2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
hee bu arada kuzenin eşi doğum sancısı çekerken yanındaydım
birebir şahit oldum..bir başkasını öyle görünce daha iyi anlıyor insan..
bir sancı belinden giriyodu belini ovuyorduk,bir sancı kasığındn giriyordu kasığını tutuyordu..
hep sırasıyla geliyordu bi ordan bi ordan,benim son doğumum epidural olduğu için baskıdan başka bi acı fln hissetmedim açılma süresince..doğumhanede sancıyı körükleyince doktor ıkınabilmem için bi orda 15 dk zordu gerisi kolaydı yani hatta uyudum ben 4-5-6cm açılmam varken

gerçeğinde nasıl oluyo biliomusun canım
mesela kasılıyosun,çok ağır bişey seni aşağı doğru çekiyormuş gibi karnının heryeri taş gibi 10sn fln sürüyor sonra rahatlıyorsun geçti sanıyorsun 5 dk sonra bi daha,5 dk sonra bi daha bu böyleeee doğurana kadar sürüyor..
benim eşimle kızlardeşim 7cm açıklıkta dk tutmuşlardı 2 dk bir 50 sn sürüyordu o baskı en son o kadar sıklaştığında doğumun geliyor işte:KK31:Allah kolaylıklar versin canım hepimize

Anladım canm ...rabbim hepimize kolaylıklar versin inş. :KK16: Heyecan ,tırsmaca,merak,sabırsızlık hepsi aynı anda yaşanır mı? ben yaşıyorum :44:

3-4 gündür aynı şeyleri bende yaşıyorum ya, adet sancısı giibi, kasılmalar da var, aşağı baskı vs vs ama sabaha hiiiç bişeyim kalmıyor. düzenli de değiller.. gerçek değilmiş diyorum ve yatıyorum :KK43:

cnm ben dr.uma geçen hafta anlattım bunları dediki aynen adet sancısı gibi ama daha fazlası ve daha sık geleni dedim baya yarım saat sancım olunca ince ince terler bastı dedi daha çok terliceksin :KK53: bi de genelde akşam saatleri sancılar oluyomuş böle söledi bana ...Allah'ın izniyle zaman daraldı bi avazda inş. kucaklarımız dolsun :KK16::nazar::emir_bebek:

kızlar narıydı ekşınıydı fln yalan bunlar,zamanı gelince geliyor bebişler o kadar :KK14:
gizoşum benimde çok kasılmam var ama bebek hareketleride çok iyi bilmiom valla nolucak..

melekyavrum senin o kv tıpkısının aynısından bende de var
2 haftadır gribim,bana bakıcağı yerde gördüğü zaman aaaa sen hala iyileşmedin mi diyor
bugünde bacısını aldı geldi bide kahvaltı hazırladım bu halimle hemide hönk hönk öksürürken..
acıma yok,vicdan yok...bide pişkin pişkin ben hepinizden daha hastayım demezmi cinlerim tepeme çıkıyorrrr:KK47:
akşamınada teyzeler onlardaydı.. k.p geldi yemek yapmadıysanız gelin yiyelim diyo yaaaa,yok sağol yaptım dedim bende:KK19:

Peri denizzz,bende sıkıldım kızzz yeter artık doğurmak istiyorummm:KK36:
bedenim ruhuma,bebeğim bedenime fazla geliyorrrr:KK52:
hayırlısı olsun bakalım:KK14:

İyyyyyy
Bu halde kvalti mi hazirlattilar sana
Yughhhh bi bencil kvalde daha
Seninkide gelip kalcakmi
İstemiorum ya ben gicik oluyorum

hee bu arada kuzenin eşi doğum sancısı çekerken yanındaydım
birebir şahit oldum..bir başkasını öyle görünce daha iyi anlıyor insan..
bir sancı belinden giriyodu belini ovuyorduk,bir sancı kasığındn giriyordu kasığını tutuyordu..
hep sırasıyla geliyordu bi ordan bi ordan,benim son doğumum epidural olduğu için baskıdan başka bi acı fln hissetmedim açılma süresince..doğumhanede sancıyı körükleyince doktor ıkınabilmem için bi orda 15 dk zordu gerisi kolaydı yani hatta uyudum ben 4-5-6cm açılmam varken

aysun epidural i tavsiye ediyomusun ?:44:dr.um bunun lafını bile etmedi ben doğum fobimden bahsettim sezeryan için zarfladım hiç duymamazlıktan geldi bi sıkıntı olmadığı sürece son dak. kadar herşey normal rahat ol dedi :KK30:

Yarın sabah 8:30 da kvler görümcem falan kahvaltıya gelecek..
inanamıyorum hiç hazrılığım yok.peynir zeytin domates.
artı ben o saatte nasıl kalkcam....

güya beni ziyarete geliyorlar geçmiş olsuna....offfffff.
öğleden sonra işleri varmış erken kalkacaklarmış bende...

ne yapcam ben onlara sabah??

Son düzenleme:
Anladım canm ...rabbim hepimize kolaylıklar versin inş. :KK16: Heyecan ,tırsmaca,merak,sabırsızlık hepsi aynı anda yaşanır mı? ben yaşıyorum :44:

bizdeeeee:KK3::KK1:

İyyyyyy
Bu halde kvalti mi hazirlattilar sana
Yughhhh bi bencil kvalde daha
Seninkide gelip kalcakmi
İstemiorum ya ben gicik oluyorum

evet yaaa nasıl sinirlendik eşimle bir bilsen..
zaten ben öksürdükçe adamın içinin yağları eriyordu bu da üstüne tam oldu..
benimkiler alt katta zaten canım kalmalarına gerek yok ama dediğin gibi akrabalarını alıp bebek görme bahanesiyle hergün
anamın yaptığı yemekleri yer giderler:KK19:

aysun epidural i tavsiye ediyomusun ?:44:dr.um bunun lafını bile etmedi ben doğum fobimden bahsettim sezeryan için zarfladım hiç duymamazlıktan geldi bi sıkıntı olmadığı sürece son dak. kadar herşey normal rahat ol dedi :KK30:
ki

walla ben çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum,normalinide yşadım duvarlara tırmanıyordum sancıdan..2.de epiduraldi uyudum bile yani,bu defa doktoruma sordum ne dersiniz diye öneriyorum ben zaten kesinlikle süper bir yöntem rahat ol dedi
zaten yurtdışında doğumların %90 epidural oluyor dedi..sezeryandan bin kat daha iyi dedi..
hatta ben ilk doğumlarda ıkınma problemi olmasın diye doğuma yakın kesiyorum ama sen tecrübelisin senin kini kesmeyiz dedi:KK31:

Yatın sabah 8:30 da kvler görümcem falan kahvaltıya gelecek..
inanamıyorum hiç hazrılığım yok.peynir zeytin domates.
artı ben o saatte nasıl kalkcam....

güya beni ziyarete geliyorlar geçmiş olsuna....offfffff.
öğleden sonra işleri varmış erken kalkacaklarmış bende...

ne yapcam ben onlara sabah??

Alll işte bi düşüncesiz daha,ne yapıcan olanı koy önlerne bide çay yap yeter işte:KK19:

Alll işte bi düşüncesiz daha,ne yapıcan olanı koy önlerne bide çay yap yeter işte:KK19:
Aysun olmaz ki öyle utanırım ben yaa=((
ne yapcam patates kızartiim fırından hamur aliiim bari?
evde domates de yok
e biz yarım yağlı peynir yiyoruz tam yağlı almam gerekecek ama o saatte açık bakkal olur mu onu bilmiyorum...

Aysun olmaz ki öyle utanırım ben yaa=((
ne yapcam patates kızartiim fırından hamur aliiim bari?
evde domates de yok
e biz yarım yağlı peynir yiyoruz tam yağlı almam gerekecek ama o saatte açık bakkal olur mu onu bilmiyorum...

Aman anıl niye utanacaksın Allahaşkına o zaman erken haber verselerdi de sende alışverişini yapardın...
Hem börekler açacak değilsin şu halinle patates kızartırsın..
ayyy yemesinler bi günde peynir ölmezler yaaa,söylersin sende biz tam yağlı yemiyorz diye..
walla senle ben milleti düşünmekten hasta oluyoruz:KK19:

Aman anıl niye utanacaksın Allahaşkına o zaman erken haber verselerdi de sende alışverişini yapardın...
Hem börekler açacak değilsin şu halinle patates kızartırsın..
ayyy yemesinler bi günde peynir ölmezler yaaa,söylersin sende biz tam yağlı yemiyorz diye..
walla senle ben milleti düşünmekten hasta oluyoruz:KK19:
onlar bugün gelecekti
bende evde değiliz ....yarın kahvaltıya gelin dedim
haber veririz dediler.... 11 buçuk gibi aradılar gece.... "gelelim mi" diye
e gelmeyin diyemedim tabi.panik oldummm...tamam rahat olcam germicem kendimi...
ama çok erken kalkıp sofrayı kurmam lazım.onlara iş bırakamam...
Hiç yapmadığım şey ama yapcam artık ne yapiiim.bu zamana kadar bi kuş seti eksik olurdu onlara hazırladığım kahvaltı sofrasında.
bu sefer idare etsinler ne yapiimmm..=(

Son düzenleme:
offf ezgi yine uykuya direniyor...çıldıranzeeeeeeeeeeeeeee:KK52:

onlar bugün gelecekti
bende evde değiliz ....yarın kahvaltıya gelin dedim
haber veririz dediler.... 11 buçuk gibi aradılar gece.... "gelelim mi" diye
e gelmeyin diyemedim tabi.panik oldummm...tamam rahat olcam germicem kendimi...
ama çok erken kalkıp sofrayı kurmam lazım.onlara iş bırakamam...
Hiç yapmadığım şey ama yapcam artık ne yapiiim.bu zamana kadar bi kuş seti eksik olurdu onlara hazırladığım kahvaltı sofrasında.
bu sefer idare etsinler ne yapiimmm..=(

Sonuçta yabancı değiller insan oğlunun evine gelip yediğinin içtiğini lafını yapmaz bence..
İdare etmelerini geçtim hatta kendileri yapıp sana getirmeliler,yada bi poğaça simin herneyse alıp gelmeliler..
ayyy ağrısı mı var sancısımı var birazcık düşünür insan sonayındasın sende yani..
bilmiyorum benimkilerde çok düşüncesiz,ben mi çok ince fikirliyim acaba anlamıyorum bu milleti:KK19:
sabah erken kalkıcaksan git yat kuzum,sonra dinlenemezsen akşamında sen çekersin ağrısını:KK54:

Son düzenleme:
Kızlar suyum geidı hastaneye gıdıyrz bakalımm nolcek

Burcuuuuuuuu nasıl sevindim yaaa anlatamam
Oyyy hadi doğur gel bekliyoruz :21:
İnşallah hersey yolunda gider. Ordan yaz bize mrk ederizzzz

Moralim sıfır uyanmıştım. (Dogum korkusu) ama seni okuyunca kendime geldim resmen
Bnmde hiç dinmeyen kasık ağtım var uyutmuyor yani o derece
1 Aralık'ta doğurmuş oluyorsun yani
Allah güç kuvvet versin tatlım :KK54:

canım çok sevndim güzel haberlerini okuyunca -, darisı başımızaaaa, senin deneyimin benim için ayrıca önemliydi clexane kullandığın için dr um 1 hafta daha kullan doğumdan 2 hafta önce bırakman yeterli dedi, sen doğumdan bir gün önce bile kullanmıştın, kafam karıştı, ayrıca benim en çok üzüldüğüm kan sulandırıcı kullananlarda genel anestezi uygulanmasıydı, bende spinal istiyorum, senin spinal anestezi ile doğurduğunu duyunca çok sevindim:KK23: sütün de 1 gece gelmedş anladığım kadarıyla. masallah kendı ısını halledıyorsun darısı basıma tecrubelerınız cok onemlı bızler ıcın. buarara 1 gecemıı kaldınız hastanede ve gecelıkmı kullanışlı pijamamı?

Tabiki canım tecrübe tüm bilgilerden önde geliyor.
Allah izin verirse 3. Doğumumda yanıma alacaklarım :KK6: :))
3 tane emzirme atleti
3 tane büyük beden külot
2 takım göğüsten açılan düğmeli alt üst pijama takımı
Panço
Ev terliği
Yün çorap
Göz kalemi
Makyaj aynası
Fondöten
Kirazlı nivea dudak kremi. :KK12:

Bunları bi yere not edeyim :KK9:

Sabahlik ve geceligi çantadan çıkarmadım bile.

Eşim çiçek yaptırmış üzerine de "baba ve oğuldan prensesine sevgilerle" yazdırmış. :KK23:

Kızlar suyum geidı hastaneye gıdıyrz bakalımm nolcek

Heycan dorukta hadi bakalım selametle git selametle dön kıZlar herkez doğuruyor kalpten gidecem bende bugün bezini alıcam son alışverişş cemredeniz gizem qoqo ismi aklıma gelmeyen birçok arkadaşım aklımdasınıZ. Mta ayrıca tekrar tekrar tebrikler Aen kurtuldun nasıl rahatsın biz diken üzerindeyiz

X