2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Ya sizlere birşey soracağım... Yarın spinal anestezi ile sezeryan olacağım... Dün anestezistle görüştüm ancak sormayı unuttum heyecandan o da uyarmadı özellikle... Aranızda spinal olmuş ya da yakında olacaklar bilir belki... Ameliyattan belirli bir saat önce yemeyi içmeyi kesmek gerekiyor mu ne kadar süre gerekli? Lağman yapıyorlar mı?

bende merak ediyorum bunu ben gittiğimde sorucam ama şimdiden bilgi alsak daha iyi olur :26:
özellikle lağman :KK25:

Kramelim.. bende ztn bekleyemicem artik hem alttan yana daha rahatim
Hediye bi bluz geldi esime dedim bi ara onu degistirmeye gidelim diye
OYle cikabilirim :))

SANADA hem kendi adima hem burdakiler adina tesekkur ederim
Ilk zmnlar pek girip yazamiyordun ama son donemde surekli girp herkese hepimize yetisip moral verdin canim.. bilgilerini paylastin. Valla super bi kisiliksin canim
Allah gonlune gore versin
Guzel bir dogum nasip etsin sanada

en iyisini yapmışsın cnm sen sosyal birisin eve kapanmak sana iyi gelmez inşallah sütünde çoğalır :KK16:
yardımcı olabildiysem ne mutlu cnm
önceleri sizi çok tanımıyordum vakit geçirdikçe öyle bağladınızki beni kendinize bide üstüne doğumlarınız geldi peşpeşe sizi göremediçe anladım ki hayatımda siz çok önemli olmuşsunuz
sanal değil gerçek olmuşsunuz
inşallah hiç bir sorununuz olmasın hep buralarda olun sizsiz burası ıssız :KK59:
sizin konuşmalarınızı okumak inan bir çok ziyaretçiyi hem güldürüyor hem bilgilendiriyor allah eksikliğinizi göstermesin

Herkese selm. Annelik gercektn tarıfı zor bi duygymus.zorluklarıda var tabi ama gecıcek inş. Bizde sarılık sıkıntısı vardı. Meme basınıda tutamadı mama vrdık.artık bası tutuyo ve emıo ama doymuyoo be taa. Bır saat emzirdim banamısın demıo doymayınca uyumuyıda. Mama takviyesi yapıorum napimm. Saglıklı sıhhatli ya biraz dsha zaman gecince sutumde randmana gırer nasılsaa. Biraz bazen bunaltıcı ama gecicek inş

merhaba kızlar, ben hergün okuyorum tlfnumdan ama ordan cevap yazılmıyor.

ne kadar az kişi kaldık :18: ne güzel çoğu kavuştu bebeklerine, inşallah hepsinin sarılığı geçer, annelerinde bol bol süt olur, gögüs ucu yarası yaşamazsınız.

bende dün kontrole gittim, ultrasonda karnım çok sertti, kilosu 3300gr. 10 gün kadar öndeymiş ölçümleri.. nst ye girdim bir iki kere 60-70 lere çıktı sadece onun dışında hep 10-20 arasındaydı. normalde benim zaten tahmini doğum tarihim 3-5 ocak arası ama hep önden gittiği iiçn aralık sonu olur demişlerdi takvimimi en başta ona göre değiştirmiştim. şimdide zaten 20si gibi gelebilir dedi doktor.

bu arada ilk defa çatı muayenesi oldum, hatta o bacakları açıp yatılan yatağada ilk defa çıktım. korkudan utancımdan zangır zangır titredim. doktorda çok utandığımı gördü rahatla öyle bakalım dedi, derin nefes aldım biraz bekledik sonra 5-6 sn de baktı bitirdi hemen. çatım çok darmış, üstteki kemiğimde içe doğru mu neymiş öyle bişeyler söyledi. normal doğum yapamazsın demiyorum ama çok zorlanırsın dedi. bide bu bir iki hafta içinde sancı gelirde doğum başlarsa normal olma ihtimali varmış ama 39-40 haftayı beklerse kilosuda iyice artacağı için pek mümkün değilmiş.

sezeryan olursam spinal istediğimi söyledim, doktorda bende onu tavsiye ediyorum zaten en sağlıklısı spinal dedi.

annem ve babamla gitmiştim beraber odalara baktık. sonra lohusa şerbetimizi aldık, eve geldik bi baktık bebek şekerlerimizde gelmiiiiş..

ben yine devlet hastanesindende randevu aldım bide orda baksınlar bakalım. haftaya pzt gidecem.

merhaba kızlar...dün sabahtan akşama kadar kah düzenli kah düzensiz kasılmam oldu ağrılarım da vardı ne var ne yok diye acile gittik...alttan muayene olmamıştım daha önce zaten sezaryen olucam diye herhalde...neyse alttan muayene ettiler kanadı ve dün gece geçmek bilmedi:2:sabah muayeneye gittim usgye falan girdim yarın 7.30da gel alalım ameliyata dedi...çok garip oldum heyecandan ölcem :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: dua edin de sağlıkla kavuşalım birbirimize...

seninkide kilolu bir bebek bu yüzden normal şansı pek olmadığı için sanırım sezeryana gireceksin, ama yinede hafta olarak biraz daha beklese iyi olmazmıymış? sende 37.haftadasın sanırım.

ya ben hala inanamıyorum 2-3 hafta sonra doğuracam sanırım. çok korkuyorum. normal doğumu ne kadar çok istiyordum ama daha ilk çatı muayenesinde vazgeçtim resmen. ne kadar korkakmışım. ben kendimi dayanıklı falan sanırdım :2:

Canim sütünün azaldigini nasil anliyorsun bana yetmiyor gibi geliyodu 20 gunde 650 gram almis kuzum doktorumuz sutun yetiyor demekki dedi kesinlikle mama vermiceksin dedi bendw saat basi sagiyorum kendimi kizim uyurken biriktiriyorum

mdaa cnım kaç kilo oldu bebişin..benimki hem mama hem de sağdığım sütle gidiyor...çok şükür iyi..

Mervecim bnm bebek cok sık acikiyor yaaa
Gogus uclarim catlakk hele solu verirken kalbim sıkısiyor acidan..
Onu sagiyorum arada kidinlensin ucu diye... cunku uclarim buyk ve tam damagina geliyor
Cnm cok yaniyor
Birde cok az yiyorumm :KK43:
Yanimdakilerde kerem biraz miziklasa aaa deniz hadi emzir diyorlar dolmuyor ki
Birazdan bulgur pilavi yapicam

cemredeniz canım hayırlı olsun bebişin . Allah sağlık sıhhat versin. philipsin büyük beden gögüs ucunu alsana..inan çok faydasını görürüsün..canının hiç acımaz..bir de bebek daha iyi çekiyor..

Selam kızlar. Nasıl gidiyor doğumlar. Takip edemiyorum.
Biz gaz derdiyle uğraşıyoruz. Dün doktora gittik. Göbek kanaması , göbek düştükten sonra olabilir,normal dedi. Devam etmemesi önemliymiş. Devam ediyor ama :KK43:

Sütümde yetiyor ama geceleri yetmiyor. Arada mamaya devam.

Kızım ilk 5 günde 30gr vermişti. Sonraki 5 günde 300 gr almış. Şükür iyiyiz ikimizde. Doktordan emziren anne diyet listesi aldım onu uyguluyorum. Yürüyüş de yapıcam.

Sultan doğuma gitti galiba. Hayırlı haberlerle gel canım.

Hepinizi seviyorum taze anneler :KK54:

Kizlar benim bebegimin yuzunde kucuk birkac sivilceler olmsya basladi.birazda bogaxda da var.internetten okudum anne sutu yaradigi icin yaziyor.acaba oyle mi ? Bi de sizin bebeklerde devamli geriliyor mu uyurken uyanikken devamli geriliyor. Bu biseye mi isaret.

allah nasip ederse yarın sabah suni sanci ile doğum yapacagim...hepinzin dualarını bekliyorum...

cemredeniz

Kızlar neler yiyorsunuzzz yaaa
Sütümüz hangi yemekler ile çoğalır içecek dışında

yeşil mercimek sutu cok arttırıyor...

Canım kuru hurma , taze hurma, kuru incir,maydanoz,bitki çayları bunlar benim sütümü arttırıyor. Bu kuruları yeyip üzerine 2 bardak su içiyorum. Her emzirmeden sonrada 2 bardak su içiyorum. Gündüz sütüm çok fazla geliyor geceleri yetmiyor. Sağacam bende gece verim diyorum.

Bugün sağlık ocağından aradılar. Hiç mama verme dedi. Sütünu daha iyi emer acikirsa0dediler. Bu gece vermicem. Sütüm yetsinin istiyorum.

Kizlar benim bebegimin yuzunde kucuk birkac sivilceler olmsya basladi.birazda bogaxda da var.internetten okudum anne sutu yaradigi icin yaziyor.acaba oyle mi ? Bi de sizin bebeklerde devamli geriliyor mu uyurken uyanikken devamli geriliyor. Bu biseye mi isaret.

Canım sivilceyı bilmiyorum ama bizim kızda çok geriliyor. Hatta annemde ne kadar çok geriliyor diyor.. Bence boyları uzuyor. Inşallah yani :KK1:

allah nasip ederse yarın sabah suni sanci ile doğum yapacagim...hepinzin dualarını bekliyorum...

cemredeniz

yeşil mercimek sutu cok arttırıyor...

ya kusura bakmayında böyle pat diye daldım
yeşil mercimek minik bebeğe gaz yapabilir o yüzden tüketmenizi önermem
hatta gazlı hiç bir ürün yemeyin nohut, fasulye,mercimek, karnıbahar ve lahana gibi ürünleri bebeğinizin en azından 40 kı çıkanada kadar mümkün mertebe tüketmemenizi öneririm.

sütü artıran şeylere gelince
bol bol bulgur yemenizi tavsiye ederim, bulgur ve et biraraya gelince müthiş süt yapar bu yüzden etli bulgur pilavı öneririm size,
bunun yanında dere otu, kuru incir gibi yiyeceklerde bol süt yapıyor birde tahin helvası duymuştum süt yapan yiyecek olarak fakat o bende işe yaramamıştı oğlumda

yüzdeki sivilce olayına gelince anne sütünün yapmış olduğu bişi korkmanızı gerektirmez sütünüz ne kadar yağlıysa yüzünde o sivilciler o kadar çok çıkar
bir müddet sonra geçecektir

Benim de sonunda tarihim belli oldu... 11.12.2013 saat 11.00de spinal sezeryan olacağım... Aslında sezeryan olup olmayacağı belli değildi normali de denemek istiyordum ama bebeğim 10 gündür kilo almıyor... Zaten çok kilolu değildi.... Doktor artık tutmayalım çıksın kilo alsın dedi... Erken doğum riskim de kalmadı zaten... İyi dedik çarşamba günü sezeryanla bebeğime Allah izin verirse kavuşacağım.... Çok karışık duygular içindeyim heyecanlıyım ilk doğumum olacak... Bebeğim umarım kilo alır... Sağlıkla kucağıma alırım... Bana ve bebeğime dua ederseniz sevinirim:KK43:

Canım,
çook kolay çoook sağlıklı bir doğum dilerim sana. bebeğini sağlıkla kucaklar, sağlıkla büyütürsünüz inşallah...dua edeceğim sana ve tüm doğum yapacaklara...

Ay süper bnmde oğluşumda minik sivilcelerden var
Bugün bulgur pilavı yaptım
Yeşil soğan ve yoğurtla yedim üzerine lohusa şerbeti içtim

yarın sabah doğuma gidiyorum kızlar çok heyecan var hava durumu biraz korkutuyor benim birde kızım ne yapacak diye çok merak ediyorum 1hafta önce lanolin kremi sürmeye başladım 3gunden sonra ayva çekirdeğini duruyordum kremi çantaya koydum şimdide soğan koydum göğüs uçlarına kötü kokuyor ama yaradan daha iyidir sabah dus alicam çıkar koku herhalde

Bir arkadaş sormuş sezeryanda 12den sonra Su dahi icilmiyor eğer acil gidersen karnin yoksa lavman yaparlar planlı ise zaten sorun yok

Gizem anıl dualarim sizinle tüm bebeklerle sarılık pamukcuk konak hepsi geçer ınş amao zamanlar bize çok korkunç borseymi gibi geliyor ama hepsi geçiyor inanın evde de florasan kullanın doktor azda olsa ise yarar demişti bize

Aklıma gelenler bunlar ınş yazarım detayları gerçi normal doğum kadar heyecanlı olmuyor ama olsun

Kızlar bide odalarinizi susleyebildinizmi aldiklarinizu kullanıp dagittinizmi

Canım,
çook kolay çoook sağlıklı bir doğum dilerim sana. bebeğini sağlıkla kucaklar, sağlıkla büyütürsünüz inşallah...dua edeceğim sana ve tüm doğum yapacaklara...

Çok sağol canımmmm... İnşallah sağlıkla kucaklarım az kaldı:) son 17.5 saat:KK37::KK52:
Sen de kolay kolay sağlıkla kucaklarsın inşallah:)

X