2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
bende istemiyorum öyle kucağa alınmasını mıncıklanmasını...eşime bile diyorum öyle kucağına falan aldırmam sevmek için diorum yeni dogmus bebek bence ihtiyacı dışında kucağa alınmamalı.canım yeni dogmus cocugun gribe yakalanması arabanın 140-150km hızla duvara çarpmasına eşitmiş dusun yaniii... o yüzden aklı olan grip hasta gelmesin. ben zaten cok titizim bu konularda.

hee bide eşlerimizin meslektaşları geliyorlar doğumdan sonra :KK9: ay bazıları oluyor aralarında kendileri mıncıkladıkları yetmiyor bide çocuklarına sevdiriyorlar bende film kopuyor
açık sözlü olduğumdan çok sevilmem bizim camiada her gittiğim yerde en fazla 3-4 arkadaş edinirim kafama göre geri kalanı tınnn
ay eskiden bide onları çekerdim :KK47: aman kötü olmamayım aman kırılmasınlar
neyseki geçti :KK34:

hee bide eşlerimizin meslektaşları geliyorlar doğumdan sonra :KK9: ay bazıları oluyor aralarında kendileri mıncıkladıkları yetmiyor bide çocuklarına sevdiriyorlar bende film kopuyor
açık sözlü olduğumdan çok sevilmem bizim camiada her gittiğim yerde en fazla 3-4 arkadaş edinirim kafama göre geri kalanı tınnn
ay eskiden bide onları çekerdim :KK47: aman kötü olmamayım aman kırılmasınlar
neyseki geçti :KK34:

canım aynen bende senin gibyim öyle herkesle görüşmeyi sewmem ,benimde 2 tane arkadaşım war burda ,onlardan biride memlektlim zaten aynı yerde oturuyoruz ve önceden de arkadaşım zaten.öyle herkese ısınamam ben.bende cok acık sözluyum direk sölerimm herkesin yüzüne ,ailem ,eşimin ailesi ve eşimde dahil tabii :KK70: dilimin kemiği yoktur :) ama eşimin ailesi sever beni dusun okadar doğrucu davutum :KK70:

senin bebişin hareketleri nasıl canım ? benimki cok hareket etmio ,karnımı durtuyorum yine yok, meyve suyu içiom yine yok. son bakıom bir ara hıçkırıyor ,sonra az hareket edio ,cok korkuyorym yaaa :KK43:((

Dün gece sancılarmla hastaneye gittim, normal doğum oldu ama iki kere kordon dolanmisti ve iri bi bebekti :KK43:( o yüzden doğum bir faciaydi ama şükür oldu bitti. Şimdi derdimiz sadece iki damla gelen sütüm ( günlerdir çektiğim sanciya rağmen) dikişler ve aklimda kalan sancı anıları :KK43:(

Kızımaysa bakmalara doyamiyorum, çok başkaymış gerçekten çokkk

senin bebişin hareketleri nasıl canım ? benimki cok hareket etmio ,karnımı durtuyorum yine yok, meyve suyu içiom yine yok. son bakıom bir ara hıçkırıyor ,sonra az hareket edio ,cok korkuyorym yaaa :KK43:((

korkma cnm bazen banada öyle oluyor gün içinde az hareket ediyor ama iki gündür aşırı hareketli hareket ettikçede aşağıya baskı yapıyor canım yanıyor son 4-5 saattir hiç durmadı nerdeyse
bir saat kestiriyim dedim yok habire dürtüyor içerden bugün biraz garip benide aşırı hareketi tedirgin etti
seninkide uyukluyordur bugün annesi ama sen yine takip et gün içinde de hareketsiz olursa yarın git bi nst ye gir için rahat etsin

canım aynen bende senin gibyim öyle herkesle görüşmeyi sewmem ,benimde 2 tane arkadaşım war burda ,onlardan biride memlektlim zaten aynı yerde oturuyoruz ve önceden de arkadaşım zaten.öyle herkese ısınamam ben.bende cok acık sözluyum direk sölerimm herkesin yüzüne ,ailem ,eşimin ailesi ve eşimde dahil tabii :KK70: dilimin kemiği yoktur :) ama eşimin ailesi sever beni dusun okadar doğrucu davutum :KK70:
aynıyız bu konuda
benimde eşimin ailesiyle aram çok iyidir rabbim daim etsin inşallah
arkalarından konuşmak yerine kırmadan yüzlerine söyleyip kötü olmayı tercih ederim
herkes açık sözlülelrri severim der ama çok az insan buna katlanabilir

Dün gece sancılarmla hastaneye gittim, normal doğum oldu ama iki kere kordon dolanmisti ve iri bi bebekti :KK43:( o yüzden doğum bir faciaydi ama şükür oldu bitti. Şimdi derdimiz sadece iki damla gelen sütüm ( günlerdir çektiğim sanciya rağmen) dikişler ve aklimda kalan sancı anıları :KK43:(

cnm gözün aydın allah analı babalı büyütsün :nazar:
kızın iyiyse gerisini unutursun inşallah
aralık anneleri çok sıkıntılı bu aralar inan onlar iyi olsun biz anneler diğer herşeye katlanıyoruz...

Slm kızlar yarın sezaryene gryrum bebisin gelmeye niyeti yok dogum kanalınada inmedgi icın biz onu cıkarmaya karar werdik :KK1: dualarınızi eksik etmeyın bizden.

canım Allah bagıslasın tebrik ederim:) sütünü dert etme.plasenta vücuttan ayrıldıktan sonra beyinin vermiş olduğu komutla süt hormonu salgılanmaya baslar buda 4 gunu bulabilir.İşte insan böyle bir mekanizma ,Rabbim öyle bir ayarlamış ki.sutum yok die dert etme ,az mama verebilirsin canım bebişin sarılık olmasın bari.

Slm kızlar yarın sezaryene gryrum bebisin gelmeye niyeti yok dogum kanalınada inmedgi icın biz onu cıkarmaya karar werdik :KK1: dualarınızi eksik etmeyın bizden.

allah yardımcın olsun cnm
bizi habersiz bırakma olurmu iyi hisseder hissetmez haber ver
şimiden öp kokla bol bol bizim yerimizede :KK16:

korkma cnm bazen banada öyle oluyor gün içinde az hareket ediyor ama iki gündür aşırı hareketli hareket ettikçede aşağıya baskı yapıyor canım yanıyor son 4-5 saattir hiç durmadı nerdeyse
bir saat kestiriyim dedim yok habire dürtüyor içerden bugün biraz garip benide aşırı hareketi tedirgin etti
seninkide uyukluyordur bugün annesi ama sen yine takip et gün içinde de hareketsiz olursa yarın git bi nst ye gir için rahat etsin

canım benim bebiş aşırı hareketli olmadı hiçbirzaman . öyle hiç canım yanmadı açıkçası.cuma gunu nstye girdim sorun yoktu. sonuç hemen değişir mi acaba ? yaa doktora aslında erken al dicem bebişime kıyamıyorum , canım ben bir kere dogurucam ama doğurana kadarda dokuz doğuruyorum.eşimde rahatsız bu durumdan az önce onuda uyandırdım adam işe gidicek sabah ben sen neden uyuyosun ben burda ne haldeyim diorum ,kocamda dokuz doğuruyor ,dogursanda kurtulsam modunda .ama elimde değil işte kuzum yasayan anlar beni :KK43:

hayırlı olsun canım ,dualarımız seninle ,inşallah rahat geçer ameliyatın minnoşuna hemen kavuşursun.bzim içinde dua et canım doğumda kadının duası kabul olurmuş.dogumdan sonrada hikayeni anlatırsan sevinirim ,en önemlisi benim için duyguların nasıl olucak ,cok merak ediyorum canım.

canım benim bebiş aşırı hareketli olmadı hiçbirzaman . öyle hiç canım yanmadı açıkçası.cuma gunu nstye girdim sorun yoktu. sonuç hemen değişir mi acaba ? yaa doktora aslında erken al dicem bebişime kıyamıyorum , canım ben bir kere dogurucam ama doğurana kadarda dokuz doğuruyorum.eşimde rahatsız bu durumdan az önce onuda uyandırdım adam işe gidicek sabah ben sen neden uyuyosun ben burda ne haldeyim diorum ,kocamda dokuz doğuruyor ,dogursanda kurtulsam modunda .ama elimde değil işte kuzum yasayan anlar beni :KK43:

allahın izniyle bişey olmaz sen içini ferah tut olmadı yarın git sağlık ocağına sana bakan hemşire bi kalp atışlarını dinlesin
üzme kendini iyi düşün
normal olmayan benimki uyumak istiyorum bırakmıyor benim bildiğim artık uyuması gerekiyor ama yok tepiniyor
eşinide takma haklı sabah işe gidecek uyku sersemi zaten bişeyde anlamaz
sen erken al falan deme daha günü var sana sezeryan günü 20-25 arası demişti değilmi
olmadı son kontrolüne korkularını anlat bakalım ne diyecek
ama şimdi biraz rahat ol hatta uyumaya çalış
yakın olsan eşime keman çaldırırdım çocuk yeter anne diye karnını dürte dürte yırtardı eminim :KK53:
ninni çalıyor kızına uyumadan sonra o uyuyor ben böyle yarasa gibi kalıyorum :KK37:

ben çıktım kızlar biraz süt içip uyumaya çalışayım yoksa yine sabahı sabah edip bütün gün sersem sersem dolaşıcam çokk öpüldünüz :KK54:

allahın izniyle bişey olmaz sen içini ferah tut olmadı yarın git sağlık ocağına sana bakan hemşire bi kalp atışlarını dinlesin
üzme kendini iyi düşün
normal olmayan benimki uyumak istiyorum bırakmıyor benim bildiğim artık uyuması gerekiyor ama yok tepiniyor
eşinide takma haklı sabah işe gidecek uyku sersemi zaten bişeyde anlamaz
sen erken al falan deme daha günü var sana sezeryan günü 20-25 arası demişti değilmi
olmadı son kontrolüne korkularını anlat bakalım ne diyecek
ama şimdi biraz rahat ol hatta uyumaya çalış
yakın olsan eşime keman çaldırırdım çocuk yeter anne diye karnını dürte dürte yırtardı eminim :KK53:
ninni çalıyor kızına uyumadan sonra o uyuyor ben böyle yarasa gibi kalıyorum :KK37:

heehheheehe iyiymiş :KK70: ya bence senin bebiş acele ediyor galiba sekkerimm , 18ine kadar duymucak gibi :KK70: cok hareket keseyi patlatabilir.benim bebekk uyuşuk sanırsammm ,uykucu olcak gibi:KK70: babasıda oturduğu yerde uyuyakalır ,eger uykucu olursa ve uslu rahat ederim,bir bu avantajım olur :KK70: canım kordon dolanması ultrasonda görunuo mu ?

ben çıktım kızlar biraz süt içip uyumaya çalışayım yoksa yine sabahı sabah edip bütün gün sersem sersem dolaşıcam çokk öpüldünüz :KK54:[/QUO

rahat uyu canım ,mışıl mışıl :KK70: keşke bende uyuyabilsem ama bebek hareket etmeye başladı bizim sıpa gececi olucak belli oldu :KK70:

Merhaba arkadaşlar:KK54:
Biraz geç oldu doğum hikayemi yazamadım,gelen giden oldu, çocuklar malum.....
Öncelikle herkese benimki kadar kolay ve hızlı bir doğum diliyorum,Allah o durumda oyalamasın kimseyi..
eveeetttt,gelelim o güneeeee:KK1:
walla çok atraksiyonlu değildi ama herkesin hayal ettiği gibi bir doğum oldu..
02.12.13...
Gece başladı kasılmalarım hiç acı hissetmiyordum ama 5 dk bir karnım taş gibi olup aşağı doğru baskı hissediyordum..
Anlamıştım zaten doğumun başladığını,eee 2 normal doğum tecrübesiyle ben eşime 'sen yat ben sabahı zor ederim belki ama yinede şu ütüleri yapayım'dedim:KK1:
başladım ütü yapmaya,bu arada da kasılmalar geldikçe gözüm saatte..5 dkka da bir offfffffff nasıl doğurucam bennn:KK14::KK14:
ütü bitti,kafam karışık:44:yattım uyuyamadım sancılar devam ediyor...
saat 4 oldu,bir banyoya gireyim bari dedim hem rahatlarım hemde hazırlanmış olurum..girdim sıcak duşun altına
kafam karışık,duygularım yoğun öylece kaldım 15,20 dk..
Sonra duşumu alıp çıktım banyodan,giyindim pijamalarımı girdim yatağa..
Sancılar hala 5 dkkada bir giriyor,saate bakmaktan vazgeçtim kapattım gözlerimi uymuşum 2 saat..
Alarm sesiyle ve karnımdaki ağrıyla uyandım..eşimin iş saati gelmişti kalktı hazırlanmaya başlayacaktı ki tam
DUR dedim..HİÇ HAZIRLANMA BOŞUNA DOĞUMA GİDİYORUZ:KK49:
eşim:KK53:böyle kaldı,ne yapacağını bilemedi sanırım,takım elbisesini giydi yine eğer doğum olmazsa işe gitme ihtimaline karşı..
BOŞUNA GİYDİN TAKIMINI dedim BUGÜN GELİYOR DURU HANIM:KK1:
ne diyeceğini bile bilmiyordu hem uyku sersemi hemde şokk olmuş durumdaydı:KK1:
babasını aradı,arabayı hazırla Aysun hastalandı diye,herkes şokta sabahın 7si..
K.V geldi,ben burada kalamam çocklarıda hazırlayalım götürelim dedi,iyi dedim Kaan gitmesin bugün okula..
Ezgiyi kaldırdım hazırladım,neye uğradığını şaşırdı çocuklarda sabah sabah..Ezgiyi giydirirken sancılar artmaya canımı hafiften yakmaya başlamıştı..Eşim HADİİ ÇABUKKKK dedi...bende NOLUYORSUN YAAA SEN DEĞİL BEN DOĞURUCAM didim:KK1::KK1:
Aldık çocuklarıda çıktık yola,ben elimde tiilfonun kronometresi sancı sayıyorum bu arada..
K.validem önden nasılsın diye sordu..İYİYİM SANCILAR 2 DK BİRE DÜŞERSE DOĞUM GELDİ DEMEKTİR DEDİM..
KAÇ DK. BİR GELİYOR DEDİ...2,5 DK BİR DİYİNCE İYİCE PANİK YAPTI HERKES:KK52::KK52::KK52::KK1:
işe gidiş saati olduğu için yolda da trafiğe takılınca bana YAAA SANCIN VARDI GECEDEN BERİİİ NİEE SÖLEMİYONNNN BEKLİYONNN diye kızıyolar..ben çok rahatım ama sancı girdikçe sadece hafif bir acı duyuyorum adet sancısı gibi bişey...
AYYY NE BİLEYİM BEN DAHA VARDI DOĞUMA DİYE ÖNEMSEMEDİM DİYE SUYUN YÜZÜNE ÇIKTIM:KK1:
Hastaneye geldik,ben yürüyerek gittim danışmaya..sancım var ne yapmalıyım diye sordum kıza..
2. kata çıkın muayne için işlem yaptırın dedi..YAA ÖYLE DEĞİLLL DOĞUMUM GELDİ dedim:KK52:
AAAA O ZAMAN 9. KATA ÇIKIN dediler,kimseyi inandıramıyorum arkadaşşşşş:KK1:
çıktım doğumhaneye,sancım var diyorum acil diyorum,kızlar inanmıyor bana deliricemmmmm:KK53:
Gel bi nst ye bağlıyalım seni dediler..
Bağladılar ve ebe geldi,alttan muayne edeyim seni hiç sancın var gibi durmuyorsun dedi
AHHH ŞU AN Bİ SANCI GİRDİ İŞTE DEDİM:KK14:
bir de muayne etti ki 6 cm açıklığım var,EBE şokta:KK53:
Maşallahın var dedi,çıktı odadan,5 dkka sonra kırt etti bişey aşağıya doğru ve suyum geldi..
ANNEEEEEEE SUYUM GELİYOOOOO,EBEEE,HEMŞİREEEEEE KİMSE YOKMUUUUUUUUU:KK52:
pantolonum neyin battı hep,geldi hemşire ve hasta bakıcı önlük giydirip doğumhaneye aldılar beni..
YAT dedi ebe bir daha muayne edeyim seni,sancılar ahhh uhhh dedirtmeye başlamıştı..
doktorum hala yoldaymış sanırım yetişemeyecek doğuma dedim,çünkü açıklığım 8-9 cm olmuştu
veee kızımın yeni doktoru ZEHRA HN.la tanıştık ayak üstü,işin garibi ben onu ebe sandım o an doğum geldi yaaa yusuf yusuflardayım:KK1:
Ben epidural istiyordum ama sanırım gerek kalmadı dedim sancılı bir sesle,dr. evet bencede gerek yok sen kendinden epidurallisin
baksana hiç bişiyin yok dedi:nazar::KK17:
açılman 9 cm gel seni doğurtalım biz dedi,yattım doğum çatalına veee sancı takıldı koluma..
Sancın gelince ıkın aysun dedi dr.
sen zaten tecrübelisin 3. doğumun sana güveniyorum dedi..
sancı geldi ve bütün gücümle ıkındım belkide 2 dk hiç nefes almadan..
sonra tutamadım daha fazla ve nefes alınca gitti sancı...
2. sancı girdi...ıkınıyordum..
hadi aysun hadiiiii,it bebeğini itttttttt,saçlarını görüyorum bırakma sakın ıkınnnn....
huuuuuu,nefesim kesildi,biraz sonra 3. sancı girdi...
Hadi bu defa geliyorrrrr,ıkın ıkın ıkıınnnnnnnnn,itttt bebeğini çok güzel,harikaaaaa kafası çıktı çek şimdi dizlerini karnına veeee işte oldu..Birşey koptu gitti,canımın parçası söküldü içimden..
O an beynimin zonklaması,acı,mutluluk,merhamet hepsi birbirine karıştı..
Olayın şokundan mıdır nedir sol elimi sürekli kaldırıyordumihemşire geri indiriyordu:KK37:
Doktor bebeğimi alıp muayne etti ve sağlıklı 3050g,49 cm bir kızın oldu dediğinde ohhh,çok şükür Allahım dedim içimden..
Dikiş olucakmı dedim,hayır dedi doktor ufak bir sıyrık var sadece hepsi bu:nazar:
eşini bekliyoruz dedi doktor,çok güzel doğum yaptın tebrik ediyorum seni dedi:KK9:
Kızımı getirdiler bana,Allahım ne müthiş bir duygu tarifi imkansız bir huzur..
Ben doğurdum onu diye haykırıyordum içimden,Dünyanın en güzel bebeğiydi o benim için:KK16:
Duru'mmm,canım kızım..Aylardır bu anı bekledim,hoşgeldin dünyamıza meleğim:KK16:
Giydirdiler beni,tekerlekli sandalyeyle odama götürdüler,yorgundum ve ağrılı..
kapıda,eşim,annem,babam,k.validem,k.pederim,kızkardeşim,oğlum,kızım,ailemmmm:KK16:
bizi karşıladılar gözlerindeki mutlulukla..
yatağıma yatırdılar ve bebeğimi verdiler kucağıma,eşim öptü beni..Geçmiş olsun hayatım dedi..
o an tutamadım gözyaşlarımı akıp gittiler:KK14:
Herşey güzel olmuştu bizim için,sevgiyle bağlıydık birbirimize ve son halkamız da dünyaya gelmişti Duru'muz doğmuştu..
Kaan ve Ezgi daha görür görmez aşık oldular kardeşlerine..
O gece hastanede yattık,sütüm pek yoktu sabaha kadar sıvı tükettim yiyip içtim,kızım hemen tuttu memeyi cokkk cokk emmeye başladı:nazar:
Ertesi gün tam taburcu olacakken hastabakıcı gelip size bir hastanın selamını getirdim dedi..
ÖZGE(SABRİYA):KK16:..Sezeryandan çıkıp selam yollamış bana,canım yaaaa
Hemen çıktım odasına eşimle,yeni çıkmıştı doğumdan sancısı vardı,bebeği çoook tatlıydı maşallah:nazar:
Kendiside çok tatlı ve güzel...Biraz konuştuk ama yormak istemedim onu bitkin görünüyordu...Size de selam söyledi:KK16:
Evimize geldiğimiz gün evlilik yıldönümümüzdü,03,12..ve Duru bize Rabbimin verdiği en güzel hediyeydi..:KK16:

Merhaba arkadaşlar:KK54:
Biraz geç oldu doğum hikayemi yazamadım,gelen giden oldu, çocuklar malum.....
Öncelikle herkese benimki kadar kolay ve hızlı bir doğum diliyorum,Allah o durumda oyalamasın kimseyi..
eveeetttt,gelelim o güneeeee:KK1:
walla çok atraksiyonlu değildi ama herkesin hayal ettiği gibi bir doğum oldu..
02.12.13...
Gece başladı kasılmalarım hiç acı hissetmiyordum ama 5 dk bir karnım taş gibi olup aşağı doğru baskı hissediyordum..
Anlamıştım zaten doğumun başladığını,eee 2 normal doğum tecrübesiyle ben eşime 'sen yat ben sabahı zor ederim belki ama yinede şu ütüleri yapayım'dedim:KK1:
başladım ütü yapmaya,bu arada da kasılmalar geldikçe gözüm saatte..5 dkka da bir offfffffff nasıl doğurucam bennn:KK14::KK14:
ütü bitti,kafam karışık:44:yattım uyuyamadım sancılar devam ediyor...
saat 4 oldu,bir banyoya gireyim bari dedim hem rahatlarım hemde hazırlanmış olurum..girdim sıcak duşun altına
kafam karışık,duygularım yoğun öylece kaldım 15,20 dk..
Sonra duşumu alıp çıktım banyodan,giyindim pijamalarımı girdim yatağa..
Sancılar hala 5 dkkada bir giriyor,saate bakmaktan vazgeçtim kapattım gözlerimi uymuşum 2 saat..
Alarm sesiyle ve karnımdaki ağrıyla uyandım..eşimin iş saati gelmişti kalktı hazırlanmaya başlayacaktı ki tam
DUR dedim..HİÇ HAZIRLANMA BOŞUNA DOĞUMA GİDİYORUZ:KK49:
eşim:KK53:böyle kaldı,ne yapacağını bilemedi sanırım,takım elbisesini giydi yine eğer doğum olmazsa işe gitme ihtimaline karşı..
BOŞUNA GİYDİN TAKIMINI dedim BUGÜN GELİYOR DURU HANIM:KK1:
ne diyeceğini bile bilmiyordu hem uyku sersemi hemde şokk olmuş durumdaydı:KK1:
babasını aradı,arabayı hazırla Aysun hastalandı diye,herkes şokta sabahın 7si..
K.V geldi,ben burada kalamam çocklarıda hazırlayalım götürelim dedi,iyi dedim Kaan gitmesin bugün okula..
Ezgiyi kaldırdım hazırladım,neye uğradığını şaşırdı çocuklarda sabah sabah..Ezgiyi giydirirken sancılar artmaya canımı hafiften yakmaya başlamıştı..Eşim HADİİ ÇABUKKKK dedi...bende NOLUYORSUN YAAA SEN DEĞİL BEN DOĞURUCAM didim:KK1::KK1:
Aldık çocuklarıda çıktık yola,ben elimde tiilfonun kronometresi sancı sayıyorum bu arada..
K.validem önden nasılsın diye sordu..İYİYİM SANCILAR 2 DK BİRE DÜŞERSE DOĞUM GELDİ DEMEKTİR DEDİM..
KAÇ DK. BİR GELİYOR DEDİ...2,5 DK BİR DİYİNCE İYİCE PANİK YAPTI HERKES:KK52::KK52::KK52::KK1:
işe gidiş saati olduğu için yolda da trafiğe takılınca bana YAAA SANCIN VARDI GECEDEN BERİİİ NİEE SÖLEMİYONNNN BEKLİYONNN diye kızıyolar..ben çok rahatım ama sancı girdikçe sadece hafif bir acı duyuyorum adet sancısı gibi bişey...
AYYY NE BİLEYİM BEN DAHA VARDI DOĞUMA DİYE ÖNEMSEMEDİM DİYE SUYUN YÜZÜNE ÇIKTIM:KK1:
Hastaneye geldik,ben yürüyerek gittim danışmaya..sancım var ne yapmalıyım diye sordum kıza..
2. kata çıkın muayne için işlem yaptırın dedi..YAA ÖYLE DEĞİLLL DOĞUMUM GELDİ dedim:KK52:
AAAA O ZAMAN 9. KATA ÇIKIN dediler,kimseyi inandıramıyorum arkadaşşşşş:KK1:
çıktım doğumhaneye,sancım var diyorum acil diyorum,kızlar inanmıyor bana deliricemmmmm:KK53:
Gel bi nst ye bağlıyalım seni dediler..
Bağladılar ve ebe geldi,alttan muayne edeyim seni hiç sancın var gibi durmuyorsun dedi
AHHH ŞU AN Bİ SANCI GİRDİ İŞTE DEDİM:KK14:
bir de muayne etti ki 6 cm açıklığım var,EBE şokta:KK53:
Maşallahın var dedi,çıktı odadan,5 dkka sonra kırt etti bişey aşağıya doğru ve suyum geldi..
ANNEEEEEEE SUYUM GELİYOOOOO,EBEEE,HEMŞİREEEEEE KİMSE YOKMUUUUUUUUU:KK52:
pantolonum neyin battı hep,geldi hemşire ve hasta bakıcı önlük giydirip doğumhaneye aldılar beni..
YAT dedi ebe bir daha muayne edeyim seni,sancılar ahhh uhhh dedirtmeye başlamıştı..
doktorum hala yoldaymış sanırım yetişemeyecek doğuma dedim,çünkü açıklığım 8-9 cm olmuştu
veee kızımın yeni doktoru ZEHRA HN.la tanıştık ayak üstü,işin garibi ben onu ebe sandım o an doğum geldi yaaa yusuf yusuflardayım:KK1:
Ben epidural istiyordum ama sanırım gerek kalmadı dedim sancılı bir sesle,dr. evet bencede gerek yok sen kendinden epidurallisin
baksana hiç bişiyin yok dedi:nazar::KK17:
açılman 9 cm gel seni doğurtalım biz dedi,yattım doğum çatalına veee sancı takıldı koluma..
Sancın gelince ıkın aysun dedi dr.
sen zaten tecrübelisin 3. doğumun sana güveniyorum dedi..
sancı geldi ve bütün gücümle ıkındım belkide 2 dk hiç nefes almadan..
sonra tutamadım daha fazla ve nefes alınca gitti sancı...
2. sancı girdi...ıkınıyordum..
hadi aysun hadiiiii,it bebeğini itttttttt,saçlarını görüyorum bırakma sakın ıkınnnn....
huuuuuu,nefesim kesildi,biraz sonra 3. sancı girdi...
Hadi bu defa geliyorrrrr,ıkın ıkın ıkıınnnnnnnnn,itttt bebeğini çok güzel,harikaaaaa kafası çıktı çek şimdi dizlerini karnına veeee işte oldu..Birşey koptu gitti,canımın parçası söküldü içimden..
O an beynimin zonklaması,acı,mutluluk,merhamet hepsi birbirine karıştı..
Olayın şokundan mıdır nedir sol elimi sürekli kaldırıyordumihemşire geri indiriyordu:KK37:
Doktor bebeğimi alıp muayne etti ve sağlıklı 3050g,49 cm bir kızın oldu dediğinde ohhh,çok şükür Allahım dedim içimden..
Dikiş olucakmı dedim,hayır dedi doktor ufak bir sıyrık var sadece hepsi bu:nazar:
eşini bekliyoruz dedi doktor,çok güzel doğum yaptın tebrik ediyorum seni dedi:KK9:
Kızımı getirdiler bana,Allahım ne müthiş bir duygu tarifi imkansız bir huzur..
Ben doğurdum onu diye haykırıyordum içimden,Dünyanın en güzel bebeğiydi o benim için:KK16:
Duru'mmm,canım kızım..Aylardır bu anı bekledim,hoşgeldin dünyamıza meleğim:KK16:
Giydirdiler beni,tekerlekli sandalyeyle odama götürdüler,yorgundum ve ağrılı..
kapıda,eşim,annem,babam,k.validem,k.pederim,kızkardeşim,oğlum,kızım,ailemmmm:KK16:
bizi karşıladılar gözlerindeki mutlulukla..
yatağıma yatırdılar ve bebeğimi verdiler kucağıma,eşim öptü beni..Geçmiş olsun hayatım dedi..
o an tutamadım gözyaşlarımı akıp gittiler:KK14:
Herşey güzel olmuştu bizim için,sevgiyle bağlıydık birbirimize ve son halkamız da dünyaya gelmişti Duru'muz doğmuştu..
Kaan ve Ezgi daha görür görmez aşık oldular kardeşlerine..
O gece hastanede yattık,sütüm pek yoktu sabaha kadar sıvı tükettim yiyip içtim,kızım hemen tuttu memeyi cokkk cokk emmeye başladı:nazar:
Ertesi gün tam taburcu olacakken hastabakıcı gelip size bir hastanın selamını getirdim dedi..
ÖZGE(SABRİYA):KK16:..Sezeryandan çıkıp selam yollamış bana,canım yaaaa
Hemen çıktım odasına eşimle,yeni çıkmıştı doğumdan sancısı vardı,bebeği çoook tatlıydı maşallah:nazar:
Kendiside çok tatlı ve güzel...Biraz konuştuk ama yormak istemedim onu bitkin görünüyordu...Size de selam söyledi:KK16:
Evimize geldiğimiz gün evlilik yıldönümümüzdü,03,12..ve Duru bize Rabbimin verdiği en güzel hediyeydi..:KK16:
m

canım tebrik ederim seni. yazdıkların beni cok duygulandırdı ağladım tutamadım kendimi . ne mutlu sana bebeğini kucağına almışsın. ama seni kalender yapından dolayı tebrik ediyrum herkes senin gibi cesaretli olamaz .bir avazda kurtulmuşsun harbiden :KK70:ben doguracam die ödüm kopuo , korka korka korkumu yenmeye çalışıyorum bendeki taktikte bu :KK70: sen erken soğurdun sanırım cnım .kaç + ydı?

Aysuuun seni tebrik ediyorum anam

Bu arada duyduk duymadık demeyin 7 dk da bi 50 sn lik şiddetli adet sancısı çekiyorum 03:30 dan beri bu doğum sancısı olabilir mi? Annemlere hbr verimmi karşı yakada oturuyolar anca gelirler mi?

Aysuuun seni tebrik ediyorum anam

Bu arada duyduk duymadık demeyin 7 dk da bi 50 sn lik şiddetli adet sancısı çekiyorum 03:30 dan beri bu doğum sancısı olabilir mi? Annemlere hbr verimmi karşı yakada oturuyolar anca gelirler mi?

Arkadaşım sormuşsunuz haber verimmi die benden başka kimsede yokki cevap versin sabaha kadar durumun belli olur kendin karar verirsin gibi duruyo:/ benim 2.bebek daha geçen yıl Kasım'da doğurdum ama çok kötü geçmişti dk falan hiç bişi hatırlamıyorum bende dogum korkusundayım şimdi uykuda yok :KK43: biraz daha bekle istersen sıklaşıcakmı die zaten sancı gelir gelmez dogmuyo keşke doğsa benim ilk dogum 15 saat sürdü... Umarım kolay geçer bu seferki sana ve dogum yapıcak diğer arkadaşlarda Allah kolaylık versin bir avazda kurtuluruz inşallah!!!

Arkadaşım sormuşsunuz haber verimmi die benden başka kimsede yokki cevap versin sabaha kadar durumun belli olur kendin karar verirsin gibi duruyo:/ benim 2.bebek daha geçen yıl Kasım'da doğurdum ama çok kötü geçmişti dk falan hiç bişi hatırlamıyorum bende dogum korkusundayım şimdi uykuda yok :KK43: biraz daha bekle istersen sıklaşıcakmı die zaten sancı gelir gelmez dogmuyo keşke doğsa benim ilk dogum 15 saat sürdü... Umarım kolay geçer bu seferki sana ve dogum yapıcak diğer arkadaşlarda Allah kolaylık versin bir avazda kurtuluruz inşallah!!!

Âmin cümlemiz inş. Sizin kaç dk da bir sancınız vardı? Kaç dk ara ile başladı?

Merhaba Bayanlar,

Ben Özlemyenilmez , evde butik pasta ve kurabiyeler yapmaktayım ürünlerim aşağıdaki resimlerdir.
İhtiyac anında camı kırın modundayım

Misafirleriniz ve kendinizi mutlu hissetmeniz için birbirinden güzel kurabiyeler hazırlamaktayım,

Meleklerininiz için kurabiyelerin tanesi 2TL'dir.

Ürünlerim ,
Çubuk kurabiye
Bebekli badem şekerleri ( Tül kese ile servis edilir )
Şişiler ( içine isterseniz kolonya isterseniz lavanta veya duş jeli yada jelibon karar sizin )
Kavanoz kurabiyeler
$photo-211.jpg $7v.jpg $168804_454582394622827_1802968269_n.jpg Eki Görüntüle 888533 $1383610_331058540365795_39315446_n.jpg Eki Görüntüle 888524 Eki Görüntüle 888525 Eki Görüntüle 888526 Eki Görüntüle 888527 Eki Görüntüle 888528 $1472728_167397363470267_1228416478_n.jpg $firat.jpg
Siz hayal edin ben yardımcı olmaya çalışayım

Öpüyorum sizi
Görüşmek üzere

X