zaten ağlamaktan korkuyorum kızın canını sıkmıyım..

2 saatlik aradaydım kuzucum dün o sırada:)):KK1:
anıla ben mesaj atıyorum ama geri dönemiyo bende arayıp rahatsızlık vermek istemiyorum:26:

ben getirdim ben getirdimmm :KK52::KK52::KK52:
anacım seninkileride 3 dövecen bir sayacan :KK19: boşver iyi etmişsin
valla arkadaşlarım sağolsun gurbette olunca kardeşte onlar oluyor anne babada onlar oluyorlar
şimdiden birisi ilk gün ben ikinci gün sen diye plan yapıyorlar :KK70:
aa bu arada az önce facede dolanırken bir tasarımcıyı gördüm vee yetişirse kızımla kendime takım pijama sipariş ettim :KK52: bide aynı renlerden saç bandı yapacak
elinde istediğim kumaştan yokmuş çarşamba gününe gelirse yetişecek çok sevimliler yaa
3 pijama takımı almıştım eşim duysa :21::21::21:
neyse gelince söleriz artıkın :kk77:

ben ananemler gidince ne halt edicem onu düşünüyorum kara kara :26:

sana gelsin pijamalar resmini at güzelse bende isterimmm

ayyy canımmm öyle yada böyle bebek bisekilde çıkacak aslında doğru söluosun ,yani korkarak biryere varamam ama korkumun üzerine gitmeye çalışıyorum.insallah sezeryan gününe kadar alıştırırım kndimi o moda girerim.inan ki canım cok kıymetliymiş yeni farkettim bunu :KK70:

canından kıymetli bişeyi dünyaya getirdiğinde farkediceksin kendi canının hiç kıymetli olmadığını hayatım az kaldı :))

Aysun maşallah ya ne güzel doğum hikayen allahım herkese nasip etsin böle doğumu

Anıla çok üzüldüm ya allahım bir an önce evladına kavuşturmayı nasip etsin

Gizemim geçmiş olsun bebeişine sağlıklı uzun ömürler versin

Deniz canımsana da geçmiş olsun

Yeni doğum yapan arkadaşlara da hayırlı uğurlu olsun :)

Allah razı olsun canım darısı başına inş

Kizlar biliyorum suanda baska dertlerinizde var tabiki benimde var ama sormak istiyorum dogum sonrasi kilolariniz ne durumda yada kac beden giyiyorsunuz ben 82 ile doguma gittim dun ac karnına tartildim 70 kiloyum . Bide 42 beden etek giyiyorum hamile kalmadan once 38 40 giyiyordum sezeryanda 3 ayda tamamen iniyormus gobek bakalim nolcez:KK19:

hala bişey yemedim :44:
eşimle pazara çıktık çok güzel kar yağıyor burda hava ılık :KK16: lapa lapa kar altında yürümek çok güzeldi
baya yürüdüm tosbağa gibi :KK53:
hiçbişey yemediğim halde çok tokum azcık meyve yiyim sonrası gelir heralde :KK1: ağzımı bi açıyorum kapanmak bilmiyor hiç açmasammı :44:

tabi yazarım mutlaka, sen de yaz
senin muayene günün belli mi?
ağrım var diye git bence kendini iyi hissettiğin bir gün :)

19 una gün verdi.. yok cnm yaa yalan söyleyemem allah söyletmesin sonra başıma felan gelir korkarım yani.. bide dr yakında değil zaten 45 km uzakta bide kar var...dediğim gibi hareketleri kontrol ediyorum bi sıkıntı çıkarsa giderim sen cumartesimi gideceksin

Kizlar selam
Telimden yine buraya yazamiyorum deli oldum iki gundur
Kime ne yazacagimida unuttum simdi

Gizommm canim bana mail at kuzummm
Halledemicez telden bende sana atayim

Cokbunaldimm
Yakinda bekleyemicem 40 imi istanbula gelicem tutamicam kendimi
Hele bugun cok sıkıcı bigun...
Sutumde azaldi
Dun saglik ocagina gittik kontrole..orda tartildim
Kizlar 72 kg ile doguma girmistim 61 kg ye düşmüşum
Canim hic bisey yemek istemiyorrrrr :KK43:(

Sağol kuzucummm:))
Evet cuma hastanedeydim,5.gün kontrolümüz vardı
Ayy keşke görseydim seni tühh yaa:KK43:(
Sen ne zaman çıktı
Canim valla ben hemen ertesi gun hastaneden cikis istedim izin vermediler bende kizim olmadan yapamiyorum dedim boyle bende. Persembe veya cuma kontrolum var bakalim hayirlisi

Kizlar selam

Cokbunaldimm
Sutumde azaldi

Canim sütünün azaldigini nasil anliyorsun bana yetmiyor gibi geliyodu 20 gunde 650 gram almis kuzum doktorumuz sutun yetiyor demekki dedi kesinlikle mama vermiceksin dedi bendw saat basi sagiyorum kendimi kizim uyurken biriktiriyorum

merhaba
aralık anneleri,benim doğum tarihi ocak diye görünüyordu ama sezeryen olacağım için 24yada 26 aralık gibi olacak,3.çocuğum olacak inşallah,bu süprız bebek oldu,gebelik sekerim çıktı bir süre onunla uğraştım,bağcılar medipol a gidiyorum,oraya giden var mı,gebelik sekeri olup da doğumdan sonra onunla ilgili sorun yasayan var mı,ayrıca esimle AB-0 uyuşmazlığımız var,insallah sarılıktan cok çekmeyiz,uzun oldu hepınıze sağlıkla gunler

hoş geldin :KK34:
sordukların hakkında bilgim yok ama inşallah sağlıcakla alırsın kucağına yavrunu :KK16:

19 una gün verdi.. yok cnm yaa yalan söyleyemem allah söyletmesin sonra başıma felan gelir korkarım yani.. bide dr yakında değil zaten 45 km uzakta bide kar var...dediğim gibi hareketleri kontrol ediyorum bi sıkıntı çıkarsa giderim sen cumartesimi gideceksin

benim doktorumda uzak bide kar var eşim korkuyor ani bişey olursa diye adamı stres sardı

Kizlar selam

Cokbunaldimm
Sutumde azaldi

bende senin gibi olmuştum doğum sonrası
yemeyi ihmal etme cnm bak sütümde azaldı diyorsun su içebiliyorsan onu iç meyve suyu falan sık havuç ye elma ye
bunaldıysan biraz dışarı at kendini nasılsa kv var 40 nı beklicen diye bunalma ben beklemedim valla yoksa bunalıma girerdim şimdide öyle eğer sıkılırsam beklemem çıkar bi yerler gezer kafamı dağıtırım

Canim sütünün azaldigini nasil anliyorsun bana yetmiyor gibi geliyodu 20 gunde 650 gram almis kuzum doktorumuz sutun yetiyor demekki dedi kesinlikle mama vermiceksin dedi bendw saat basi sagiyorum kendimi kizim uyurken biriktiriyorum

Mervecim bnm bebek cok sık acikiyor yaaa
Gogus uclarim catlakk hele solu verirken kalbim sıkısiyor acidan..
Onu sagiyorum arada kidinlensin ucu diye... cunku uclarim buyk ve tam damagina geliyor
Cnm cok yaniyor
Birde cok az yiyorumm :KK43:
Yanimdakilerde kerem biraz miziklasa aaa deniz hadi emzir diyorlar dolmuyor ki
Birazdan bulgur pilavi yapicam

Ya sizlere birşey soracağım... Yarın spinal anestezi ile sezeryan olacağım... Dün anestezistle görüştüm ancak sormayı unuttum heyecandan o da uyarmadı özellikle... Aranızda spinal olmuş ya da yakında olacaklar bilir belki... Ameliyattan belirli bir saat önce yemeyi içmeyi kesmek gerekiyor mu ne kadar süre gerekli? Lağman yapıyorlar mı?

hoş geldin :KK34:
sordukların hakkında bilgim yok ama inşallah sağlıcakla alırsın kucağına yavrunu :KK16:

benim doktorumda uzak bide kar var eşim korkuyor ani bişey olursa diye adamı stres sardı

bende senin gibi olmuştum doğum sonrası
yemeyi ihmal etme cnm bak sütümde azaldı diyorsun su içebiliyorsan onu iç meyve suyu falan sık havuç ye elma ye
bunaldıysan biraz dışarı at kendini nasılsa kv var 40 nı beklicen diye bunalma ben beklemedim valla yoksa bunalıma girerdim şimdide öyle eğer sıkılırsam beklemem çıkar bi yerler gezer kafamı dağıtırım

Kramelim.. bende ztn bekleyemicem artik hem alttan yana daha rahatim
Hediye bi bluz geldi esime dedim bi ara onu degistirmeye gidelim diye
OYle cikabilirim :))

SANADA hem kendi adima hem burdakiler adina tesekkur ederim
Ilk zmnlar pek girip yazamiyordun ama son donemde surekli girp herkese hepimize yetisip moral verdin canim.. bilgilerini paylastin. Valla super bi kisiliksin canim
Allah gonlune gore versin
Guzel bir dogum nasip etsin sanada

X